35047
  • [NST]Cifu
    #2130
    Hát tudom hogy ezzel sokan nem értenek egyett, de szvsz az AA is arcade játék. Mondjuk a realitás kezdődhetnek egy multi játéknál ott, hogy nem kell mindenképpen US ARMY katonát játszanom, és az ellenfél sem mindenáron álcaruhát viselő US ARMY katona, aki akkor is M16-al lő rám, amikor én AK-47-et látok a kezében.
  • spatrik
    #2129
    2 dologért nem Bfezek vagy csézek:mert azok szarok!Most pl Americas Armyzok és az nem arcade stuff.Ez se az lesz.Nem szeretm a singlet mert az olyan semmien.
  • SötétBarom
    #2128
    BIA-ban van koop?! Whoa..
  • neuro
    #2127
    Mi a Rainbow Six-el játszottunk sokat (az új rész szörnyű), előtte pedig a Ghost Reconnal (az új rész itt is szörnyű). A BiA Earned in Blood viszont jó, de a kedvencem a Hidden and Dangerous 2 - Sabre Squadron.
  • SötétBarom
    #2126
    Hamár így szóba került, nem tudnátok mondani olyan FPS-eket, amiket jól lehet koopban játszani? Az OFP-t rengeteget nyomtuk (tool sokat is), SWAT4 megvolt, A rainbow sorozatot meg nem csípjük =)

    MODok is érdekelnének.. (még anno az AVP2vel próbálkoztunk, de nagyon bugos volt..)
  • neuro
    #2125
    Szerintem az ofp az egyik legjobb single/coop fps és ez az AI-nak és a jó küldetésszerkesztőnek köszönhető. Ha csak multizni lehetne benne, ki sem próbálnám.
  • Thanatos
    #2124
    énis ált coopot preferálom gamekban, nekem is ezjelenti az arany középutat a multi és a szingle között..., de azért egy jó single/multi only game ellen se tiltakozom :)
  • Mr Csé
    #2123
    én multiztam ofp ben és az abbol állt hogy egy rohadt nagy szigeten kb 20 perc
    alatt vágtam át mert a dzsippem lerobbant és mire akcio közelbe értem megint meghaltam és ujjab 20 percig boklásztam a pályán me kurva nagy volt :O
  • [NST]Cifu
    #2122
    Szépen csöndben megjegyzem, hogy az OFP-ben én mindig is a coopot imádtam. Az részben multi, részben single, lévén többen játszák, de rengeteg AI is kell hozzá...
  • Thanatos
    #2121
    én meg pl forditva..., izlések és pofonok :)

    a hozzállás télelg érdekes mongyuk :P
  • neuro
    #2120
    a hozzászólásából nekem ez jött le...
  • Bucser
    #2119
    Mondjuk egy olyat kijelenteni, hogy inkább a multi mint a single baromság.. én pl jobban szeretek singleben jatszani mint multizni.
  • Thanatos
    #2118
    talán mert kicsit nem egy kategóriák ezzel? az hogy valaki jobban csipi a multi-t mint a single-t, az nem jelenti azt hogy az arcade szarokat preferálja :)
  • neuro
    #2117
    ha csak a multi a lényeg miért nem csézel vagy béefezel inkább? azok már kint vannak...
  • Mr Csé
    #2116
    :O
  • spatrik
    #2115
    Szerintem hozzák ki most!Kit érdekel az MI!Ugyis a single egyfajta gyakorlás multira.A graffal se tököljenek annyit.Ha ugy néz ki mint az OFP nekem akkor is jóSzegény 10000-esem is várja már
  • Rafia
    #2114
    Én is így gondolom. Persze legyen minél jobb gfx, de ne arra legyen optimalizálva a játék. Olyanból már van rengeteg. Valószínűleg ez a helyzet, és ezért nem találnak "rendes" kiadót sem.
  • Icebird
    #2113
    Azért annyira ne akarjunk csilli-villit, ha élvezhető sebességgel akarunk játszani 5km láttávnál bőven elég lesz egy korábbi grafikai szint is. Nem örülnék neki ha 1km alá kellene csökkenteni a láttávot, és agyon butítani mindent hogy egyáltalán megmozduljon a játék. Az meg nem jellemző hogy olyan optimalizáláson mennek keresztül a játékok amit közép kategóriás gépek is simán elvisznek.
  • [NST]Cifu
    #2112
    Szvsz amit lehet, már beleraktak grafikailag (effektek). Innentől kezdve az addonkészítőkön a világ szeme, mert az OFP-t is ők tartották el. Az AI vagy a fizika kicsit más tészta persze.

    BTW:

    SP means Slavomir Pavlicek that's head of "Cenega" (Czech publisher of ArmA). And yes, he said he's confident in ArmA release before December.

    Szóval újabb "bizonyos" kijelentés, hogy a játék még December elött kijön... 2145... :)
  • Fenrir
    #2111
    Jah, hiába mondja akárki hogy ebben a játékban nem a grafika számít, de azért egy 2006-os színvonalat üssünk meg...Vagy legalább próbáljuk meg.
  • Mr Csé
    #2110
    hát ráfér
  • pedro870
    #2109
    Marek Spanel: There are two reasons for ArmA delay. Firstly we failed to negotiate in time with a big global publisher so we're preparing separate territorial releases along with Idea Games, which is more demanding thing in a lot of aspects. The second reason is in a developement itself: we were countinuously deciding to improve the game and engine above original plans, we focused more on graphic aspects and AI. These, albeit beneficial changes for the game, showed on the developement schedule.

    Szóval, hogy miért késik a game Marek Spanel szerint:
    1. nem tudtak időben leszerződni egy globál kiadóval, ezért most külön értékesítik egyes területekre (lásd lengyel sztori), előtérbe kerül az Idea szerepe.

    2.Folyamatosan olyan döntéseket hoznak, hogy a játékot az eredeti tervekhez képest tovább fejlesztik, elsősorban grafikai és AI téren.
  • fkubi
    #2108
    Tartas...
    10km "delutani seta" utan nezd meg, hogy tartod azt a fegyvert :)
  • Adam II
    #2107
    Én nem tartozom azok közé a sokak közé. A Cifu által berakott képen is kissé eltartja a karját a testétől és nem lóg bele a tórzójába.
  • repvez
    #2106
    Azé mondom hogy szerintem semmi gond nincs a tartásukkal.Csak sokaknak nem ez a megszokott látvány mert a filmeken nem ezt látja.
  • Adam II
    #2105
    OK de összehasonlítva a képeket játékban lévő katonák egy kicsit túlzásba viszik ennek betartását. Nem mondom ,hogy integessenek a könyökükkel de így kissé karótnyelten hatnak.
  • [NST]Cifu
    #2104
    Anno széles körű "mozgalom" indult az angol nyelvű katonai témájú fórumokon, mely arról szólt, hogy fegyvertartásnál a leszorított könyök, vagy a "csirkeszárny" ajánlott. A leszorított könyök melletti érv az volt, hogy kéz így védi a torzót, ami főleg akkor fontos, ha a ballisztikai mellénynek van vállvédője is. Ha a könyök fel van emelve, a vállvédő szinte semmiféle védelmet nem nyújt.


    Amerikai katonák, testhez szorított könyökkel


    A heves viták egyikében egy irakban készült fotón látható amerikai katonát elemeztek ki a fórumozók, hogy mennyire rossz is a tartása. Erre egy aktív katona beírt, hogy ha egy őróla készült fotóra írná valaki, hogy sz@rul állt be, akkor felkeresné az illetőt, és térdig belépne a végbelébe. A kritikus hangok ezek után elcsendesettek. :)

    Ettől függetlenül a legtöbb rendőri és katonai különleges egységnél általában leszorított könyék látható gyakorlatokon vagy éles bevetéseken.
  • repvez
    #2103
    Majd a modderek javitanak rajta csak má készen lenne.
  • Adam II
    #2102
    Tehát mindnek így kényelmes.
  • repvez
    #2101
    Sztem csak az furcsa hogy a jobb könyöke le van szoritva a teste mellé,de akár igy is tarthatja kinek hogyan kényelmes.
  • Fenrir
    #2100
    A katona még mindig abnormálisan tartja a fegyverét szvsz.
  • csoola
    #2099
    LOL
  • repvez
    #2098
    De azon az oldalon már decembert irnak a q4 helyett.Akkor ez tényleg karácsony lesz.Nembaj legalább akkor majd kapok rá pénzt megvenni.
  • Rafia
    #2097
    nem tudom, hány perc alatt renderelnek egy ilyen képet. Az én gépem biztos el lenne vele egy darabig. Utána ráengednek még n db szűrőt és egyéb képfeldolgozó algoritmust, aztán meg is van a végeredmény. Remélhetőleg /szarkazmus/ a fizikai engine is ennyire cizellált és aprólékosan kidolgozott.
  • Kandurex
    #2096
    Gyanúsan néznek ki jól? :D
  • [NST]Cifu
    #2095
    Az új tűz és füst effekten kívűl semmiben nem különbözik a korábbi képektől...
  • Rafia
    #2094
    az első kép gyanúsan szép. De legalább beindult a marketing (és fotosop) gépezet.
  • [NST]Cifu
    #2093
    Igen, látom én is, kisebb artifact... Megesik. :)
  • kiskorúbézoltán #2092
    Hmm , hmm ... nézd meg a másodikon a kismadár farokrotorját ...
  • GrimReaper78
    #2091
    Uhh, nagyon állat az a füst!