35049
  • Scottt
    #21507
    Tempi az userconfigot,meg stbt, hogyan tudom frissíteni?
  • DancZer
    #21506
    Hát igen. Az arma előbb akassza ki a CPU-t, mint a GPU-t a rengeteg objektum miatt.
  • Sanyix
    #21505
    egyszerűen meg lehet nézni mi a kevés. Elindítod a benchmarkot az általában használt részletességen, megnézed mennyi. Leveszed a grafot minimumra (látótávot kivéve), és úgy is megnézed. Ha nem növekedik az fps számottevően, akkor kevés a proci. Ha viszont igen akkor a videokártya.
    Én is 1280-ban nyomom high shadow, very high textúrákkal, postprocess nélkül (nem jön be a motion blur szal kikapcs), normal terrainnal (ez csak a fű kirajzolási távolságát befolyásolja), 2km látótávval, very high aniso szűréssel egy 4400+-os x2-n, radeon hd3850 512mb-vel, és 6 giga ddr2-vel, és bizony ezzel a teszttel látszott, hogy a videokártya simán bírja, de a proci kevés(sőt akár mindent maxra tehetnék a látótávon és az aa-n kívül, akkor sem lenne lassabb, mert a proci a kevés) .
  • Feró Flex
    #21504
    Ja,hétfön meg 1Megát sikerült neki,kicsit furcsa...
  • Feró Flex
    #21503
    Az létezik hogy az Addon Sync 750Mb akar frissítení,az ACE2-ön?!Vagy nálam van a hiba...
  • Solt
    #21502
    1280-hoz valóban elég egy 4850-s... főleg valami baba 4 magos AMD-vel... hajrá... ;)
  • smusher
    #21501
    1280-ban, textúra, shadow, postprocess high, a többi normal. Én is gondoltam rá, hogy nagyon kevés ez a proci, ezért is hoztam fel a témát, de úgy látom, DrRadon kolléga állásfoglalása eléggé egyértelmű, szóval kösz a segítséget!
  • DrRadon
    #21500
    Tessék 3 vagy 4 magosra váltani (16-22k AMD vonalon). Egy kétmagos után maga a sebességlimit nélküli sztráda. Armában is és egyre több másik játékban.
    Egyébként 2 magosnál - bár tűrhetően futott -, 3 GHz-en is a plafonra tapadt a processzor terhelési görbe.


  • Solt
    #21499
    Nem emlékszem pontosan, de olyan 35% körüli a visszaesés...

    A "neki tetsző vga" sok mindentől függ. Mekkora felbontással játszol, milyen beállítással?

    Egy 2.2GHz-s core2-s még a 4850-t sem nagyon hajtja ki...

    Pecsre hiába vársz... az max finomít a helyzeten...
  • smusher
    #21498
    A jóval kevesebb az kb. mit jelent? Ahogy így elnézem, egy neki tetsző videokártyával (4850) a szerkesztőben minden a high-on is remekül elfut (40-50 fps) még viszonylag sok ai-val is a pályán, nade a kampány bizonyos jeleneteiben... az én ősrégi core 2 duo 2,2 Ghz-esemmel 15-re is leesik néha. Lehet, hogy ez optimalizáltság kérdése is. Akkor ócsóbban kijövök, ha peccsre várok talán :-) Warfare-t úgysem szándékszom jáccani.
  • Solt
    #21497
    Csak a beépített benchmarkon próbáltam....
  • BladeW
    #21496
    Single, vagy multi?
  • Solt
    #21495
    Én [email protected] használok... csináltam próbát, hogy két magot letiltok, és bizony jóval kevesebb lett az fps... szóval véleményem szerint érdemes 4 magost választani...

    Ha szűkebb a keret, és új konfiguráció készül, akkor AMD-t javaslok...
  • smusher
    #21494
    Sziasztok!
    Van valakinek tapasztalata a 4 magos procikkal? A kérdésem valójában az, hogy érdemes-e egyáltalán 4 magossal próbálkozni a játék esetében, kihasználja-e őket rendesen, vagy elég neki egy erősebb, 2,8-3 Ghz körüli kétmagos? Thx előre is.
  • bricsi01
    #21493
    Helló!
    Valaki tudna nekem segíteni ACE-t feltelepíteni?
    Nagyon megköszönném!
    MSN-em: [email protected]
  • bricsi01
    #21492
    Próbálgattam, persze hogy próbálgattam. Autóval próbáltam, az úgy működött hogy csak magát az üres járművet tudta kezelni, egységeket meg ezek után nem próbáltam. Jójó, köszi és akkor próbálgatom, aztán szólok ha van ilyen.
  • Hogthar
    #21491
    Gondolom nem nagyon próbálkoztál még, mert rájöttél volna ,hogy az egész Ctrl C és Ctrl V, az arma 2 egy az egybe felismeri az 1. részben lévő addonokat, egyedül az olyan addonokkal lesz gond ami az alap addon mappába nyúl bele pl. egy textúra csomag ami az alap arma 1 ben szerepel és felhasználtad egy addonhoz például szigethez. Még egy gond ami adódott eddig nálam, esetleg a textúrákkal adódó gond, azaz felismeri az arma 1 es textúra típusokat, de ha azon belül egy textúra átlátszó volt azt már nem kezeli megfelelően, de erre van megoldás természetesen, ha ilyen gondod adódna, írd meg és leírom hogy javíthatod ki.
  • bricsi01
    #21490
    Hello!
    Lehet gyakori kérdés, de nem vagyok rendszeres olvasó és nem is tudom hogy kereshetnék rá.
    De van valami program ami átkonvertálja vagy olyan mod ami kezeli úgy az addonokat az ArmA-ba készítetteket hogy ArmA2-ben tudjam őket használni?
    Előre köszi! S Bocsi ha ez ilyen gakoribb kérdés, vagy hülyeség.
  • Hogthar
    #21489
    találkoztam egyérdekes ötlettel:videó
    Ha csiszolnak még rajta egész jó kis addon lehetne belőle.
  • Hogthar
    #21488
    Természetesen van benne sőt még a kapmányt is végig vihetitek így, bár az alap kampány nem a legjobb, de lelehet tölteni hozzá + kapmányokat amik szintén végig vihetők coopba, mindemellett persze vannak alap coop pályák és számodra a jó hír, hogy armaholicon rengeted van fent és folyamatosan csinálnak hozzá újakat tehát van benne bőven.
  • Zeller01
    #21487
    Szersz!
    Nem találtam választ, de lehet LAN-on coop-ban játszani?
  • Dark Geo
    #21486
    Igen el szoktuk osztani:) A napokban a cooperative küldetéseken is. pl: Túszmentés ;)
  • Hogthar
    #21485
    Egyébként tsen mi az a virtual battle szoba, mert láttam sokan szoktatok fent lenni és szépen elszoktátok osztani a külömböző osztagokat?!
  • DancZer
    #21484
    Miért lenne béna hozzáálás? Minek vesztegessem az időt olyan emberre aki még arra se hajlandó, hogy megvegye a játékot! @mk452001 ne vedd magadra, hisz te meg fogod venni. Pont arma az a játék aminél ha törtel játszol kétséges, hogy hogyan indul el FADE val vagy anélkül. Nem mondom, hogy más ne segítsen-
  • Hogthar
    #21483
    Igazából ezt a hozzászólást akkor írtam, amikor jól összevesztem a barátnőmmel gondolom meglátszik, nos és igen elég rossz duma ez a "csak akkor segítek ha eredeti játékod van", miközben én is általában letöltök egy játékot mielött megvenném, mert igazából a demoval utálok szenvedni még a 2000-2004 es éveknél sok demot kipróbáltam és elég sok gondom volt velük, például 1 - 2 játékot nem tudtam rendessen eltávolítani(persze ez már megoldható probléma lenne) vagy a másik nagy gondom az volt, hogy a demoban álltalában pont olyan részleteket vagy pályákat nyújtanak amik megfogják az ember, miután meg megveszi káromkodik egy nagyot, hogy igazából milyen egy vacak.
    Egyébként még nálam is volt hogy arma 1 el úgy játszottam ,hogy állandóan madárrá változtam de ez csak azért volt mert magyarországon nem volt kapható a játék és nem nagyon volt türelmem és tartásom külföldről beszerezni egy esetleges német példányt
  • tiburon26
    #21482
    tölsd le a demo-t
  • Solt
    #21481
    Meg tudod indokolni, hogy miért?
  • mk452001
    #21480
    Köszönöm a nagylelkű segítségeteket.
    Valóban meg kívánom venni, csak annélkül nem igazán szeretek játékot venni, hogy ki nem próbáltam volna.
  • Sanyix
    #21479
    homályos? Nem inkább elmosott?
  • triplet
    #21478
    Mér van az hogy a játék nagyon homályos? Főleg amikor futok.?
    Eredeti egyébként.
  • bakvarnyu
    #21477
    Milyen béna már ez a "csak aki megvette annak segítek" hozzáállás.
  • Hogthar
    #21476
    Most bármit gondolsz nem fogok bunkón hozzá álni a dologhoz, viszont felhívnám a figyelmed, hogy itt a topicban a legtöbb felhasználó megvette eredetiben a játékot, tehát valószínű nem találkoztak hasonló problémával.
    viszont te aki egy letöltött példányal rendelkezel rendes választ ne nagyon várj senkitől, persze lehet, hogy az a felhasználó vagy aki csak kipróbálja mielött megveszi, feltételezzük ezt, ebben az esetben felhívom figyelmed az arma 2 nek illegális játékverzió védelmére ami nem csak a fegyver szórást befolyásolja de még egyéb csúnyaságokat is művel a játékoddal, ezt megpróbálhatod megkerülni crackekkel..., vagy vedd meg eredetiben és ez esetben itt is kedvesebben fognak hozzád álni a tagok.
  • DancZer
    #21475
    Gondolom tört verziót próbálsz, ha már letöltötted, ebben az esetben viszont tőlem ne számíts segítő kézre. :)
  • lee56
    #21474
    Najó ez szép és jó, de gondolkozz egy fokkal reálisabban, már így is elég nagy a gépigénye, a fejlesztőknek és főleg a kiadónak meg nem az a fő célja, hogy minél kevesebb embernél menjen élvezhetően a játék :) Amúgy egyetértenék, és a sebzésrendszert szerintem már OFP óta csinálhatták volna reálisra, ha már így hírdetik a játékukat, legyen is olyan :)
  • repvez
    #21473
    Ha ezek a vizuális elemek sokat dobnak a játékélményen akkor érdemes rá áldozni.

    Ha lenne benne fizika nem kéne a HP pontokra hagyatkozni a sebzéseknél sem és azzal egy sor egyéb dolog is megváltozna (jármüirányitás,robbanás,részecskerendszer, ütközések, rombolás stb..)
  • mk452001
    #21472
    Sziasztok!

    Letöltöttem a játékot, de amikorelindítom, akkor a bin mappában ír valami hibát, és amikor elindítom a kampányt, kiírja, hogy mission error.
    Belenézek a Missions mappába, de ott csak egy txt fájl van.
    Tudna valaki segíteni?
  • DancZer
    #21471
    @repvez ezek tényleg jó ötletek, de minden amit felsoroltál vizuális tuning, és ezek az árkád játékoknál a fő irány. Én jobban örülnék egy nem életpont alapú sebzésrendszernek a járműveknél.
  • repvez
    #21470
    Ez a mondat emlékeztet engem egy bizonyos Bill Gates mondatára hogy: 640kb memoria mindenre elég kell hogy legyen .
  • DrRadon
    #21469
    De még mindig itt vagy, mint ahogy mi is. Ergó, minden rendben, nem kell fejleszteni. :D
  • repvez
    #21468
    Furcsa ezt hallani egy olyan játéknál ahol a valosághü szimuláciot emlegetik.
    De még ha nem is tesznek bele fizikai motort, attol még pár eseményt lescriptelhetnének ami legalább az illuzioját adná
    -ablakbetörés
    -tartálybol kifolyo gáz vagy folyadék ha eltalálja valami
    -kisebb tárgyak reakcioja robbanáskor
    Jobb ütközésrendszer, hogy ne logjanak egymásba néhol a modellek
    A HP alapu sebzésrendszer vizuálisan is látható lenne
    A mozgásanimáciok nagyobb változatosságot mutathatna.
    dedikált gombok a tüzelési modok váltására
    Nagy vonalakban ezek hiányoznak nekem már OFP ota