35048
  • Szekig
    #5851
    MH88 a király... :) Mosmá MH25/88...
    De nemmentem. :)
  • HardcoresHUN
    #5850
    TPM mint nagy veterán most mért nem mesélsz?
  • Bucser
    #5849
    A röhej, hogy en meg 2 evig ideiglenes alkalmatlant kaptam (egyszer tört borda egyszer pszichológiai alkalmatlanság) aztan suliba mentem és közben kihúzták alólam a katonaságot:) Mondjuk kecsóra vagy szentkirályszabadjára még őrkutyának is szívesen mentem volna bár valszeg Vhelyre a Bercsényibe osztottak volna.
  • Fenrir
    #5848
    Nálunk az öreg malévosok mind csak max 1 hónapig voltak katonák mert a vállalat elintézte nekik :) Úgyhogy amikor ők mesélnek a "katona történeteikről" jól megmosolygom őket :P

    Bár az is "szánalom", hogy amikor benvonultam már rögtön centit vágtam :D
  • Seaweed
    #5847
    Hat bizony erre azert lehetett szamitani...pl a mi 96 novemberi vonulasunkvolt az utolso ami 1 evet szolgalt, velunk egyutt szerelet le az elso 8 honapos brigad (97 februari vonulas)....igy is nalunk a repuloszazadoknal, 30-50 tisztre es tiszthelyettesre jutot 8 de max 10 sorallomanyu! Mar akkor tudtuk hogy ez a letszam lelesz epitve* folyamatosan, mert pl a mi munkankhoz (Mig-29 uzemeltetese) a 8 honap mar keves volt ez azonnal ki is derult az elso korben..egyszerun kellett 7-8 honap mire a katona olyan szinten beletanult a munkanak minden fogasaba csinjaba stb. , hogy utana mar biztosan ra lehett bizni "barmit" azt vegre tudta hajtani....
    Szoval te egy olyan idoaszakban vonlutal mar ami nem igazan kedvezett neked azaz az elkepzelesiednek...pedig ha korabban vonulsz szinte 100% hogy sarkanyos lettel vona, sok-sok kollegaddal szolgaltam egyutt akik malev meg mitudom en mar (bocs nem emlekszem) melyik cegektol vonultak be, es csillogo szemekkel neztek az akkoriban nem ritka latvanyt nyujto Boeing 737-200-asokat low-aproach-t meg Touch-and-go-kat vegrehajto malevgeket kecson, es volt is koztuk aki mondta elotte o dolgozott ezen meg azon gepen ami elhuzott fejunk felett stbstb... ;)))

    *ez egy folyamat resze volt...meg a nyolcvanas-kilencvenes evekben, a Mig-21-esek koraban ott ugyan ilyen sarkanyos'kent szolgaloktol tudom hogy akkoriban szazadonkent 20-30 sorallomanyu szolgalt....tehat jol nyomon kovetheto a folyamatos leepites!
  • repvez
    #5846
    Akkor ez ilyen Hoffi stilusba ment. :)
  • Fenrir
    #5845
    Az utolsó pár évben viszont már csak az ment amit debHUKK írt. Én is a sorozáson Tapolcán amikor kérdezték, hogy mi a végzettségem akkor mondtam, hogy "repülőgép-műszerész", erre jött a válasz, hogy "az nagyon jó, arra szükségünk van". Gondoltam ez jól indul, csak elraknak Szentkirályszabadjára vagy valamilyen repteres helyre, persze nagy lófaxt a seggembe...Így lettem a logisztikai és támogató ezredben fegyveres őr...
  • Seaweed
    #5844
    Hat ha nincsen server se itt se ott...neha jolesik anekdotazni...persze csak ha van min
  • Fenrir
    #5843
    Már akinek van :)
  • tpM
    #5842
    Mind1 már átmentünk katonatörténet topikba...
  • MrTressy
    #5841
    Nos megkaptam az infót sajna bezár a bazár ne is számoljatok tovább {N.A.G.C.} szerverrel ez van :(
  • Fenrir
    #5840
    Nem, messzebb. Kaposvárra raktak a szemetek :\

    Amúgy MH.64.
  • Seaweed
    #5839
    Hat ezt azert boven cafolnam! A repuloszazadoknal joparan vegeztek igen csak erdemi es NELKULOZHETETLEN munkat akkoriban! Sarkany-hajtomu szerelokent en is erdemi munkat vegeztem, es keszultsegben fegyvereskent is a leadott 8 darab 168 oras Keszi-vel az 1 ev alatt...szoval boven sot, azon tul is meg tudnam cafolni a hszed azon valotlan allitasat miszerint :"egyébként meg a sorállomány nem végzett érdemi munkát sehol, csak amortizálta a felszerelést..." !!!!!!
  • djukel
    #5838
    Én meg sokat szoptam a feketemosogatóban.
  • debHUKK
    #5837
    szerintem a legalja az a vápos aki szopatja a sorállományt,
    az irnok az normális mert kimenőt ir, a konyhás meg repetát ad :)

    egyébként meg a sorállomány nem végzett érdemi munkát sehol, csak amortizálta a felszerelést...
    sőt igazából az őröknek volt érdemi munkája bizonyos szempontból, mert védték az objektumokat, nameg a határőrök
  • PhantomAss
    #5836
    na vazze....én voltam konyhás, írnok, őrkutya meg híradós is ....univerzális übersoldier at huaf
  • Fürtös
    #5835
    Fenrir?
    csak nem a farkasoknál voltál?
    MH.59 Kecskemét?
  • repvez
    #5834
    Nekem a B,C jogsim onnan van csak a viszgadijat kellet fizetni ha elsöre átmentél mindenböl.50-böl igy megvolt a 2 :)
  • tpM
    #5833
    Jah de sok a veterán :D
  • VeteransKUKaC
    #5832
    Uhh menniy öreg katona van itt, lassan át is keresztelhetnénk a fórumot öreg katonák klubjára :), én már nem voltma katona, pont lemaradtam róla, egy dolog miatt kellet volna a katonaság, hogy kedvezményesen tudjam lerakni a C jogsit :)(legalább is ilyet hallotam több helyről is) :) elméletileg, gyakorlatilag nem tudom!).

    Én csak ebben a bevetés nevü honvédségi klubban vagyok bene!
  • Kaszi46
    #5831
  • Seaweed
    #5830
    Hehe...nalunk is volt meg ilyen a Ujjonc Vegyes kikepzo szazadnal..de aztan kezdtunk mar "gumisodni" es amugy is terptarka gyakorlonk volt igy ezert is boktuk a tobbi "sima katona" szemet, meghat a nadrag nalunk mindig a bakancson kuvul volt igy nem igazan sok latszott a bakancsbol ;))
  • Seaweed
    #5829
    Hat en meg 96-97-ben voltam baka. Akkro azert meg folyt erdemei munka sorosok kozott is. Amugy "minden masnap" de ha nem minden harmadnap nyűgöztem en is 29 eles 1 vakkal, AMD-65/5-el....
    Kopter koromban kapuszolgot en is adtam kb 2x, de nalunk volt eles loszer...azaz nem mert bent volt a fegyverunk az UTI-nel ha kellett volna onna kelett volna kihozni (5 meter)...
  • Fenrir
    #5828
    Én ez anyaalakulatnál szép fekete bakancsot kaptam erre kenhettem össze bagarollal :)
  • Boconadi
    #5827
    Hö, miko?
  • repvez
    #5826
    De nálunk az ujjonc kapus és a VÁP kisegitö a legelejétöl Feketére boxolhatta a bakancsot és nem avval a fos rhinoval, egy-két öregnek ez eléggé csipte a szemét. :)
    Tudtuk sajnálni érte, és nálunk még volt löszer a kapusnál is.
  • Fenrir
    #5825
    A legalja köztünk a kapu ügyeletes volt mert az még töltényt sem kapott a z ak-jába, mi legalább tele tárral mászkáltunk. Mondjuk én már a végén voltam katona, asszem utolsó előtti vagy ekörüli vonulás, őrszolgálaton kívül akkor már sorost nem is használtak nagyon máshol.
  • Boconadi
    #5824
    Ez gecyjó. Köszi.

    Amúgy olyan szar az armaban ha szétlövök egy tankot olyan lessz mintha rozsás lenne
  • Seaweed
    #5823
    Hat sajnalom...de belem belemkepeztek hogy az a legalja...bocs nem akartalak megserteni.
    (Persze van annal lentebb is...konyhas meg irnok meg a tobbi plasztik katona....de legalabb az orkutya meg igazi katona...es ez is tobb mint a semmi )
  • Fenrir
    #5822
  • Bucser
    #5821
    Borulj a vállamra majd kisírod magad:)

    (Going for the Nobel Peace prize)
  • n003
    #5820
    én .. én :DD ölni tudnék érte :DDDD
  • Fenrir
    #5819
    "Baromsag! Neked lehet ez..de azthiszem elfelejted ez egy jatek nem a te hazi kiskatonasagaod (nyugi voltam katona 1 evet..es buszke is vagyok ra mert erdemi munkat vegeztem..nem őrkutya voltam!)...."

    Ez viszont nekem fájt, én "őrkutya" voltam.
  • Bucser
    #5818
    Na ki kéri a Béka Nobel-díjat?
  • pedro870
    #5817
    hát ha nincs más megoldás, akkor ban :)

    újoncoknak segíteni kell, de az a legcélravezetőbb, amikor az újoncok összefognak

    arra meg fel kell készülni, hogy armában embertelen mennyiségű frendlizés lesz :)
  • VeteransKUKaC
    #5816
    Jah szükség van az emberekre, de mint seaweed is mondta hogy sok állat van az isten állatkertjében és ezeket egy idő után megutálod őket, ez az efektus általában nagy létszámú játékoknál merül fel, ahol mindenki megakarja mutatni, hogy ő a király ő mindent jobban tud és a asaját feje után megy, evvel efektív semmi gond nem lenne ha a csapattrásai játékélményét nem rombolná, pl én azt nagyon utálom, mikor egy bénázó miatt halok meg és az még annyit sem mond hogy bocsi és következő alkalommal ugyan ezt a hibbát elköveti és újból meghalok miatta.
    Az ilyen emberek ne menjenek multira, amultinál a kezdő is elfogadja azon íratlan feltételeket, hogy próbálja a többi játékos játékélményét nem rombolni, még akkor is ha igy a saját játékélménye romlik, mert ő csak 1 ember!
    Újoncokat segíteni kell, mert a veterán játékos is volt valamikor kezdő az ős időkben, ez az egész amit leírtam játék független és persze ez az én álláspontom, ezzel lehet egyet és nem egyetérteni.
  • pedro870
    #5815
    Szekig, sose felejtsd el, hogy a multi játékokban nagyon nagy szükség van a célpontokra és sokkal izgalmasabb, ha az nem ai. Ha még hülyeséget is beszélt előtte, annál nagyobb lesz a motivációd, hogy alásatchelezd az m1esét. Szóval amíg az ember bírja: ignore + satchel.
  • Szekig
    #5814
    Ha már itt a nagy összeborulásnál tartunk...
    Én sokszor játszottam a kezdő urakkal... Türelmesen elmodtam sokszor ,hogy mit hova. stb...
    Viszont nekem is vannak olyan dolgok amire harapok. Szerintem ez mindenkinél így van.
    Amit pedig nehezen tolerálok az az amikor becsmérlik az egészet...
  • bucsher
    #5813
    SVD én sajnálnám ha nem jönnél. Fürtöst meg nem kell komolyan venni, majd seggbe lesz rúgva :)
  • tpM
    #5812
    Nah én lennék olyan jófej :D
    beszéljük meg skypeon vagy priviben vagy emailen mind1...