35048
  • blash
    #9360
    "old meg"
  • kiskorúbézoltán #9359
    Arra gondolsz, hogy: "Várj egy pillanatot, azonnal megkeresem a megoldást, de ha adsz egy mail címet elküldöm oda is szívesen!" ?
  • tpM
    #9358
    Itt van egy tök fasza tradicionális közmondás...hamarosan elhangzik :D
  • Zizou2
    #9357
    amikor fel akarom akkor akkor egy olyan üzenetet kapok hogy wrong cd key... van egy tippem hogy miért... de kiváncsi lennék a ti véleményetekre is
  • neuro
    #9356
    az 1.05-ös verziótól kezdve lehet több nyelvet is választani - tedd fel a patch-et
  • fkubi
    #9355
    Tedd fel az 1.05 v. 1.07 patchet, es jo lesz...
  • Zizou2
    #9354
    Nekem sajnos a német változat van meg és én Angolul tanulok szal jól jönne ha valaki el tudná küldeni az angol fájlokat (esetleg magyart de én azt nem találta, hozzá :O). előre is thx!!
  • bbchris
    #9353
    Egész jó oldal .
  • bbchris
    #9352
    Köszi nektek a választ . Azt a respawn "SIDE" -ot kipróbálom remélem bejön .
  • tpM
    #9351
    Itt van mindeféle :]
  • V43 1105
    #9350
    Helló!

    Aztkérdezném, hogy második világháborús addonok már jöttek ki a játékhoz? Gondolok én itt tankokra, gyalogos egységekre, járművekre stb..
    Esetleg, ha valakinek van képe szúrhatna be =)

    Köszönettel Rocco :D
  • tpM
    #9349
    1.08 changelog
  • tpM
    #9348
    multis missioneditáláshoz nem nagyon értek :)
    ezt a respawnt asszem a description.ext-ben kell definiálni.
  • Icebird
    #9347
    respawn = 5 vagy "SIDE"
  • bbchris
    #9346
    Te hogyan tudtad megoldani azt hogy multiban ne csak a saját csapatodban tudjál újraéledni ha lelőnek ?

    Próbáltam a group this-t de az nem segít , sőt a group this-el csak azt értem el ha kilőnek a játékban mint leader legalább akkor is csatlakoznak utólag a játékban katonák , ennélkül sajnos nem . Csak akadt itt is bökkenő ha beírom a playernek hogy "playernev group this" akkor nem működik az hogy pl csak akkor enged tovább a trigger hogyha beleülsz egy teherautóba .

    Az ejtőernyőzést megoldottam hogy mikor jön egy ellenséges heli és abból az "eject.sqs" -el kipattanjanak a jatonák , sokan írták hogy pörög a heli , ez így is van ha a MOVE ba írtam de így sikerült kikorrigálnom hogyha a helinek adtam egy triggert amit ő aktivál és akkor indítja az ugrást .
    Kezdek már tökre belebonyolódni a szerkesztésbe , csak idegesítenek ilyen bugok .
  • kassaidezso
    #9345
    Köszönöm a kimerítő választ! Ha lesz időm, megtanulmányozom a kérdést és beszámolok a végeredményről (esetleges összeférhetetlenség addonokkal). Ja, ideje lesz felpeccselni 1.07-re
  • tpM
    #9344
    hármas lövés 1.055143-tól jó!
  • tpM
    #9343
    tpM91's realistic config
    - élethű tűzgyorsaság, lövedék kezdősebesség (guns.ru és wikipédia adatok alapján)
    - jelzőlövedék csak géppuskáknál, gépágyúknál van
    - gránátok nem pattognak annyira
    - RGD5 gránát 4mp-s időzítést kapott (OPFOR)
    Telepítés: az AddOns-ban lévő weapons.pbo-t csomagold ki, a bent lévő config.bin-t vagy .cpp-t töröld ki majd rakd be ennek a rar-nak a tartalmát.Érdemes modmappás módszerrel használni, hogy servereken ne okozzon gondot.
    [1.07-en tesztelve]
    letöltés
  • kassaidezso
    #9342
    Pl a sugárhajtású gépek hangja, távolodáskor csúnyán torzul a ModWar soundban. Az FDF sound e tekintetben elfogadható, viszont az említett bug a hármas lövéssel, nálam az FDF modban is fenn áll. Pedig 1.5-el játszom. Sőt. Vannak további fájdalmaim is! Visszatért a csillagok háborúja! Azok a gusztustalan csíkok zöld-piros meg mindenféle, lövés után, újra megjelentek a játékban.

    tpM, van ötleted hogyan tudok megszabadulni az említett csíkoktól?
  • mohojojo
    #9341
    Pontosan!!! igaza van tpM'91-nek
  • tpM
    #9340
    Nemtudom ezt mér itt kell megosztani, akinek a BF jobban tetszik az menjen játszon azt.
  • mohojojo
    #9339
    Nekem meg kicsit jobban tetszik a BF2 más jellegű ott sok a dara ...
  • droidka
    #9338
    Nekem az ArmA azért az sokkal jobban tetszik, mint pl: a Battlefield2!!!
    Az a nagy okosság az ilyenekben, hogy van emberes rész is, nem csak járművek. Összfegyvernemi zúzás az poén!
  • Bucser
    #9337
    Mint mondtam ez FPS, amiben lehet a járműveket a harctéren szükséges szintig szimulálva használni, funkciójukat megőrizve.
  • tpM
    #9336
    Pedig nem kell félni ez nem semelyik játék, ez ArmA. Ezt erre tervezték, hogy majd jól, könnyen modolható legyen.
  • droidka
    #9335
    Az lenne még jó, ha a szimulátoros rész összetettségét, nehézségét lehetne állítani, és akkor internetes szűrővel azt meg lehetne elvileg könnyen oldani, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelő nehézségi szintet!...

    Mert pl: a tankokban, helikopterekben is azért az sokkal jobban tetszene nekem, ha lehetne rendeltetésszerűen használni a műszerfalon lévő gombokat, részben mondjuk az egér használatával, interaktívan!... Az úgy elég poénos lenne, de hát sajnos ez van(hogy nincs). :(

    No, de én azért örülök, hogy néha van kivel beszélni az ilyesmiről.
  • Bucser
    #9334
    Ez még mindig FPS és nem Helikopterszimulátor.

    Pozitív, hogy ennyi funkció is bekerült a helikopterekbe. Lehetne több. de nincs. ennyi van ezt kell szeretni. A helikoptereknek 2 funkciója van csapatszállítás és csapattámogatás élőerő és páncélosok ellen.

    LAacsony áthúzás pedig: összefüggő erdőbe nem tudsz berepülni. itt kicsit el vannak szúrva az arányok szerintem. így low pass esetén is a shilka ellen egy áthúzásod van. 2-ra meghalsz. Élőerő ellen lehet már elsőre is, ha van a gyalogságnál megfelelő fegyverzet.

    ja és csak megjegyzem: kevesebb felkiáltójellel is megértjük a mondandódat.
  • droidka
    #9333
    Ha nagyon alacsonyan megyek és relatíve gyorsan (persze ezt szigorúan csak önmagamhoz képest értem), akkor azt a földi egységek nem feltétlenül, nem mindig tudják kivédeni.(Meg főleg, ha nem kenődöm a földbe...)

    A légvédelmi rakétával felszerelt katonáknál meg nem tudom, hogy az mennyire lehet reális, ahogyan az befogja a gyorsan mozgó helit (földárnyékra gondolok). Meg az elég nagy hiba itt, hogy nincs besugárzás és rakétaindításjelző a helikopteren!!!!!!!.... Így azért a Stingerrel /Sztrelával sokkal könnyebben ki lehet szedni, sajnos!...
  • droidka
    #9332
    Mondom, hogy nem a realitást kell itt venni, mert pl: a tankok azok asszem kb. kiegyensúlyozotabbak... Vagy nem?

    A sebességnél meg azért az jobb, hogyha KELL, akkor meg tudod változtatni a taktikát!!!... Nyilván a kikukucskálós taktika is nagyon hatékony, de nem mindig!!... És olyankor -ha szégyen is a futás-, de inkább hasznos!!!
  • droidka
    #9331
    "hogy 270-el száguldozol majd a fák között"



    Na jó, nyilván nem mindig...
  • Bucser
    #9330
    A háború soha sem kiegyensúlyozott.
  • droidka
    #9329
    A Cobrához sem kell feltétlenül lövész!!!!... 90 százalékban csak idegesítenek... Nem kóser az olyan, aki nem működik velem együtt!!! Egyedül (itt, a játékban és nem a valóságban!!!) többnyire egyszerűbb!!! Bár az ágyúnál nyilván sokat segít, ha van egy össszeszokott lövész (az M197 forgatása miatt), főleg a vadászgépek ellen!!! De többnyire a rögzített állapottú gépágyúval is el lehet lenni.

    Bár ha lenne siskacélzó a gépágyúhoz, akkor ez sem számítana!!! Úgy valamennyire akkor a pilóta is tudná forgatni az M197-et!!! Mondjuk egérrel, vagy egy gomb nyomva tartásával, váltás funkcióval a botkormány mozgatására, mint a Commanche 4-ben!!!

    Egy szó, mint száz: a Cobra szerintem sokkal hatékonyabb, én sokal jobban szeretek azzal repülni!!! Jobb itt, mint a Hokum (most függetlenül attól, hogy a valóságban milyenek)!!! Ez számomra sajnos eléggé kiegyensúlyozatlannak tűnik!
  • Bucser
    #9328
    "Hát de így nyilván akkor is azért valószínűleg kevesebben fognak vele játszani..."

    miért is?

    "Nekem meg azért egyáltalán nem mindegy harc közben, hogy a gépem milyen gyors!!!!.. Főleg ha lőnek rám!!!HAHAHA!!!Azért mélyrepülésben nem jön az nekem rosszul, ha ennyivel gyorsabb!!!... "

    Elhiheted nekem, hogy ez a 20-30km/h kb semmit nem számít dogfightban. Inkább nagyobb szerepe vana kitéríthető toronypuskának ami van a Cobrában, de nincs a Kamovban. mondjuk egy jó pilóta úgysem a sebességben bízik hanem a földárnyékban és a domborzatban. Nem hiszem, hogy 270-el száguldozol majd a fák között meg a fordulózások miatt úgysem hazsnálod ki a maximális sebességet.

    A helikopter szerepe nema dogfight egyébként sem hanem gyorsan popup leszed a tankokat és eltűz mielőtt Shilkak darabokra szedik (vagy épp a Strykerek vagy M113-asok vagy a gyalogság RPG-vel vagy Stingerrel vagy Strelaval.)
  • droidka
    #9327
    Hát de így nyilván akkor is azért valószínűleg kevesebben fognak vele játszani...

    Nekem meg azért egyáltalán nem mindegy harc közben, hogy a gépem milyen gyors!!!!.. Főleg ha lőnek rám!!!HAHAHA!!!Azért mélyrepülésben nem jön az nekem rosszul, ha ennyivel gyorsabb!!!...
  • Bucser
    #9326
    Hülye hozzáállás pláne OFP/ARMA vonalon. A minőségi javítások és kaidványok 90%-a a communitytől jön. Lásd fdf soundpack, lásd modwar soundpack, vagy az említett HIND vagy a MAPfacttól az Ah-64/CH-47 D csomag.

    Érdemes őket berakni. ha meg olyan küldit csináltak amibe kellene egy mod akkor azt jelzik, hogy honnan tudod leszedni.
  • Bucser
    #9325
    Való igaz én is lecsekoltam. Holott valóságban a hitelesített sebessége a Ka-50-esnek maximálisan 340km/h a cirkálósebessége pedig 310-270 km/h között van. A CObra valós maximális sebessége 193 Mérföld / óra az cirkálósebessége pedig 173 mérföld/óra. (ez kb 310km/h). Ergó a játékban kb hasonlósbességgel kellene menniük.

    Viszont a játék az játék és egyik sem közelíti meg a valós adatokat szóval tök nyolc. sem a párna sem az overtorgue hatás nincs szimulálva így tök 8 mit nézünk.

    A Kamovhoz 1 személy elég a cobrahoz 2 kell.
  • droidka
    #9324
    A kompatibilitási hacacáré miatt általában nem komázom az utólagos (főleg az egyéni) módosításokat alapból semelyik játékban sem!Meg asszem' úgy több olyan küldetést csinálnának a népek, ami így a többségnek jó (ha nem kell mindig ezerféle hiányzó dolgot még külön mindenkinek letöltögetnie)!

    De azért köszi a linket!!!!!
  • tpM
    #9323
    Minek alapból hind?Itt letöltheted :)
  • droidka
    #9322
    Persze lehet, hogy csak én vagyok nagyon ügyetlen! És lehet, hogy valakinek jobban sikerül!...
  • droidka
    #9321
    Igazából nem is teljesen jól mondtam, nem egészen a gyorsulásra gondoltam, hanem a sebességére! Mert kb. ugyanolyan magasságról
    elrugaszkodva a Hokum alig tartja a 220-at, a Cobra azonos magasságról röhögva kitolja (és tartja) a 270-et!!!... Ez azért már jelentős!!!(Persze ha nagyon magasra emelkedünk, akkor megy mind a kettő gyorasabban is, de hamar elveszítjük a sebességét, ha nem akarunk a földbe csapódni.) Egyébként nyilván csak -hogy is mondjam-a saját megfigylésre támaszkodva mondom (nem volt stopper).


    "viszont a CObra könyebben leesik mint a hokum"

    -Én is erre számítottam, de szerintem itt ez nem így van!!!

    A Hokum páncéljába ugyanannyit kellett lőni (pl:egy Cobra ágyújával, de asszem' más fegyverekkel is leteszteltem) ugyanonnan (kb.7m-ről próbáltam), mint a Cobráéba!!!!... Úgy tűnik tehát, hogy a páncélja egyáltalán nem kompenzálja a lassúságát!!!

    És itt most nem arra gondoltam, hogy a valóságban melyik a jobb gép, hiszen ez azért messze van a reálisnak mondható szimulátortól!!

    Az nagy szentségtörés volt, hogy nincs alapból Hind!!!! Az milyen király gép!!!Ahhoz képest, hogy milyen brutál fegyverzete van alapból, mekkora nagy rajság, hogy még kotonákat is fel lehet cuccolni az utasterébe, akik az ajtóból tudják használni az oldalgéppuskát!!!