35047
  • Icebird
    #2250
    Exclusive ArmA Review
  • [NST]Cifu
    #2249
    Zanzásítva:

    -A játékban nincs hőkamera (Thermal sight), a játék ugyanakkor használja a HDR árnyékolást, tehát ez csak moddolás kérdése.
    -A fegyvereknél lehetséges a különféle felszereltség, például felhelyezhető hangtompító. (Két napja, hogy ennek éppen az ellenkezőjét állították - Cifu)
    -Lehetőség lesz továbbra is custom arc-textúrák használatára SP és MP játékokban is.
    -A nyilt irányzék valós 3D-ben van megvalósítva.
    -A TrackIR gyalogosként és járműben is használható lesz.
    -A magunkkal hurcolható felszerelés (inventory) bővítve lesz , és könnyebb lesz kezelni is.
    -Beépített voice program lesz, amely socket és directplay módban is működni fog.
    -A repülési model jelentősen át lett dolgova, és a BIS "félig-szimulátornak" nevezi. Tehát könnyű lesz a kezdő játékosoknak is, de a tapasztalt játékosok sem fognak csalódni benne.
    -A hangkezelő motor teljesen újra lett írva. A hanghullámokat immár felfoghatják az akadályok, pl. a hegyek, épületek, stb. A hangsebességének figyelembe vétele továbbra is modellezve van.
    -A sérülés textúrák és a sérülésrendszer továbbra ugyanaz, mint az OFP-ben (egyenlőre).
    -A sziget mérete nagyobb, mint 400 km2 - a terep nagyon változatos lesz a sziget különféle pontjain.
    -Az ArmA ugyanarra a motorra épül, mint a VBS2. (kérdés, hogy a VBS2 fizikai motorja is benne lesz-e - Cifu)
    -Valószinüleg egy új ArmA trailer várható a közeljövőben.
    -Ki lehet dönteni mindegyik fát.
    -A tüzérség benne lesz a játékban - Placebo nem tudja még hogyan és miként, de azt igen, hogy benne lesz. :)
    -Akár több ezer katona is lehet egy küldetésben, azonos időben (!!!!!!).
  • Sanyix
    #2248
    A rádiós beszélgetésből a lényeg armedassault.eu-ról.
    We will NOT have thermal sights, the game DO use HDR lightning, so it can be modable.
    Weapons can be configured with different configs. For example silences
    We will still be able to use custom faces in both SP and MP
    Ironsights is 3D
    TrackIR will function for both soldiers on ground, but it is also implemented for crew members in vehicles.
    Inventory is incriesed and it is made easier to use it while in combat
    Ingame voice is implemented in Armed Assault like in OFP, but will also work using sockets (not directplay - red).
    Flightmodel is greatly increased, and BI is calling it "semi-realistic" - so you can easy spot a "newbie" among more experienced pilots.
    The sound engine have been redone. Soundwaves can get blocked by obstacles such as hills etc. Sound-speed is still modelled of course.
    Wound-textures and injury-system is still the same as OFP(so far).
    Island size is above 400 km2 - Terrain will be very different on different locations on the island.
    ArmA is based upon the same engine as VBS2
    We will probably see a new ArmA trailer later on.
    You will be able to 'chop' down a tree
    Artellery will be available - Paul doesn't know how, but he sure knows it's there :)
    You can have thousands of soldiers in a mission on the same time
  • uHs Gerzson
    #2247
    Hát ez állati :D beeee
  • JohnnySmith
    #2246
    Van benne állat azthittem hogy nem lesz de van :)
  • Adam II
    #2245
    Na én is megtaláltam magyaron csak szar az arányom és most holnapig várnom kell:((
  • JohnnySmith
    #2244
    Én magyar torrentről szedem ott meg bevan fagyasztva a meghívás :(
  • Adam II
    #2243
    Iszonyú lassan jön:((
  • Adam II
    #2242
    Köszi
  • repvez
    #2241
    Azthiszem a torrentspy-on láttam
  • Adam II
    #2240
    Ok de a torrent keresők nem találják.
  • JohnnySmith
    #2239
    Torrentre gondoltam inkább :)
  • Adam II
    #2238
    Mégis hová én most speciel nem találom sehol.
  • JohnnySmith
    #2237
    Jééézusom felkerült a VBS mindenhová azonnal topik neki LOL.....
  • obe
    #2236
    én leszedtem...bár ne tettem volna...tudom, tudom, realitás meg minden, de grafikailag ez a video egy szemét..nem akarok itt semmiféle flémet kelteni, de az itt belinkelt képek alapján mást vártam..az ofp-t játszottam sokáig, tetszett is, de ha ez a végső állapotot mutatja akkor nagyon szomorú vagyok:((
  • repvez
    #2235
    valakinek sikerült leszedni a GSO-rol az amra videot(40,41MB)?Vagy az ugyan az ami már lejjebb vot?Nekem azt irja ki hogy file not found.
  • JohnnySmith
    #2234
    Hát ez az.... pedig az lenne az igazi móka...
    Tényleg a VBS multija milyen lehet most csak így kiegek nélkül?
  • Icebird
    #2233
    viszont a kiegek nem mennek, nincs algoritmus ami kezelje
  • Icebird
    #2232
    BOCS! ezt tényleg megcsinálták!:)
  • JohnnySmith
    #2231
    Ohhh hát ezt nem tudtam..... azt tudtam hogy usb kulcsos, de ebben ugye nem exe, volt a crack helyen hanem egy bin gondoltam csak megoldották valahogy...
    Na mind1 akkor ez is felesleges hype volt.....
  • Icebird
    #2230
    az anim ugyanaz, csak 1,2 helyen van különbség a képen is látható relax "üzemmód":)
    A kiegek 128bites tikositással vannak védve, az alapot meg max OFP enginel tolhatod, ugy meg nem sok különbség van.:) másfél éve már itt foglalja a helyet, annyi haszna azért volt hogy ap5-ben vbs1 katonák vannak az eredeti helyett.
  • JohnnySmith
    #2229
    össz vissz 1cd mint az OFP kb akkora kb 650mb (bin)
  • joebacsi
    #2228
    így mekkora?
  • repvez
    #2227
    és hol lehet elérni ezt a torrentet?
  • JohnnySmith
    #2226
    Első pillantásra OFP hangulat, de pl az emberek mozgása sokkal jobban vagy inkább részletesebben animáltnak tűnik.
  • JohnnySmith
    #2225
    Ok ha te mondod...




  • Icebird
    #2224
    USBkey nélkül nem sokra mész
  • JohnnySmith
    #2223
    Sajna az addonok még nincsenek fent pedig úgy lenne az igazi, mert így nagyon soványka :) Remélem felteszik :)
    ArmA-ig csak kitart remélhetőleg
  • JohnnySmith
    #2222
    OFF picit:
    Most találtam Virtual_Battle_Space_1 torrenten, érdemes lenne megkukkantani?
  • Rafia
    #2221
    és milyen hamar eltelt, ugye
  • [NST]Cifu
    #2220
    Na igen. Ugyanezt gondoltam egy évvel ezelött is...
  • Rafia
    #2219
    zsír a videó. Az a pár hónap hamar eltelik :)
  • kiskorúbézoltán #2218
    Lehet , hogy én nem vagyok elég hárdkór de szvsz ez tök fölösleges ...
  • [NST]Cifu
    #2217
    Mintha valahol említették volna, hogy a helikopterek rotorjainak forgási sebessége immár függeni fog attól, hogy irányítja a játékos a helit.
  • pedro870
    #2216
    lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem egyszerűen a kamera és a kijelző képfrissítése miatti különbség van ez? Ez egy beépített effekt lenne?
  • pedro870
    #2215
    nekem a fények tetszenek a szabadban, ahogy áll a katona a domboldalban olyan mint egy valódi táj dögmelegben... ez kvára szubjektív, de nekem nagyon bejön a hangulata megint.
  • pedro870
    #2214
    hát ezt sajnos eddig sem ígérték sehol
  • JohnnySmith
    #2213
    A járművekben való sétálás....nincs tervbe véve, szal ez már nem tetszik így elsőpillantásra.
  • [NST]Cifu
    #2212
    A Sallangot kihagyom, csak a lényeg:

    Tenga: A játék motorja rendelkezik valamiféle fejlett fizikával? Ha igen, ez a BIS saját munkája, vagy egy kereskedelmi forgalomba bocsátott fizikai motor mint a Havok vagy a PhysX?
    Paul: A motor saját fizikai technológiával van felvértezve, nem használ kereskedelmi forgalomban lévő fizikai motort.

    Tenga: Minden OFP fan kiváncsi arra, hogy a folyamatosan "úszó" célkereszt a játékban marad-e? A videókban fix célkeresztet láthattunk eddig. Lesz lehetőség az opciók között, hogy átváltsunk a mozgó célkeresztre?
    Paul: A játékosnak lehetősége lesz választania melyik célkeresztfajtát szeretné használni.

    Tenga: A netkód fejlesztve lett (az OFP-hez képest)? Az OFP-ben akár több száz játékos is játszhatott, igaz komoly lag mellett. Van jelenleg limitálva esetleg hogy hány játékos lehet egyszerre játékban?
    Paul: Természetesen, ahogy azt korábban is említettem komoly fejlesztésnek let alávetve, amikor az XBoX játékot készítettük, és az ArmA-ban ezt még tovább csiszoltuk. Végső számokat nem tudok mondani amíg a játék nem lett masszív többjátékos játéknak alávetve, de konzervatív becslések szerint az ArmA 50 és 100 játékost képes lekezelni, úgy, hogy ennél is több AI van jelen az adott küldetésben.

    Tenga: Miben különbözik a BIS-féle CTI (Capture The Island) az OFP alá kijött, fan-made CTI-től?
    Paul: A mi CTI-nk egy kissé karcsúsított változata az eredeti CTI-nek, és egy kissé populárisabbra lett alakítva.

    Tenga: Az animációk, amiket jelenleg látunk a végső állapotát tükrözik a játéknak?
    Paul: Mi folyamatosan újabb dolgokat adunk bele a játékba, és polirozzuk a benne lévőket, és ez így fog menni, amíg az arany mesterlemezre kerülő kód nem hagyja el bütykösre gépelt ujjainkat!

    Tenga: A járművekben való sétálás tervben van? Lehetőség lesz arra, hogy lőjünk ha benne ülönk (pl. vezetés közben az ablakon át kilőni)?
    Paul: Ezek nincsenek tervbe véve az ArmA-ban.

    Tenga: Lesznek repülőgépek a játékban, vagy ki lettek véve a sziget méretkorlátai miatt? A repülőgépek és helikopterek repülési modellje fejlesztve lett?
    Paul: Igen, lesz repülőgép valamilyen módon minkét oldalon. A repülési modellen rengeteget dolgoztunk, és egy fél-szimulátor szerű módozatot lőttünk be, miközben az irányíthatóság könnyű maradt. A fejlesztett repülésmodel ugyanakkor lehetővé teszi a különféle légi manőverek végrehajtását.

    Tenga: Visszatér az akciómenű, és ha igen, fejlesztve lett, vagy egy új rendszer lesz a játékban? Mi a helyzet a parancsmenüvel? Lehetőség lesz a kézjelekkel való kommunikációra?
    Paul: Az akciómenű megmaradt, de alaposan át lett dolgozva, és egyszerűbben kezelhető lesz. A főbb tevékenységek egy kattintással elérhetőek lesznek, és így kevésbé akasztják meg a játékost. Ugyanez igaz a parancsmenüre. A legfontosabb változás, hogy immár a parancsmenüt is lehet egérgörgővel kezelni. Az ArmA-ban nem lesz kézjellel való kommunkáció.

    Tenga: Milyen elemei lettek fejlesztve a ballisztikának?
    Paul: Az elsődleges cél amin dolgozunk a lövedékek átütése illetve megállítása. Például hogy a puha anyagokon, mint a fa átmenjen a lövedék, míg a kemény anyagokon, mint a fém vagy kő megállítják illetve gellert kap rajtuk.

    Tenga: Lehetőség lesz a játékban hogy a fegyverünkre kiegészítőket szereljünk fel?
    Paul: A leszerelhető fegyverkiegészítők lehetősége nincs tervbe véve az ArmA-ban.

    Tenga: Ami AI-t látunk a videókban azok a véglegesek, vagy még fejlesztés alatt állnak? Mi lesz fejlesztve? Koordinálni fogják a támadásaikat?
    Paul: A videókban nem a fejlesztett AI szerepel. Az fejlesztett AI esetében a célunk hogy egy komoly kihívást nyújtó, és nehezen kiszámítható mesterséges inteligencia létrehozása, amely például alaphelyzet a könnyebb navigáció miatt a kiépített utat használja, de ha veszélyt érez nem haboz beugrani a legközelebbi bokorba. Az AI sokkal jobban ki fogja használni a fedezékeket, és például tárcsere elött fedezékbe húzódik, nem az út közepén kezdi el a hevedert befűzni. Az AI képes lesz indirekt tűztámogatást (aknavető v. tüzérség - Cifu) kérni ha a úgy látja jónak, például nem tudja pontosan merről érte támadás.

    Tenga: Mi a tervezett megjelenési dátum? A rajongótábor különféle időpontokat kapott eddig válaszként.
    Paul: Mivel az ArmA megjelenése eltérhet régiónként, nehéz kőbe vésett dátumot megadni. De minden az irányba mutat, hogy ez év utolsó negyedévében. A konkrét dátumot az adott országban működő kiadó jelenti be, mikor végleges lesz.

    Tenga: A VBS2 hozzáférhető lesz valamikor a nagyközönségnek?
    Paul: Ebben a pillanatban ez nagyon valószinűtlennek tűnik. A VBS2 kifejezetten a kiképzett katonák számára készül.
  • Bucser
    #2211
    Igaz de csakazt akartam mondani, hogy ez a valóságban is így működik.