35049
  • Solt
    #23075
    Nem megyünk el együtt csajozni? Te jössz a babettával, én azzal a csili-vili busszal, és garantált a siker! Valami cigánytelepen! :D
  • DrRadon
    #23074
    Jó a buszod Solt :D
  • Solt
    #23073
    Saját motor? Hmmm... nem is elérhetetlen!
  • DrRadon
    #23072
    Én ott nem modrol írtam, hanem egy saját engine-ről, he! ;)
  • Hogthar
    #23071
    Radon írta hogy esetleg csináljuk meg....#23064
    Persze gondolom nem arma motorjára.
  • tpM
    #23070
    Mégis milyen modot?
  • Hogthar
    #23069
    Szerintem lesz arma 3 egy idő után, hisz még mindig egy Brand, csak persze kérdés milyen lesz?..

    Egyébként az se lenne rossz ha a csinálnánk egy módot, de ahhoz ám kellenek emberek és rendes négyszakaszos project terv meg minden.
  • tpM
    #23068
    Carrier Command: Gaea Mission
  • Gascan #23067
    én egyszer azt hallottam, hogy valami scifi űrben játszódó open terrain játékot készitenek.. még képeket is láttam belőle .. ennek kb. egy éve is lehetett már

    és ha jól tudom némelyik megvásárolt stúdiótól nem is áll olyan messze az elképzelés
  • tpM
    #23066
    OFP után is ez lett volna a logikus lépés. :D
  • koschwarz
    #23065
    szerintem a logikus lépés az lenne, ha teljesen új motort kezdenének írni, a most felvásárolt stúdiókkal. én is szeretem az arma sorozatot, de kiadni még egy részt ugyanezzel a lehetetlen motorral, az már öngyilkosság.
  • DrRadon
    #23064
    Jól jön a friss husi, kicsit bővül a programozó gárda. De ha hinni lehet a korábbi BIS bejelentésnek, akkor stílust váltanak, és hanyagolják az Armát. Ha még is lenne ArmA3, akkor az vagy csak egy újabb "sziget" pár új morzsával, vagy esetleg a VBS2 lenne maga. Szóval essünk neki mi magunk, és írjuk meg a világ legjobb AI mentes, nagy terepen játszódó, realisztikus harci szimulátorát.

    A terrain engine már készül nálam ;)
  • Hogthar
    #23063
    Létra mászás? Ezt gondolom ironikusan értetted a létra előtt lebegő ürgére és a teleportálásokra.

    Viszont szerintem a Bohemia lépni fog különben mi értelme lenne ennek?
  • smusher
    #23062
    ArmA 3 biztos nem lesz, de ha mégis, remélem, benne hagyják a megszokott létramászó-animációt, az a legkidolgozottabb része a "játéknak".
  • tpM
    #23061
    Jó, az épületharcot nem...
  • DrRadon
    #23060
    Ó istenem, ezt már hányszor megbeszéltük! De még mindig ezzel játszunk... Kezdj gyúrni a Crytek engine alá moddolásra.

    tpm: az épületharcot semmilyen moddal nem tudod javítani. Ahhoz az engine-t kell átírnod. Max az objekteket tudod olyanra cserélni, ahol nem villognak összevissza az egymásra rakott surface-ek. A föld alatt hullámzó tengert vajon hogy lehetne eltüntetni?
  • fkubi
    #23059
    Az orom igen hamar elmult. Kb 5 perc alatt.
    Majd 1.96-ra ez is kiforrja magat, es addigra lesz rendes gep is hozza :)
  • Scottt
    #23058
    Ott a pont;)
  • tpM
    #23057
    Az egész egy jó közönségen meg egy komolyabb Modon múlik. Ennyi.
    Amúgy fejlődnek, emlékezz vissza Arma 1 1.00 micsoda egy szemét bugos szar volt, mégis hogy örültünk neki. :)
  • Hogthar
    #23056
    Én megvettem az Arma 2 őt és az Arma 2 OA is, és így 2-3 éves tapasztalat után(játszottam az arma 1. részével is) végeredményben rádöbbentem ,hogy ez a motor a jelenlegi formájában rossz. Multira egy átlag Fpshez képest alkalmatlan, gondolok itt a nagy területekre ami jó igazából csak ahhoz, hogy rendesen kihasználjuk minimum 50 játékos kell, de 50 játékosnál már a szerver fps eléggé alacsony lesz. Az épület harcokat úgy-ahogy van, el lehet felejteni, az ajtófélfába beakadások, a mozgás animáció kifinomulatlansága és az egyéb fizikai hiányosságok miatt. Az egyjátékos része és a coop játékok talán még jók is lennének ha az Ai remekelne.

    A másik a grafika ami szerintem jó, csak a módolási tapasztalataim során felfedeztem akkora ökörségeket, amik rontják is a grafikát és egyben a gépigényt is növelik, tehát voltaképp az arma jelenleg egy vacak. Igazából azt a 10000 amit ráköltöttem megérte ,mert jó időket töltöttem vele, de megjegyezném nem a játéknak köszönhető, hanem a tagoknak az arma tsen.

    Tehát szerintem az arma nem éri meg az árát, a társaság viszont mindenképp.
  • GaBika6
    #23055
    Arma2
    Itt a legolcsóbb sztem és akinek ennyiért nem éri meg az ne játszon vele...
    Posta 300Ft max és ez tapasztalat!
  • JanáJ
    #23054
    Ezzel a nickkel szvsz nem jutsz fel magyar szerverre.
  • MrTressy
    #23053
    Na ezt jól megfogalmaztam :D
  • MrTressy
    #23052
    Megveszed 4500ft-ot megér szerintem mint fadel vacakolni bár inkább akkor AO-t érdemes mert az még olcsóbb és megy magában is netes játék is ezzel megy a legtöbb helyen
  • Solt
    #23051
    Rühellem, de ez OTT van! :))
  • Mr Csé
    #23050
    1.05 verziot lehet fade nélkül játszani valahogy?
  • DrRadon
    #23049
    Tudom kubi, neked is igazad van, de solt a gafikon hosszak közötti különbségre gondolt(teljesítmény ugrás). Nem volt jó ötlet részemről, hogy a teljesítmény ugrásokra is %-os értéket írtam. Átfogalmazom: 3 krumli és 3 krumpli és nem 3 krumpli és 1,5 krumpli a közöttük lévő különbség. De hagyjuk ezt, mert tök lényegtelen :D
  • fkubi
    #23048
    Ha van egy 4 magos procim, es hirtelen 6 magos lesz, az 50%.
    Ha tavaly kaptal 100% fizetesemelest, iden megint 100%-ot, akkor most az eredeti 400%-an allsz. De ha neked jo helyette a 300%-is, akkor te leszel minden fonokok alma :)
  • Gascan #23047
    valahol olvastam statisztikát, hogy a PC videokártya piac 70 százaléka alaplapra integrált, a maradékon osztozik nvidia és ati/amd
  • JanáJ
    #23046
    Nem mondom, hogy leáldozott, de ha nem lenne Arma - csak hogy picit érintsük a topik témáját :-) - akkor már konzoloznék, pont az elővesz, tv-re dug miatt.
    Arra céloztam, hogy már nem játékra készítik a procikat, hanem dolgozni. Brand gépből és notiból nagyságrendekkel többet adnak el mint összeszereltből.

    A többivel egyetértek.
  • Gascan #23045
    tudom :)
  • Solt
    #23044
    10 éve nyílt meg kb a "PC-s játékoknak leáldozott topik". Azóta már ki kellett volna halnia a PC-nek... A laptop piac meg virágzik... egyre jobb gépek kaphatók a 100.000.- Forintos kategória környékén, és így egyre népszerűbb... eddig luxuscikknek számított...

    A konzol meg mindig is csak "hülyegyerekképző doboz" marad. Tömegtermék azoknak, akik minél kevesebb befektetett energia és idő mellett akarnak minél sikeresebbek lenni... azzal a biszbasszal a kezében megelőzi Alonsot, és boldog, mert ő F1 pilóta lett... Semmi nem számít, csak a könnyű és egyszerű sikerélmény, minél látványosabb keretek közt.

    Ha rajtam múlna nem is engedném gyerekeknek használni, mert ebben az egyébként is idióta világban még jobban elszakítja őket a valóságtól. A konzol felnőtt játék kéne, hogy legyen! Azoknak akik könnyed szórakozásra vágynak mondjuk haveri társaságban... arra kiváló... előkap, tv-re rádug, sör elő, oszt indul a mandula...

    Ha benézel azon játékok topikjába, amik főleg konzol orientáltak, megláthatod mire gondolok. Elképesztően ostoba "végtermékek", akik azon elakadnak, hogy esetleg, ha szemből nem tud bemenni egy házba, akkor tán meg kéne kerülni, hátha van hátsó bejárat... ( maffia2 )

    Ehhez képest meg bemész egy szimulátor topikba, és az elenyésző számú fiatalkorú meglepetés szerűen értelmes... legalábbis az, aki komolyan gondolja...

    Abban igazad van, hogy kevés az aki értőként vásárol, viszont ezek száma egyre nő, mivel a pénztárca nagy úr... egyre többen keresik a kiváló ér/érték arányú termékeket, és nem csak a szokásos intel nv páros után kapnak...
  • JanáJ
    #23043
    Privát véleményem szerint az almás pc és noti piac is leáldozóban. Mp3 lejátszó/e-book/telefon/zene letöltő, na abból megélnek.

    Szvsz a játékos konfigu pc-k nem egy jelentős piac. Nyomulnak a konzolok. Aki meg mégis vesz az meg arra emlékszik, hogy intel volt már a 386-a is... Kevés aki értőként vásárol.
  • Solt
    #23042
    Kikre gondolsz? Tudtommal még az Apple is kacsingat feléjük... Az új mobil processzorokból meg tuti több fog fogyni, mert nagyon alacsony TDP-vel jönnek, ráadásul jó teljesítménnyel.

    A válság senkinek nem jó, viszont egyre többen vesznek játékos konfigurációba AMD processzorokat, a kiváló ár/érték teljesítményük miatt.

    Ha nem Q9550-m lenne, én is beneveznék egy AMD konfigra... Így várom a következő generációt, ahol már szépen megnövelt harmadszintű gyorsítótár lesz, és így bizony meglehetősen jónak ígérkezik... :)
  • JanáJ
    #23041
    Szerintem most nagy gebasz nekik a válság, mert mindenki kezdte kipattintani az amd-ket a portfólióból.
  • Solt
    #23040
    Egyértelműen az ATI húzza előre a szekeret... az új cpu család meg nagyon ígéretes. Szerverek terén nem nagyon lehet az Intelt megszorongatni, de a mobil, és a asztali szegmensben lesz keresnivalójuk... valószínűleg marad az Intel fölénye, de szűkül az olló... mint anno a HD3xxx esetében az NV-vel szemben... :)
  • JanáJ
    #23039
    Azt látom/tudom hogy nőnek, csak azt nem hogy miből. Elég sok vasgyártó mozdult el a szolgáltatások felé, így lehet náluk is az asztali cpukról másra terelődött a figyelem.
  • Solt
    #23038
    Pedig emelkedőben az AMD csillaga... :)
  • Solt
    #23037
    Vicc vót ám! Elég jól bírom a strapát... akkor kezdj gyanakodni arra, hogy morcos vagyok, ha kapsz egy cirka 5-600 soros szösszenetet! :D

    @Radon:

    - nyazsgem :D

    - kéne böszéljünk... ( programozás ügyben )

    Jövőhét végére lesz netem, majd ts-n zaklatlak...
  • DrRadon
    #23036
    Azért minden negyedév végen marad egy kis cash a számlájukon. Ja, és tegyél minden számhoz még három nullát ;)