35048
  • Seaweed
    #5931
    Te! Kis gubancban vagy! Mert az OFP 2001*-ben jelent meg!

    *EU datum: June 22, 2001
    Amerika: August 30, 2001
  • VeteransKUKaC
    #5930
    Hát nálam régebb óta nyomja az OPF-t én csak a Singlivel játszottam amikor kijött pontosabban játszottam még 56k-s modemmel is de aztán rájöttem,hogy ez így nem fog menni. Így aztán OFP-t csak Singliben nyomtam:). Amikor meg lett jó net (ISDN 128K ), akkor meg rátaláltam a CS-re :D nem tudom hogy 1999 volt akkor vagy már 2000 de valahogy atájt.
  • VeteransKUKaC
    #5929
    Köszi, ha már tudjátok pontosan, hogy mikor lesz kész akkor 1 nappal szoljatok ide a fórumra hogy mindenki szbaddá tudja magát tenni a tesztelésre :D.

    Már nagyon várom :D!
  • Fürtös
    #5928
    tépéjemevics etás?
    há hogy is van ez a feltörekvés?
    tudomásom szerint nem kapott elöléptetést!
    még a végén én fogom tekerni a H.M.P.G.-t a te parancsnokságod alatt????
  • debHUKK
    #5927
    LOL
    tpM mint öreg játékos
  • Szekig
    #5926
    Készül-készül, de jövőhétnél hamarabb nem. Ez már biztos. sajna
  • VeteransKUKaC
    #5925
    Nah ne mond :D!!! Erre egyedül jöttél rá vagy kérted a közönség segítségét vagy a felezőt használtad? :D :D:D

    Én nem erre gondoltam :), hanem ha egy veterán úgy látja hogy az a mod nem jó akkor nagy valószinüséggel a többi embernek sem fog tetszeni :D.
  • Seaweed
    #5924
    Az egyik 'veteran' a masik 'oreg'....a harmadik meg 2 nap utan mar gumi vagy mi?!
  • Sanyix
    #5923
    Én öreg játékos vagyok, mer lassan 3 éve játszom onlájn ofp-t, meg mostanában armát, és elmondom neked, hogy az a mod lesz sikeres amit szeretnek az emberek
  • VeteransKUKaC
    #5922
    Nah jó majd esetleg :) kipróbálom :D, de ha egy öreg játékos, aki már feltudja azért mérni, hogy egy modd kb menniyre lesz sikeres, annak a véleményére lhehet azért építeni.

    Minden esetre ebben igazad van, hogy másnak tetszhet.
  • VeteransKUKaC
    #5921
    OFP.hu arma server, mikor indul be????

    Már nagyon viszket a tenyerem:)
  • tpM
    #5920
    Érdemes mert attól ,h én borzalmasnak tartom másnak még tetszhet...
  • VeteransKUKaC
    #5919
    "egyébként borzalmasak ezek a fegyverek sztem OFP-s cucc azok a 3d-s irányzékok nagyon rondák :D)"

    Nah ple ezért :D, így nincs értelme felrakni :(.

    tpM a mod teszter :)
  • tpM
    #5918
    Az én tapasztalataim mér érdekelnek? :D Felrakod azt megnézed...
    Hát ,ha majd lesz több mod meg addon gondolom a servereken külön addonválogatást vagy modot fognak futttatni és a megfelelő ikon kell
    (egyébként borzalmasak ezek a fegyverek sztem OFP-s cucc azok a 3d-s irányzékok nagyon rondák :D)
  • Boconadi
    #5917
    leírás by tpM
  • VeteransKUKaC
    #5916
    Teljesen érthető köszi, már csak a tapaszlatataidra lennék kiváncsi :), pl hogy szépen kivitelezettek-e a fegyverek. jók-e a fegyver hangok, menniyre pontosak a fegyverek.

    Egykérdés ugye ezeket felrakod és szeretnél multizni akkor ugyebár a szerveren fent kell lenni szintén ezeknek a modoknek ( gondolom én ), szóval akkor ha egy olan szerveren szeretnék játszani, tegyük fel, amin szimpla no modos arma van akkor az alap ikont használom :)?, illetve ha egy olyan on amint a feltelepített tegyük fel 3 mod közül csak 2 vagy egy t hsznál akkor csinálok arra a serverre is egy külön ikont, ha ez így vann akkor a végére tele lesz az asztalom arma ikonokkal. :D
  • VeteransKUKaC
    #5915
    Mem láttam :) sry!

    joebacsi: Nem okoskodni akartam,de ahogy Bucser is mondta ez tény és nem láttam a szmájlit, nem tudtam, hogy most komolyan gondolja vagy sem, mondjuk szemügyre vehettem volna alaposabban is és akkor lehet hogy leesik hogy viccnek szánta :), ezért már elnézést kértem és nem okoskodok, de ha valaki beír valamit, akkor azt megszokás beszélni, kiegészíteni vagy megmondani hogy az nem egészen úgy van, ettől még az illető nem butább, lehet hogy csak rosszul emlékezett vagy félre értett valmit és úgy maradt meg benne.

    Én senkit nem akartam kioktatni, ha ez jött le akkor sry, okoskodásnak sem nevezném én csak hozzá szoltam a témához, pl én ehhez a fegyverpack-hoz nem értek tuti hogy nem fogom tpM üzenetét addig felül bírálni míg felnem raktam ki nem próbáltam stb... és ha esetleg tpM elírt volna valamit vagy nem úgy van akkor szintén közölném.

    Szónoki pofázás vége :D :D :D :D :D Hegyi beszéd! :D :D :D
  • tpM
    #5914
    Nah akkor ide leirom a modok telepítését (lehet ,h voltmár mind1 FAQban is lehetne)
    : Ugyebár az AddOn-ok a .pbo kiterjesztésű fileok az alap addnonokat az Addons könyvtárban tárolja a játék. Nos... célszerű a nemhivatalos addonokat egy külön modmappába helyezni (pl.: @Addonok) csinálsz egy mappát az ArmA könyvtáron belül pl @Addonok és ezen belül egy másik könyvtárat Addons névvel és oda lehet rakosgatni a cuccokat (\@Addonok\Addons) és csinálunk egy új indítóikont a játékhoz és a .exe után : -nosplash -mod=@Addonok
    Modok : Ezek meg általában bezipelve vagy installerben vannak szóval pl mod.zip ben a mod mappa és csinálsz ikont hozzá -mod=@mod az installer meg ugye felrakja.
    pl.: nekem ilyen a nemhivatalos addonok ikonja :
    D:\Games\ArmA\ARMA.EXE -nosplash -mod=@6thSense;@AddOns
    -mod=mod1;mod2 igy több modot is indithatunk egyszerre ,de ha külön configjuk van akkor általában zűrök lesznek...
    Remélem érthető.

    tpM
  • Bucser
    #5913
    ez nem okoskodás csak tényközlés. Hülyeségeket meg ne beszéljen az ember:)
  • joebacsi
    #5912
    nem bántásként, de sztem ezt az okoskodást ne erőltesd :)
  • DummyBoy
    #5911
    Ja, tudom :)

    Haveromnak volt olyan Red-dotja amiben zöld szinű bekarikázott kereszt volt :)

    Csak poénnak irtam, hogy végülis lehet benne Red-dot :) (Szmájli is ott volt :)

    #5909 - nna ez akart lenni a lényeg :) Nem kell mindig "Kukac"-oskodni
  • VeteransKUKaC
    #5910
    tpM légyszi, ezekről a fegyvercsomagokról írj egy nagyobb lélegzett vételü leírást!

    u.i.: telepítésükkel együtt :). Tapasztalataidat is belerakhatod, hogy melyiket érdemes felraknimelyik gagyi és nem érdemes felrakni.
  • VeteransKUKaC
    #5909
    A szálkereszt közepe lehet piros de az nem Red-dot, hanem egy távcső aminek ilyen a szálkeresztje. :)
  • VeteransKUKaC
    #5908
    Nem távcsőnél a 2 dolgot alkalmaznak egy infra van benne ( kis éjjel látó) vagy szálkereszt megvilágítást alkalmaznak.

    A Red-dot jelentése tényleg pisos pont, de ez nem jelenet semmit mert képzeld én már láttam zöldszinüt is sőt állítható színüt is ( igazit ), sőt amit mondtam holografikus célzó eszköz ( hasonlít a reddothoz az sem egészen pont jellege van.
    Ez az elnevezés a kezdetekből maradt rajta.
    TASCO gyártmányú távcsöveke oldalát megnézhetitek ott asszem van erről a egy ksi értekezés a távcsövekről ( a TASCO távcsövekről ) hogy az egyes típusokban mi található milyen paraméterekkel dolgoznak.
    Sőt távcsövekhez lehet kapi úgynevezett szitát is a távső elejére ez 2 dologra jó--> 1. nem verődik a lenycséről vissza a fény, 2. 1-ből következik akkor így te is látsz a távsőben nem vakít a nap!
  • DummyBoy
    #5907
    Hmmm ... Red dot dolgokhoz ... a Red dot piros pontot jelent, nyugodtan lehet távcsöveknél is használni, minthogy létezik is ilyen ... alkonyadtkor és sötétben van értelme mikor nem látod a hajszálkeresztet :)

    Én eddig hagyományos értelembe vett Red-Dot irányzékot 2-szeres nagyitással láttam max, a többi már inkább távcső volt vagy megvilágitott szálkeresztel, vagy red-dot-al a közepén ... 2x-es nagyitás felett elveszti az értelmét a lentebb irtak miatt, a red-dot irányzék előnye az hogy nem kell belenézni, mindkét szem lehet nyitva célzáskor ...

    Hogy létezik-e ilyen ACOG-ban ... na ez jó kérdés ... Szvsz nem lehetetlen ... Most kerestem rá, a Trijicon ACOG többféle nagyitással és illuminált "célkereszt" -el (kör, kereszt, stb ...)is kapható ...

    Szóval létezik ACOG-ban is ...
  • kassaidezso
    #5906
    Kipróbáltam, és nem jó. Az összes lehetséges variációt kipróbáltam, de nem működik. Vagy nem lehet ilyet csinálni az armában, vagy csak én nem tudom hogy kell. Helyette mérgemben csináltam egy hatalmas sivatagi összecsapást, kb 10 m1a1 vs 10 t72, egy rakat gyalogos, helikopterek, miegymás. Kb 30 perc alatt felmorzsoltuk az ellenséget a csapatommal. És hát nem tudom miért van de ez a hatalmas hangzavar nem tűnt túl élethűnek. Valahogy a mélynyomó mintha elhalkult volna, és a hangokat nehezen lehetett megkülönböztetni. Valaki tapasztalt már hasonló anomáliát? Normális hangkártya van a géphez rendes hangfal szettel. Az eax be volt kapcsolva, a hardver acceleration (vagy mi) az pedig nem. Azt is bekapcsoltam de semmi különös változás. Mintha több hangot hallottam volna, talán annyi.
  • beef
    #5905
    Bocs, hogy beleugatok, de attól, hogy a Norton nem talál vírust, az semmit nem jelent. Próbálj ki bármilyen ingyenes írtót, csodát fogsz látni :)
    Norton azon kívűl, hogy lassú és nagy, nem sok haszna van.
    Esetleg kémprogram keresőket is lefuttathatsz.

    Egyébként tényleg okozhatja USB-s egér/bill is.
  • Boconadi
    #5904
    by tpM?
  • tpM
    #5903
    Nah végre kijött az első fegyver pack (New Sahrani unitshoz kell)
    Desert pack
    Basic Pack (fegyverekkel)
    Lengyel (?) pack
    Cold War Crisis pack
    Uj
    Sahrani

    STG44 (2.vh-s Német gépkarabély lol)
  • debHUKK
    #5902
    nem értek, hozzá, de ha usb-s cuccaid vannak, probald meg átdugni az egyiket másikokba
  • Bucser
    #5901
    mondjuk hardver problémánál vírust keresni... no comment.. d eha masik egerrel billentyűzettel kipróbálnád lehet rájönnél hol a hiba...
  • tszd
    #5900
    Jó hír: nem talált a Norton vírust! :)
  • tszd
    #5899
    Hát, az az igazság, hogy más játékban is előjött, tehát nem az ArmA a ludas... Viszont nem tudom, hogy mi. Amennyire látom, a háttérben nem fut semmi különös. Vírusirtó folyamatosan megy, mondjuk egy rendszerellenőrés nem ártana. Ki is próbálom.
    De ha nem talál semmit, akkor passz... :(
  • tpM
    #5898
    Nem... Most azon töröm a fejem ,hogy : ugyebár a G36nak 2 optikája van egy 'sima' 3x ami az ArmA-ban is használható és fölötte egy 1.5x red-dot.ArmA-ban az 1.5x be nem lehet belenézni így azt kéne megoldani a weapon.pbo/config-on belül ,hogy pl amikor Full Auto-ra van váltva akkor a red dot optikát lehessen használni... ,de én ehez már kevés vagyok :D
  • pedro870
    #5897
    nevezd át Laser+ACOG Optics-ra és próbálkozz újra :)
  • VeteransKUKaC
    #5896
    Egy kis kiegészítés a képzeletbeli horizont az ember szeméhez képest, tehát ha elfordítod a fejed akkor a képzeletbeli horizont is változik :).

    Bazz nem tudom jobban megfogalmazni :(.
  • VeteransKUKaC
    #5895
    Igaza van Bucsernak, a red dot lényege nem az hogy a kereszt közepén van egy piros pötyi és nagyítva látod a dolgokat a red dot célzást segíti, aki volt katona az érteni fogja mert őket tanították lőni :), amikor célzol egy fegyverrel, a fegyveren 2 irányzék található egy első és egy hátsó ( tudomásom szerint igazi fegyvereken álatlában mind2 állítható, a hátsót egyszerűen lehet az elsőt általában csak valami kulcsal), a lényeg, ( ez csak egy kis kitérő volt:) ) hogy amikor lősz, akkor a hátsó itányzéknak a közepén kell látni az első irányzékot és mind a hátsó itányzéktetejének pont metszenie kell az első irányzék tetejét, illetve ez még nem elég a pontos lövéshez a hátsó itányzéknak párhuzamosnak kell lenni a képzeletbeli horizontal( azaz nem lehet pontosan lőni ferdén tartott fegyverrel ( ez nem azt jelenti hogy kisseb távolságokon belül nem találsz vele el egy embert hanem amikor tényleg messzire kell lőni).

    A red dot ennek tudatában úgy segíti a célzást hogy a távcsővel ellentétben ebbe 2 szemmel kell belenézni így nem vesz el a látástérből semmit, illetve a Red-dotba bárhogy belenézhetek, mert az korigálja a pirospötty helyzetét, így nem kell avval bíbelődnömm hogy most a hátsó irányzék közepén van-e a ez első és a képzeletbeli horizontal most párhozamos és az első irányzék tetejet pont ott látom a hola hátsó irányzék teteje van ( metszi ), szal ezekkel nem kell foglalkoznom, mert bár hogy nézekbele, illetve bárhogy tartom a fegyvert tuti hogy pontos lesz.

    Ha tévedek akkor az öreg veterán katonák kijavíthatnak!

    Illetve manapság már nem hagyomásnyos értelemben vett red-dot-t használnak, hanem egy holografilus célzást segítőt eszközt (HWS). Egyik gyártó EOTech.
  • Bucser
    #5894
    Szerintem meg ökörség. Ugyanis a reddot lényege az, hogy nem vagy beleszoritva a scopeba. segíti a célzást felemelt fegyvernél (minimáls egylencsés nagyítással), de nem leszel hátrányba a csőlátás miatt. A Scope elonye pedig hogy nagyit nagy távolságból, viszont nagyon sokat kitakar a látómeződből.

    Ez így felesleges. A scope-ba nem kell középre a dot mert a lovés távolságfuggő és a célkereszt megfelelo. Míg a dot elé nem használnak soha scope-ot. Egyszerűen csak nincs értelme.
  • HardcoresHUN
    #5893
    lehetséges de nagyon jó megoldás. scope és reddot egyben.
  • tpM
    #5892
    Red Dot ACOG Opticsby tpM ;D (nemtudom ilyen létezik-e)