35049
  • tpM
    #14886
    Addon/Modkezelő leírásom
  • Kristófkaa
    #14885
    Sziasztok!
    Nemtudtok vmi leírást arra, hogyan kell használni a .pbo fájlokat? Mit kell ezekkel csinálni? Hogy lehet azlyen fájlokkal rendelkező anyagokat (járművek, szigetek...) beletenni a játékba? Anniyt tudok hogy makePBO progi kell, az is megvan... De ezután?
  • m1c1mack0
    #14884
    Ha ez valami felkérés akkor akkor a 'H.AR.C' szívesen részt venne bármi ilyesmiben, nektek hány emberetek van?
  • tpM
    #14883
    ArmAII - Gumikerekes harcjárművek
  • Romel
    #14882
    Hali, nem akartok többen játszani hamachin egy jóféle összecsapást? TS-en dumálnának a csapatok.
  • Scottt
    #14881
    Szerintem 1millió$ből képezték ki az egész VSZ hadsereget
  • tpM
    #14880
    Egyébként kicsit csalódott vagyok itt a járműveknél nem említette, hogy pl tudnánk-e lőni belőlük, lenne-e FLIR meg esetleg normális (nem HP alapú) sebzés rendszer lenne.
  • Glo
    #14879
    És a régi VSZ egységeket vajh megtanítják az M1A1 kezelésére?

    Ha élethűek akarnának lenni akkor beül (ha megtalálja h hol kell kinyitni a nyílást), és csak ül ott bent több tonna páncél védelmében, esetleg keresi az "Engine ON" gombot

    Nem kötexek többet, ígérem
  • Scottt
    #14878
    Az ilyen 1millió$ ráfordításából kiképzett GI.Joe SF katonákat ha jól emlékszek alapszinten azért megtanítják a -volt-VSZ tagállamok kézifegyvereinek kezeléséhez.
  • Glo
    #14877
    Eredetim van. A Mi24 amúgy sincs benne, csak van hozzá egy kieg, ami elég hülyén van megírva sok szempontból (Pl burst jellegű gépágyú, 500-as rakétakapacitású nem-irányított rakétablokk a CAS helinél, stb stb) :)

    A sniper puskához gondoltam ezt én is. Tapasztalatból tudom, hogy 300m fölé már kell olyan kiképzés, hogy el is találd a célt. Hiába vesz fel egy baka egy M20-at, ha a 600m-re levő célnak a 20m-es körzetét se szagolja a lövés. Persze elsütni el tudja.. :)
  • [NST]Cifu
    #14876
    Ebben alapvetően igazad van (sőt az ergonómia egyre fontosabb már a katonai eszközöknél is), ugyanakkor a kiképzést nem pótolhatja semmi. Például mesterlövész fegyvernél a mil-beosztás ismerete nélkül aligha fogsz egyből pontlövéseket leadni 600 méterről, még ha a fegyvert amúgy tudod is kezelni.

    Tehát használni fogja tudni, de igazán jól, hatásosan használni egy kiképzett/gyakorlott katona tudja csak.
  • [NST]Cifu
    #14875
    Az első feléhez: eredeti ArmA-d van? Mert ott én nem tapasztaltam ilyet. Ellenben a tört verziók csinálnak érdekes dolgokat, a géppuskák, gépágyúk extrém szóráa tipikusan ilyen jelenség. :)

    A második feléhez: ez egyfelől AI dolog, alaphangon be lehet állítani az AI tudásszintjét, ami befolyással van a képességeire, innentől kezdve a küldetés készítőtől függ, hogy mit fog kezdeni ezzel a képességgel. Mindenestre nem nagyon jellemző, hogy az AI fegyvert váltogatna. :)

    Ha te veszel valamit fel, akkor tudás alapú dolog, ugyan elég hülyén nézett már az OFP-ben is ki, hogy egy sima bakával beülhettél az A-10A-ba, de ez van. Persze küldetésszerkesztéssel ez is orvosolható bizonyos szintig.

    Az ArmA-ban elvileg javítják az AI-t, kiváncsi leszek rá...
  • polluxware
    #14874
    harctéri cuccokat általában úgy tervezik az okosok hogy ne batelfílden keljen elolvasni a kínyai útmutatot hozzá hogy használni tudd..



  • tpM
    #14873
    Hát ArmA-ban van ilyen "skill" szintje minden egyes embernek és az befolyásolja a pontosságot meg egyebeket.
  • Glo
    #14872
    Kíváncsi leszek a Repgépek meg Helik üzemanyagfogyasztására. Ami az ARMA QG-hez van kiegészítő, abban siralmasan sokat esznek a gépek. Plusz a géppuska úgy szór, hogy 3-4 sorozat (mi megint hülyeség, ugye) kell egyetlen ember lelövéséhez. Pedig a Mi24-essel pontba lehet lőni :)

    A másik kérdésem: arra gondoltak a fejlesztők, hogy az egységek mire vannak kiképezve? Pl egy "private" nem tuti, hogy olyan szórással fog lőni az M24-el, mint egy sniper. Ha egy amcsi felvesz egy Strela-t, tuti nem fogja tudni, hogy hogyan kell vele lőni :) A sima ARMA-ban meg mindenki fegyvermester, és profin ért mindenhez.
  • [NST]Cifu
    #14871
    No ez egy jó hír. :)
  • tpM
    #14870
    Hát egy videóban aztmondták, hogy az M1ben lesz töltő és értelem szerűen tölteni fog :) tehát, ha nincs töltő akkor lövések között át kell ülnie majd valakinek.
  • [NST]Cifu
    #14869
    Nem tudom, hogy oda kellett volna-e írnom, de itt tudok linkelni, ezért inkább itt válaszolok. :)

    - Többféle járműbeli pozíció: parancsnok, sofőr, irányzó, irányzó-segéd.

    Az assistant gunner nem tudom, hogy pontosan mit jelenthet itt, hiszen a tüzérségnél szokott lenni ilyen (ő kezeli a zárszerkezetet a vontatott ágyútarackoknál, tarackoknál). Ilyen kontextusban tüzér-segéd.

    A gyalogságnál is létezik ilyen poszt, a mobil nehéz géppuskáknál (M2), automata gránátvetőknél (Mk.19) is van ilyen beosztás, ott az újratöltésben segédkezik, ill. ha kilövik a fegyverkezelő gunnert, akkor átveszi a helyét. Itt van például az Mk.19 gránátvető szolgálati beosztása. Ez esetben inkább géppuskás-segéd vagy lövész-segéd végül is megfelelő.

    Járműveknél most nem tudom, hogy mi a fene lehet ez. Harckocsiknál ugye loader lenne, vagyis töltő-kezelő. Azt tudom elképzelni, hogy lesz önjáró tűzérség, és akkor ott jelenik meg ez a poszt. De ez csak feltételezés. Viszont ha ott lesz ilyen, akkor az M1A1/A2-ben is kellene legyen töltő-kezelő...

    - Infracsapdák.

    Nos ezek feltehetően lesznek benne, tehát nem rossz, bár nem szó szerinti fordítás (ugye arra utaltak, hogy bizonyos járművekben egyszerű elhárító rendszerek lesznek, miután kétlem, hogy a Shtora-1-et lemodellezik, én azt gyanítom, hogy a helikopterek/repülőgépek infracsapdái lesznek azok, amiről szó van, tehát a fordítás helytálló)...
  • tpM
    #14868
    Na kiraktam ArmAHu-ra. Cifu megnézhetnéd hátha van benne valami hülyeség a "countermeasure"-t pl simán infracsapdáknak fordítottam.
  • [NST]Cifu
    #14867
    Lánctalpasok:

    AAV7P1A1 (USMC kétéltű APC)
    M1A1 (felteszem USMC harckocsi)
    M1A2 TUSK (? harckocsi)
    BMP-2 (Szovjet/IOrosz IFV, parancsnoki és sebesültszállító változat)
    BMP-3 (Szovjet/Orosz IFV)
    T-72 (Szovjet/Orosz harckocsi)
    T-90 (Orosz harckocsi)
    Zsu-23-4 Shilka (Szovjet önjáró légvédelmi gépágyú)
    2S6M Tunguska (Orosz önjáró légvédelmi gépágyú és rakétaindító jármű)

    Változatosság terén látszólag hátrányban az USMC, de ugyebár nekik elvileg a LAV járműcsalád a fő páncélozott transzportjárművük. Légvédelem terén is valószínűleg ott lesznek pedálozva, mivel lánctalpas légvédelmi amerikai jármű csak az M6 Linebacker létezik (ez a Bradley M2, de a TOW-ok helyén Stinger rakétákkal).
  • Solt
    #14866
    Legalább mutatnák be rendesen... több oldali kép, jellemzők, tulajdonságok...

    Van egy olyan sejtésem, hogy belső nézetből megint csak egy kémlelő nyílás jut...
  • [NST]Cifu
    #14865
    Frissült az ArmA2 jármű oldala:

    Vehicles in ArmA 2 come in unsurpassed numbers and variety: civilian cars and boats, military cars and trucks, wheeled and tracked armored personnel carriers, tanks or aircraft; all of them created with strict attention to detail. Every vehicle in the game can be controlled by both players and AI alike and provides features authentic to each vehicle.

    Features:
    -A unique simulation of various types of vehicles.
    -Various in-vehicle roles: commander, driver, gunner, assistant gunner.
    -Accurate weaponry, including optics, tracer rounds and effects.
    -Speed differs according to type of surface.
    -Vehicles differ in many aspects according to their real-life specifications (e.g. speed, sturdiness, fuel capacity).
    -Dust effects when driving over certain surfaces, rotor downwash effects for helicopters and VTOL aircraft.
    -Destructible wheels and limited partial destruction.
    -Destroyed vehicles turn into wrecks, explode appropriately according to the amount of fuel and ammunition they contain.
    -Burning and secondary explosions of wrecks.
    -Some vehicles feature simple defensive countermeasures.
    -Virtual Heads-Up Display in several aircraft.
  • tpM
    #14864
    (egyébként zárójelben megjegyzem, hogy aki használ ACE-t és beszél/ír angolul itt az új oldal bugtrackerrel - lehet javaslatokat tenni meg bugokat jelenteni stb...)
  • tpM
    #14863
    Egyébként 2-ben részletes sebesülésrendszer lesz már, pl sebesültek fetrengeni fognak meg ilyenek
  • Hogthar
    #14862
    A sisakról lepattanjon a golyó bizonyos szögből szerintem csak részletkérdés, és +ok lesz, hogy szídhassuk a másikat: A FEJÉT LÖVÖM ÉS FUT TOVÁBB De a vérzés nem rossz ötlet, csak azt is jól meg kellene csinálni, mert ugyebár leesel a tetőről, vagy egy kisebb zuzódás, akkor ne kezd el vérezni, esetleg nyilt törés eseténél, tehát sok gond lenne a megvalósításából, de ha sikerül összetenni jól sokkal reálisabbá tenné a játékot.
  • [NST]Cifu
    #14861
    Azért örülnék neki, ha pár apróságon finomítanának. Például a sisak ne csak dísz legyen a fejeden, vagy a bejöhetne a vérzés esete, legalább úgy, mint anno a Day of Defeat 1.x idejében...
  • Hogthar
    #14860
    remélem marad is, Arma az a játék aminél tényleg jó a sebzés rendszer.
  • tpM
    #14859
    jajj Ice megelőzött...
  • tpM
    #14858
    ArmA-ban ugye van a lövedékeknek 2féle sebzési értéke: 1 direkt találat (tehát mikor eltalál), 2 indirekt (mikor pl melléd csapódik) utóbbihoz jár még egy távolság is, hogy mekkora távon belül ossza el ezt az értéket. Az előbbinél még számít a lövedék sebessége és persze a terület, fej (egyből halál), kezek (nem tudsz rendesen célozni), lábak (nem tudsz járni). ACE-ben persze van többféle vérzés, sokk, eszméletvesztés meg egyebek.
  • Icebird
    #14857
    Csak annyi hogy fej, test, kar, láb, sebzési értékkel elosztva és a lövedéknek szintén egy érték, ami fej randi esetén kapásból mindent visz, mivel a fejnek kisebb lapja volt a lövedékkel szemben.
    ArmA2 esetén sem lesz máshogy, mert csak!
  • Scottt
    #14856
    Arról nem tud senki semmit, hogy mennyire lesz részletesen modellezve az emberi test sérülése?Gondolok itt pl artériás vérzés,törött sípcsont(1Balul sikerült ugrás után).
    Egyáltalán az Armában, hogy van megoldva ez a sérülési rendszer.Mi alapján számolj a gép, hogy ezt a lövést túlélheted-e?
    Ha jól gondolom akkor,Kaliber,Távolság,Becsapódási terület,Van-e ott valami fontos testrész^^
  • Scottt
    #14855
    Legalább őszinték:D
  • wardogzombie
    #14854
    óóóóóóó mégjobb köszi neked is
  • Icebird
    #14853
    Még szerencse anno kalapáltam:) ArmASerialReplace
  • wardogzombie
    #14852
    köszöntem
  • Glo
    #14851
    regedit
  • m1c1mack0
    #14850
    Én még respektálom is ezt az öniróniát.
  • [NST]Cifu
    #14849
    Sebaj, így legalább a szöveg se maradt ki, mert az sem gyenge:

    "4 WORLD EXCLUSIVE TARGET SCREENSHOTS ATTACHED. NOTE THAT THESE SCREENSHOTS ARE HEAVILY EDITED, RETOUCHED AND THE FINISHED GAME WILL LOOK MUCH MUCH WORSE ON YOUR COMPUTER"
  • wardogzombie
    #14848
    Akkor megkérdezem itt is azt a parancsot amit a futtatásba kell írni ahhoz hogy reinstall nélkül tudjak kulcsot váltani....
  • vandyke
    #14847
    ...de most látom már megelőztek
    Na, szép a kiadó "mindig" később tud meg mindent...