35049
  • Bence94
    #21667
    sajnos nem tudtam megvenni mert addigra felment az ára...
  • repvez
    #21666
    uj video az arrowheadböl.
    a video közepén elég folyamatos és gyors a katona mozgásváltása ez tetszik :)
    az viszont nem annyira hogy a 70fokos domboldalba mennek a tankok.
  • bakvarnyu
    #21665
    jaja, erre gondoltam köszi
  • tpM
    #21664

    [69599] Optimized: Texture loading done on background thread.
    [68990] Improved: Reduced stutter when looking around, esp. with visibility 5 km or more.
    [68694] Reduced parallax map artifacts on sloped terrain.
    [68157] HDRPrecision 16 or 32 respected when users selects it and card supports it.
    [68030] MP: Changed bandwidth estimation defaults as almost all players use broadband connection.
    [67312] Fixed: AI is now able to take off with Camel airplane addon.
    [67033] Improved AI airplane landing from very high altitude.
    [66997] Optimized: Grass not rendered when flying high and fast, schould reduce stutter.
    [65703] New: Units report when reloading in combat situations.
    [65703] New: Units report when throwing grenades in combat situations.
    [65679] Fixed: AI Units called "covering" repeatedly while reloading.
    [65656] "Cover me", "Covering" was often told repeateadly after busy radio channel periods.
    [65605] Optimized: Fixed problems caused on some Vista systems by running too many threads at the same time.
    [64561] New: Scripting function hideObject.
    [64056] Fixed: Shining glasses on head preview in "edit player" menu.
    [63164] Changed: Removed relics from dynamic building destruction development, including scripting function deleteCollection.
    [63126] Improved: AI airplane now aiming at the ground targets using rudder as well.
    [63126] Fixed: Some AI airplanes oscillated sideways when flying slow.
    [62888] Fixed: Improved helicopter aiming with unguided rockets.
    [62868] Fixed: AT/RPG soldiers often missed targets.
    [62700] Fixed: Spatial weapon sounds
    [62687] Fixed: 3D resolution now maintained correctly when Alt-Tabbing.
    [62627] Improved: "Invalid crew" config error no longer exits to desktop.
    [62533] Fixed: The voice over net speech was often delayed more than required.
    [62532] Fixed: The voice over net speech was often delayed more than required.
    [62492] Fixed: Window size/position was not stored after a change.
  • Gascan #21663
    Tudjátok mi volt a gondom? Az új monitorhoz olyan DVI kábelt adtak, aminek csak a felében vannak tűk.. és ezért limitálta az FPS-emet a játékban... visszatettem az 5 éves RGB kábelomat a vadi új Samsung monitorba és mostmár működik úgy ahogy kéne :)
  • Hogthar
    #21662
    Valószínű igen, vagyis az első részénél biztosra működött, szerintem a 2. részénél sem változott.
  • bakvarnyu
    #21661
    Szerintetek ha a rokon megveszi nekem nyugaton a kedvezményes árú letölthető verziót (direc2drive), itthon fogom tudni használni? Arra gondolok felrakom a tört verziót a kapott eredeti kulccsal.
  • repvez
    #21660
    kezdik csepegtetni az infokat az arrowheadröl, de nekem még mindig hiányoznak belöle olyan funkciok ami a kezelést probálná meg egyszerüsiteni és gyorsitani.
    DEdikált gomb(ok) a használhato tárgyaknál vagy eszközöknél.
    Több animácio és jobb fizika,félscriptelt MI.
    A többi már minden benne van már az OFP ota ami kell.
  • Hogthar
    #21659
    Mivel arma topicba vagy itt valószínűleg bárki aki válaszol azt fogja mondani hogy nagyon jó játék.
    Persze általában amikor ilyen van, utána jön még egykét olyan beszólás hogy azért ez meg az jobb lehetett volna, tehát a lényegre térve, igényektől függ, miket vársz el.
    Sorolhatnám ennek a játéknak mik az előnyei és hátrányai de összefoglalom neked röviden. A játék szabad területen játszódik általában egy országban ahol szabad kezet kapsz, vannak benne járművek, traktortól kezdve repülőig, a fegyverek törekednek a realizmusra, és a sebzés rendszer is, persze ebbe azért belelehetne kötni, de a lényege hogy a csatatéren nem rohangálhatsz ész nélkül mint battlefieldekben.
    A játék másik nagy előnye a módolhatóság. Rengeteg mód van hozzá például új szigetek, amin akár egész országokat is megszoktak szerkeszteni. Mindenféle egységeket is megtalálhatsz, igaz szervertől függ hogy használható e. Szerencsére a magyar szerveren támogatott egykét aranyos módocska aminek következtében fél napod csak azzal fog telni hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbb fegyvert.
    Vannak hátrányai is például a mesterséges intelligencia. Mivel a játék hatalmas területeken játszódik, nem egy meghatározott pályán, az ai-t a programozóknak úgy kellett megírni, hogy minden szituációra tudjon reagálni, amit szerintem nem a legjobban sikerült megoldani, például átlátnak a bokrokon és fákon, ezzel is késztetve a játékos stratégiai gondolkodásra.

    Ez a játék nem a pörgős ugrálok a téren és sweepeléssel kerülgetem a lövedékeket stílus, inkább a csapatjátékra fókuszál és késztet a fedezék használatára.
  • Gascan #21658
    töltsd le a demót az arma2.com weboldalról és megnézheted, hogy megéri-e

    akinek bejön annak nagyon, de vannak akiknek nem tetszik..
  • Bence94
    #21657
    üdv! érdekelne, hogy jó játék(ok) ? multiban sokan játszanak vele ill melyik résszel ? mert most olcsón meglehet venni és érdekel megéri-e
  • tpM
    #21656
    MWAHHHAHAHAHAAAAAAAA
  • Gascan #21655
    mit értesz grafikus felbontás alatt? A játékban mindkét állitható felbontás ugyan azon az értéken van...
  • Hogthar
    #21654
    Nézd meg hogy a grafikus felbontás esetleg nem maradt esetleg nagyobb a rendes felbontáshoz képest?
  • Gascan #21653
    pont annyi amennyi 1280*1024-en ... ezért nem értem... egy hete játszottam vele utoljára, akkor még rendben volt minden 1280-on
  • DancZer
    #21652
    1680*1050-en mennyi FPS ed van?
  • Gascan #21651
    Meg tudja valaki mondani, hogy az eddig 40-45 FPS-em miért esett le még a menüben is 15-re??

    Vettem nagyobb monitort, úgyhogy a régi 1280*1024 helyett mostmár kipróbáltam volna 1680*1050-en, de még át sem tudtam állitani a beállitásokat, mert már a régi mellett is ennyire leesett az FPS

  • DancZer
    #21650
    Ezt még régebben említette Tpm, hogy készül. Úgy látszik elkészült: VFLadder mod
  • macleody
    #21649
    ACE-ben van drótvágó de azt nem tudom, hogy működik-e :)
  • Hogthar
    #21648
    Kisebbekre gondoltam én is.
    Sokszor előfordul csapat mozgásoknál is, hogy egy egyszerű drótkerítés, vagy alacsony fal miatt meg kell kerülni az egész épületet. Esetleg táskabombával kirobbantjuk, de ezt én nem tartom jó módszernek, elvégre a katonák egy drótkerítés vagy egy alacsony falnál nem túl gyakran használnak robbantást.
  • DancZer
    #21647
    Nem is rossz ötlet. Nem tudom milyen magas falra gondoltál, de alacsonyabbnál fílingesebb lenne, ha bakot adhatna egyik katona a másiknak.
  • Hogthar
    #21646
    Ártöbbletért cserébe nyújthatnának extrákat, például rakhatnának bele végre kötelet amit átlehetne dobni egy fal túloldalára így átmászható lenne az. Erre már nagyon régen várok, remélem a bohemiánál vagy aceseknél valaki kitalálja hogy ez esetleg jó ötlet lenne és belerakja.
  • Hogthar
    #21645
    Itt egy újabb videó az Arrowheadről:videó
  • Gascan #21644
    Én sem tudok jobbat... legalábbis, amitől ugyanilyen árszinten maradhat a játék :)
  • Neoncsoves
    #21643
    rendben :)
    majd felmegyek valamelyik nap.

    Gascan: ez sztem jó megoldás :)
  • Gascan #21642
    Nah.. igy oldottak meg :) nem mintha az gondolnam h ez rossz... kb erre szamittotam

    Arrowhead KEP
  • DancZer
    #21641
    Feljösz Arma hu TS re, ott hamarébb választ kapsz bármilyen kérdésre.
  • DancZer
    #21640
    Az Arma2.hu oldalon rendszeresn adom hozzá az új tartalmakat, videókat az Operation Arrowhead-ről.
  • Neoncsoves
    #21639
    Arrowhead-ről új hír (mai).
  • Neoncsoves
    #21638
    eheh :D

    egyébként az a helis pilóta nem csak a saját életét kockáztatta ott... voltak a helin meg ott alatta is...
  • lee56
    #21637
    ez se rosz mutatvány :) Extremely low pass - Blue Angel http://www.youtube.com/watch?v=UYJTCQAOo7I
  • lee56
    #21636
    ...hát vannak őrült pilóták :D Amúgy szivesen
  • Neoncsoves
    #21635
    lee56: köszi a linket
  • Neoncsoves
    #21634
    köszi szépen! lassan kezd alakulni a dolog... kezdem megérteni a scriptelést is nagyjából. a lényeg hogy az összes egység legyen megnevezve (mármint amihez scriptet akarok rendelni), stb... van még mit tanulnom de remélem hamar belejövök :)
  • Neoncsoves
    #21633
    Ez fake akar lenni?
  • lee56
    #21632
    ... erre már mondani se érdemes semmit, gyógyíthatatlan. Najó talán kinövi, majd egyszer :)

    @ Neoncsoves : Van ám launcher is arma2-höz itt pl, picikét kényelmesebb mint célparamétereket írkálni :)
  • Hogthar
    #21631
    Unit beültetése járműbe

    Szükségünk van egy járműre, pl. rakjunk le egy üres teherautót, nevezzük el T5-nek. Rakjunk le egy egységet, legyen katona1. Az egység init mezőjébe kerüljön:
    this moveInCargo T5
    Az egység hátsó ülésre kerül. Ha üres jármű van, lehetőségünk van még használni:
    moveinDriver
    moveinGunner
    Értelemszerűen vezető vagy lövész lesz.
  • Neoncsoves
    #21630
    így is jópár gép megfekszik hiába csak a közeli modelleket/textúrákat rajzolja ki... mi lenne ha a távoli dolgokat is ilyen jó minőségbe rajzolná ki... persze meg lehetne oldani szerintem valahogy.

    Hogthar: köszi szépen a linket!


    lenne egy nagy kérdésem: hogy lehet az editorban beültetni egy embert mondjuk egy M2-es gépfegyverhez lövésznek? Vagy akármi üres dologba. Próbálgattam már dolgokat de sokra nem mentem. Gondolom vannak itt tapasztaltabbaknak azoktól kérnék segítséget :)
    előre is köszönöm és köszönöm az eddigi válaszokat
  • Gascan #21629
    Mondjuk ha már panaszkodni lehet, akkor nekem az nem jön be... lehet hogy mert csak a gépem gyengusz hozzá... közelben tök szép minden, de a távolban már eléggé csúnyitanak a dolgok... erre valami megoldást már kitalálhatnának... nem mintha ez lenne a legfontosabb dolog, csak megjegyeztem

  • Hogthar
    #21628
    Itt az arma 1 hez van rengeteg Sript:link
    Mivel a Script rendszere és a motor grafikán kívül nem sokat változott a legtöbbet itt is feltudod használni szerintem.

    ui: Nekem igazából tetszenek az ilyen magasröptű dumák, mint amit farxis leírt. Mindig jókat tudok rajta mosolyogni, ilyenkor egyfajta morbid irónia érzet jön rám
    Szövegéből már csak játékstílus kritizálását hiányoltam, azon belül is a fegyverek pontatlanságát... de majd a következő alanyunk