35049
  • Gascan #22955
    multkor azon gondolkodtam, hogy mi ebben az engineben az, amiért annyira ragaszkodnak hozzá meg 10-15 éve fejlesztik? mert a fizika az tutira nem lehet, vagy igen? :)

    én nem értek hozzá, csak laikus szinten.. ezért kérdezem
  • tpM
    #22954
    És amiért nagyon zavar az AT4, az az, hogy hülyén oldották meg az "egylövetűségét". Ahelyett, hogy a VBS1-ből át copypaste-elték volna a kódot, úgy csinálták, hogy az AT4 lövedéke 6 tárhelyet foglaljon, így próbálják rákényszeríteni a játékost, hogy csak egyet vigyen (a való életben ugye a vetőcső magában foglalja a lövedéket, nem is lehet kivenni belőle, tehát nem kéne helyet foglalnia). Namost a többi, nem egylövetű AT fegyver esetében pl. RPG-7, Carl Gustav stb a rakéták 2 férőhelyet vesznek el, így simán vihetsz 3 rakétát/gránátot hozzá. Hol ebben a logika? A valóságban egyszerűsége, könnyűsége miatt kedvelt fegyvert itt, ha választhat senki sem fogja használni ilyen irreális hülyeség miatt, a többi valóságban nehéz, körülményesebben kezelhető fegyvert pedig mindenki szereti, mert 3x annyi lőszert vihet hozzá, ráadásul hatásosabb is.

    Ilyen kalovgyutikban meg béefekben még elnézi az ember, de Arma szériánál nem tudom hova tenni az ilyeneket.
  • tpM
    #22953
    Áruld már el nekem, hogy jelenlegi formában mitől szimulátor :)? Egy nagy terepen játszódó, egyszerre sok egységet kezelni képes, nehéz FPS. Ennyi. Nem szőrszál hasogatásként, de amíg MP5-tel szét tudok roncsolni egy harckocsilöveget és a G36C (csőhossz 228mm) / G36A (480mm) ballisztikai modellje között nincsen különbség, addíg szerintem ne nevezzük szimnek. Tudom játéknak sem nevezhető, hiszen eléggé elüt a többitől, de akkor is... ilyen "szimhez közeli ám mégsem az" valami.

    reggel van... :)
  • repvez
    #22952
    Ez igy van amig nem lehet egy normális kampányt singlébe végigvinni , addig felesleges ilyen kis nüansznyi hibákat felroni.Most mi különbséget hozna a játékban az a pár m/s-os különbség?A sérülés a fizika és az AI gondok sokkal nagyobbak ennél.
  • JanáJ
    #22951
    Mi a különbség NATO/bluefor oldalon a AT-4-be (nem az valami mapad vagy mi a neve) való HEAT és másik lövedék között? A Heat ugye pc.-ok ellen lenne, a másik meg gondolom puha célok ellen. De ha hp alapú a sérülés akkor ez mit számít?
  • JanáJ
    #22950
    Akkor szimulátorabb, mint a többi.
    Nem érzem ilyen nagy gondnak az általad leírtakat. Mert ha megvalósulnának az általad említettek, az ai akkor is hülye maradna.
  • tpM
    #22949
    ACE bűvült egy fontos összetevővel. Hamar meg lehet szokni, és szerintem sokkal jobb mint az alap megoldás. :)
  • Hogthar
    #22948
    Ezek minimális dolgok, ha szimulátort akartok menjetek ki Afganisztánba ott megkapjátok:D.

    Nekem az Arma egy játék ami az átlag játékhoz képest hardcore, tehát van benne kihívás, és a lényeg, hogy van szabadságérzeted(nem lineáris). Igazán szimulátort sose lesz PC-n mert nincsenek meg az eszközök rá, Nem fogod tudni pontosan kitámasztani a kezed és úgy kihajolni hogy épphogy csak a szemed lóg ki, nem fogod érezni az igazi fáradságot miközben rohansz, és azt sem ahogy rázkódik az autó a feneked alatt, vagy ahogy a homok belepi az arcod miközben becsapódik melletted a repesz, sose fogod olyan komolyan venni bajtársad halálát, tehát szerintem fölösleges ennyire belemerülni a szimulátort akarok témába. Én játszani szeretnék és szórakozni.
  • tpM
    #22947
    Majd szimulátor lesz, ha az AT4 egylövetű lesz, a lövedék sebessége függeni fog a fegyver csőhosszától és mondjuk kapnak a harckocsik rendes sérülésmodellt, oké? :)
  • JanáJ
    #22946
    Szvsz nem ez a cél. A realitást megközelítő háború szimulátor. Tény, hogy nem képes egységek százait mozgatni itt magyarisztánban, de combosabb konfigokon csak elmegy az 1000-1500 egység. Igazából szerintem szakasz szint felett már mindegy, ha mint egy szem baka mész. Szzd pk-t játszani meg kevesen akarnak és tudnak. Egy rajt is macera vezetni ezzel az ai-val.

    Nekem egész jól megy sp-ben, igaz csak 1280x1024-ben. Mondjuk tépni kel a procit és még akkor sem bírja kihajtani a vga-t.
  • repvez
    #22945
    Hát ezaz.
    Akkor ez egy 22es csapdája mert pont azzal akar kitunni a többi közül hogy több egységet mozgat egyszerre, de ha nem tudja ezt akkor mitöl más mint a többi?

    Amugy a VGA nem minden mert nekem is 4850em van és mégis slideshow az egész x2 4000+ már kevés neki.
  • smusher
    #22944
    4850 rulez :-)
  • JanáJ
    #22943
    Nem flém, de szerintem feltaláltad a langyos vízet.
    A gond vele, hogy nincs rá szükség. Armán kívűl sehol nem tudnád használni. Armában meg két század nem tud egmásnak feszlni, mert a nasa b@szik ezért kölcsönadni a szerverfarmját. :-)
  • kifli
    #22942
    ja, hát igen, a lényegesen gyengébb :)

    De akkor sok fps-t és fraget kívánok :)
  • balazsgigi
    #22941
    8600Gt
  • repvez
    #22940
    Na egy táphiba miatt egy hétig gép nélkül voltam igy volt idöm elmélkedni :P
    ÉS azon gondolkoztam, hogy hogyan lehetne jobban, ésszerübben irányitani a játékban a játékosokat és az AI-t is könnyebb lehetne menedszelni ha kevesebb részre kéne figyelned harc közben ill kevesebb billentyüvel tehetnéd meg azt amit eddig .
    Rajzoltam egy ábrát amin a parancsnoki lánc felépitése látszik nagy vonalakban.A legtöbb árkád játékban már egész jol bevált a 4 emberes parancskiadás, de az még nem jelenti azt hogy itt is le kéne arcadosodni miatta.Egyszerüen csak a menü felépitése lehetne hasonlo hozzá csak itt nem négy embert hanem mint az ábrábol majd látni fogjuk akár több ezer embert is lehetne 4 irányba elágaztatva.A rajz a valoságot alapul véve épül fel igy minden csoportnak van egy parancsnoka aki kiadja a parancsot az alatta lévö 3 beosztottjának akik döntenek arrol hogy miként tevékenykednek és mit addnak tovább az ö beosztottjaiknak.És ezzel a felállással kedvükre lehetne variálni a harcosok mennyiségét és összetételét anélkül hogy nagy változás lenne.
    ez 3 elágazást jelent a 4.ik pedig a más alakulatokkal valo kapcsolatokra lenne fenntartva(légierö, páncélos stb..)
    nézzünk egy példát:
    Az ezredes kiadja a parancsot a 2. zászloaljnak, hogy el kell foglalni egy falut, a 2. zászloalj parancsnok a 2. szakasszal támad a másik kettövel fedezi oket , a 2. szakaszpk a 2 és 3. rajjal megtámadja a 2 elsö épületet az 1. raj fedezi öket közelebbröl ,az 1. raj pkja felfedez egy géppuska állást utasitja a bravo tüzcsoportot hogy kerüljön az oldalába mig az alfa tüzcsoportja eltereli a figyelmét.
    Természetesen ehhez sokmindent át kéne alakitani a mostani rendszerhez képest , de sztem ezzel egy dinamikusabb és nagyobb csatákat lehetne végrehajtani akár még MMO szintre is.
    Ha esetleg valakinek van észrevétele mással is akkor sztem johetnek , ha másra nem a kovetkezö verziohoz vagy a forum ferpörgetéséhez mindenkép jo lesz :P
  • kifli
    #22939
    mit cseréltél?
  • balazsgigi
    #22938
    Ma megjött a 4850-es karim.Hát nem számítottam ekkora változásra.
    Köszönöm a segítséget!
  • Tetsuo
    #22937
    :) Alright.
  • kifli
    #22936
    öö azok nyilak akarnak lenni :D

    relációs jelekkel pedig, igen, fordítva :)
  • Tetsuo
    #22935
    A relacios jelek forditva vannak, nem?
  • balazsgigi
    #22934
    Vagy akkor marad ez.És akkor az MSI?
  • balazsgigi
    #22933
    Na eladta a gyerek.Úgyhogy válogathatok ismét.
  • balazsgigi
    #22932
    Hát bízok benne,hogy rendben lezajlik a dolog.
  • kifli
    #22931
    én 1 napja regeltem, mikor feladtam az első hirdetésem :)
    (vagy ilyesmi)

    Bár azért tényleg nem árt óvatosnak lenni!
  • macleody
    #22930
    Azért csak óvatosan a vásárlással. 8 napja regelt a srác.
  • balazsgigi
    #22929
    Igen az lesz.Már csak azért is gondoltam rá,mert most nvidia van.De szerinted játék reinstall is kellhet?Mert az Arma2 például nem a rendszerpartíción van.
  • kifli
    #22928
    fasza :)

    ITT tudsz kérdezni, ha valamit nem tudsz :)

    Még annyit tennék hozzá, hogy kártya csere után win reinstall szükséges, mert sokszor van csere után olyan gondja az embereknek, hogy nem olyan gyors a kártya mint kéne!
  • kifli
    #22927
    ezek megérik ennyiért, msi-n jobb a hűtő!
  • balazsgigi
    #22926
    http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_4870_1gb_sapphire/hsz_1-50.html
  • balazsgigi
    #22925
    Végülis mellett döntöttem,remélem jól.
  • Hogthar
    #22924
    Ebben van igazság, de igazából az új káprázat játékok max 1 hétig tartanak, míg amikkel rendszeresen játszok (lásd arma) még a direct X 9 támogatja, mire eléri a direct X 11 et kb 5 ször cserélek videokártyát, tehát nekem egyenlőre ez tökéletes.

    Ebből tanulságként leszűrhető, hogy érdemes úgy vásárolni ami tökéletesen passzol arra a játékra amivel rendszeresen játszol.
  • balazsgigi
    #22923
    És ez megérné?

    És ha meg,melyik?

    Vagy vegyek újat?
  • kifli
    #22922
    a legfőbb gond gts250-el, hogy az még mindig egy átnevezett, emelt órajelű 8800gts, ahogy jönnek a dx11-es játékok lemarad a 4850-től, mert azon dx 10.1 van, amivel jobb a teljesítmény a dx 11-es játékok alatt
  • Hogthar
    #22921
    Nekem gainward gts 250 em van, tényleg nem olyan rossz ,de lehetne azért jobb is.
  • balazsgigi
    #22920
    vagy itt?
  • balazsgigi
    #22919
    Azért csak nem lehet olyan rossz a gts 250,legalábbis a 4850-hez viszonyítva.
    itt
  • kifli
    #22918
    sorrend teljesítményben:


    4850->5750->4870=5770



    vgaspeed.hu oldalon játékonként is megnézheted az összehasonlítást, és hozzátehetsz még más kártyákat is (baloldalt a p3 configot választod, és ott tudod kiválasztani mindkét kártyát)
  • JanáJ
    #22917
    Látok rá esélyt, hogy igazad legyen.
  • GaBika6
    #22916
    Rosszul tudod, mert ott van az...
    </Key>
    - <Key ID="str_controls_map">
    <German>Karte:\nMausrad:\n Hin-/wegzoomen\nRechte Maustaste (ziehen): Karte bewegen\n</German>
    <English>Map:\nMouse wheel:\n zoom in/out\nRMB (drag): move map\n</English>
    <Italian>Mappa:\nRotellina mouse:\n zoom avanti/indietro\nPDM (trascina): sposta mappa\n</Italian>
    <Spanish>Mapa:\nRueda del ratón:\n acercar/alejar\nBDR (arrastrar): mover mapa\n</Spanish>
    <French>Carte :\nRoulette souris :\n zoom av./arr.\nBDS (faire glisser) : déplacer carte\n</French>
    <Czech>Mapa:\nKoleèko:\n pøiblí¾it/oddálit\nRMB (táhni): pohyb mapy\n</Czech>
    <Russian>Карта:\nКолесо прокрутки:\n удаление/приближение\nПКМ (зажать): двигать карту\n</Russian>
    <Polish>Mapa:\nKó³ko myszy:\n zbli¿enie/oddalenie\nPPM (przeci±gniêcie): przesuñ mapê\n</Polish>
    <Hungarian>Térkép: \n Egérgörgő: \n közelítés és távolítás \n Jobb egérgomb (nyomva tartása és húzása): mozgás a térképen \n</Hungarian>