35049
  • Gascan #22835
    nem is beszélve arról, hogy az AI rengeteget mozog teljesen feleslegesen, amit szintúgy értékes erőforrást vonhat meg olyan dolgotól, ahova meg nem ártana
  • Gascan #22834
    ha ez megoldaná a helyzetet hidd el h nem lennék mérges :)

    amúgy at ease a biztonsgában... mindig ezt használom ha mozgatni akarom a csapatot


    ... de olyan érthetetlen programozást ami itt van nem igen látni... egy sime A pontból B ponthoz útban még legalább 20 változót beültet mire a parancs végrehajtódik..

    mondja meg nekem valaki aki többett könyit a programozáshoz mit én, hogy ilyet mi értelme összehozni és miért nem lehet hogy A pontból B-be a legrövidebb utat választva jusson el a célig, ha nem lát ellen mondjuk 500m rádiuszban
  • Hogthar
    #22833
    Az az igazság hogy az ait irányítani művészet és csak maga az ai tudja megfelelően kezelni őket minden szituációban. Pl ha azt akarod hogy gyorsabban szálljanak be meg kell nekik mondanod hogy biztonság van, különben feltételezik, hogy még lehet ellenfél a környéken, tehát ha biztonságban alakzatba küldöd őket oda állva, akkor máris csak 10 percig kacsáznak mire odaérnek
  • Gascan #22832
    a másik dolog ami érthetetlen számomra... miért van az, hogy parancsot adok a katonáknak h száljanak be a tőlük 200 méterre lévő helibe és 20 percig tart mire odakommandózzák magukat, mikor 10 kilométeres környéken a legveszélyesebb ellenfél egy gyilkos barna nyuszi

    miért nem lehet úgy programozni az AIt hogy egyszerű és jó legyen... tekingélnek körbe körbe, lefeküdnek 5 percre..

    komolyan mondom két órás játékból másfél óra azzal megy el hogy az AI baromságai miatt szivok :)
  • JanáJ
    #22831
    Nézd meg inkább a pm-eidet...
  • JanáJ
    #22830
    Akkor értem hogy került ki az ai egy másik járművet és miért nem lőtt agyon mikor közé és egy ellen közé kerültem. :-)
    Lehet valami indiai call centert használnak erre.
  • Gascan #22829
    nekem arra se telik :D
  • DrRadon
    #22828
    Van egy összeesküvés elméletünk, hogy hébe-hóba a BIS által fizetett játékosok szállják meg a játékodat, akik AI-knek adják ki magukat :)
  • JanáJ
    #22827
    Jut eszembe, tegnap este tök inteligens volt az AI, bár félek ez inkább a véletlen műve mint a BAF-é.
  • JanáJ
    #22826
    Mondjuk kicsit Rambos volt az "Én vs. CCCP"-vel. :-) De imádtam.
  • koschwarz
    #22825
    nekem a resistance kampány tetszett talán a legjobban, a maga kis "gerilla harcmodoros" küldetéseivel.
  • JanáJ
    #22824
    Kis túlzással egy abrakosabb mozi is 10 euró már... :-)
  • Gascan #22823
    akkor lehet félreteszem ezt 10 eurót valami más gémre... köszi a segitséget ...Üdvözölnek a Bohémiás fiuk :D
  • Gascan #22822
    én meg azt hittem a vásárlást ne halogassam :)
  • JanáJ
    #22821
    Értsd ne várj a játéktól sokat. :-)
    Nem egy hentelős az első két pálya. Kicsita katonai mindennapok.
  • Gascan #22820
    mondjuk 5 euróét talán nem gondolkodnék rajta... miért ne várjak sokat?
  • JanáJ
    #22819
    Hát én nem bántam meg, de sokat ne várj.
    A kampány 4 pálya.
    A SP missionökből 9+1 van, de ezek az OA-ben 5 percesek voltak. A plusz egy az egysgégek bemutatója.
  • Gascan #22818
    na mizu mesélj már milyen :D én is vásárlás előtt (vagy után) állok :)
  • JanáJ
    #22817
    Kiborulok. Nem játszok vele két hétig. Megveszek egy cirka 300MB-os kiegészítőt amihez 200 MB-os patch (1.54) kell. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • JanáJ
    #22816
    Egyetértek, egy multi sosem adja szerintem a SP kampány filingjét. Persze nincs is realitása, hogy a kis paraszt fiú megakasztja a komplett Vöröshadsereget, de realisztikumnak ott van a multi. :-)
    Az OA-ban van egy SP mission amiben egy Humweval "néztek át" egy falut. Vagy töltöttem le olyat ahol a konvolyt támadják. Ez MP-ben nem sok élményt nyújtana, mert 2 mp alatt halott lennék. :-)
  • Gascan #22815
    Meg lehetne ezt a problémát oldani egész biztos, a kérdés csak h milyen áron

    Én mondjuk attók kapok hányingert, hogy folyton a földön fekszenek.. ha városban egy ház közepén vannak, ha a sivatag kellős közepén, a fűtől én szart nem látok.. de ő azért csak eltalál...


    ...valami fedezékmódszer nagyon nem ártana kitalálniuk, és elérni azt, hogy legalább ne úgy találjak rá szerencsétlen AIra a város közepén - jobb esetben egy épület közepén - hogy a földön fekszik és észre se veszi ha seggbenyomom egy RPGvel :)

    Ha meg nem tudják akármilyen ok miatt megoldani, akkor van prágban fél tucat egyetem ahol a friss diákok sztem kurva szivesen megoldanák a problémájukat igynen is
  • tpM
    #22814
    Ha megfigyelitek amúgy az AI-nak az a fő problémája, hogy messziről túl pontosak, közelről pedig lassan reagálnak. Nem hiszem, hogy ha komolyan beleásnák magukat, akkor ne lehetne kijavítani ezeket.
    A másik, hogy hiába jó a multi, attól még nem veszi el egy hangulatos, jó történetű, tartalmas kampány létjogosultságát. Pl. az OFP CWC és Resistance iszonyatosan jó volt, akármilyen béna is volt az AI én nagyon élveztem...
  • Gascan #22813
    az a baj ezzel, hogy nem kéne erőltetni ilyen bamba AI mellett a szinglit mert csak az ember kedvét veszi el a játéktól... "már párszor lerágtuk ezt a csonotot" :)

  • Gascan #22812
    majd ird meg h milyen mert én is kiváncsi vagyok a szinglire... nem döntöttem még el hogy megvegyem-e
  • JanáJ
    #22811
    Azt írták van valami egyszerű. Mondjuk gondolom csak az új modelleket hipolják, mint az OA-ben, ahol minden UAV/FLIR/NV/lézer kütyük körül forgott.
    Bár tény, hogy kampányból és sp pályából is van 1-2 darab armaholicon.
  • Neoncsoves
    #22810
    ja hogy van Single része? :D
  • JanáJ
    #22809
    Hátha bug írtásra használják a kis kuporgatott pénzem.
    Amúgy meg a szingli része érdekel.
  • Neoncsoves
    #22808
    ingyé is leszedhetted volna ezeket a dolgokat armaholic.com-ról :D
  • JanáJ
    #22807
    No én letöltikéztem. Este majd megnézem megérte-e ezt a 2600 pénzt
  • Gascan #22806
    Mit akarsz rendelni, ha 20perc alatt le tudod tölteni netről? paypallal kifizeted a 9eurót és már töltheted is ...
  • DAFFANGER
    #22805
    Na most már értem köszönöm csak azért elég gáz ez a lebutitott grafika csak a BAF-nak meg mi az hogy nem lehet megvenni vagy rendelni netröl?Én nem töltögetek le semmit se steamröl se sehonnan.Most vagy meg lehet venni dvd-én vagy vmi vagy nem azér igy elbaszni valamit na de mindegy.
  • m1c1mack0
    #22804
    Szóval nem igazán értem mit értesz azon, hogy "nem teljes", de leírom mi van.
    A birtish armed forces (BAF) egy DLC = DownLoadable Content, azaz boltban DVD-n nem kapható, de netről ~9eu ért (tehát fizetősen) letölthető kiegészítő.
    Ami az 1.54-es patchet picit megkavarja az az, hogy a BAF-ban található addonok fegyverek+járművek+egységek megtalálhatóak benne, csak éppen nagyon erősen butított textúrával. Gyakorlatilag minden BAF cucc egy elmosódott izének néz ki így.

    Miért vannak benne egy ingyenes patchben, az amúgy fizetős tartalmak lebutítva? Ez itt a helyes kérdés.

    Válasz: azért hogy multiban ne darabolják tovább a BAF-al az amúgy is relatíve kis közösséget, tehát az is tudjon BAF fegyvereket használó szerveren/pályán játszani aki nem vette meg.
  • DAFFANGER
    #22803
    Hali!Srácok ez az OA 1.54 patch nem teljes ugye?Mert irtak valamit róla hogy majd jön vagy megjelent nem tudom a British Armed Force azt msot nem tudom kieg lesz vagy majd azt is külön meg kell venni?
  • Hogthar
    #22802
    Butaság megvenni, benne vannak a legutolsó patchban az egységek alacsony textúrákkal, csak idő kérdése és valaki feltexturázza őket és máris van egy ingyenes legális DLC verziód.
  • Gascan #22801
    Na mizu.. bevásárolt már valaki?
  • JanáJ
    #22800
    Én mint SP-es igen, ha végre eljutok idáig. :-)
  • Gascan #22799
    én gondolkodom rajta... persze nem várok sokat tőle :)
  • tpM
    #22798
    Megveszi innen valaki?
  • Gascan #22797
    lesz holnap DLC vagy nem lesz holnap DLC?
  • tpM
    #22796