35049
  • m1c1mack0
    #22035
    Köszönjük mlacix!
  • DancZer
    #22034
    mlacix készített egy leírást kezdőknek! Kitettem az arma2.hu oldalmenüjébe. Köszi mlacix!
  • Dark Geo
    #22033
    Szerintem előbb próbálkozz valami kevésbé nehéz dologgal, de ha annyira érdekel akkor szerezz be egy cpbo-t CPBO, ezzel tudod kicsomagolni az arma .pbo kiterjesztésű fájljait, ezután tölts le egy warfare-t, csomagold ki. Kapsz sok fájlt és könyvtárat, majd kezd el tanulmányozni. A warfare az egyik legkomplexebb, nem ajánlom kezdésnek. :) és igen, bonyolult!
  • DAFFANGER
    #22032
    Ezt most leírnád pontosabban légyszives.Tehát van adott pálya Utes mondjuk.Kiválasztok egy embert mellé egy heavy factoryt.Tovább hogyan?Warfare haa rámegyek csak supply trucks meg még 2 trucks van.Most nem értem már ezt az egészet hogyan lehet sima editorban egy bluefor meg egy opfor bázist épiteni.
  • Hogthar
    #22031
    nyiss meg egy warfaret vagy singleből az utolsó pályát és rakd át azt az épületet azzal a srciptel amelyikre szükséged van.
  • tpM
    #22030
    Nem tudom.
  • DAFFANGER
    #22029
    És hogy kell scriptelni?Vagy az bonyolult?
  • tpM
    #22028
    Szerintem azt még külön meg kell scriptelni. Az épület az csak egy modell, magától nem tudhat ilyeneket. :)
  • DAFFANGER
    #22027
    Hogyan lehet Editorban mondjuk egy pályán úgy lerakni mondjuk egy olyan épületet amiben tudok venni tankot pl?Lerakom a heavy factory-t de akármit csinálok nem jön be az hogy BUY?Vagy van valami gomb rá vagy hogyan kell?
  • tpM
    #22026
    Az állóképesség az kikapcsolható modullal, alapból van. A sebesülés az, amit modullal kell engedélyezni.
  • Hogthar
    #22025
    Multiban a legtöbb funkciója müködik az acenek, singleben meg a sebesülés rendszer Sriptelt és nem működik az ace sebesülés Sriptel együtt, vagyis én úgy tudom, bárki rácáfolhat. Ha valaki szeretné az ace állóképességet be kell kapcsolnia pálya készítésnél modulként, és ez egy elég jó megoldás hisz multi coop pályáknál is sok pálya készítő használ revive Sriptet és az nem működik a legjobban az ace 2 sebesülés rendszerével együtt, így voltaképp az ace csak együttműködő módot csinált minden felhasználó számára. A többi extra mellesleg működik singleben is, csak át kell nézni az ace leírás mit hogy lehet pl shift space fegyver letámasztása.
  • tpM
    #22024
    Ohh, AP5! Azok a régi szép idők... :D
  • tpM
    #22023
    Tessék, tessék...
  • Fürtös
    #22022
    Tempi baszod neked se volt fogalmad anno az ap5 ről,dobjatok már össze valami leírást meg link gyüjteményt.
    Egyszerűen csak így:
    Ezeket töltsd le ,telepítsd és ha megvan akkor csatlakozz fel a ts3 serverre.
  • tpM
    #22021
    Szerintem egyáltalán nem nehéz a telepítése. Főleg, hogy nem csak SixUpdaterrel, hanem AddonSync-kel is telepíthető.
  • repvez
    #22020
    Csak szerintem sokkal többen kapnának kedvet ha :
    1.ahogy alma2 is irta egyszerübb lenne a telepités
    2, ha már feltettél mindent akkor egyböl lehetssen vele játszani.
    Mert nem sok embernek van ideje/kedve/tudása ahhoz, hogy összerakjon egy küldetést azért hogy minden müködjön amit a mod tud.

  • Scottt
    #22019
    Azért mert az alapkampányban,nincs lerakva a sebesülés modul,legegyszerűbben úgy tudsz játszani ACE-s lehetőségekkel ha ACE-t használó küldetéseket töltesz le,vagy ha sok szabadidőd van akkor összedobhatsz párat a küldetésszerkesztővel.Megcsinálod a küldetés,és lerakod még pluszba az ACE sebesülés rendszer modult.Indít-Örül
  • repvez
    #22018
    Hát nem nagyon vettem észre az alapkampányban, de elakadásom nem volt a sebzésrendszernél nem jott be uj funkcio a gyogyitásra.És elég sokáig futok anélkül hogy lihegne vagy mint az elözekbe fekete képernyo villogna .
    DE azért furcsa nekem mert ACE1-be az AI is teljesen máshogy viselkedett a moddal és nélküle.
  • tpM
    #22017
    Nem tapasztalod ezeket?
  • repvez
    #22016
    Pedig ma frissitettem addonsyncel a serverröl és minden oké, de nem sok ujitást vélek felfedezni.
    Tudom, hogy ezt már párszor letárgyaltuk hogy nem SP-re van kidolgozva, de az ACE1-es mod az jelentos változásokat okozott az SP kampányba is és pozitiv irányba.ACE2-nél meg észre sem venni semmit sem belöle a betöltöképernyot kivéve.
  • tpM
    #22015
    Nekem nincs ilyen problémám.
  • repvez
    #22014
    De hogy mi lehet a baj ha sérülten nem lehet belenézni a cézokába és nem lehet gránátot dobni, hihetetlen .Már régebben is irtam és azota nem találtam rá megoldást.Mert addig rendbe van hogy akkor nem tudok semmit sem tenni amikor forgolodva haldoklik, de amikor vissza tud hasalni és fegyvert vesz a kézbe és enyhe pirosasság van akkor miért nem lehet használni ezeket a funkciokat vagy legalább lövésmodot váltani?Mert ebben az álapotba még vagy fél orát el tud lenni a csávo , de csak az elsödleges fegyverrel tud löni mindenfajta célzás nélkül.
  • beci43
    #22013
    Szia Geo!
    Sende vagyok,ma játszottunk.Köszi a segítséget és holnapra beszerzek egy mikrofont!
  • Hogthar
    #22012
    a hivatalos oldalon vannak: fegyverek
    egységek
    Járművek
  • alma2
    #22011
    Anno, lassan egy eve, volt linkelve az osszes egysegrol kepek, hogyan is neznek ki a jatekban. Sajna tul surun keverem ossze oket.
    Megvan meg a link valahol ?
    Koszi.

  • Hogthar
    #22010
    De igazából ha valaki elkezd armázni rendesen, szinte nélkülözhetetlen eszköz a megfelelő csapat kommunikáció, mivel ez nem egy cod 4 ahol eszetlenül rohangálhatsz a tér közepén, így bárki aki kicsit is komolyabban veszi a játékot felteszi a TS 3 as alkalmazást feljön kérdez és mi segítünk is. Ha még valaki arra sem hajlandó hogy ezt megtegye, akkor a játékban sem várhatunk tőle többet, az meg végképp öröm lenne mindenki számára ha teli lenne a szerver és a bázist mindenféle jött ment tönkre tenné.

    Aki meg csak ki akar kapcsolódni és lövöldözgetni akar kicsit menjen a másik szerverre, ott nem kell semmilyen mód, leginkább Dmek mennek rajta, estefelé pedig komolyabb VSekre szokott sor kerülni.
  • tpM
    #22009
    Ez direkt ilyen. Az oldalon való eligazodás a vizsga. Aki elég tökös, hogy feltegye a szükséges modokat, az közénk való. :D
  • alma2
    #22008
    Sorry, nem voltam teljesen egyertelmu, nem magamra gondoltam konkretan a felsorolt problemak alatt, hanem nagy altalanossagban probaltam megkozeliteni a kerdest.
    Jatszottam en mar arma1-t is magyarokkal teamspeakkel.
    --
    Tegnap meg felmentem jatek kozben a dao.nu armas szerverre is. Gondolom mindenki ismeri. Aztan a teamspeakjere is, de csak oroszok hablatyoltak rajta sajna. Persze jatek alatt sokan nem ertettek miert mindig a voros oldal nyer, ha lattak volna hanyan osszegyultek az orosz oldalon, konnyebben megertettek volna a sulyos veresegek okait :)
  • DancZer
    #22007
    TS - Team speak - Egy komunikációs szoftver, melyet arra használunk, hogy játék közben tudjunk beszélni. teamspeak telepítés után az oldalon katt a TS3 Monitor résznél a legfelső: "OFPHu/ArmAHu Server" részre
  • alma2
    #22006
    Jelek szerint imaim fele maris meghallagtasra kerult, es valaki elkezdte seedelni a torrent file-t. Koszi !

    Azt sose mondtam, hogy nincs itt, vagy ott sok segitokesz ember, csak valahogy koordinalni, rendszerezni kellene a dolgokat.

  • alma2
    #22005
    Tesztnek, meg hogy mikor lenne tenyleg hasznalhato az oldal, le kell ultetni ele a 14 eves kistesot, netan az 50 eves apukat, akik azert hasznalnak szamitogepet. Ha ok eljutnak odaig, hogy arma2 szerveren jatszanak, es halljak a jatekosokat is, akkor elegedetten hatra lehet dolni :)
  • alma2
    #22004
    Biztos, hogy orulnek az eppen jatszo emberkek, hogy csata kozben ilyen problemakkal zaklatjak oket ?
    En nem orulnek.
    Szep es jo, hogy onerobol csinaljatok, de azert valami pici osszeszedettseg, logikus felepites jele mutatkozhatna az oldalon.
    Tegnap 8 ember volt fent. De miutan felbosszantott, hogy kidobal a sok feltelepitett mod ellenere, maradtam az egykattintos megoldason, es felementem egy kulfoldi szerverre, ami viszont szo nelkul elindult ace modban.
    De visszaterve aki azt sem tudja pl mi az a teamspeak, plane nem mi az a "TS", de ellenallhatatlan vagyat erez, hogy csapatba kiprobalja, hany kattintasbol tudna osszeszedni az oldalon mi szukseges ennek az elmenynek a megszerzesehez ? Eleg hamar elverezne.
    Az oldalon ugy dobalzotok a szavakkal, battleeye, addonsync, hogy egy kivuallo nem ertheti meg mirol is van szo, de mar lehet a MOD szonal elakad. Es nem azert mert hulye es noob...
    Csak egy eszrevetel akart lenni, nem szukseges megfogadni belole semmit sem.

  • Dark Geo
    #22003
    Mivel egy taktikai fps-ről van szó, egyértelmű, hogy a teamspeak használata KÖTELEZŐ! Én annak idején mikor csatlakoztam ehhez a csapathoz az volt az első, hogy felraktam a TS-t, és azonnal kaptam segítséget. Illetve mostanság is bárki aki feljön, megkérdezi, hogy mit és hogyan és máris tud játszani. Ajánlom neked is és másoknak is! Segítünk!
  • DancZer
    #22002
    Mivel az arma2.hu nem sponzorált oldal, hanme önerőből és önköltségből tartjuk fent, ezért nem jut mindenre idő. Ha arma2.hu szerveren akarsz játszani az az alap, hogy játék közben TS-t kell használni, tehát ha feljösz TS-re hamarébb kapsz kielégítő útmutatást, mint bármilyen leírásból. Miután neked is sikerül feltelepítened amit kell, szívesen várjuk a leírást, amivel bárki megtudja oldani az általad említett problémát.

    Hozzáteszem, hogy a szerveren estefelé 20+ ember játszik, évközben 60+ is volt, mikor nemzetközi mérkőzések voltak.

    A torrentfájl nekem rendesen működik a netem maximumával töltöm.
  • alma2
    #22001
    pontositok, marmint el se indult a torrent tegnap. Most van egy seeder, 20 Kb/s -el. eljen.
  • alma2
    #22000
    Miert van az, hogy az arma2.hu minden joizlest,logikat felrugva egy teljesen kaosz oldal ami total hasznalhatatlan ?
    Miert nem boki ki az egyszeru halando szemet, hogy mit is kell feltenni, milyen beallitasokkal, hogy mondjuk a magyar arma szerver ne hajtsa el az illetot ketszaz hibauzenettel ? Miet nincs egy hasznalhato "downlaod" section ? Az az osszepakolt torrent file se mukodott.
    Ezert uresek ezek a szerverek, ennyit nagyon kevesen szenvednek, hogy eletet leheljenek a jatekba.
  • beci43
    #21999
    Köszönöm a helpet Tempi!Sikerült megoldanom.
  • tpM
    #21998
    Biztos, hogy config.hpp? Ha egy .hpp-t keres akkor , Arma2/@ACE/userconfig.tar/userconfig/ace-ből tedd át a .hpp-ket az Arma 2/userconfig/ace-be. Fejből mondom, remélem segít... ehh de korán van még...
  • beci43
    #21997
    Hello!
    Én is letöltöttem az arma.hu-ról addon synccel az ACE-t,de nem indul,egy config.hpp fájlra hivatkozik.
    Tudtok ebben segíteni?
    Előre is köszönöm.
  • Hogthar
    #21996
    ha a mód kezelő programodban is kiválasztottad akkor elindította ,annyi hogy az alap egységeket nem cseréli fel tehát ha egy misszió nem támogatja az ado egységeket nem fogod tudni használni, de editorba lerakhatod magadnak.