35047
  • Charly
    #2291
    41,5
  • Charly
    #2290
    Célzó tüske
  • SötétBarom
    #2289
    ennyi kell :)
  • Icebird
    #2288
    46 tonnás tank még mindig táncol:
  • kiskorúbézoltán #2287
    Mi az a vékony kis pöcök a karikában ? :DDD
  • Bucser
    #2286
    Szerintem eddig sem lehetett csak engedtél a sok nyávogó emberke negatív hullámainak:) Think positively:D
  • Icebird
    #2285
  • Icebird
    #2284
    egy kép
    és egy
    Új ingame video!
  • Fenrir
    #2283
    Nah úgy látszik, hogy a grafikán tényleg egyre többet hegesztenek, lassan egy szavam sem lehet rá :)
  • blash
    #2282
    Mond ki bubu, hogy mire szamithatunk.

    A kep bal aljan, a monitor alatt egy cd/dvd sutishenger van? Talan ugy osztogattak belole az eddig kesz verziot? ;P
  • Bucser
    #2281
    Igaz kicsit nagy de azt hiszem eza kép totál önmagáért beszél, hogy mire is számíthatunk:)
  • bucsher
    #2280
  • joebacsi
    #2279
    nemtom, ofp multiban "kaotikus közelharcnál" se vettem észre semmi rosszaságot :)
    szépen megfeküdt, akinek megkellett feküdnie (többek között én pl, de asszem ez nem a szerver hibája :))
    egyedül ez a lobby várósdi nemtetszik, de arma-ban ez úgyis kikerül...
  • Borg
    #2278
    Bírja szerintem, mert más elven működik, mint egy bf vagy cs szerver. Alacsonyabb ticken, és többet bíz a kliensre. Cserébe kaotikus közelharcban nem lesz olyan "beadós". Dehát nem is erről szól ez a game.
    Ha sok player látja egymást, és lő egymásra, akkor is a kliens előbb fog elkezdeni lagolni, a saját bw hiányából kifolyólag, mint a szerver.
  • Sanyix
    #2277
    Igen emberi játékosra gondoltam. Az ofp-ben nincs korlátozva. Volt is valami rekorddöntés pár éve, hogy egy ofp szerveren 150-en voltak. Én sajnos lemaradtam mert akkor még nem volt eredetim, és ledobott a szerver :)

    Amúgy a magyar szerveren úgyemléxem 1-2 éve volt egyszer amikor 40 ember összegyűlt, azt annyian játszottunk valami ctf-et asszem :) bírta a szerver.
  • joebacsi
    #2276
    izé...128as a max most így jobban megnézve :)
    amúgy a gyakorlatban létezett, hogy egy 128as szerver tele volt, és ment is reccenéstelenül?
  • joebacsi
    #2275
    emberi játékosszámra gondolt, nem egységszámra...max 32 playeres szervert láttam csak eddig
  • Sanyix
    #2274
    Eddig is több volt :)
  • JCSR Apache
    #2273
    De akkor most többszáz vagy 50-100 lessz a max playerszám?
  • Fenrir
    #2272
    Gondolom pont ezért vannak bizonyos megkötések is a katonák megjelenésében. Itt pl a magasságukra gondolok. Az arc vagy bőrszín úgyis csak közelről érdekes, messziről mindenki egyforma.
  • Sanyix
    #2271
    És ott jön képbe a szerverproci, és memóriaigény :D
  • Fenrir
    #2270
    És mivel általában a szerverek 10-100 megabitesek lehetnek az már nem kevés játékost tud elbírni :)
  • [NST]Cifu
    #2269
    Hírek német nyelvterületről, az információk a német kiadótól (Morphicon) ill. a BIS-től származik:

    -Megjelenési dátum 2006 November 30.
    -A német kiadó 100.000 példánnyal kezdi a terjesztést.
    -A demo az aranylemezre való kerüléskor várható.
    -A víz át lett dolgozva, áttesztszőre van megcsinálva.
    -A fű nem lesz kikapcsolható.
    -A windows szervernél játékosonként 16kb/s sávszélességel kell számolni (ie.: 1Mbit elvileg 64 játékosra elég, 10Mbit 640-re).
    -A linux szerver csak az aranylemezvre való kerülés után lesz várható (ie.: kiadás után fog csak megjeleni).

    További képek, videók és hírek hamarosan várhatóak.
  • Adam II
    #2268
    Na az első képen már természetesebben tartja a fegyvert mint az eddigieken.
  • blash
    #2267
    irta szanyeegz: "Icebird szerzett valahonnan egy xboxot csinált videot miközbe játszik az elite-el. Asszem be is volt linkelve az ofp topigba, sőt valahol az ofphun biztos megvan. Tényleg jól futott rajta, és jobban nézett ki mint az ofp, ütközésvizsgálat is normálisabb volt."

    ofp.hu -> OFP Elite ingame video, 2006.01.30.

    Nahat, hogy itt mar bbcode-ok vannak...
  • [NST]Cifu
    #2265
    Q: Milyen készültségi szinten áll az ArmA?
    A: Úgy gondolom per pillanat valahol 88-90%-ig késznek tekinthetjük, de az utolsó 10% mindig a legnehezebb. Befejeztük az új füst effektet, a több lövészpoziciót a járművekben, az új víztextúrákat, a földbe csapódó lövedékek után felverődő részecskéket, stb. Most következik az FPS optimalizálás, és a textúrák valamint az animációk továbbcsiszolása, és a hangokon is dolgozunk még.

    Q: Rengeteg fejlődést láttunk az idei E3 óta, első sorban a garfika és az effektek terén. Úgy tűnik, mintha az eredetileg csak a Game2-be szánt jellegzetességek is belekerültek volna. Most mennyi van az ArmA-ban a Game2-ből illetve a VBS2-ből?

    Q: Nem mondhatjuk, hogy ez a grafika a Game2-é vagy a VBS2-é. Jelenleg az ArmA és a VBS2 ugyanarra a motorra épül. A VBS2-ben talán kicsivel több kidolgozott elem van, és sok olyan apróság a harci szimuláció terén, ami nincs benne az ArmA-ban. A Game2 esetében csupán pár jellegzetességet lehetet az eddigiekben látni. Biztos lehetsz benne, hogy két év múlva a játék (a Game2 - Cifu) teljesen másképpen fog kinézni, mint az ArmA jelenleg.

    Q: Az OFP-ben az összes katona és civil ugyanolyan magas volt. Ez így lesz az ArmA-ban is, vagy lesznek eltérő magasságú modellek? Lesznek benne például gyerekek?
    A: Gyerekek nem (A fenébe, pedig már biztos is voltam benne, hogy nem hagyják ki a moralizálást :)) - Cifu). Rengeteg eltérő model lesz, de mindnek azonos a magassága. Erre az animációk miatt van szükségünk.

    Q: A járművek felrobbanásakor történő animáció fejlesztve lesz, vagy marad a régi "összegyűrt papír" effekt?
    A: Ez az egyik, amit az elején kivettünk a játékból. A szétlőtt járművek mindig feketék és égnek (jelenleg). Nem tudom megmondani, hogy a fejlesztés végén hogy fog viszont kinézni.

    Q: Lesz T-80 vagy T-90 az ArmA-ban, hogy ellensúlyozza az amerikai M1A1-est?
    A: Nem, csak T-72-esek lesznek, sok T-72-es. A létszámfölény jelenti a kiegyensúlyozást.

    Q: Az OFP:RES esetében a pályakészítők egy problémába futottak ha túl sok egység volt a pályán. A waypontok a nagy tömegekben nehezen kezelhetőkké váltak. Lehetőség lesz, hogy minden egység waypontja külön színnel legyen jelölhető? Megmarad a játékban az OFP:RES-ben lévő létszámlimit, vagy az ArmA már képes lesz több AI-t is kezelni?
    A: Jelenleg minden waypoint ugyanolyan szinű, mint az OFP:RES-ben. Ugyanúgy a 64 group limit per oldal is megmaradt. De mostmár több, mint 12 egység lehet egy groupban. A küldetésekben az 1-10 terjedő egységeket az F1-F10 gombokkal irányíthatod, és az F11 és F12 pedig újabb tíz egységet hoz be (vagyis lépkedni lehet vele).

    Q: A civil lakosság élni fogja a saját életét, és az állatok csak jelzésértékűként lesznek jelen, vagy veszélyt is jelenthetnek a játékosra vagy az AI-ra?
    A: Talán a kutyák rádugatnak, majd elfutnak - semmi több. De ha lehasalsz a fűbe, és elkezdenek a legyek repkedni körülötted, hmmm, úgy gondolom ez veszélyes lehet a játékosra.

    Q: Az ArmA megjelenése csak akkor lehetséges, ha már biztosak vagytok benne, hogy minden tökéletes, vagy felkészülhetünk arra, hogy folyamatosan jönnek megint a foltozások? Lehetséges lesz, hogy egyszerűen felpatcheljük a játékot, vagy várható lesz olyan, az egész játékot feje tetejére állító eset is, mint a béta patcheknél előfordult?
    A: Nem csinálhatsz mindent tökéletesre, vagy a kiadási dátum 2010, vagy még annál is később fog bekövetkezni. Úgy vélem, hogy ha már az ArmA 99,9%-ban bugmentes lesz, akkor kerülhet kiadásra. Természetesen a patchelést igyekszünk egyszerűre megcsinálni.

    Q: Mit gondolsz, az aranylemezre kerülés közel van már?
    A: Nehéz kérdés. Talán 2-3 hónap még. Tudom, hogy ugyanezt mondtam az E3-on is, de azóta rengeteget dolgoztunk a játékon. Igen, talán 2-3 hónap.
  • Sanyix
    #2264
    Icebird szerzett valahonnan egy xboxot csinált videot miközbe játszik az elite-el. Asszem be is volt linkelve az ofp topigba, sőt valahol az ofphun biztos megvan. Tényleg jól futott rajta, és jobban nézett ki mint az ofp, ütközésvizsgálat is normálisabb volt.
  • Sanyix
    #2263
    700 ember az ofp-ben is megvan egy rendes cti-ben :) mondjuk csak 24 emberi, a többi ai.
  • Fenrir
    #2262
    A katonák ruházata egységes lesz vagy lesz külön pl mesterlövész meg pilótaruha? Mert én a pilótaruhába bújt mesterlövészt komálom :)
  • [NST]Cifu
    #2261
    Az a "sz@r" azért elég meggyőző, legalábbis a hivatalos fórumon nem egy OFP fan csak ezért vett XBoxot, és nyilván nem azért, mert olyan rossz. :)
    Csak pötyögd be a Youtube.com-on az OFP Elite kulcsszavakat. Pár példa:

    A-10 Demo
    Lighthouse
  • Papirzacsi
    #2260
    Egyszer annó még régen készítettem egy küldit saját magamnak,ahol mindkét oldalon a maximális lélekszám volt (asszem kb.180fő/oldal), 1GHz-es gépen 512Mb rammal elviselhetően futott.Igaz nem voltak egyszerre a képen, hanem Everon egyik harmadán voltak elosztva. Szóval van remény. :-))
  • JohnnySmith
    #2259
    Tudod mit hiszem ha látom. Te már láttad xboxon azt a szart?(valóban jó lenne egyébként)
    A másik dolog ami már nagyon ingerel, hogy azért most már kéne egy játszható demo, nem pedig videók meg képek mert azzal már nem csak a padlásom van tele......
  • [NST]Cifu
    #2258
    Elsőre nekem is marhaságnak tűnik. De aztán belegondoltam, hogy megcsinálták azért az OFP:E-t XBox alá, aminek van kemény 64Mbyte ramja és egy 733Mhz-es Intel Mobile Celeron procija. Állítólag nagyon megküzdöttek vele, de megoldották hogy ezen a HW-n is fusson normálisan a játék olyan küldetésekkel, amelyekben van 100 AI. Ma pedig egy átlag PC-be azért van már 1 Giga ram, és egy 2,5Ghz-es proc...
  • JohnnySmith
    #2257
    Jovan na Csodabogár :)
    Valóban jó lenne ha több száz katona flangálna, de valahogy paraszt vakításnak tartom...
    Gondolj bele még te csináltál olyan küldit amiben 100 alatti ellenséges erő volt és az hogy futott....
    Jó jó tudom ez ArmA nem OFP blablabla de azért ezres nagyság......ennyire azért nem olyan jók ;)
  • [NST]Cifu
    #2256










  • [NST]Cifu
    #2255
    Irgum burgum. Ne bombáz a negatív hullámaiddal kérlek.

    Ha tényleg megcsinálják, és valóban ilyen méretű lesz a háború Sahrani szigetén, akkor kiugrok a bőrőmből. Az OFP-ben ez volt az egyik legnagyobb bajom, hogy elvileg kőkemény harcok vannak, de úgy, hogy három km-et sétálhattam az állítólagos frontvonalon a nélkül, hogy életnek akárcsak a jelét is láthattam volna. Ha ez igaz, tényleg élő, folyamatosan mozgó lesz a sziget.
  • JohnnySmith
    #2254
    Q: Helikopter kereke gurul végre? :D
  • [NST]Cifu
    #2253
    Új képek:

    [center]



  • JohnnySmith
    #2252
    Akár több ezer katona is lehet egy küldetésben, azonos időben

    Szvsz inkább csak max 100....a több ezer azért viccnek is rossz
  • [NST]Cifu
    #2251
    További Q&A:

    Q: Lehetséges lesz egy járműben (pl. egy helikopter rakterében) mozogni, illetve onnan a kézifegyverekkel kilőni?
    A: Nem.

    Q: Lehetőség lesz egy üres járműben elbújni úgy, hogy a másik fél azt ne lássa ellenségesnek?
    A: Nem.

    Q: Azok a katonák, akik lehasalnak a fűbe, azok "láthatattlanok" lesznek, vagy legalábbis nehezebben észrevehetőek nagy távolságból?
    A: Tervben van (ie.: jelenleg még nincs ez lemodellezve - Cifu).

    Q: Lerombolható lesz minden épület?
    A: Minden épület lerombolható lesz az végleges ávltozatban. A lerombolt épületek után romok és törmelék marad.

    Q: Tervben van utólagosan kiadott hivatalos addonpack vagy plusz kampány később, mint pl. az OFP:Resistance?
    A: Nincs döntés egyenlőre ez ügyben.

    Q: Az éjjellátó készülékek csak szem elé függeszthető NVG szemüvegek formájában lesz jelen, vagy a járművekbe telepített és fegyverekre szerelt éjjelátók is lehetségesek lesznek?
    A: Ha marad rá idő, mindenképpen bele szeretnénk rakni.

    Q: Az új parancsrendszer az F-billantyűkkel fog működni?
    A: Igen.

    Q: Milyen parancsok lesznek kivéve, és milyenek lesznek berakva a parancsmenübe?
    A: A kérdés megválaszolatlan maradt.

    Q: A kerekes járműveknek lesz (lehet? - Cifu) rendes optikájuk?
    A: Igen

    Q: A járművek lőhetnek ki rakétákat?
    A: Igen, láttam HMMWV és Stryker által kilőtt rakétát a demóban.

    Q: Korlátozva van a tornyok / fegyverpoziciók száma a járműveken?
    A: Nincs, az egyetlen limit az, hogy hány embernek tudsz parancsolni. (??? - Cifu)

    Q: A "Linda" light verziója hozzáférhető lesz a moderrek számára?
    A: Nem tudni még (ha igen, akkor is csak jóval később)

    Q: A levelek a fákon egyetlen polygonból állnak?
    A: A legtöbb esetben több textúra egymáson.

    Q: Lesznek különböző testfelépítésű emberek, mint például kövér, magas vagy alacsony emberek?
    A: Igen, de minden eltérő méret új csontokat (bones - Cifu) és animációt igényel.

    Q: Van várható megjelenési ideje a fejlesztői moduloknak, mint a Visitor 3.-nak?
    A: Nincs.

    Q: Lesz-e kiadva alap MLOD model az addonkészítőknek, különösen a gyalogosok terén, amit fel lehet használni custom gyalogosok alapjaként?
    A: Igen, de még nem tudni mely modellek lesznek ezek.

    Q: A járműben ülő gyalogosoknak lesz a "vezetői" nézetben saját modelje, az OFP-ben alkalmazott legmagasabb LOD helyett? (az OFP-ben pl. az APC-ben ülő éjjelátó szemüveges modelleknél volt ebből probléma)
    A: Lesz vezetői nézed az 1st person nézetben, de lehet választani, melyik LOD modelt használja.

    Q: Változott a járművek páncélzati rendszer az OFP óta, és ha igen, hogy lehet a jármű különféle részegységeinek a sebezhetőségét megadni?
    A: Igen, a rendszer át lett dolgozva, és a páncélzati értékeket meg lehet változtatni.

    Q: Lehet lézeres célmegjelelőt elhelyezni más járművön is a helikoptereken kívűl?
    A: Tervben van, de nem tudni, marad-e rá elég idő.

    Q: Lehetőség lesz arra, hogy bekonfiguráljuk bizonyos határok közé az arcokat (pl. Ázsiai vagy Afrikai arcok legyenek csak)?
    A: Igen, sőt lehetőség van arra is, hogy bizonyos típusú arcokat ne használjon a játék, pl. keleti típusúakat.