35049
  • Solt
    #21423
    Üdv!

    Lehet, hogy elindul, de tuti játszhatatlan lesz szerintem... :S
  • Muttley
    #21422
    Hello,

    Notebookon Vista alatt 1280x800-ban elindul-e véleményetek szerint ez a játék?

    A konfig:
    CPU: T5750 Duo 2.0 Ghz
    VGA: Mobile Intel(R) 965 Expressz Chipset Family
    RAM: 2 Gb
    Kössz előre is a választ.
  • Hogthar
    #21421
    Egyébként én tényleg örülnék egy jó konkurenciának, mert azért vannak jó motor megoldások csak a játékmenetet rontották el leginkább, például szerintem az operation flashpoint 2 nek jó a motorja és nincs is nagy gépigénye, de a játékmenete nem ér fel egy armáéval, vagy ott van az új bf 2 ahol minden épületet megrongálhatsz, ha nem lenne botrányos a játékmenet....
    Esetleg még aminek jó volt a gépigénye is és töltés nélkül végig mehettél az egész pályán a red faction guerilla és mellesleg itt is mindent szétlehetett zúzni. Ha erre a motorra írnának egy armát.... kidobnám a barátnőm
  • JanáJ
    #21420
    Az én édesanyám ilyenkor mindig valami hírős franciát (Buffon) szokot idézni, aki egyszer azt mondta hogy a stílus maga az ember (Le style, c'est l'homme).
  • DrRadon
    #21419
    "Ennek megfeleően magát a Blazhko-modulációs frekvenciát, valamint első és második harmonikusát is sikerült detektálni a V1127 Aql frekvenciaspektrumában. A modulációt leíró, szokásos triplet és kvintuplet szerkezeten túl magasabb rendű, a modulációt jellemző, egyenlő közű frekvenciastruktúra jelentkezik az alapmódus és harmonikusai körül, egészen a nyolcadik rendig."

    Ez sokkal jobb :)
  • Solt
    #21418
    Te figyu! Most megfenyegettél engem? Olyan szavakat használsz, amiről fogalmam sincs, hogy eszik, vagy isszák! :D Ne hozzán má zavarba ecsém! :D

    Ez a kedvencem:

    "akik ráhúztak egy-egy dekorációs surfacét az objectre, de nem pozicionálják jól, és ez megkeveri a z-buffert."

    Még egy ilyen és öri-hari vazze! :D :D
  • Solt
    #21417
    Lehet, hogy az árnyék, nem tudom... azt tudom, hogy kurva idegesítő! :D Trehány, lusta banda... nincs konkurencia, és ez nagyon látszik... szinte tökéletes lehetne ez a játék...

    Ha jól emlékszem az első résznél még volt NV logó valamelyik pöcsig... de, ha nem, akkor is másképpen bánt a játék az NV és az ATI kártyákkal...

    Személyes tapasztalat, hogy a HD3870-n csak 4 féle élsimítás volt választható, míg a 8800GT-n vagy 6, vagy 8...

    Ráadásul minőségre az NV high beállítás az ATI normalnak felelt meg. Ergo, ha mindkettőt mondjuk high-ra raktad, akkor az NV azzal nyert fps-t, hogy közel sem volt olyan az élsimítás azonos beállítás mellett... vagyis jön a szokásos duma, "nv-n jobban fut" :D

    A másik, hogy ezek után elég egyértelmű miért nem lett DX10.1-s a játék... az NV-nek ugyebár nincs ilyen kártyája. Persze emellett még lusta trehány köcsögök... :D
  • BladeW
    #21416
    Ha tudsz jobb katonai szimulátort oszd meg, én megyek azonnal.
  • DancZer
    #21415
    Nem olyan könnyű azt megcsinálni Radon, de az biztos hogy jól nézne ki, csa sztem maga az engine nem engedi meg az ilyen fajta modifikációt. Ezt az enginet már 10 éve fejlesztik, és nem erre lett kispécizve. Reméljük a legjobbakat, rosszabb nem lehet. :)
  • DrRadon
    #21414
    Ezért kell szektorokra bontani a teret, és akkor nem kell min az x százezer objektummal foglalkozni. Egyébként sem szerettem volna full fizikát, csak pl. a jármvek gyűrődését( ez nem is igazán fizika), az ütközéseket, lokális rombolódást, vagy normális ablaktörést stb. A Crysis2 fizikája durva, de ezt nem is várnám el a BIS-től:)
  • DrRadon
    #21413
    Az a textúra villódzás a modellerek hibája, akik ráhúztak egy-egy dekorációs surfacét az objectre, de nem pozicionálják jól, és ez megkeveri a z-buffert. Elég sok ilyen hiba van. Pl hiányoznak a házak LOD fázisai és röhely amikor 200 méterről a járművek kerekei már kockák, a ház ablakának szélén lévő 100-200 poligonos dekoráció meg ott virít még.

    Vagy a szárazföld alatt hullámzó tenger... bahh.

    Az nv-s dolog meg inkább a textúrázós mániájuk miatt van. Az nv kártyáiban mindig több textúrázó volt.
  • DancZer
    #21412
    Nálunk az egyetemen volt egy óra, ahol a Crytek fejlesztői tartottak előadást, és hát azt mondták, hogy egy játék fizikája nem akarok hülyeséget mondani, mert már egy éve volt, de több mint 50% cpu időt igényel. Egy ilyen nagy objektumszámú( 1 000 000+) rendszerben mint az Arma ez felesleges idő "lopás" volna, mivel nem nyújtana sokkal nagyobb élményt mint a scriptelt fizika.
  • DancZer
    #21411
    Szerintem azért fejlesztették DX9 re, mert a felhasználók többsége még mindig DX9 kártyákat használ. Sztema a köv. ArmA már DX11 lesz. :) Legalábbis remélem, bár sztem ez is nagyon szép!
  • DrRadon
    #21410
    Igazad van, tényleg sok benne a hiba, de imádjuk. Igaz mi nem játszunk single küldetéseket, hanem különféle multikat.

    Ha én most találkoztam volna vele először, én is lehánynám, de sajna az OFP megfertőzött minket, és azóta nem igazán akadt olyan játék, amiben ilyen nagy volumenű, a reálishoz közeli élményt, ilyen hatalmas szabadságfokkal adjon. De sokat káromkodunk a hibák miatt :)

    A gépem E5200 2,5 GHz és egy 4850-es VGA. Nálam sem full a képi minőség, de igazából észre sem veszem, mert a táj így is szép, a játék izgalma meg eltünteti az esetleges hiányosságokat. Pl az animációk gyatraságát, vagy a fizika teljes tagadását.
  • Sanyix
    #21409
    azt honnan veszed hogy az nv a bis-re is rátette a mocskos hátráltató mancsát? Lehet hogy csak lusták.
  • Sanyix
    #21408
    mi villódzik? nekem nem villódzik a textúra, csak az árnyék high beállítás alatt...
    Mint írtam megkérdeztem a fejlesztőket mi a faszért nem lehetett dx10.1-re vagy 11-re írni a játékot, ha egyszer mind2 olyan mintha pont az armára szabták voltna "nem látunk benne elég újdonságot". Ergo lusták...
  • Sanyix
    #21407
    "elraktam maxra, mondom megnézem már minek kell 4magos proci meg 150-ezres videókártya a sima futtatáshoz, és körberöhögtem a játékot! Annyira érezni a marketing fogás átbaszás szagát hogy gázálarc kell hozzá! very high-on is baltával faragott karakterek vannak, nameg az árnyékok emlékeztetnek a sokéves doom3-ra!"
    Akkor érzed a korod, mert olvasható hogy a látásoddal problémák vannak. Bár nekem sem jó az egyik szemem, de én nyomát sem láttam annak amit írtál. Mondjuk lehet hogy csak a "hiba az ön készülékében van" dolog áll fenn.

    "udom hogy a vérpistikék online úgyis ultra lowon nyomják 1024x768-ben, de azért megkérdezném a fejlesztőket hogy arról hogy optimalizálás hallottak-e már tévében, vagy valahol máshol? A 4-darab kétszáz megás peccsekben meg vajon mi lehet mert ugyonolyan szar tőle a játék!"

    Ha jól érzem frusztrált vagy egy csöppet mert a gépeden elég gyengén megy, bár azt kell hogy mondjam szerintem egész jól optimalizálták(dx9-hez képest). Vagy tudsz mondani egy játékot hasonló nagyságú bejárható területtel, és valósághű ballisztikával, hasonló mennyiségű mozgó és statikus objektummal, ami jobban megy azonos gépen(akár dx10/11-es is lehet)? Szeretnék én is már egy ilyen játékot találni.

    "A sok reklám helyett amiben agyonsztárolták ezt a szart a neten, inkább azt a pénzt a játékra költötték volna. "

    Te valami másik játékról beszélsz szerintem, amit az EA adott ki, náluk szokás összevissza reklámozni egy játékot.

    Most töröld meg a szád szélét, mert 30 éves korban még nem menő a fehér "szakáll".
  • DancZer
    #21406
    Én egy X2 3800+, 2GB DDR1 és HD4670 el játszom. Feltételezem, hogy te is az eredeti játékot pórbáltad, és nem a törtet aminél a védelem miatt teljesen másképp fut a kód. Én ezzel a szar géppenl élvezhetően tudom játszani a játékot, tény, nem a legjobb minőségben, de akkor is élvezhetőbb. A hányinger amit írtál az a fejmozgás miatt van, amit lehet állítani a beállításokban.
  • Solt
    #21405
    Látom meghaladta a képességeidet az általam leírtak értelmezése. Pontokba szedem, hátha úgy menni fog...

    1: Elfogadjuk a negatív véleményt, nem ez a gond.

    2: Nem lettem ideges, csupán olyan stílusban reagáltam, amilyenben te méltóztattál megnyilvánulni.

    3: Ha ideges lennék, akkor már kis felkiáltó jelek lennének a nevem mellet, ezzel a megjegyzéssel: "fórumképtelen magatartás... senkit nem fenyegetünk meg halálosan"

    4: Pontosan arra szerettem volna rávilágítani, hogy

    a: vagy rosszak a forrásaid, és, vagy nem tájékozódtál rendesen, hogy mivel is játszol, és azt, hogyan is kéne...

    b: hülye vagy hozzá, hogy beállítsd, hogy játssz vele, hogy érezd a többihez képest benne rejlő pluszt...

    5: Tisztában vagyok vele, hogy nem a játékosokat szidtad, és csak ismételni tudom magam, a negatív véleménnyel sincs semmi gond, mi is találunk benne bőven hibát, de ennek ellenére az általad leírtak HÜLYESÉGEK! Ezt a hülyeséget pedig primitív stílusban vezeted elő! Ez a gond!

    6: Hogy egészen világos legyen: a STÍLUSODDAL van, volt a gond. ( és azzal, hogy butaságokat beszélsz, de ez a kisebbik baj... )

    7: Szeretnék egy 33 éves korában, meglehetősen tragikusan elhunyt klasszikust idézni...

    Íme:

    Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek!

    Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek;

    és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek.
  • Doc Hooliday
    #21404
    Ez az ajtóberúgós duma tényleg jó meg minden csak azt nem értem hogy ha ilyen ingerült lettél rám mert leírtam a véleményemet, akkor miért nem írjátok ki ebben a fórumban hogy ide csak azok írhatnak akiknek ez a játék" extázis környéki állapotot okoz" Mindegy hagyjuk, én leírtam miért szar ez a játék szerintem...te meg idáig csak csak annyit írtál hogy szerinted én "miért vagyok szar" Annyit azért toltam a játékot hogy kialakult véleményem legyen róla. Gondoltam hogy belém fog állni egy két fanatikus a korábbi h.sz miatt, de ha észre vetted volna én nem a játékosokat szidtam, hanem a fejlesztőket első sorban amiért ezt a jó játékot így elszarták ezekkel a sok gagyi tipikus hibákkal!
  • m1c1mack0
    #21403
    Én a videó kártyámat 35k-ért vettem nem 150k-ért és 1920x1280-ban full high-on gond nélkül megy. Tehát amit irtál szájhabzós hülyeség.

    "Tudom hogy a vérpistikék online úgyis ultra lowon nyomják 1024x768-ben, de azért megkérdezném a fejlesztőket "
    Az átlag életkor 30 körül lehet, megint csak habzik a te szád és szemetelsz itt a hülyeséggel.

  • Solt
    #21402
    No Uram!

    Berúgod az ajtót, behánysz a küszöbre, és még neked áll feljebb, ha hátba vágnak a partvissal?

    Pontosan olyan stílusban kaptál választ, mint amilyen stílusban bemutatkoztál. Úgy érzem, ha valaki akkor tán mi lehetnénk azok, akik felháborodnak!

    A korodon semmi szégyellni való nincs, nem is ezért céloztam rá. Szimulátoros közegben teljesen megszokott a 40 év környéki kocka is.

    Elárulom mi az, ami viszont szégyellni való. Az információ hiányból adódó butaság hangzatos világba kürtölése! Ez a ciki! Nem a véleményed, mert olyanja így 30 felett tán már mindenkinek van!

    Viszont az különböztet meg minket az éppen pelyhesedő pöcsű tinédzserektől, hogy szilárd véleményt akkor nyilvánítunk ilyen hangzatosan, ha annak van alapja, ha megvan hozzá a háttér tudás, de minimum az informálódás!

    Úgy érzem ezen elvárásoknak a virág lelkű Úriember nem tett eleget, ugyanis akkor nem kérdezne rá, hogy ez miért szimulátor...

    Így van, leírhattam volna, hogy mi az amiért mi szertejük, mi az amiért morcosak vagyunk, és mi az, ami extázis környéki állapotot okoz ebben a bugos fosban...

    Leírhattam volna, de nem teszem... mégpedig az Úr meglehetősen primitívre sikerült bemutatkozása miatt!

    Tán a többiek közül lesz valakinek oly galamb lelkecskéje, hogy átsiklik a kis mementódon...

  • Doc Hooliday
    #21401
    tudod nem szégyellem a koromat mert ennyi idősen már sok mindent láttam és szabad időmben sok nagyszerű játékkal játszottam már. többre nézem mintha a kocsmában innék állandóan, és verném a pókergépet,mint sokan mások. Tisztelet a kivételnek! Ezt azért írtam le mert egy idő után az ember megtanulja az valóban értékes dolgokat megkülönböztetni a haszontalan parasztvakítós agyonreklámozott termékektől! Nem szoktam ok nélkül hangulat ember módjára lehúzni játékokat nehogy azt hidd! Ami jó annak én is örülök mint egy gyerek mert sok jó órát tudnak szerezni ezek a játékok...Kicsit puritánul írtam az előző hozzászólásomat az igaz, de így viszont pontosan meg lett fogalmazva a véleményem. Te pedig inkább leírhattad volna hogy miért nincs igazam esetleg te szerinted az helyett hogy IQ-hiányos 30-fölötti idiótának nézel! Egyébként ez egy játék amiről lehet jót is, és rosszat is írni mert ez egy fórum ha jól tudom. Nagyot csalódtam a játékban és ezt szerettem volna közölni a sok elfogult agyondicsérés mellett amit kapott a gém. Tudod nem olcsóak ezek a játékok és ezért a fogyasztóknak lehetnek elvárásai mert nem ajándékba kapom, hanem pénzt adok érte! Minden jót!
  • Solt
    #21400
    Írd át a korodat, ezek után senki nem fogja elhinni, hogy elmúltál 30! Édes Istenem... eredj csézni, kodozni, meg béefkettőzni... ugrálj mint a bakkecske, vegyél a hátadra egy javelint 6 rakétával, kezedbe 2 m240 oszt rohangálj te gyík! :D
  • repvez
    #21399
    én akkor is ugy gondolom hogy bár most csak 2ds a fa , de mivel erösen wip az egész cucc a végén simán változhat ez 3d-re is.legfeljebb nem félmilla fát pakol ki hanem csak 200.000.
    A fizika attöl még igy is jobban tetszik már most mint az ARMA féle , legalábbis amit a jármüvek mozgásával produkál.

    Mondjuk a mostani kivitellel is egy repszimbe nagyon is jol nézne ki a 2ds fákkal együtt is.
  • Doc Hooliday
    #21398
    Na!...Ez a játék egy szánalmasan bugos szar, hiába jött ki rá már a sokadik peccs! A gépigénye meg akkora mint a Crysis 5-nek ami majd 2018-ban fog megjelenni pentium 7-re Felraktam maxra, mondom megnézem már minek kell 4magos proci meg 150-ezres videókártya a sima futtatáshoz, és körberöhögtem a játékot! Annyira érezni a marketing fogás átbaszás szagát hogy gázálarc kell hozzá! very high-on is baltával faragott karakterek vannak, nameg az árnyékok emlékeztetnek a sokéves doom3-ra! Tudom hogy a vérpistikék online úgyis ultra lowon nyomják 1024x768-ben, de azért megkérdezném a fejlesztőket hogy arról hogy optimalizálás hallottak-e már tévében, vagy valahol máshol? A 4-darab kétszáz megás peccsekben meg vajon mi lehet mert ugyonolyan szar tőle a játék! A sok reklám helyett amiben agyonsztárolták ezt a szart a neten, inkább azt a pénzt a játékra költötték volna. Amúgy ebben mi a szimulátor???...az hogy egy lövéssel agyonlövök mindenkit?...vagy mert látom a lábamat a játékban?...vagy azért mert idétlenül billeg össze-vissza a karakter járás és futás közben? Na mindegy, biztos úgy van! Most páran habzó szájjal nekem fognak esni az tuti, de ez a véleményem! Jó játékot mindenkinek, és el ne felejtsetek új hardvereket venni 400-ezerért!
  • Solt
    #21397
    Vakarják a töküket meg bénáznak! :D

    Például kizártnak tartom, hogy az ArmA óta tartó villódzó textúrákra nincs megoldás! Vagy nem értem, hogy a 2. rész miért nem DX10.1, amikor ugye elvileg pont ez segített volna a nagy látótáv és társain...

    Pontosabban értem, csak, hát ugye kapja be az NV... meg a nekik elkurvuló BIS is! :D
  • DancZer
    #21396
    Azért fut ilyen jól, mert a fák csak képek. 2D textúrát sokkal gyorsabban kezel a GPU mint a 3D modelleket ami akár több 100 vertexből áll. Ebben az engineben nincsenek lodok, hanem csak képek. Nem összehasonlítható az arma enginnel, mert ott a fák 3D sek. :) Fizika meg magától érthetődő, hogy nem okoz problémát, mivel a "szuper kinézetű táj" igazából becsapós. Itt nem tudnál úgy járkálni a fák között mint armában. Gondolom nem kell mondanom hogy mivel foglalkoznak a főmunkaidős programozók(akik nincsenek 100 an, max 10-15 ember).
  • Solt
    #21395
    Ez így túl szép, hogy igaz legyen... mindjárt jön Radon, azt megmondja a frankót! :)
  • repvez
    #21394
    3 azaz három ember késziti abbol 1 azaz egy ember irja a kodot a többi a modelleket készitette meg a texturát.Ja és az egész föld ugy cuzammen benne van nem csak x méretü terület.

    Ilyenkor gondolkodok el hogy mit csinálnak akkor azok akik fömunkaidosként vagy 100an csak az a dolguk hogy ilyet megvalositsanak.
  • m1c1mack0
    #21393
    Vajon hogyé' adják?
  • repvez
    #21392
    Akár az arma is használhatná ezt az enginet. ultranagy látotávolságsok fa valos domborzat.Van fizika és az objektumok nem az orink elött váltanak texturát és LOD-ot.
  • DancZer
    #21391
    A az összes fegyveres láda megtalálható a szerkesztőben, de olyan láda nincs amiben az összes fegyver benne van. Úgy tudod kitenni a ládákat, hogy csinálsz egy embert. Majd az Empty résznél ott van az összes!

    Olyan ládát, amiben az összes fegyver szerepel(ATC,Domi) csak scriptel lehet megoldani.
  • tiburon26
    #21390
    nincs gyakorlatom.parszor probalkoztam.jatekost valasztottam majd talalomra 10-20 ellent.de a fegyveres ladakat nem talaltam a szerkesztöben
  • Hogthar
    #21389
    Egyáltalán van olyan fegyver láda amit már letudsz tenni?
    Csak azért kérdezem mert amit DancZer írt ahoz szükséges ennek ismerete, vagy esetleg kicsi arma Script gyakorlat
  • DancZer
    #21388
    az ammobox inicializálásához írd be ezt: this addWeaponCargo ["m16", 5];
    a fegyverek nevét itt találod: http://community.bistudio.com/wiki/ArmA_2:_Weapons
  • DancZer
    #21387
    Egy jó min. 2 magos procival, és jó netkapcsolatta.
  • tiburon26
    #21386
    sziasztok!
    szerkesztövel ismerkedem es szeretnek ladat az összes fegyverrel de nem talalom sehol.segitene valaki?
  • Hogthar
    #21385
    BC 2 a battlefieldnek a legújabb része a Bad Company 2
  • jimcat
    #21384
    Sziasztok!
    Kérdésem lenne arma szervert milyen hardwerrel érdemes probálkozni?
    Domination nyomnánk.