35049
  • [NST]Cifu
    #14766
    A hazugság gyárosa emlékei szerint már az OFP motorjában is volt cloth kezelés, tehát az engine valószínűleg képes lenne rá. :)
  • [NST]Cifu
    #14765
    Nézd meg, tpM üzenete és az enyém között volt cirka fél óra, azért ha ez nem is a háttérkutakodással ment el mind, de gyorsan felszaladtam pár oldalra (marines.com, specialforces.com, stb.) hogy utánanézzek ennek a Kimber pisztoly dolognak. Az rémlett, hogy a sima tengerészgyalogosok M9-et használnak, a Force Recon pedig M1911A1-et, azt nem tudtam fejből, hogy egy továbbfejlesztett változatot használnak, aminek a neve MEU(SOC) (elsőre rögtön a wikipédiát dobja erre a google), utána kellett néznem, hogy mi a helyzet a Kimber pisztolyal, kiderült, hogy a 2005-2007 közötti időszakban több pisztolygyártótól is szereztek be kisebb tételben módosított M1911A1-eseket, a Kimber volt az egyikük.

    Az US ARMY PEO Soldier dolga fejből ment, azon dolgok közé tartozik, amibe folyton beleszalad az ember jó ideje, ha ilyesmikre keres rá. Az US ARMY ugye elvileg úgy működik, hogy ha csak 5.000 darab plédet akarnak beszerezni, akkor azt is négy bizottság és három parancsnoki szint nézi át, dönti el, hogy milyen színű, milyen anyagú legyen, majd a szóba jöhető gyártókból kiválasztják a megfelelőt. Szóval jó esetben is inkább hetek, hónapok mint órák vagy napok kérdése egy egyszerű beszerzés. A PEO Soldier pont ennek kiküszöbölésére született "kiskapu", amelynél a G.I. Joe nekiállhat siránkozni, hogy Afganisztán hegyes vidékein rohadt hidegek az éjszakák, és a kincstári boxer alsóban megfagynak a tökei. A PEO Soldier elrohan erre egy közeli ruházati céghez, hogy izibe kellene pár ezer darab jéger alsó. Az Afganisztánban fagyoskodó katona pedig pár nap múlva pakkot kap (az egész egység), amiben az új, meleg ruhadarabok vannak. Ez egy megtörtént eset.

    A képhez persze hozzá tartozik, hogy nekem is csak akkor került a képbe a PEO Soldier, mikor az XM8 körül ment a kavarás. Az US ARMY pár racionálisabb tisztje keresztül akarta verni a fegyvert a beszerzéshez szükséges hosszú tendereztetés és végeláthatattlan tesztelés nélkül (amúgy is végig tesztelték a fegyvert a fejlesztés alatt, tehát tudtak róla mindent), és ehhez a PEO Soldiert akarták felhasználni. Ez majdnem be is jött, de a többi fegyvergyártó cég persze nem hagyta annyiban, hogy egy bő 2 milliárd dolláros ügyletből csak így kihagyják őket, és bepanaszolták a sereget a politikusoknál. Mellesleg az elégetlenkedők közé felsorakozott a hadsereg kézifegyver bevizsgáló központja is, hogy nélkülük itt senki és semmit (nehogy már az ő feladatukat lenyúlja valaki). A vége az lett, hogy az XM8 program bukta, teljesen új tendereztetés kell, meg persze előjöttek azok a lobbysták is, akik bizonygatják, hogy az M16/M4 már négy évtizede az amerikai katona hű társa, és semmi baja nincsen. Így bukta el az US ARMY azt, hogy most egy modern kézifegyvere legyen, és szenvednek tovább az M4/M16 családdal...

    Szóval ilyen hátterei vannak egy eféle hsz.-nek. :)
  • Hogthar
    #14764
    Láttátok már a hazugság gyáros című filmet?.... Persze nem gondolom komolyan, hogy Cifu is az lenne...

    Megnéztétek már az új fegyverek között az m24 et?
    Van rajta álcaháló. Ezzel nekem csak az az egy problémám van, hogy a csöröl erőteljessen lóg, amivel nem is lenne gond, de kihajlásnál hülyén fog kinézni, ha az az álcaháló egyenes maradna, és hát nem nagyon hiszem hogy dinamikus szövetmozgást is fognak csinálni a játékhoz... remélem tévedek.
  • tpM
    #14763
    Moszad
  • DrRadon
    #14762
    Hát ha még csak azt vágná, de az űrkutatást is keni-vágja, és olyan infókat közöl a cikkeiben, amire folyton rácsodálkozunk, hogy honnan meg mennyiért szerezte. Pszt... lehet, hogy renegát CIA ügynök.
  • Scottt
    #14761
    Háttő nem:$
    Egyébként én sem tudom, hogy vághatja vki ennyire a HT-t mint Cifu:)
  • DrRadon
    #14760
    Cifu? Nyugtass meg, hogy néha azért bele lapozol ebbe-abba és nem mindent fejből vágsz. Mert kezdek félszemmel nézni rád, ahogy az alienekre meg a botokra szokás.
  • DrRadon
    #14759
    Tesséééék? Én hetet láttam. Annyi nem elég?

    Már látom is ArmA2-ben a vs meccsek arany szabályát: ahány bokor annyi sniper.
  • Scottt
    #14758
    Elég kevés mesterlövész puskát láttam:/
  • tpM
    #14757
    A lázadókhoz gondoltam az AKM mellé
  • [NST]Cifu
    #14756
    Az RPK / RPD (-47) úgy a 70-es évek közepén szépen kikopott a szovjeteknél, mikor átálltak a 5.45-ös lőszerre. Mivel itt nem látni T-55 és hasonlóan régi fegyvert, végül is annyira nem hiányzik. Ettől függetlenül elférhet a szedett-vedett fegyverek közé.

    Az USMC alaphangon az M9-et használja, a spec. egységei meg egy saját M1911A1 változatot, 2005-2007 között pár civil M1911A1 változat is feltűnt kis számban, ezek között lehet, hogy volt Kimber is, de ettől még nem rendszeresített típus, csak éppen akkor ilyen volt kéznél hangulat (az USMC szemben az US Armyval elég rugalmasan kezeli a fegyverbeszerzéseit, az US Army a PEOSoldier iroda keretében szerzi be a "most kell de rögtön" típusú cuccokat, az USMC meg anblok így oldja meg a legtöbb ilyen dolgot :)).
  • tpM
    #14755
    Mondjuk hiányolom a TT33at, RPK47et valamint az RPDt. Az M1911A1 helyett meg nem inkább a modernebb Kimber Warriort és változatait használja az USMC?

    jameg az a Makarov Silenced inkább 6P9 nem?

    egyenlőre más gondom nincs :D
  • tpM
    #14754
    Frissült a fegyver részleg...
  • [NST]Cifu
    #14753
    Hogy mi nem ártana, meg mit csinálnak meg valóságban, az két külön dolog. :)
    Én roppantul csodálkoznék, ha komolyabb valós tapasztalataik lennének, de persze tévedhetek. Plusz ott van a repülésmodel problémája is, amit lent említettünk...
  • Adam II
    #14752
    OK. Csak furcsálom a dolgot mert a VBS2 egy katonai kiképző program és ahhoz, hogy megfelelő legyen a fegyverek viselkedése a játékban szerintem nem árt ha a fejlesztők ki is próbálják őket tehát gondolom lövöldözhettek egy kicsit, akkor viszont nem értem hangokat miért ne lehetett volna felvenni.
  • [NST]Cifu
    #14751
    Passz, a szakmai részhez nem értek, én csak az ott hallható "nyers" hangról próbáltam nyilatkozni. Mondjuk pont nem az M4/M16 az, amihez nem nehéz hangmintát szerezni, no de ott van az XM8, FN SCAR, AK-107. Járművek terén F-35B, UH-1Y/AH-1Z (ez esetben mondjuk még egy szépség van, hiszen van hajtóműzaj, és van a fő és a farokrotornak külön zaja, bár az F-35 esetén is ott van az emelőlégcsavar esete), BMP-3 vagy a Szu-34, amelyekről nem forognak közkézen komolyabb hangminták szerintem.
  • tpM
    #14750
    mármint a visszhangot lehet levágni a felvételről*
  • tpM
    #14749
    Visszhangot, torzulást meg egyebeket tud az új hangmotor és le lehet vágni :). Maga a lövésdörej felhangosítva/szerkesztgetve szerintem megállná a helyét.
  • [NST]Cifu
    #14748
    Az, hogy valakinek fejleszti, egy dolog, hogy aztán ott mennyire törődnek az ilyen részletekkel, egy másik. Nem tudom, hogy a BiS hangokért felelős emberkéi kaptak-e lehetőséget arra, hogy valós fegyverek és felszerelések hangjait rögzítsék.

    Mindenesetre nagyon csodálkoznék, ha az ArmA2-ben tényleg mindennek eredeti hangja lenne. Nem mondom, hogy nem örülnék neki, de nem bízom benne. :)

    Az AA esetében kissé más a helyzet, ott ugyanis az US ARMY a fejlesztő, tehát nem egy külső cég végez fejlesztést, hanem maga a hadsereg (persze civil alkalmazottakkal). Erre vonatkozóan nem találtam most hirtelen semmit, bár engem kicsit meglepett, hogy csupán egyetlen ember felelős az AA-ban az egész hang rendszerért. Amikor én játszottam vele (az se tegnap volt), nekem azt tűnt fel, hogy az amerikai fegyverek sokkal kidolgozottabbak minden téren, mint a szovjet/orosz fegyverek. Ennyit tudok ehhez a témához hozzáfűzni. :)
  • [NST]Cifu
    #14747
    A lövés közben lehet hallani a visszhangot. Ezt ideális esetben a játék hangképző motorjának kellene létrehoznia, hiszen teljesen másképpen szól egy zárt épületben, mint egy erdőben vagy a nyílt terepen. Az olyan apróságokról már nem is szólva, hogy a fegyver mögött nem úgy hallani a fegyver dörejét, mint mellette vagy szemben vele (.357-es Magnummal van komolyabban tapasztalatom, ott a fegyver mögött, a lövő számára "csak" hangos, de ha két méterre mellette állsz, akkor olyan, mint a pörölycsapás).

    Persze ez már maximalizmus, de ha ilyen szinten gondolkodunk valamin, akkor már ezeket is figyelembe kell venni. :)
  • joebacsi
    #14746
    az a zene :D
  • Adam II
    #14745
    De BiS a VBS2-őt az Amerikai hadseregnek fejleszti. Nehogy már ne hagyják őket igazi fegyverek közelébe. És az America's Army játékban lévő hangok sem eredetiek?
  • tpM
    #14744
    Egyébként sztem ennek a sorozatnak (Guns of The World) a DVD-jéről tök jól meg lehetne csinálni.
  • tpM
    #14743
    Mesterségesen generáltak vagy nemtudom... tulajdonképpen ezek sokszor már hangkönyvtárakból jönnek kicsi módosításokkal pl alap ArmA-s AK74 hang az ugyanaz (legalábbis kísértetiesen hasonlít) mint a Sólyom Végveszélyben-ben az AKM hangja :)
  • [NST]Cifu
    #14742
    A dolog ott kezdődik, hogy szükség van eredeti fegyverekre. Utána pedig egy olyan helyre, ahol a lövések hangját képesek normális körülmények között felvenni (zárt lőtér kizárva).

    Na most az XM8 esetén például ez úgy kezdődik, hogy vagy az US ARMY-hoz, vagy a HK-hoz kell fordulni, hogy egyáltalán láthasd a fegyvert. Nem egyszerű megszervezni, és nem két forintba kerül egy ilyesmi.

    A járműveknél ez hatványozva van, például az AH-1Z gépágyújának a hangját felvenni, vagy egy Hellfire rakéta indításágnak hangját felvenni (a repülés közbeniről már nem is szólva).
  • Adam II
    #14741
    Miért nem tudják felvenni az igazi fegyverek hangját? Mi abban az olyan nehéz? Milyen hangok vannak akkor a játékokban ha nem igaziak?
  • [NST]Cifu
    #14740
    Most nézem az Armed Assault Info oldalán fent vannak a fegyverek amik benne lesznek az arma 2 ben, ott van a végén az Xm 8 ez oké, mivel úgytudom hogy régebben használta az amerikai hadsereg

    Sohasem használta. Fejlesztés alatt volt, pár példánya kijutott Irakba előre kitűzött csapatokhoz, hogy ott rövid ideig teszteljék őket, de ez inkább lőtéren való használat volt, nem éles bevetésekben. Továbbá ugyebár itt elvileg USMC egységek vannak a játékban - az USMC-nek semmi köze az XM8-hoz.

    de jelenleg az FN Scart használják,

    Az US SOCOM használja az FN SCAR-t, tehát a spec. egységek, nem a regurális erők.

    BTW megnézve a fegyvereket kiváncsi leszek én erre - pl. hogy a G36 rövid sorozata valóban 2 lövéses lesz-e (anno még az OFP-ben volt az a gond, hogy a rögzített sorozat hardcoded 3 lövés volt)
  • tpM
    #14739
    ha ezek igazak...

    valahogy az élethű hangokban kételkedem :D
  • Hogthar
    #14738
    Most nézem az Armed Assault Info oldalán fent vannak a fegyverek amik benne lesznek az arma 2 ben, ott van a végén az Xm 8 ez oké, mivel úgytudom hogy régebben használta az amerikai hadsereg, de jelenleg az FN Scart használják, de ahogy néztem itt is és az arma 1 ből is kihagyták... vagy én értettem félre és a közel múltban játszódnak?
  • [NST]Cifu
    #14737
    Hej, ha a sokszorosításnál a source DVD-t kevernék el...
  • DrRadon
    #14736
    Valahol, valakik erősen keverik a VBS2 és az ArmA2 sajtóanyagát.
  • Adam II
    #14735
    Hurrá! Akkor talán Novemberben.
  • [NST]Cifu
    #14734
    Marketingszöveg szvsz. A teljesen szimulált nálam azt jelentené, hogy van elakadás, kezdetnek...
  • tpM
    #14733
    ArmAholicon kint van hírnek, hogy az 505games honlapján frissítették az infókat. Persze semmi új még mindig csak ilyenek pl:
    * Összetett fegyver szimuláció hadgyakorlaton ill. valós adatokon alapuló technológián
    - ballisztika
    - elpattanás
    - anyagokon áthatolás (alap ArmA-ban ebből nagyon kedzetleges van)
    - világító jelző lövedék
    aztán:
    * Több mint 60 teljesen szimulált fegyver
    Most ez valami marketing szöveg, reggel van még, de a "teljesen szimulált" nálam azt jelentené, hogy pl a lasercélzó meg a holografikus irányzék működni fog - amiben erősen kételkedem :S
  • [NST]Cifu
    #14732
    Vandyke ha jól rémlik 2009 Q2 végét mondott, tehát Június.

    Ettől függetlenül vagyunk már annyira dörzsöltek, hogy ezeket az időpontokat csak támpontnak tekintjük, és nem szilárd ténynek. :)
  • Icebird
    #14731
    Welcome the real world!:)
  • tpM
    #14730
    hitetlen!
  • Solt
    #14729
    A BIS esetén csak az a biztos, ami már megtörtént... minden más csak fikció, főleg az, amit ők állítanak!
  • Adam II
    #14728
    A 2009 Q2-őt leszámítva van valami pontosabb kiadási dátum? Nem örülnék neki ha csúsztatgatnák mert már nagyon szeretném kipróbálni.
  • tpM
    #14727
    ah szóvel ez is az ő hibájuk... nem felejtünk!