35048
  • DancZer
    #25878
    Egy kis demó amin látható az apró imbolygás meg, hogy nem könnyű egyenesen menni! :D
  • DancZer
    #25877
    Bf2 től már az armában is jobb a helizés. :D Az apache air assult al nme játszottam, de a videókat nézve az is egy árkád shooter lehet.

    Élég sokat repültem Take On Helicopters bétában, és azt kell mondjam nagyon jó! Sokkal jobb mint az Armában. A jobbat úgy értem, hogy valósághűen viselkedik a heli. Pl. Nagyon nehéz stabilan repülni, meg kell szokni, hogy kicsit imbolyog a heli(ami normális). :D A heli bekapcsolása több lépésből áll(akumlátor, starter, motor+tolóerő, starter ki, megvárod a megfelelő hőmérsékleteket, nyomásokat majd mehet a max tolóerő és a felszállás. :)

    Csináltam olyan küldetést amiben a leszállás után megnövelem a heli súlyát 500 kilóval(5 ember). Ezután érezhetően másképp viselkedik a heli. Jó móka! Én már nagyon várom, hogy megjelenjen.:)
  • DancZer
    #25876
    Úgy tudom Arma 3 a CQB-re rágyúr. Hallotam olyat is, hogy ha sprintelve nekifutsz majd a falnak akkor bizony koppansz rajta! :D

    Ha most adnák ki az A2 akkor valószínűleg már a csőd szélén állna a BIS. :)

    Én azt mondom, várjuk meg milyen lesz az ArmA3. Ivan is mondta, hogy sokat tanultak az ArmA 2 hibáiból. Most már tudják mire képesek, és a fő céljuk, hogy bugmentes legyen a játékmenet(kampány). Mivel kevesebb technika és fegyver lesz mint A2-ben ezért több idő jut egy egy modelre új fícsörökre(lásd: jármű belső terek +PiP, moduláris fegyverek, visszapillató, Inverse kinematics IK(kormány, botkormány, pedálok visszahatása a modelre), 3D felhők :P stb.).

    Lehet jönni a szokásos flame-el, hogy: "Persze, ArmA 2 megjelenés előtt is igérgettek", de sztem ütős lesz majd az ArmA 3.
  • repvez
    #25875
    Sokkal többet használna a játszhatoság terén ha fix lenne a fegyver nézet ebben a pozicioban, mert a visszarugás és a ballistika kelló pontatlanságot ad akkor is ahhoz , hogy ne legyen egy árkád lövöldéhez fogni a felkapom és pontlövö lesz bárhova.

    Mintmár régebben is irtam a mause lagg(vagy valami ) is nagyon idegesit
    olyan mintha egy rugalmas kötél közbeiktatásával mozgatnám a fegyvert, holott ha normálisan meg van fogva akkor az nagyon is direkt és gyorsan odarántható ahova szeretném.DE ehelyett ha elrántom a fegyvert valamelyik irányba és megállitom akkor a fegyver még tovább megy egy darabot majd vissza és ebböl egy ide oda rángatás lesz a végén amitöl az következik hogy egy ember alakra 50 m-röl el kell löni egy tárat , mert körbe lövöldözi az ember ahelyett hogy 2 sorozattal agyonkenné.

    Egy kicsi fel kéne pörgetni a játékmenetet bizonyos helyzeteknél (CQB, város harc)Mert amit épületen belül is müvel a játék mozgás cimen az is bortányos, szinte faltol falig megy a karakter , szembe más játékoknál tapasztalt folyékony mozdulatokkal a lépcsön fel és a sarokhoz kibujás stb..Ehhez önállobb és okosabb , jobban menedzselhető AI-ra lenne szügség.
  • lac coo
    #25874
    Hello !

    Reddot-ot jellemzően nem nézik közvetlen közelről, sokkal jobb ha van egy kis távolság, igaz ilyenkor látszik a tubus, de sokkal nagyobb a látótér mellette :



    Én kb ezt látom airsoft fegyveren, nyilván a szemem messzebbre fókuszál ezért a dot kerete életlen :




    De olyan idétlenül nem mozog még gyaloglás közben sem mint a lenti videón .
  • alma2
    #25873
    Csak nekem nem sikerult megtalalnom a gyalazatos sg keresovel a take on helicopter topikot?
    Ha nem lenne kulon, arrowhead hijan, nem tudom kiprobalni, pedig erdekelne egy rovid velemenyt osszevetve a teljesen valotlan armas iranyitashoz/fizikahoz kepest javitottak valamit a heliken? Lesz legalabb egy bf2-es, apache air assult szintu?:)
    Koszi.
  • JanáJ
    #25872
    Abban egyetértünk, hogy nincs a toppon az animáció. :-)
    A dotoknál szívás, hogy ugye egy 2D-s monitort nézel, ezért szvsz nem tudják megoldani, hogy ne takarjon ki semmit a dot kerete.
    Van nagyításos dot, ez tény.

    Amit írsz az a low ready. :-)
  • repvez
    #25871
    Hát ha még nincs is benne nagyitás, de a foncsorozás miatt azért látszani kellene hogy ott egy uveg van benne és a fényviszonyok változnának rajta , keret árnyéka, nap becsillanás.
    De azért van olyan dot is ami 2 vagy 4x-es nagyitásu ,de a távcsöbe is lehessen ugy belenézni hogy nem lesz teljesen fekete a kitakart rész, a track IR-nek köszönhetöen ez simán kivitelezhetö.

    A másik a fegyverfogáshoz, létezik olyan fogásmod aminél a válltámasz szorosan a vállgodörben és a fegyver csöve leengedve igy is lehet gyorsan mozogni és gyorsan felkapható célzásra.
  • Scottt
    #25870
    Amúgy próbáld ki
    ezt.
  • JanáJ
    #25869
    Erre mondtam, hogy ez vita tárgya. Szvsz nem annyival lassab a low ready mint amennyivel biztonságosabb. :-)

    @repvez: Milyen optikai nagyítást szeretnél? A dotok többsége nem tud nagyítani.
  • repvez
    #25868
    Serintem senki sem panaszkodna, ha emiatt mégcsak most adnák ki az arma2-öt , de legalább minden gyengéjét orvosolták volna az eddigi részeknek
  • Gascan #25867
    azért az mondták is, h a RO2-ben sokkal több energiát emésztett fel rendesen megcsinálni a tankokat, belsejét, mozgás animációkat mint gondolták.. emiatt csúszott is a játék megjelenése
  • repvez
    #25866
    hogy lehet erre több voksot tenni?ÉS örulok hogy másnak is feltunk hogy ez igy nem jó és nem csak nekem fura ez.
    Ez a baj, hogy mindig belepakolnak valami ujat de a régieket változatlanul hagyják, amik már egyszer javitva is lett modokkal.


    Jó lett a demo video is hozzá, igy tisztán látható hogy mi a hiba, márcsak az optikai nagyitást kéne megcsinálni a célzokába, amit már vagy 5 éve tud minden egyszerübb játék kezelni.

    A red orhestra2-nél a tankon belüli mozgást és látványt is milyen jol megoldották, pedig az nem is szimulátornak hirdeti magát
  • Scottt
    #25865
    A youtubeon elég sok felvétel található Magpul stb címmel ahol igazi katonák,zsoldosok mozognak úgy ahogy igazából szoktak a profik,nem pedig betanított színészek mint filmekben.Sajnálom ha elsőre nem volt egyértelmű,kicsit beszűkült a fogalmazó készségem.
  • JanáJ
    #25864
    Fejtsd ki mit mondasz.
  • Scottt
    #25863
    Talán még tanulságosabb a YT felvételek,Magpul meg a többiek ahol PMC-k meg ex katonák mozognak. :)
  • JanáJ
    #25862
    A fejed/szemed mozgását az agyad egész jól kompenzálja, de persze mozgás közben nem tudsz annyira fókuszálni.

    Az hogy mikor kell low/high readyben tartani a fegyvert, az örök vita tárgya. A high akkor lehet jó, ha csak egy helyről jönnek/jöhetnek. Szvsz ilyen nincs. És a fegyver nagy holt teret képez. Még épületben egy folyóson is ha valaki legugol, nem fogod észrevenni a saját fegyveredtől. Valamint tartanod kell a fegyvert, ezért hosszú távon nem fent tartható.

    A BHD és egyébb filmek ne legyenek már alapok. Az hogy egy színész hogy játsza el milyen katonának lenni. :-)
  • DancZer
    #25861
    Nem a fejed mozog, hanem a fegyver.

    Készítettem róla egy Dev-Heaven reportot, mert engem is nagyon idegesít. :)
    http://dev-heaven.net/issues/23826

    Valószínűleg karakter animációs hiba(sokat mozog a kéz a fejhez képest. Remélem Arma 3-ban már odafigyelnek rá.
  • Scottt
    #25860
    Inkább a Strike Backot ajánlanám pozitív példának a jó mozgásra :D Bár a BHD se rossz.
  • repvez
    #25859
    ja, bocs fáradt vagyok ebben a nagy melegben elsiklottam felette :(
  • tpM
    #25858
    Felyed? Ez ugye vicc? :D
  • repvez
    #25857
    nem mellékesen, pont azt a lényeget vesziti igy el ez a nézet ami a valoságban hoz, mármint az hogy igy pontosabb és kisebb a fegyver mozgása mintha csipöben hordod.
    Itt pont forditva van csiponél szinte alig van mozgása a fegyvernek .
    És ha megnézed a reflexuvegen a célkereszt is hol kisebb hol nagyobb, nem is tudtam, hogy ezt is érzékelik hogy milyen távolrol nézel bele, mert ha ez nem igy van akkor mitöl nöne a célkereszt egy statikus kivetitésen ?

    És hol van az optikák nagyitása ha jol tudom a red dotoknak is van legalább 2x nagyitása ez hol jelentkezik itt?
  • repvez
    #25856
    igen azért idegesit, mert ha a felyem mozdul akkor a tájnak is kéne változni és az optikának is, de itt csak az optika mozog.
    És sztem meg egyáltalán nem életszerütlen ez a fajta mozgás, mert sokkal rovidebb idö kell ahhoz hogy leadj egy viszonylag pontos lovést mint ha még fel is kell kapnod a fegyvert.Az ilyen mozgást akkor kell használni amikor nagy valoszinuséggel ellenséggel találkozol.
    Elég csak megnézned a black hawk dawn filmet vagy bármelyik doku filmet a csoportos mozgásnál szinte csak igy mennek.

    inkább az az életszerütlen, hogy nem lehet mozgásközben táratcserélni és poziciot váltani.
  • JanáJ
    #25855
    CSalóka, mert élőben az optika szálkeresztjére fókuszálsz, itt meg a reflex keretére mert idegesíti a szemed a mozgása. Ugyan akkor a szemed/fejed és az optika távolsága nem kellene, hogy változzon. Szerintem.

    Mindenesetre szvsz életszerütlen ez a 10-30 m-t sétálok arcomhoz ragasztott fegtyverrel.
  • repvez
    #25854
    itrt egy roviditett prezentácio A3ból

    MÁr rájöttrem hogy mi az ami igazán idegesit engem az összes részben az a fegyver mozgása.Mert volt a kezembe párszor fegyver igaz nem volt kamera a játéknak megfelelö nézöpontba rogzitve hogy akkor mit mutat, de nem hinném hogy az lett volna a végeredmény amit a játékban látunk.
    Amikor a válhoz emeli a fegyvert és ugy mozog akkor nem hiszem el hogy elöre hátra is 5-6 vagy tobb centit elmozogna a fegyver a válltol.Teljesen az az érzés mintha a katonátol teljeen függetlenul mozogna.

    Esetleg ha valaki airsoftozik és van kis kamerája szivesen megnéznék egy videot a valos nézöpontbol.
  • JanáJ
    #25853
    Nekem a fűvel volt szinte csak bajom. Voltak bugok is a kampány alatt, de legalább annyiszor nem tudtam mit kéne csinálni bugok nélkül, mint bogarakkal. :-) OA-ben meg már minden jó volt, értsd nincs fű. Egyedül a PM-s DLC nem tetszett.
  • Gascan #25852
    mondjuk nem lenne rossz ha számolná mennyi időmet vesztegettem már el vele ... 200 óra fölött vagyok már tuti :)
  • JanáJ
    #25851
    Akkor veled van baj. :-)
  • fkubi
    #25850
    Valahogy meg mindig nem siekrult tobbet jatszanom A2-vel, mint 1 ora.
  • Fürtös
    #25849
    Na igen az ofp fotórealisztikus színeit én is visszasírom....
    Nekem az arma1-2 ben mindig olyan érzésem van mintha minden müanygból lenne
    Az ofp ben jó kis fakó szynek és textúrák voltak efektek nélkül mégis szép volt pláne a kegetis féle dxdll-el.
    Nem tudom elhinni,hogy van olyan ember akinek ne lenne első dolga kikapcsolni a bloom efektet játék előtt...
  • Scottt
    #25848
    Ajánlom figyelmetekbe a CWR2 modot.Az összehasonlito képen pedig az Arma 1-nek sokkal szebb a grafikája,nem olyan szürkés-barnás-zöldes effektes mint az A2,hanem valódi szinek.
  • JanáJ
    #25847
    Én a komplett OFP-t szivesen látnám mondjuk Arma2 motorral. Főleg a kampányok miatt.
  • Ulvar
    #25846
    Én vagyok ilyen maradi vagy tényleg csak nekem még mindig az OFP1 jön be a maga egyszerűségével de nagyszerűségével. A régi lemezem elveszett hála sógoromnak így lehet hogy újra megveszem a 2 kieggel ha még meglehet találni valahol :D. Hátha játssza még pár elvetemült, de ha nem akkor csak a kampány miatt. :).
  • DancZer
    #25845
    Itt pedig az elődök:
  • tpM
    #25844
    Nagyon király! :)
  • JanáJ
    #25843
    Ez mekkora már!
  • tpM
    #25842
    Ja, mert eltorzítja az engine azt a kartonpapírösszedörzsölés hangot. A gránátoknál is iszonyúan béna.

    Gascan:
    Nem, mert ACSE előrébb van egy lépéssel. Legalábbis nem hiszem, hogy A3-ban is környezet/távolságfüggőek lennének ezek a hangok. :P
  • lac coo
    #25841
    Üdítő a sok agyon színezet , effektezett kacat után ! :


  • DancZer
    #25840
    Igazából a távoli robbanáshangok az Arma 2-ben nem sokkal térnek el a valóságostól. Valóságban olyan egy FFAR robbanása mintha egy dobot ütnének. Hihetetlenül gagyi a hollywoodi agyoneffektezett robbanáshoz képest! :D
  • Gascan #25839
    mi lesz akkor? lenyugdijazod magad ilyen fiatalon? :)