35049
  • Falcon87
    #14726
    Inkább a többszázezer hülye wowos videó tehet róla :) abból volt aztán bőven...
  • tpM
    #14725
    Minden ArmÁs "szar" megtalálható armedassault.info-n illetve armaholic-on :P
  • Solt
    #14724
    Akkor ezt megbeszéltük... a lényeg, hogy valahogy majd feldolgozzuk a hiányát...
  • blash
    #14723
    ...
  • Solt
    #14722
    És gondolod most akkor nem lesz többet egy csomó armás szar? :D
  • blash
    #14721
    mivel egy csomo armas szart odatoltottek fel...
  • Solt
    #14720
    Nem fogok tudni aludni! :D
  • blash
    #14719
    http://farewell.filefront.com/

    "Dear FileFront User:

    We regret to inform you that due to the current economic conditions we are forced to indefinitely suspend the FileFront site operations on March 30, 2009. If you have uploaded files, images or posted blogs, or if you would like to download some of your favorite files, please take this opportunity to download them before March 30th when the site will be suspended.

    We would like to give a warm thank you to all of you who have been part of the FileFront communities we have built together. Your support has had a meaningful impact for all of us here at FileFront. Again, we want to give you a sincere “thank you” for your support over the years and wish you all the very best.

    Keep gaming alive, FileFront Management and Team. [email protected] "



    http://blackravens.net/2009/03/25/bye-bye-filefront/#comment-190269
  • Kaszi46
    #14718
    Onlive GT video
  • tpM
    #14717
    Itt van pár kép az ArmA2-es növényzetről, sztem ez is egész jó lesz.
  • repvez
    #14716
    Hamár erdö akkor érdemes megnézni ezt:
    hunter

    Kiprobálhato a bétája és hihetetlen, hogy mennyire élö a környezet ,nagyon változatos az aljnyövényzet és a fák, a hangok tényleg körbefognak mintha ott lennél az erdöbe , bogarak és madarak serege.Nagyon élethu fény árnyék.Ha valami ilyesmit össze tudnak ütni ARMA2-ben akkor elég jo lesz az erdöben a csata
  • m1c1mack0
    #14715
    az az erdő wow
  • DrRadon
    #14714
    Crytec techdemo

    0:30-nál az az AI mozgás... Bárcsak láthatnánk ilyet az ArmA-ban! A többiről (fény-árnyék, épület rombolás, fizika) már nem is beszélek, nem akarok nagyravágyó lenni.
  • Icebird
    #14713
    ehh rosszat idéztem!
  • Icebird
    #14712
    Ez egy RTS esetén még talán menne, de ahhoz azért elég jó pingnek és nagy sávszélességnek kell lennie, hogy egy komolyabb FPS vagy szimulátor élvezhető legyen. Emiatt nem hiszek én abban, hogy ebben az esetben járható út lenne ez a megoldás.


    Ha minden igaz amit Joebacsi is mond WWII Online hasonlóan működik, ami azért már nem mai darab.
    De majd kijavít ha tévedek!:)
  • Icebird
    #14711
    Valóban, de ezt nem mondanám önálló játéknak hanem inkább modnak.
  • joebacsi
    #14710
    WWII Online
  • [NST]Cifu
    #14709
    Ugyanakkor amin a google is dolgozik hogy távoli erőforrást hívsz meg ami az adott számításokat elvégzi, így akár egy szutyok géppel is zökkenőmentesen tudsz dolgozni, játszani!

    Ez egy RTS esetén még talán menne, de ahhoz azért elég jó pingnek és nagy sávszélességnek kell lennie, hogy egy komolyabb FPS vagy szimulátor élvezhető legyen. Emiatt nem hiszek én abban, hogy ebben az esetben járható út lenne ez a megoldás.

    Meggyőződésem az is hogy a Magyarok simán lenyomnák a BIS játékát, de sajnos stratégián kivűl nem nagyon foglalkozott még senki fpsel!

    Annyit mondok, hogy Crysis Warhead...
  • Icebird
    #14708
    Pár hónapja már agyaltam azon hogy lehetne az erőforrás igényeket csökkenteni.
    Az ArmA esetében a Kegetys' féle ArmAlib segitségével és egy külső programmal több ArmA szervert lehetne egymáshoz kapcsolni.
    Ezáltal nem 1 szerver terhelődne hanem egységekre bontva mindenki a kedvenc szerverén csücsülve akár egy nagyobb háború részese is lehetne, és nem arra várva hogy 1 adott szerveren végre összegyüljön a megfelelő létszám.
    Sőt az OFPt az fwatch segítségével ArmA szerverhez lehetne kapcsolni, bár itt már kompatibilitási problémák merülnének fel.
    Viszont mind2 esetben valószínű lassú lenne a kommunikáció, ami iszonyatos laggot eredményezne. Azonban ha alapból igy lenne felépítve a játék megfelelő eredményt lehetne elérni.
    Ugyanakkor amin a google is dolgozik hogy távoli erőforrást hívsz meg ami az adott számításokat elvégzi, így akár egy szutyok géppel is zökkenőmentesen tudsz dolgozni, játszani!
    Én ebben látom a jővőt, szóval ha játékot fejlesztenék ezt az irányt mindenképp végig járnám.
    Meggyőződésem az is hogy a Magyarok simán lenyomnák a BIS játékát, de sajnos stratégián kivűl nem nagyon foglalkozott még senki fpsel!

  • Hogthar
    #14707
    Írtam neked ma reggel privát üzenetet, nem tudom menyire szoktad nézni a priv. üzeneteket
  • Falcon87
    #14706
    Akkor úgy gondolom, beruházok egyre:)
    Honnan lehetne rendelni/venni?
  • Hogthar
    #14705
    Na igen nem eredeti játéknál a jó madárrá változás, de örülök hogy ez már nem aktuális
  • D00M
    #14704
    Nem eredeti, 1.0-ával sok jóra ne:) mindenképpen peccseld ameddig lehet (1.15), single hulladék, multi ami a lényeg meg necces lesz lévén nem eredeti.
  • Falcon87
    #14703
    Én csak most kóstolok bele majd a játékba (egyelőre csak letöltöm, utána veszem majd meg, ha megfelel az "elvárásaimnak":D), mire számíthatok? Mármint a játékmenetet illetően.
  • Icebird
    #14702
    Viszont az is hozzá tartozik hogy Arma már jóval jobb objekt kezeléssel büszkélkedik, szóval ha telepakolod egységgel nem lesz olyan drasztikus fps csökkenés, viszont OFP esetében brutális!
  • Icebird
    #14701
    A "fehér" üres szigeten tesztelve OFP 9*, ArmA estén 3* FPS növekedés érzékelhető.
    Tehát mivel mind2 ugyanazt a LOD rendszert használja ezzel nem lenne gond, hanem amit már említettem fps gyilkost.
  • Hogthar
    #14700
    igen de a lodokon belül mindig csak egy texturát nyit meg és a lodnak megfelelően butítja a texturát is, és ezért folyamatossan útközben is váltania kell a texturákat, + ba ha haladsz a látóhatáron is változik folyamatossan megnyitja az új modelleket és texturákat, és mivel így müködik a texturázás joval lassabban megy, ez által nagyobb gép kell neki hogy megfelelő fps melett megtudja nyitni az objecteket, mivel ugyebár betölti az objecteket de látóhatáron kívül nem.
  • Solt
    #14699
    Jó, akkor nyúlj bele... mi alapján állítod?
  • tpM
    #14698
    de lehet külön is, ejnyebejnye ülj vissza fiam...
  • Solt
    #14697
    A szögpercet magától állítja, ahogy állítod a távolságot...
  • tpM
    #14696
    a szögperc igen, a szél nincs még bent :P
  • Icebird
    #14695
    Amiről te beszélsz az a modellen belüli LOD ami 1 modell betöltésénél már bent van, és ugyan azt hivatkozát használja.
    OFP esetén még meg volt az hogy bizonyos LOD szám után már butított textúrát használt, de Arma esetén ez már nem jellemző.
  • Hogthar
    #14694
    ha körbe nézel addonok közt van olyan hogy optika cserélő addon úgytudom, és ott az optika célzóla távolságra be van állítva, azt hiszem 100 méterenként 1 nyilal feljebb kell céloznod.
  • Solt
    #14693
    Beméred a cél távolságát, beállítod arra az értékre az irányzékot, és a célkeresztet oda irányítod, ahova lőni akarsz...

    Szél, szögperc, sajnos nem számít itt... :(
  • repvez
    #14692
    ez igy sok mindent nem mond nekem esetleg valahol képekkel ilusztrálva is van ,hogy mikor mit kell nézni és mit hova kell helyezni egy álló ember alaknál?
  • tpM
    #14691
    Alap ArmA-ban 200m-re van állítva, asszem alatta 100m-enként vannak a "rovátkák". ACE-ben pedig bal Shift + V és ott be tudod állítani a távot, szögpercet meg szelet.
  • repvez
    #14690
    Dragunov célzási segédletet hol találok az optikához.Hogy bizonyos távolságra hova célozzak?
  • Hogthar
    #14689
    Ez így nem teljessen igaz, mert amikor megnyitja a modelt az tartalmaz jópár modelt távolságnak megfelelően és ezt folyamatossan váltogatnia kell, ahogy vált egy model méretet távolságnak megfelelően egyből ujra hozzá kell rendelni az RVmat ot ami tartalmazza az anyag típust és a + 2 textura helyét amit megint megnyit, biztos tapasztaltad már azt hogy külső nézetbe távcsőveztél és miután befejezted a nézelődést láttad hogy a textura teljessen mosott és kellett neki 1-2 másodperc míg megint felveszi, nos ez ezért van.
  • tpM
    #14688
    meg az elcseszett növényzet...
  • Icebird
    #14687
    Az elején betölti, befordítja ezeket.
    így nem sok pluszt lehetne kicsikarni etéren, és azért a töltés időre nem igazán lehet panasz.
    Ami inkább lenyomja az a shader, hdr, különbözö effekt.