35049
  • JanáJ
    #21303
    Én itt azért az OFP2-t emlegetem, mert ettől kiborultam az első videó után. Tök jó, hogy lemodellezték, hogy a kínai hk bal hátsó indexe milyen, de nem ettől lesz jó.
    Ugyan ez armában hogy az A-10-re megrajzolták a "beépített létrát" de alap dolgok meg kimaradtak.
  • Hogthar
    #21302
    Nem értem miért mindig az opf 2 vel hasonlítgatják az armát, arma taktikai szimulátor, az opf 2 meg egyértelműen nem akar konkurencia lenni, inkább egy hardcore játékot csináltak ami a szórakoztatásra fúkuszál inkább, nézz meg egy hasonló játékot pl ghost recon, szerintem hamarabb összelehetne őket hasonlítani, armával ellentétben.

    Visszatérve az animációkra, az opf 2 ben bizony tényleg nagyon statikussak az animációk de ott külön kezeli a belső nézet animációt (ezért nincs is lábad ha lenézel) és a külső nézet animációt a biséknél meg úgyan az a külső és a belső és sajnos nem tértek nagyon ki a részletekre, de majd az arma 3 ban talán megcsinálják rendessen
  • JanáJ
    #21301
    Ebben egyet értünk.

    Más: Tudom, gigaláma vagyok, de nem bírom megszokni az ACE szállkereszt mentességét. Értem ez alatt, hogy ha szabad szemmel látok valakit a mezőn és belenézek a távcsőbe, hogy le is lőjjem, akkor egyszerüen rossz helyre "nagyítok". Találtam az armaholicon egy olyan szálkeresztet amivel célozni nem lehet, de nagyjából látom hol a közepe a monitornak, hova nagyítok, de az meg nem megy ACE2-vel. Van ötletetek? (Akárkit kérdezek, ő neki nincs ilyen problémája, csak nekem)
  • DrRadon
    #21300
    Oda se neki! Én már évek óta úgy vagyok az Armákkal, hogy amikor megjelenik valami új shooter játék, akkor "Végre elfelejthetem ezt a vacakot", de mindig rá kell ébrednem, nincs olyan FPS, ami - legalább is nálam - le tudná taszítani a trónról.
  • JanáJ
    #21299
    Csak a lényeget nem írtam le. BIS-ék nagyot merítettek, de nem bírták kihúzni a hálót. Ez sajna sok helyen látszik.
  • JanáJ
    #21298
    Nem flém, de az übercsudajó OFP2-höz képest ez a mozgás (is) isten az armában. Ott a Wolf1 szintjét ütik alulról. :-)

    Nekem ellenpont, hogy (asszem) 3 féleképpen tudsz nem célozva haladni (séta, futás, sprint) és a sprint nem futás x 1.5 :-)
  • smusher
    #21297
    A gyaloglás közbeni rángatózásra gondoltam, ami azért elég feltűnő, mert az egyéb animációk egészen szépek. Külső nézetben is. Ezt egy kicsit jobban is meg lehetett volna csinálni - nincs erre valami javítás?
  • Hogthar
    #21296
    szerintem arra gondol, hogy amikor gyalogolsz az animáció elég gyenge és összevissza rángatózik a fegyver, nem hinném hogy a fáradságra gondolna, nekem is fel tünt már hogy így hírtelen rángatja a fegyvert a különböző irányokra, de hát Bisék sosem voltak híressek a szépen kidolgozott animációkról.
  • JanáJ
    #21295
    lehet téli pályán jázszol és fázik a karakter. :-)
    amúgy mi neked a remegés?
  • csige791
    #21294
    Ajánlom figyelmedbe a cólofgyutit meg az opeésünfleshpont: dregonrájzingot.
    Ott nem remeg, és kurva jó a feeling.
    Csá.
  • Micsu
    #21293
    nyugodj meg nagyon sok minden máshogy van a valóságban mint a játékban, de ha neked ez tünt fel a legjobban akkor grat
  • smusher
    #21292
    Hi all! Minden tiszteletem ezen játéké (főként a szerkesztője miatt), de el tudná nekem valaki magyarázni, miért remeg a fegyó a gyalogos kezében ebben a "valósághű harci szimulátorban" ? Megnéztem, és az elődjeiben ugyanígy kocsonyaként viselkedett, tehát nyilván "fejlesztői koncepció": mér? A valóságban ez nem így van.
  • csige791
    #21291
    Lehetne belőle hasznosítani pár dolgot.
  • Scottt
    #21290
    Előszörkörbe nézhettél volna,nem valami ilyesmit akarsz?:D
  • Hogthar
    #21289
    Nos az armába azért van sok lehetőség, elég sok játékot bele lehetne konvertálni és lenne is tábora, tehát van benne lehetőség
  • csige791
    #21288
    Igen 3 hete szabadságon vagyok, ma éjjel viszont dolgozni fogok egy műszakot.
  • Scottt
    #21287
    Az a véleményem, hogy túl sok a szabadidőd meg a felesleges energiád
    Inkább töltsd hasznosan az idődet: Ültess fákat vagy mit tudom én:D
  • csige791
    #21286
    OFF:
    Ebben egyetértek.
    A legnehezebb dolgunk az lesz, hogy meghatározzuk mi szim és mi nem. PL a németek gyártanak kukás autó szimulátort. A dolog abból ál, hogy egy kukás autóval kell menni, de ez a kukás autó a lehető legkevesebb fizikával van leprogramozva, enyiből az NFS is szimulátor mert ott is mennek autók az úton. Szóval ez nem lesz egyszerű.

    ON:
    Mit szóltok az ötletemhez: Íme
  • Hogthar
    #21285
    Arma 2 inkább csak taktikai szimulátor, esetleg fegyvereket még szimulál, de járműveket semmiképpen sem!
  • Sanyo
    #21284
    Szia!

    A konkurencia csak jó, mert versenyre kényszerít. :) Lehet, hogy tudok neked segíteni, írj egy email címet nekem privátba légyszíves, ne terheljük a fórumot.
  • csige791
    #21283
    Ismerem ezt az oldalt és tetszik is, viszont ez csak repüléssel foglalkozik. mi olyat szeretnénk ami mindennel ami szimulátor. Tehát:
    Autóverseny (Live for Speed, iRacing, netKar PRO)
    Kamion (Rigs of Rods, Rig n Roll)
    Busz (City Bus simulator 2010, OMSI)
    Polgári repülés (Flight Simulator, X-plane)
    Harci repülés (DCS, Lock-on)
    Motorverseny (GP bike)
    ARMA 2 (ebben nem igen van több, akár lehet külön kategória is, bár egyszer láttam mesterlövész szimet)
    stb...
    És persze a zárójelben csak példák vannak, tehát mindegyik mögé jár még egy stb...

    Szóval a koncepció az, hogy kategóriánként lenne egy "főszerkesztő" aztán lehet gyártani a híreket.
    Nem szeretnénk senki konkurenciája lenni, hisz ilyen oldal még nem igen van Magyarországon, világszintes is csak néhány foglakozik ennyire átfogóan a szimulátor kategóriával. Szóval a célunk nem egyszerű.
  • Scottt
    #21282
    Szerintem az erőforrásaidat inkábbitt hasznosítsd..
  • Solt
    #21281
    Manuális célzás...

    Ennyire szimulátor a Silent Hunter! :D
  • csige791
    #21280
    Sziasztok!

    Szeretnénk csinálni egy szimulátorokkal foglalkozó weboldalt. Az alapkoncepció az lenne, hogy minden nap friss híreket és havonta néhány előzetest , bemutatót, tesztet olvashassanak a látogatók az oldalon. Idáig nincs eltérés a többi hír oldalhoz képest.
    A mi oldalunk viszont csak szimulátorokról szólna, tehát ha valami felkerül a mi oldalunkra arról tudja a látogató, hogy az tényleg szimulátor, nem csak ráírta a kiadó a dobozára. (PL NFS Shift, Operation Flashpoint 2) Tehát tulajdonképpen egy mértékadó oldalt szeretnénk létrehozni.
    Ehhez keresünk olyan embert(eket) aki ért a Hadászati szimulátorokhoz. Például nekem fogalmam sincs, hogy mondjuk a Silent Hunter tengeralattjáró szim. az menyire szim.

    A programokat ha már felkerült az oldalunkra 1-5 ig rangsoroljuk, hogy menyire élethű. (SimRating)

    Ha felkeltettem az érdeklődésed és van naponta félórád akkor ne habozz jelentkezni.
    e-mail, MSN : csige791 kukac hotmail pont com

    Nyitottam egy topicot is az armed-assault.hu fórumán.
  • JanáJ
    #21279
    Meg tudom oldani, hogy ace alatt legyen célkerest(szerűségem). Nem célozni akarok vele, csak ha távcső van a fegyveren akkor egy fél óra míg megtalálom vele az ellent.
  • macleody
    #21278
    Ja.
  • m1c1mack0
    #21277
    De az. Videó alatt legördülő menü: "3D View Style"-> cross eye
  • DancZer
    #21276
    Az a HL2 videó amit belinkeltél nem cross eye videó, hanem Anaglyph! A cross eye videó, olyan hogy egymás mellet van a jobb illetve a bal kép, és bandzsításal éred el a térhatást. Cross eye Jelenleg itthon vagyok, de vasárnap ha visszamentem koliba felteszek egy rövid videót armából! :)
  • m1c1mack0
    #21275
    Tök jó lenne, ha valaki tudna feltölteni cross eyed 3D videót armáról youtubera, mert így mindenféle felszerelés nélkül is megnézhetné mindenki, hogy milyen is 3D-ben.
    Persze előtte nem árt a "cross eyed technika" elsajátítása, de ez egy óra gyakorlással megvan.

    Itt egy HL2 cross eyed videó példának.
  • DancZer
    #21274
    Az aminek a nevét nem tudod az a Virtual Reality a szemüvegek ára 400 dollártól a 27 000 dollárig, de van még olyan is amiért email ben kell kérvényezni árat. Hogy milyen ez armában? Állakat felcsatolni!!!! Ilyen!!! :D
  • Solt
    #21273
    Reggel van, nincs irónia...
  • DrRadon
    #21272
    Irónia, Solt, irónia. A többszőr helyesen: több szőr. Szóközzel.
  • Solt
    #21271
    Ha már kijavítasz valakit, legalább ne hülyeséget írj! Több szőr mi? Tán kevés van és akarsz még?

    Így helyes: Többször

    Az így pedig hosszú "í", és nem rövid...

    Szerintem legközelebb inkább maradj csendben...
  • Hogthar
    #21270
    A legtöbb játékhoz müködik csak nem mindegyiknél jön ki olyan jól, pl a Swat 4 nél kijön de valahogy nem az igazi, viszont a legtöbb újnál müködik nekem egyedül egy játéknál nem müködött az is a counter strike 1.6 volt
  • JanáJ
    #21269
    A samsung is csinált ey monitort amihez van egy nvidiás szemüveg és 3d-ik. De nekem nagyon bénának tűnt.
  • csige791
    #21268
    Ez minden játéknál működik ?
  • Hogthar
    #21267
    Basszus mennyi szó ismétlésem van, bocs mindenkinek reggel van
  • Hogthar
    #21266
    na elösször is Iz3dhez szerintem minden videókártya jó szerintem, Nvidiákon tuti jó.
    Elösször is kiemelném, hogy akiknek nincs jó tér érzékük vagy esetleg szemtengelyferdülésük van sosem fog kijönni igazán a 3D.
    Nos viszont, hogy előcsald a képernyőre a 3Dt több módszer is van, felsorolok párat de szerintem nem ismerem az összeset ne ostorozzatok meg ha kihagyok egyet.

    1. módszer az úgynevezett Anaglif módszer, szerintem ez a legolcsóbban kivitelezhető módszer nem kell hozzá semmi különleges dolog csak egy piros cián esetleg narancssárga kék vagy sárga kék szemüveg(vagyis IZ3D ben ezeket láttam)Hátrányai, hogy egyes szinek nem jönnek vissza 100% ossan + ha az egyik szemed sokkal jobban erősen mint a másik(tehát jobban látja a színeken, megjegyezném hogy mindenkinek erősebb az egyik szeme, itt olyanokra gondolok akiknél tényleg nagy az eltérés)a képet egy színűen fogja látni, egyéb mellékhatás: valakiknél fejfájást okoz abból adódóan hogy a piros lencsénél nem látsz piros színt a ciánnál meg ciánt.(én ezt nem tapasztaltam volt hogy lejátszottam 6-7 órát is és semmi).

    2. módszer a 3D polarizációd módszer.
    Ide speciális polarizációs szemüveg kell(1500-1600 ért kapható) a lényege hogy 2 képet vetít fel a képernyőre más más színmélységgel és az egyik lencse csak az egyiket a másik lencse csak a másik képet engedi be.
    Itt kicsit keveredve vagyok, de ahogy nekem lejött 2 módszer van hogy a képernyőre kicsaljuk, vagy a felbontás feleződik(tehát ha 800*600 akkor 400*300 asnak fogod látni a képet), vagy egymásra vetíti de ebben az esetben a monitorod Hrz - nek a fele jut egy szemre, nos ebben az esetben a monitorodnak legalább a 100 Hrz kell bírnia hogy kényelmes legyen a szemnek de a legjobb ha 120 Hrz
    Ebben az esetben egyedüli hátrány a módszerből adódik, vagy nagy felbontásba kell játszanod és ennek ellenére kis felbontásba látod, vagy kell egy 120 hrz monitor ami nem olyan olcsó.

    3. módszer a Shutter megoldás
    nos ez szerintem a legdrágább megoldás, ide szintén 120 hrz monitor kell +ba egy speciális szemüveg ami voltaképp egy LCD kijelző, ebben az esetben váltogatja a képeket a monitor egyszer a jobb egyszer a bal oldalt mutatja és az LCD kijelző mindig azt az oldalt elsötétiti amelyik szemnek nem kellene látnia a képet.
    Hátránya azon kívül hogy drága a kivitelezés a folyamatos villogás hamar elfáraszthatja a szemet.

    4. módszer (sajnos nem tudom a nevét) lényege egy speciális szemüveg LCD kijelzőkkel, a képet közvetlen a szemüvegből kapod.
    hártánya: Rontja a szemet és drága

    5. módszer (aminek szintén nem tudom mi a neve) ehez nem kell szemüveg, lényege hogy a képernyő a színmélységeket úgy jeleníti meg hogy a képernyő elött kijön a 3D(szórszerint kijön a képernyőből)
    hátránya: Speciális monitor kell hozzá és ha oldalról nézed nem jön ki a 3D és a leglényegesebb hogyha nem nézed pont szemből a szélei torzulnak és később fejfájást okoz.

    Lehet valamit összekutyultam nyugodtan egészítsetek ki, itt az Iz3nek az oldala csak a Drivert kell letöltened és a programon keresztül kiválasztani melyik módszert használod: link
  • fkubi
    #21265
    Igy helyes: több szőr
  • ceaser
    #21264
    Szia!

    Előre is bocs, ha már többszőr leírtad, de érdekelne ez a 3D dolog!
    Tudnál ebben segíteni, hogy milyen eszközök és szoftverek kellenek ahhoz, hogy 3D-ben lássam az arma2-t? Milyen szemüveg, milyen program, milyen monitor és milyen videokártya?

    Nagyon köszönöm!