35049
  • JanáJ
    #23035
    Én azt nem értem az AMD miből él meg. (az ATI-n kívül) Mert én azt látom hogy a nagy brandek - gondolom a válság miatt - szedik ki az AMD-s konfigokat a listájukból, úgy pc/nb mint server szinten.
  • DrRadon
    #23034
    Majdnem jó a logikád, de mégsem : )

    Azt kell figyelembe venned, hogy ha a 2 mag 100 % egységnyi teljesítményű, akkor a 4 mag 200% a 6 mag pedig 300 %, vagyis mindhárom proci között ugyanakkora egységnyi ugrás van (100%->100% és nem 100%->50%). Természetesen ez csak elmélet, a valóság nem - ahogy mondtad - messze nem ez.

    Volt az egyik fejlesztői blogon egy diagram, ahol 4mag/8 szálon mutatták a különböző rutinok működési idejét 1 képkocka renderelési ideje alatt. És ott bizony voltak nagyon hosszú szálak is (TerrainShadowCasting, stb)

    Amúgy a teszt elég érdekes beállításokkal dolgozik. Az viszont remekül látszik, hogy az I7-esek ennyivel jobbak szegény AMD-nél. Persze ez majdnem eltűnik magasabb VGA beállításoknál...
  • DrRadon
    #23033
    Majd még eljöhet az az idő, hogy egy nagyhalacska bekebelezi a kis furikázó vállalkozásodat, és a szekereden egy rózsaszín InterTrans international Co.Ltd matrica virít majd (persze eltakarva a rozsdafoltokat) : D
  • Gascan #23032
    az nem jó tulajdonság ... :)
  • fkubi
    #23031
    "Én nem azt mondtam, hogy nincs több magos támogatás, hanem, hogy "olyan amilyen". Ha annyira jó lenne, akkor jelentős különbségnek kéne lennie a 4, illetve a 6 magos teljesítmények közt. Olyannak mint a 2 vs 4 mag közt... de ez ugye nincs..."

    Meg elvileg se. Ha a program tokeletesen parhuzamosithato lenne, azaz sose kene egymasra varniuk az egyes szalaknak, akkor is 2->4 = 100%, 4->6 = 50% gyorsulas :)
    Attol hogy mindnekepp van olyan allapot, amikor egymasra kell varniuk, meg rosszabb a helyzet.

    Viszont az ffmpeg eleg jol skalazhato, szoval AMD X6 :)
  • Solt
    #23030
    Multi? Megsértődöm ám könnyen...
  • Gascan #23029
    melyik multi?
  • Solt
    #23028
    Persze... :D
  • tpM
    #23027
    A Moszadnál, de titkos úgyhogy psssssszt...
  • Gascan #23026
    megkérdezhetem hol dolgozol?
  • Solt
    #23025
    Tudtommal 99%-ban vagy ez, vagy az. Ott nincs variálás...

    Én a notit csak munkára használom, így a 40GB-s Intel SSD bőven elég a W7-nek, officenak, munkának, stb... ha meg valakinek annyira kell a hely, akkor usb-s külső vinyó oszt kész... szerintem...

    ( próbaképpen visszaraktam a régi vinyót... irdatlan lassú az ssd-hez képest. )
  • JanáJ
    #23024
    -capsl
  • JanáJ
    #23023
    ERŐSEN OFF, DE EGY NOTIBAN NINCS ÉS, CCSAK VAGY EZ VAGY AZ
  • Solt
    #23022
    Rendszert, meg játékokat kell rárakni... háttértárnak meg ott vannak az 1TB-s vinyók... azokon lehet ide-oda bűvészkedni! :))
  • JanáJ
    #23021
    Az SSD jó dolog, míg véletlen elérésed van, de folyamatos másolásnál elvész ez az előny. Tény, hogy Armára/notiba jó dolog.
  • Solt
    #23020
    Ne vicceljen az úr, van ilyen! ;)
  • Solt
    #23019
    No igen... SSD más világ. ( ezzel a random eléréssel burkoltan erre céloztam! :D )

    Kivágtam a laptopból az 5200rpm-s samsung vinyót, és kapott egy Intel SSD-t! Döbbenetes különbség van! Amire rákattintok az abban a pillanatban fut, nincs szarozás... lemértem az Outlook indulási sebességét a régi vinyón. 1 perc körül volt, mire teljesen használatra kész volt... SSD-n ez 1-2 másodperc! :D

    Lesz egy kis manim veszek az asztali gépembe is egyet... tuti megszűnnének ezek a megakadások meg hirtelen fps esések ArmA alatt...
  • Hogthar
    #23018
    Köszi szépen és igazad van.
    Egyenlőre még nem akarlak terhelni vele, ha már kész lesz az összes USMC Desert és Woodland, az US Woodland és a fegyverek akkor ha még benne vagy, állok csak neki.
  • JanáJ
    #23017
    Bocs, bocs. én 2 vs 4 magban gondolkodtam. Nem 4 vs 6 magban.
  • Gascan #23016
    SSD vinyón jobban fut.. egyik ismerősöm tapasztalata ... mondjuk ezzel nem hiszem h neked új dolgot mondtam :D
  • Solt
    #23015
    Én nem azt mondtam, hogy nincs több magos támogatás, hanem, hogy "olyan amilyen". Ha annyira jó lenne, akkor jelentős különbségnek kéne lennie a 4, illetve a 6 magos teljesítmények közt. Olyannak mint a 2 vs 4 mag közt... de ez ugye nincs...

    Az optimalizáláshoz még annyit, hogy a látótáv városban irdatlanul zabálja a cpu-t... még akkor is, ha nem is kell "kirajzolnia"... olyan ez, mint a lockon-ban a mindenhol hullámzó waterworld...

    A gyorsítótár szempontjából jobb az intel... viszont a teszteknél azt figyeltem meg, hogy a különbség a maximum, és nem a minimum fps esetében jön elő... ergo hiába hoz jobb átlagot az intel, ha valahol 20 fps van, akkor az mindkét procinál 20 fps... mondjuk ez arma esetében lehet akár a vinyó random elérési sebessége miatt is... szóval fene tudja mi a szent igazság! :)
  • JanáJ
    #23014
    Persze, ha az én szintemen elmondod melyik fájlok kellenek.
    Amúgy valami okos itt azt mondta, a "butított" BAF texturák benne vannak az utolsó patchben és hogy majd valaki úgyis újratextúrázza. Ezek szerint bejött neki... :-)
  • JanáJ
    #23013
    Nem értek egyet. Haver alacsonyabb órajelű, de négymagos procija hülyére "verte" az én gyorsabb kétmagosom. Mindkettő intel és uolyan VGA volt. Az a baj, hogy nemtudom a konkrét proci típust. AMD szinten nem tudom mennyit számít. Nem lehet hogy az inteles négymagosok tudnak valamit amit amd-ék nem?
  • Hogthar
    #23012
    Tudnál majd a későbbiekben annyit segíteni, hogy pár textúrát kimásolsz nekem? Készítünk egy Arma 2 és Arma 2 OA kompatibilis módot( az alap egységek is tudnak majd táskát hordani és A2 es fegyvereken is lesz fegyverlámpa vagy lézer). Ha megcsináltuk(kb. márciusra lesz meg minden) szeretném az angolokat is megcsinálni, újra textúrázni, de ahhoz kellene tudni az alap textúrának a koordinátáját, ehhez kellene a segítséged.

    UI.: ti melyik utat választanátok?: út
  • Solt
    #23011
    Pont erre akartam rávilágítani! Jobban számít a megahertz mint az, hogy hány mag... ha annyira "szálasítva" lenne, akkor a 6 magos AMD-n repülnie kéne... :) ( szerintem )
  • JanáJ
    #23010
    Kb 1500 pénz az új kártya, meg még 1-2000 az éves plusz költség. Csak erre mondjuk tényleg nem jó.
  • JanáJ
    #23009
    Azt kellene megnézni, hogy az adott SP ruszki pályán mi a különbség.
    Én azt észreveszem, hogy húzom-e a q9550-et, mert alap órajelen küzd a kis nyomi. :-)
  • JanáJ
    #23008
    Megvettem.
  • tpM
    #23007
    1:28-nál VRÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚOMMMMM :D
  • Hogthar
    #23006
    Tényleg valaki egyáltalán megvette a BAF módot?
  • Solt
    #23005
    Én is, de itt nem is a kapott fps a lényeg, hanem a különbözetek a procik közt...
  • Solt
    #23004
    Miért azóta, történt lényeges előrelépés? Én nem azt tapasztalom! :) Kezeli a több magot ez tény, na de hogy?
  • DAFFANGER
    #23003
    Eddig ezt értem csak sajna nincs ilyen kártyám na meg egy két dologért csináltaatni ilyen kártyyát szerintem nem érdemes:SDe lehet megpróbálok kiokoskodni valamit meglátom azér köszi!:)
  • JanáJ
    #23002
    Ez ránézésre sántít. Akkor hiszem el ha valami SF-os cuccot játszott, ahol még két nyuszi volt rajtuk kívül a pályán.
  • JanáJ
    #23001
    Itt megnézed és eldöntöd honnan akarod megvenni. Van két lehetőség a steamen kívül.

    A vásárláshoz meg az kall ami minden neteshez. Dombornyomott kártya, paypal, meg pénz. :-)
  • DAFFANGER
    #23000
    Sziasztok!Meg tudnátok mondani hogyan lehetne ezt a BAF modot megvásárolni?Mert ugye ezt nem adták ki dvd-én ha jól tudom steam-en lehet megvásárolni na de hogyan?Mert én még ott nem vásároltam semmit és nem tudom hogyan kell.Meg egyébként ha csak onnan lehet az müködne a dvd-és Operation Arrowhead-el?Segitsetek légyszives.köszi
  • fkubi
    #22999
    Azert megneznek egy ujabb tesztet. A remeny hal meg utoljara (a lepenyhal meg eloszor)...

    A tesztspecifikacio hagy nemi kivannivalot maga utan. Gyanitom, hogy egy normal SP kuldetessel teszteltek. Kivancsi lennek ra, hogy nagy mennyisegu, bonyolult script es jo sok AI mozgatasa hogyan terhel tobb magot.
  • DancZer
    #22998
    1.03 már régen volt.
  • Solt
    #22997
    EZ A TESZT nem azt mutatja, hogy olyan marha nagy több magos optimalizáció lenne...
  • Solt
    #22996
    Van benne védelem...