35048
  • fkubi
    #5891
    Ha OFP-ben futsz a katonaddal, es kozben kitaskolsz, az fut tovabb szepen.
    Lehet, hogy valami elindul a hatterben, es elszedi a billentyuzet es eger fokouszt a jatektol...
  • joebacsi
    #5890
    ilyen
  • kassaidezso
    #5889
    mi ez?
  • Icebird
    #5888
    kezdetleges kipróbálható ArmARTS
  • pedro870
    #5887
    volt ilyen ofpben is...nem emlékszem a megoldásra
  • debHUKK
    #5886
    szerintem ennek elég sok oka lehet és nem valószínű, hogy az ArmA a ludas, ha legális verziód és 1.02 patch-ed van
    mindig előjön, vagy csak néha?
    más progiban is vagy csak arma?
    nem fut vmi a háttérben közben?
    vírusokkal hogy állsz?
    ...
  • tpM
    #5885
    qsss
  • Bucser
    #5884
    Floatingot vedd minimalisra es akokr nem fog. ugyanis azzal hogy fordítod az egeret egy ideig csakapuska csovet mozgatod es nem az embered forog körbe.
  • tszd
    #5883
    Miért van az, hogy játék közben egy ideje késik az egerem, billentyűzetem válasza? Hiába mozdítom pl. az egeret, az emberem fut tovább egy irányba meg ilyenek. És eddig jó volt...
    Kösz a segítséget előre is!
  • Monkis
    #5882
    Sziasztok. Egy kérdésem lenne: demo, coop módban mikor, hogyan lehet fegyvereket választani, egyszer sikerült, de azóta sem tudom hogyan.
    Köszi
  • VeteransKUKaC
    #5881
    Sajna ez csak 1.01 es a kiírás szerint, pedig ha 1.02 lenne akkor mennék :D!
  • VeteransKUKaC
    #5880
    tpM aszem téged örök időkig szopatni fog ez a társaság :) még a síron túl is :D!
  • tpM
    #5879
    A karrierem már akkor beindult mikor 1,5éve csináltam egy textura nélküli hordót OFP-hez ;D
  • Szekig
    #5878
    1 fos klán by tempi :D
  • lee56
    #5877
    logo by tpM
    klán by tpM

    télleg kezd felfutni a karriered, tpM frencsájz beindul :)
  • Kaszi46
    #5876
    Mit szoktatok nyomni? Netán team, vagy hold? Mert akkor megyek:) Sőt ha chillmasta-s capture&hold missziok is vannak akkor be is költözök:)
  • Szekig
    #5875
    Szóval, hogy mindenkinek működjön: http://basc.fabinet.hu/
  • Szekig
    #5874
    Amíg nem készül el a szerver esetleg próbálkozhatnátok náluk: http://basc.fabinet.hu/

    Biztos örülnek majd a BASC-os srácok :D
  • tpM
    #5873
    Eddig volt zerver s ez 'régi' klán :) csak át lett nevezve...
  • VeteransKUKaC
    #5872
    tpM elöbb legyen server amin tudunk játszani gyakorolni csak aztán szervezz szerintem klánosdit :), de a kezdeményezést támogatom, jó lenne ha össze jönne egy jó kis társaság akikkel lehetne ARMA-zni esténkén :)!
  • tpM
    #5871
    Nem.... ugyebár volt a hírhedt Clan of Pilots klán OFP-hez 6taggal. Indultunk a DesertCombat II bajnokságon és 14 ből 5.helyezést értünk el :) aztán valamiér a tagok nagyrésze kilépett , maradtunk 2en :\ és átneveztük Joint Strike Force-ra :D
    (CoP since 2005 Nov.21 ;) )
  • Bucser
    #5870
    bocsi no ekezet:D

    egy fős klán:DÚ
  • tpM
    #5869
    'fos' ????
  • Bucser
    #5868
    Egy fos klan?? Az szép. Legalább nem kell túlzrikálni a teamplayt:D
  • kassaidezso
    #5867
    kitaláltam valamit. Csinálok egy triggert, detected by eastra állítom, guarded by west-el. Majd a hatókörzetbe beillesztek pár west katonát limited sebességgel, safe vagy carelessel. Akkor elvileg ha kívül vagyok az east katonával akkor nem lő a west, csak ha bent vagyok a sugárban. Elméletileg ez jó lehet?
  • tpM
    #5866
    nem ez saját készítésű :P
    logo by tpM :D
  • Seaweed
    #5865
    Lenyultad a Specnazos lokomat vazze
  • tpM
    #5864
    Hmm nem látlak ,Skypeon... tpm.91 a cím
    Jah és egy bejelentenivaló :[HUN] Joint Strike Force [JSF] nevű ArmA klán mától hivatalosan is üzemel ugyanis én lettem a leader :P :D


    jelentkezés : Skypeon vagy emailen [email protected]
  • hannibal01
    #5863
    tpm felvettelek skypen is meg msn-en is
    fogadd csak el :)
  • tpM
    #5862
  • pedro870
    #5861
    Editorban alapban nincs ilyen mindenesetre, de szerintem nem nehéz lescriptelni. A te katonádat be kell állítani frendlire és egy olyan feltételt megszabni, hogyha az egység és a katonád között a távolság kisebb mint vmi, akkor ellenség vagy. Ilyen hogy támadási sugár nincs a programban.
  • pedro870
    #5860
    A carelessnek ez a lényege, még az is meglep, hogy az az egy visszalő. Pont arra van, hogy az ai ne törődjön semmivel, csak kövesse a waypointokat. Szóval a problémádra más megoldás kell, ez nem hibás hanem ilyen.
  • kassaidezso
    #5859
    Ez az URL a témába vág. Ha netán valakinek felkeltettem az érdeklődését.
    http://www.opflashpoint.org/mappingtutorials.php
  • kassaidezso
    #5858
    Kéne hogy legyen egy olyan lehetőség hogy a katonáknál beállítsunk egy támadási sugarat. Nem? Nem tudom milyen mértékegységben lehet ott megadni, de mondjuk ha 20 m-re megközelítem őket akkor füstöljenek ki.
  • kassaidezso
    #5857
    Nem. Nem civil voltam hanem east, és westek simán elsétálnak mellettem ha carelesst és limited sebességet adok meg nekik. Függetlenül attól hogy ofen fire vagy open fire engage at will. Szóval besétálok köztük, és csak odanéznek, forgatják a fejüket de nem csinálnak semmit. A csapatvezetőnek adtam meg a viselkedési mintát, és a csoport tagjai öröklik a viselkedési mintát. Tehát ha valakit meglövök, mindenkinek vissza kéne lőnie. De nem lő senki, csak bámészkodnak, és mennek tovább.

    A hold fire engage at will-t még nem próbáltam.
  • pedro870
    #5856
    "Hold fire, engage at will"

    na ezt a parancsot sose tudtam értelmezni :), akkor ez lenne jó az alábbira?
  • pedro870
    #5855
    Ilyet szimpla wp-vel szerinten nem tudsz csinálni. Nem aszerint dönt az ai, hogy rálősz-e vagy nem, hanem hogy te milyen oldalon vagy. Ha ő east, te meg west, akkor mindenképp lőni fog, akár benne vagy egy zónában, akár nem. Csak először ki kell hogy szúrjon. Gondolom te civil voltál, az hogy nem lőtt vissza az egész csoport csak a megtámadott ai, mondjuk fura. Az open fire annyit jelent itt tudtommal, hogy lőhet az ai, az engage at will pedig azt, hogy ha talál célpontot, akkor elhagyhatja az alakzatot, hogy elkapja a célpontot. Szóval vagy barát vagy és akkor rohangálhatsz közöttük vagy ellenség és akkor nem. Viszont ezt tudod módosítani, ki kell keresni a parancsot a comrefből, sajna nincs itt nálam. És lehet vmi olyan scriptet futtatni, hogyha a katonák és az arra sétáló egység közötti távolság kisebb mint zs, akkor az egység minősüljön ellenségnek.
  • LizardX
    #5854
    Próbáltad azt, hogy "Hold fire, engage at will"+"Safe"?
  • VeteransKUKaC
    #5853
    Editorról jut eszembe, van valakinek egy normális nyelvezetú ( angol vagy magyar )leírása az editorhoz?
  • kassaidezso
    #5852
    Az editorban elakadtam. Nem találom a problémát arra, hogy miként lehet megváltoztatni egy katona viselkedését. Beszúrok egy group-ot, és beállítom a wayponthoz az értékeket. De azok mintha furcsa anomáliát mutatnának viselkedésükben. Beállítom hogy open fire engage at will, careless, stb. Így nem lőnek, lehet köztük sétafikálni. Csak akkor lő(nek) ha fizikai kontaktust létesítek. Ez érthető is. Elvileg azt jelentené ez az open fire engage at will, hogy csak ha fenyegető magatartást nyújtok akkor lőnek. Persze visszalőni is csak az lő vissza akire rálövök, és hiába kapja a group is ugyanazt a viselkedésmintát, ha lelövöm egy társukat vagy közéjük tüzelek akkor sem lő vissza senki. Tulajdonképpen én azt szeretném hogy ne lőjenek rám, csak ha bizonyos távolságba megközelítem őket. Vagy ha rájuk lövök. De akkor azt szeretném ha mindenki lőne akit fenyeget a magatartásom, vagyis az egész group, minden katona válaszolna ha egy társukat lelövöm! Ha viszont nem bántom őket, és bizonyos távolságot tartok, ne lőjenek.

    Tehát amit szeretnék az az hogy a katonák csak akkor támadjanak ha a két feltétel közül valamelyik teljesül. Az első feltétel ugye az hogy ha egy bizonyos távolságba megközelítm őket csak akkor lőjenek, illetve ha a group egyik tagját kilövöm akkor megfelelő válaszra számítsak a társaitól. A második feltétel pedig az hogy ha a védett szektorba belépek akkor az összes katona aki éppen akkor ott tartózkodik, azonnal tüzeljen!

    próbáltam már mindent de nem jutottam értelmes működőképes eredményre.
    a segítséget előre is kösz