35049
  • tpM
    #21867
    Megkérdeztem Lackótól, a PCDome-on, hogy a hk sérülés milyen, bele lehet-e nézni éjjellátóval az irányzékba, ill. a páncéltörők élethűségét:
    "Hk sérülés: belelőttem 4 tárat géppuskából egy T-34-be. Csilingelt, szikrázott. Aztán beültem és ment, de picit sérült volt a HULL és a TURRET. Azért még forgott, meg lőtt, csak az Arrowheadben van a járműveknél ilyen indikátor, hogy minek van baja és mennyire. És a Hull meg a Turret volt picit sárgásabb zöld. (Zöldtől megy pirosig a színük). Ez így oké?
    Éjjellátó vs optika: Ironsight simán működik éjjellátóval, sőt a reddotos optika és a CQB optika is. Csak a komolyabb távcsövek, amikhez oda kell nyomni a szemünket - azok nem mennek NVG-vel. Illetve belenézhetsz, de akkor lekapcsol az NVG.
    AT fegyverek: kipróbáltam az M136-ot és a MAAWS-t. Mindkettő újratölthető és nem porzik mögötte, nem sebesíti meg a közvetlenül mögötte álló katonát sem."
  • tpM
    #21866
    :D
  • Hogthar
    #21865
    Aha rendben ha írok új bétáról úgy rakom ki dancser
    A név elírást ne vedd sértésnek vagy harcnak, direkt volt de nem provokáció
  • DancZer
    #21864
    Köszi hogtar, de ezt a béta mellet el lehet olvasni. Értelmesebb lett volna csak az új javításokat(az előző bétához képest) beírni, és azokat is magyarul. :)
  • Hogthar
    #21863
    új 70951 beta patch:patch
    az egész béta javítás listája:
    (current patch candidate)
    [70817] Fixed: Crash while rendering some custom worlds, e.g Schmalfelden
    [70793] Fixed: Character animation jerky after a unit disembarked a vehicle (http://dev-heaven.net/issues/3116)
    [70790] Fixed: Fps stayed low after spawning and deleted many units. See http://dev-heaven.net/issues/5147
    [70663] New: Weather config values "size" and "height" for better control over the cloud layer. Default values: size = 1.0; height = max(bright,0.6)
    [70661] Improved: File handle management when more then 448 pbos are present is now more efficient.
    [70651] Improved: Increased limits to prevent "Too many virtual memory blocks requested" error.
    [70650] Fixed: Crash possible when loading map with older binarized format (pre 20, e.g. Schmalfelden).
    [70646] Fixed: Some objects were shortly "flashing" while changing LODs.
    [70582] Improved: Increased dynamic cloud layer visibility.
    [70493] Fixed: Shadow artifacts visible on some windows while moving.
    [70484] Fixed: Car horn not played in MP
    [70439] Fixed: Transient z-fight-like shadows artifacts while zooming.
    [70372] Fixed: AI vision was too good on moonless nights.
    [70198] Fixed: Steam Overlay used during loading screen no longer disabled the keyboard.
    [70192] New: Parameter exThreads=N to control extra threading. Following values of N are currently supported: 0 = no extra threads, 1 = file operations, 3 = texture loading
    [69714] "enablesimulation" fixed on dedicated server
    [69683] VoN volume slider
    [68990] Improved: Reduced stutter when looking around, esp. with visibility 5 km or more.
    [68694] Reduced parallax map artifacts on sloped terrain.
    [68157] HDRPrecision 16 or 32 respected when users selects it and card supports it.
    [68030] MP: Changed bandwidth estimation defaults as almost all players use broadband connection.
    [67312] Fixed: AI is now able to take off with Camel airplane addon.
    [67033] Improved AI airplane landing from very high altitude.
    [66997] Optimized: Grass not rendered when flying high and fast, should reduce stutter.
    [65703] New: Units report when reloading in combat situations.
    [65703] New: Units report when throwing grenades in combat situations.
    [65679] Fixed: AI Units called "covering" repeatedly while reloading.
    [65656] "Cover me", "Covering" was often told repeateadly after busy radio channel periods.
    [65605] Optimized: Fixed problems caused on some Vista systems by running too many threads at the same time.
    [64561] New: Scripting function hideObject.
    [64056] Fixed: Shining glasses on head preview in "edit player" menu.
    [63164] Changed: Removed relics from dynamic building destruction development, including scripting function deleteCollection.
    [63126] Improved: AI airplane now aiming at the ground targets using rudder as well.
    [63126] Fixed: Some AI airplanes oscillated sideways when flying slow.
    [62888] Fixed: Improved helicopter aiming with unguided rockets.
    [62868] Fixed: AT/RPG soldiers often missed targets.
    [62700] Fixed: Spatial weapon sounds
    [62687] Fixed: 3D resolution now maintained correctly when Alt-Tabbing.
    [62627] Improved: "Invalid crew" config error no longer exits to desktop.
    [62533] Fixed: The voice over net speech was often delayed more than required.
    [62532] Fixed: The voice over net speech was often delayed more than required.
    [62492] Fixed: Window size/position was not stored after a change.
  • DancZer
    #21862
    Lacko a pcdome.hu szerkesztője azt mondja, hogy ha rajtad van az éjjellátó és belenézel az optikába akkor kikapcsol az éjjellátó. Tehát van haszna, mert expert módon nincs célkereszt.
  • tpM
    #21861
    Erre egyénként kiv. leszek, hogy annak a lézercélzónak lesz-e valódi értelme, és nem csak valami eyecandy. Ugye valójában, ha éjjellátót használsz akkor nem tudsz célozni (nem tudod az irányzékot a szemed elé emelni), ráadásul célkereszt sincs (tudom Armában ez szerencsére kikapcsolható) így van rendeltetése a lézernek. Vajon Arrowhead-ben is benne lesznek ezek a korlátozások?
  • Hogthar
    #21860
    pl van az éjjellátó alatt látható fegyver lézer, minden m4 esen rajta van, vagy ott a fegyver lámpa is, ezek csak a arrowheades fegyvereken lesz?
  • tpM
    #21859
    megjöt Darvas tanárur. köszönyetek neki gyerekek xd
  • Solt
    #21858
    Ne legyé mán bunkó vagy!
  • DancZer
    #21857
    Milyen újításra gondolsz?
  • Hogthar
    #21856
    viszont remélem ha felrakom az arrowheadot az arma 2 re az pl arma 2 es fegyverek megkapják az újításokat.
  • DancZer
    #21855
    Új featurek nem lesznek ArmA 2 ben, csak OA-ben. Viszont a javításokat amiket az OA-ben végeztek, végeznek azok belekerülnek Arma 2-be is.
  • Petko
    #21854
    ja ok, köszi
    pont ezért kérdezem hogy az új lehetőségek exkluzívan csak az arrowheadre vonatkoznak, vagy valamilyen módon az alapverzióba is belecsempészik őket előbb utóbb, pl. patchel
    de ha nem akkor én is megveszem a kieget
  • tpM
    #21853
    Szerintem megéri, márcsak ACE miatt is. Arrowheadben van pár új lehetőség.

    Btw. új ACE 2 leírás.
  • Petko
    #21852
    lesz értelme megvenni az arrowhead-et, ha nem érdekel az új single kampány, csak az új feature-ökre vágyok? (pl. FLIR)
    vagy ezt amúgy is belepatchelik az alapjátékba, meg az ACE-be is belerakjátok?
  • tpM
    #21851
    az kizárt mert nem tudom
  • tpM
    #21850
    De mi értelme alappal játsszani? De egyébként ez azon kesereg, hogy sima kis addonokat nincs értelme csinálni mert ACE-szel nem konkurálhat. Holnap lesz a fejlesztőcsapatunk kivégzése... Ég veletek.
  • DrRadon
    #21849
    Azt hiszem, van benne valami. Tegnap azt láttam, hogy néhányunknak nyűgöt jelent az ACE-s környezet után az alap Armával játszani. Egyébként megértem, de az biztos, hogy az amúgy sem tömeges játékos réteg megfelezése = kongó szerverek (ja most nem a coop szerverekről beszélek) -> csökkenő érdeklődés.

    És azt is tudom ki miatt van ez. A fő bűnös: tpM :) A másodrendü vádlott a BIS.
  • repvez
    #21848
    uj beta patch
  • tpM
    #21847
    bummm
  • tpM
    #21846
    Angolul tudóknak: ACE 2 megöli a közösséget
  • tpM
    #21845
    Dehát AH-ban benne lesznek alapból :D
  • BladeW
    #21844
    És az AH-hoz készülő ACE2-ben újra benne lehetnek? Vagy "újat" kell csinálni?
  • Game Hunter
    #21843
    Neked is jó reggelt! Eddig nem volt rá időm, hogy olvasgassak, de visszaolvastam és most már tudom.
  • tpM
    #21842
    Nem lesz. Kb 6 milliószor említettem már, hogy az ACE-es SCAR okat vették meg Arrowhead-hez, így nem kerülhettek bele ACE 2-be.
  • Game Hunter
    #21841
    Jó reggelt!)

    Gondolom nem is lesz? Mivel a Arma 2 Operation Arrowhead-ban láttam.
  • Hogthar
    #21840
    Na kitettem az új verziót a Sf forcesből.link
    Kicsit bunkónak tűnhet a kiírásom, de igazából csak segítő szándékból csináltam, tehát ha elfogadják elfogadják, ha nem hát nem, igazából ezzel szerintem le is zárom a témám nem akarok senkit zavarni ezzel.
  • tpM
    #21839
    Ja Üdv... így felkelés után mindig olyan modortalan vagyok... :)
  • tpM
    #21838
    Nincs.
  • Game Hunter
    #21837
    Udv!

    Van a mostani ace verzioban MK16 CQC Holo rifle?
  • repvez
    #21836
    egy rakat uj video az arrowheadböl
  • smusher
    #21835
    A gyártó a fontos :-) Az én Gigabyte ATI kártyámba néhány hónap használat után halálosan szerelmes lettem :-)
  • Solt
    #21834
    DancZer jól mondja Töki...
  • DancZer
    #21833
    Sztem nem jó a hozzáálásod. "Ami elromolhat, el is romlik." :) Ár/teljesítményben ATI jobb, és úgy nézki lépéselőnyben van, az NVIDIA hoz képest.
  • csige791
    #21832
    Ha ez is beszarik, akkor többet az életben nem veszek ATi-t. De még ezt sem vettem meg, előbb átolvasok pár Fermi-s okosságot.
  • DrRadon
    #21831
    Add el az egyik busznak becézett szekered és talán futná egy olyanra :D
  • tpM
    #21830
    á á á á árluló
  • Solt
    #21829
    Irigykedem... :)
  • tpM
    #21828
    Nem, írd/linkeld oda.