35048
  • m1c1mack0
    #23154
    Soka a duma uraim, kevés a játék...
  • tpM
    #23153
    Na igen, mintha így olyan hű de élethű lenne. OFP óta FLIR-en kívül nem igazán tudsz egy olyan dolgot mutatni, amire aztmondja az ember: ez igen, fasza, jól megcsinálták ezt vagy azt a feature-t. Itt van egy független játékfejlesztő, mocap stúdióval meg mindennel és akkor tele van ilyen vérszegény meg félig megvalósított dolgokkal.

    de ezt már átrágtuk párszor... :)
  • Solt
    #23152
    No, már nem "ellenség" az ACE mod?

    Hátra kell lépni? Miért? Hogy véletlenül se a hülye fejlődjön mi? Ha meg hátralép, akkor írja rá a dobozra, hogy szimulátor jellegű, vagy fél szimulátor... ne azt, hogy SZIMULÁTOR...

    Addig lépegetnek hátrafelé, amíg olyan ingoványos talajra érkeznek, ahol veszíteni fognak... arcade jellegű játékkal esélyük sincs a bf, cod, stb játékkal szemben!

    Így is durva a leépülés ofp-hez képest... szánalmas amit művelnek!
  • tpM
    #23151
    Ja ha már itt tartunk, itt egykis érdekesség. Már átufottam régebben, nem tűnt fel, de nemrég DancZer felhívta a figyelmem a következő részre az egyik BI designer interjúban: "Let me be clear: authenticity and realism are still the most unique aspects of our games, but sometimes it's good step back and ensure that you havn’t gone too far. Afterall, that's what the ACE mod is for."

    kb.

    "Tisztázzuk: A hitelesség és élethűség továbbra is az egyik legjellemzőbb tulajdonsága a játékainknak, de néha hátra kell lépni és biztosítani, hogy nem visszük túlzásba. Elvégre erre való az ACE Mod."

  • JanáJ
    #23150
    Vagy csak leszarják mert a konzolban van a biznisz.
  • Gascan #23149
    valszeg nincs rá keret ... vagy pénz vagy idő vagy másfajta erőforrás
  • repvez
    #23148
    igen, például ilyenekre gondoltam.Ugye mondtam hogy mindenki tudja látja hogy mi kéne csak nem valosul meg.
    Sajnos ezt látom mostanába egyre több fejlesztésben
  • tpM
    #23147
    Például nem tudom nehéz lenne e megoldani (Radon majd megerősít), hogy az AI dinamikusabban használná a fedezéket, ugye felfogja a tereptárgyak geometriáját, már csak az kéne, ha tűz alatt van akkor a legalkalmasabbhoz odarohan (nem sétál, nem kúszik) és mondjuk lenne egy ilyen összekuporodás animáció, esetleg ha közelről hallja a "tüzet" akkor vaktában kilővöldözhetne a fedezék mögül...
  • repvez
    #23146
    Nem az áron vagyok kiakadva hanem azon hogy a videokban leprogramozott mozgást simán felhasználhatnák játék közben is, söt ujakat is betehetnének amit az AI tudna használni , hogy lendületesebb és életszagubb lenne az egész.Több önálloságot kéne mutatni az AI-nak mert mostanélkül még levegöt sem vesz ha nem mondom.És azért dühit mert látom hogy van egy nagyon jo alap és rengeteg kiaknázatlan lehetöség amit már régen meg lehetett volna tenni, és mindenki látja tudja, de mégsem tesznek ellene semmit évek ota a fejlesztök.
    Nem hiszem, hogy nem lehetne olyan mozgásokat beletenni.
    Persze tudom, hogy ehhez egy teljesen uj AI , fizika és ütközés, sérülésrendszer kéne.csont alapu animáció.
  • JanáJ
    #23145
    És a kígyó a farkába harap. :-D
    Ez van, ezt kell szeretni. Épület harcot az amik úgy is M1-el vívnak. ;-)
  • Gascan #23144
    én azon vagyok mindig kiadva, hogy milyen az épületekben a harc. .. szerintem másként kéne programozni az AI-t, ha épületbeni harcról van szó ... meg az se lenne rossz, ha betudnék menni normálisan az ajtókon :D
  • JanáJ
    #23143
    A BAF is két mozi ára volt. Én elvoltam vele. Szvsz nem vészes.
    Miért vagy így kiakadva a mozgáson? Régen külön bevezető videó volt aminek köze nem volt az adott játékhoz.
  • tpM
    #23142
    Mert ez nekik pénz. Aki megvezsi az megveszi, aki nem az nem. Engem már a brites cucc is teljesen hidegen hagyott. OA + ACE nekem bőven elég, amúgy sem játszom sokat mostanában...
  • repvez
    #23141
    uj DLC nemsoká
    Csak ne reklámoznák ugy mintha a játékban is igy müködne.Szépen lescriptelik a situáciot és a mozgást a video kedvéért aztán a játékba meg nyoma sincs az ilyen interakcioknak vagy mozdulatoknak és beszédnek.
    Simán átb@sszák az embereket vele.Az arma ota ezt csinálják OFP-nél azt mutatták amit kaptunk semmi átverés.
  • koschwarz
    #23140
    1.07-eshez van angolosítás? mert csak az 1.05-ig találtam.
  • Hogthar
    #23139
    igen ezt tudtam én is, és azt gondoltam ,hogy a 2 játék azért ugyanúgy fog kinézni csak a multinak kicsit szebb lesz a grafikája és jobban rombolódnak majd az épületek, de igazából 2 külön játékról beszélünk.
  • koschwarz
    #23138
    más a motor a single-höz és más a multihoz.
  • JanáJ
    #23137
    Na ez most nincs meg, de megnézem újra. :-)
  • Hogthar
    #23136
    Kipróbáltam a Medal of Honort egyjátékosba és régebben a többjátékos bétát is, szerintem arcade kategóriába jónak számít de arma szinten ez is bukik.

    Viszont ami nekem nagyon furcsa volt, hogy grafikába is és játékmenetbe is teljesen másnak tünik nekem az egyjátékos és a többjátékos módja, amit elkönyvelek a Dice és a Danger Close közös végtermékének, de azért nem gondoltam volna hogy ennyi a különbség lesz köztük.
  • Gascan #23135
    valahogy úgy mint a sebhelyesarcú végén? :D
  • JanáJ
    #23134
    Az adrenalin sokat számít. Simán lehet hogy megsorozták, elfutott, majd fél óra múlva meghalt. De abban a fél órában még megölhet téged.
  • tpM
    #23133
    Nem igazán értek a témához, ezért nem akarok itt okoskodni, de ha jól tudom ez az M855 jelzésű 5.56x45-ös lőszer, amit M16, M4, Mk16, SPR, M249 stb is használ akkor fordul keresztbe/válik szét darabokra, ha ~800m/s felett csapódik be. Ha ennél lassabban trafál el, akkor "csak" keresztül megy, lesz egy szép kis lyuk és kész, persze elvérezhetsz utána meg ilyenek, de nem ver le a lábadról, szóval el tudom képzelni, hogy elfuthatsz...
    Ha Cifu erre járna most megmondhatná a frankót. :)

    Amúgy most gyorsan kipróbáltam ACE 2-ben, egy M16A4-gyel lőttem tőlem 300m-re lévő gyalogosra, sérülés rendszer nem volt bekapcsolva, így felsőtestet ért találat egyből halált okozott, derékra már 2 kellett, fejre természetesen 1. AK74-gyel hasonló eredményeket kaptam.
  • Gascan #23132
    300-400 méterről eltalálták és elfutottak? hát azért azt saját szememmel is látnom kellett volna :)

    kiváncsi vagyok valamelyikünk itt bekapna 500 méterről egy m4 lövedéket, még ha golyóálló is lenne rajtunk akkor se nagyon szaladgálnánk utána :D
  • tpM
    #23131
    Persze tudom, hogy kényelmetlen, meg bonyolult, meg nehéz, de innentől kezdődik a harctér szimulátor, nem pedig az alap valamitől, amiben egy AK-val szétlőhetsz egy harckocsit. Kéne valami Operation Mongoose szintű pálya, 20an nekifeküdni és meglátnátok. :)
  • Neoncsoves
    #23130
    vagy olyan ahol téged kell elkapnia a másik 31 embernek
  • tpM
    #23129
    Majd ha lesz valami jó kis móka. Túszmentés, coop, ilyesmi. :P
  • m1c1mack0
    #23128
    Lehet ezen segítene ha jönnél néha játszani is.
  • tpM
    #23127
    A fejlövéses dolgot meg nem tapasztaltam soha, sem alap Armában sem máshogy.
  • tpM
    #23126
    Hát tulajdonképpen egy M4 hatásos lőtávolsága 300 körül van, ha jól tudom, nem mindegy azt a "100 méterek"-et hogyan érted. ACE 1-ben is eléggé fújtak az emberekre alkalmazott sérülésrendszerre, írt be egy katona, hogy Ők is azért könyörögnek több 7.62x51-es puskákért, mert párszáz méterről M4-gyel meg 249-cel tüzet nyitottak pár lázadóra, azok meg 3-4 találatot bekapva még elrohantak. Persze nem BIS-t mentegetem, szerintem sem foglalkoznak nagyon ilyenekkel, de nem biztos, hogy ez bug...
  • DrRadon
    #23125
    Közelről elég egy is. Elméletileg... A lag miatt néha többet is bele kell lőni. Messzire ( 100 méterek) viszont lag nélkül is kell a több lövés, a kisebb kaliberű fegyverekkel. Sajnos ez a fejre is vonatkozik, nem csak a ballisztikai mellényre. Érdekes módon a civil sem murdel meg, pedig azon aztán nincs se sisak, se mellény :D

    Ha veled szemben hasal, akkor viszont jelentkezik egy bosszantó bug, hogy a fegyvere hitboxa szinte takarja a célpont fejét, olyankor akár egy tár lőszert is el kell puffogtatni a kiiktatáshoz.
  • Gascan #23124
    a berzerk mapról beszélek.. szal P v P
  • Gascan #23123
    az hogy multiban 5-6 esetleg 10 találat kell ahhoz, hogy valaki meghaljon az azért van ugye mert a laggol a játék?
  • ToMy_
    #23122
    Ja, igen, közben kideriváltam az ottani infók alapján, hogy OA musthaver. Mindazonáltal köszönöm. És igen, az "egyébb" az "egyéb"...
  • Hogthar
    #23121
    uhh bocsi, a könyvjelzőkben külön ez a topic van elmentve és itt viszont nem látom ha kapok PMet.
  • JanáJ
    #23120
    Akkor válaszolj a pm-re....
  • Hogthar
    #23119
    Aha én kértem
  • JanáJ
    #23118
  • JanáJ
    #23117
    Én offlánj warrior vagyok, de állítólag OA is kelleni fog. De ugye "Szerver és egyéb infókért: Arma2.hu" amúgy meg az "egyébb" az nem "egyéb"? (Mondom én 2 hejesírással ;-) )
  • tpM
    #23116
    Hog
  • ToMy_
    #23115
    Alap ArmA2+ACE2 online mókázás már nemvan?
    Úgy néz ki, megint online leszek egy ideig, és jönnék multizni (coop, keddiharc, stb...) csak kimaradt az utóbbi pár hónap, és nemigen tudom, mi kéne hozzá.
    OA-m egyelőre nincs.