35048
  • Blackfoot
    #27039
    Nagy nehezen zöldágra vergődtem az RTEditorral, a következő képpen használom:

    Van egy régi és egy új verzióm ugyanis kettő kell hozzá:)
    Az első régebbi verziót azt használom a szerkesztéshez, azzal mentem ki az xml fájlt, és ebben az esetben az előbbiekkel ellentétben ki is menti az egészet pozícióstól úgy ahogy van. De mivel ez régebbi verzió itt nem lehet merge sqm funkciót használni, mert nincs benne:) Ezért használom az újabb verziót arra hogy azzal már csak meg kell nyitni az xml fájlt és beleolvasztani az sqm-be:) és kész, megnéztem a végeredményt, és minden ott van ahová létrehoztam illetve az egészet ha kijelölöm, akkor tényleg ahogy mondtad bemásolhatom más küldetésbe is vagy a küldetésen belűl áthelyezhetem mondjuk máshová stb:) Szóval működik. Arról vagyok híres hogyha valamit akarok és van realitása és megvalósítható, akkor addig csinálom míg nem sikerűl:)

    A kérdésre válaszolva igen az Arma 1-el konfigurálgatok, ha megcsináltam mindent amit akarok akkor már a Cpp vagy Bin fájlokhoz nem akarok hozzányúlni mert nem akarok ilyesmivel foglalkozni. Alig várom már hogy a cwr-t is magyarítsam úgyértem a hadjáratokat meg minden, már bevallom jólenne befejezni mert már inkább harcolnék :D De míg megnem csinálom azt amit akarok addig NEM!:) Csak hogy rendben legyenek a dolgok. Hát aztán rájöttem hogy magyarítással nincs gond csakhogy unicod-olni kell a küld mappájában a scripteken kívűl mindent! Végülis pl az overview et meg a briefinget úgy lehet, hogy pl totalcommanderben átírom a html formátumot txtre nyomok egy entert, és utánna a txt-t lementem UTF-8 formátumba, ezután ha ezzel megvagyok enter, ezzel jóvávan hagyva. Utánna ugyan ezt a mondjuk overviewet visszaírom html-é szintén nyomok egy enter-t és kész, ezután ha magyarul írok bele akkor az összes ékezetes karakter jó lesz, meg fog jelenni. :)De ugyan ezt a description fájlal is meg kell csinálni, mert ha unload missiont akarsz, hogy bevezető szövegként megjelenjen akkor azt is át kell kódolni. Meg a stringtable-t is át kell,illetve ha azt akarod hogy a küldetés pl a küldetés választási oldalon magyarul legyen olvasható Pl:

    12: Likvidálás

    akkor a mission sqm et is át kell:) Azért írom, vagyis írtam le mind ezt mert tapasztaltam!

    Egyébként ha valaki ofp-s küldetést szeretne az Arma,ba betenni, semmi más dolga nincs mint mondju a Res szerkesztőjében megnyitni a küldetést, és ha vannak benne addonok az összes addont le kell cserélni eredeti dolgokra! Tehát sima jeep, sima soldierWcrew, sima ammo box stb... Ha ez kész küld mentése Sp, és még utánna notepaddal be kell lépni a mission.sqm be mert a biztonság kedvéért nem árt megnézni hogy az auto addonsnál az elején, meg az addonsnál nem e maradt valami addon anyag név vagy valami. Ha esetleg maradt akkor ki kell törölni, bár ha addon nélkűl menti le valaki a küldetést akkor ott már nem lenne szabad lennie semminek, szóval ha ez is kész, akkor mentés és ennyi:) Ha a mappa neve az hogy Kuldetes.eden akkor csak be kell másolni az Arma missions mappájába és kész. Ha a CWR megvan neked akkor részed lesz egy szép régi emlékben ezerszer szebb garfikával:)De a CWR addonokat is fellehet használni Arma ban ha a CWR mod deaktiválva van. Azért a deaktivál szót használtam mert Silent Hunter-ezek is, és ott a Modokat aktiválni meg deaktiválni kell egy programmal. Pl a CWR fonts pbo szépen működik Arma ban is, csak az addon elején a configból ki kell törölni a szükséges addonnál hogy: cold war rearmed, mert ez minden indításkor meg fog jelenni ha törlöd akkor már nem jelenik meg, de ezt biztosan tudod te is. Röviden ennyi:) Bocs hogy ennyit írok de egy Arma-s ismerősöm sincs. Úgyhogy nincs kivel beszélgetni ilyesmiről.

    Ha valakinek esetleg kell squad logó, embléma, vagy valamilyen szimbólum
    csak szóljon nyugodtan és csinálok. Ha olyat szeretnél amiben pl egy szöveg megjelenik meg eltűnik folyamatosan arról is szó lehet, de azt csak Gif-ben tudom lementeni. A formátumok lehetnek GIF, JPG, PNG.
    Ja, és pontos leírást kérek! Minnél pontosabb annál jobb. Vagy ha van egy kép alap amit szeretne valaki hogy benne legyen, akkor tegyen fel ide a fórumba képet! Azt én kimentem és az alapján megcsinálom. Gyakorlatilag bármit lehet kérni:)
  • Hogthar
    #27038
    Neked aztán volt időd!

    Arma 1 el konfigurálsz?

    Ha hangokat szerkesztesz TpMel ülj össze.

    Az összes fegyvert azért badarság összeszedni mert egyrészt nagyon sok helyet foglal, másrészt rengeteg ismétlés van, harmadrészt sok ilyennél egyénileg kigondolt config van, azaz sok fegyvernél elő fog fordulni, hogy egy kis kaliberű fegyver erősebb lesz és kisebb lesz a visszarúgása is, mint egy romboló puskának.

    Ha Küldetés templatet akarsz kimenteni akkor sima küldetést ments úgy a profilodon belül elmenti a küldetéseknél és Ctrl C és Ctrl V vel beilleszthető bármelyik küldetésebe. A RTE nem nagyon működött arma 1 ben de még arma 2 ben sem igazán, arma 3 csinálják csak meg jól az ígéretek szerint, úgyhogy én nem is foglalkoztam vele eddig.
  • Blackfoot
    #27037
    Ezt piszkozatból írtam azért nincs a két hozzászólás között nagy időkülömbség :)
  • Blackfoot
    #27036
    Szerintem ha azt kérded general érdemes e letölteni vagy használni, teljesen nyílvánvaló hogy igen:) Mivel ha pl a küld szerkesztőben akarsz pl négy homokzsákot elhelyezni L alakban, akkor az akár fél percbe is beletelhet mivel az arányok változnak a szerkesztőben ha a térképre ráközelítesz vagy távolodsz tőle. Viszont az RTE ben látod (élőben) mit csinálsz. Bár ez a művelet itt is eltarthat fél percig, de ez azért lehet mert még kezdő nem szokta meg azt, hogy kell a kamerát mozgatni. Csinálni akarok majd néhány terepszínű sátor addont meg ilyesmit. Régebben a Res modokhoz csináltam, Incubusnak küldtem is belőlük, nem tudom e ismeri valaki őt, csinált régebben szervert vagy mit a WW4 modhoz. Ő inkább a BIS en szokott lenni.

    Egyébként nem tudom szokott e valaki küldetéshez felhasználni voiceRH addont, de nem teljesen működött jól, mivel az összes mappa közűl ami az addonban van, csak 3 tartalmazza a teljes orosz rádió kommunikációt. Úgyhogy a többi mappának végülis nincs is értelme hogy benne van:) csak a helyet foglalja. Amúgy az egész jól meg van csinálva, panasz nem lehet rá. Mondjuk ezt is csak úgy tudja valaki felhasználni ha setidentitást csinál magának meg a katonáinak. Amúgy nincs haszna. Most munkálkodom egy elég nagy sound environment modon. Az egésznek a lényege hogy az Arma sound mappáját kibővítem hanganyagokkal és írásos anyagokkal is, hiszen a language mappába kell bedefiniálni az új STR sorokat ami alapján megjelennek majd az új hangok a küld szerkesztőben.

    A következő új dolgok lesznek benne:

    4 vagy 3 Jungle környezeti hang.
    7 vagy 8 erdő környezeti hang.
    3 környezeti hang folyó morajlással.

    Énekes madarak is lesznek benne, madarásztam vagy majdnem 20 évig úgyhogy igyekeztem európai fajokat vállogatni:

    Apácalúd
    Búbosbanka
    Csaláncsúcs gyakran hallható
    Csíkosfejű Nádiposzáta.
    Csilpcsalpfüzike gyakran hallható
    Csilpcsalpfüzike 1 gyakran hallható
    Énekes Nádiposzáta
    Erdei Szürkebegy gyakranhallható
    Északi Búvár
    Fehér Gólya gyakranhallható
    Fekete Rigó gyakranhallható
    Foltos Nádiposzáta
    Füsti Fecske gyakran hallható
    Gulipán
    Gyurgyalag
    Havasi Sarlósfecske
    Havasi Pityer
    Házi Veréb gyakran hallható
    Jeges Réce
    Karmazsinpirók
    Kárókatona
    Keresztcsőrű
    Kerti Geze gyakran hallható
    Kis Póling
    Kis Sirály
    Kormosfejű Cinege
    Léprigó gyakran hallható
    Macskabagoly
    Molnárfecske gyakran hallható
    Nagy Fülemüle gyakran hallható
    Nagy Goda
    Pásztormadár
    Piroslábú Cankó
    Réti Cankó
    Rövidcsőrű Lúd
    Sárgafejű Királyka
    Sárgarigó gyakran hallható
    Sarki Csér
    Sisegő Füzike
    Szarka és más madarak együtt gyakran hallható
    Székicsér
    Széncinege gyakran hallható
    Szürke Légykapó
    Tüzesfejű Királyka
    Uhu
    Viharsirály
    Vörösbegy gyakran hallható
    Zöld Küllő gyakran hallható


    Amelyekhez odaírtam hogy gyakran hallható, azok tényleg gyakran hallhatók az erdőben, vízközelben, vagy a terepen úgy álltalában. És még azok számára is ismerős lehet, akik nem ismerik a madarakat. Még átalakította a rádió kommunikáció bibip hangját is ofp-s sercegő statikus hangra cseréltem mindet. Momentán nekem az idegeimre ment már az a hangeffekt. Ez is a sound mappában van benne csak máshol. Mármint a statikus hang.

    És még valami:) csináltam egy description fájlt innen letölthető. Ez egy ideális fájl minden olyan osztállyal aminek benne kell lenni.
    class Sfx is van benne. De ami a lényege az egésznek hogy 717 féle külömböző kézifegyver érhető el benne:) gyakorlatilag az Armaholic összes fegyvere benne van, és minden hozzá tartozó összes lőszer, és muníció:D Két teljes napomba telt mire megcsináltam az egészet és ezen kívűl mást, nem is nagyon csináltam azon a két napon, mivel nagyon kell figyelni már ilyen hatalmas mennyiségű anyagnál, mivel egy lőszerfajtából csak egy lehet a magazines osztálynál, ha ugyan az a lőszer kétszer szerepel benne akkor a küld szerkesztő hibát fog kiírni, valami olyasmit hogy alredy definied ami azt jelenti hogy ugyan abból a dologból kettő van a dokumentumban. Éppen ezért annyi lőszer nincs is benne mint fegyver, lőszerből csak 371 féle van :) Hogy honnan tudom? Onnan hogy notepad++ -al szoktam álltalában szerkeszteni és ez alapból lenn, számolja a sorokat. Úgy hogy egy üres dokumentumot nyitottam és abba külön a fegyvereket másoltam, megkaptam az eredményt, és utánna a lőszereket másoltam bele miután a fegyvereket kitöröltem, és annál is megkaptam az eredményt rögtön abban a pillanatban ahogy a bemásolás megtörtént:) Ez az egész azt jelenti hogy a küldetés elején a Gear-ből 717 féle fegyverből tudok választani magamnak, illetve tudok osztani a fegyverekből az egységem tagjainak.Viszont ha pl valakinek van mondjuk 80 féle fegyver addonja, és ezekből csak vagy 40 et ír be a descript fájlba, akkor szerintem sok jobbnál jobb fegyver marad kihasználatlanúl, amit lehet hogy te nem használsz, de az ellenség igen:)

    Azt azért tudni kell hogy fegyvert ilyen módon csak úgy lehet választani ha én vagyok a katonai vezető, vagy pedig ha egyedűl indulok egy küldetésre. De rájöttem ha egy katonai egységhez tartozom mint közkatona, és van egy felettesem, akkor is van rá mód hogy válasszak fegyvert csak akkor egy, a közelemben lévő katonai egységhez kell elhelyeznem magam és kell egy trigger ami engem és az egységet is lefed, és abban beírom hogy pl, [Name1] join Name2 mikor a küldetést kezdem, akkor egyedűl kezdem tehát... van lehetőségem hogy a Gear ből felfegyverezzem magam, de nyomban ahogy elkezdődik a küldetés rögtön csatlakozom is ahhoz az egységhez ami a közelemben van. Szerintem ezt még a hadjáratoknál is meglehet csinálni ami pl a cwr hez van csak kicsit át kell szerkeszteni a küldetést, de csak óvatosan:) nehogy hiba legyen benne. De kivitelezhető.

    A sound anyaggal kapcsolatban pedig az SFX hatást úgy lehet a maximumára fokozni, pl. playsound commandal megcsinálható az is hogy az erdőt teljesen lefedi egy trigger, ami majd beaktiválódik akkor mikor aktiválom, ezáltal a környezeti hatás az erdő hangjai hallhatóvá válnak egy pillanat alatt, de ezzel az a gond hogy nincs átmenet... ez pedig nem hiteles. Az átmenetet empty soundnál található hangokkal lehet kicsit jobban összemosni mégpediglen úgy hogy ezekkel a hangokkal nagyjából körűl kell rakni az erdőt lefedő triggert. Így meglesz az átmenet, és az erdő hangjai nem csak úgy hip hopp hallhatóvá vállnak:)Illetve...
    ha pl egy településen van az ember, azthiszem hogy magasságot szamályozó commandal a hangot is magasabbra lehet tenni, és nem lesz a olyan magasságban mint én vagyok, a lényeg hogy ezt is belehet állítani bizonyosan. És pl mezei veréb hangokat is ellehet helyezni ilyen módon a háztető gerincére és ezálltal olyan lesz minta verebek vagy fecskék űlnének sorban a háztetőn:

    this setpos[(getpos this select 0),(getpos this select 1),5]

    Ez esetben az objektum 5 méterre lesz a föld felett. Gondolom Arma-ban is működik. Vagy ugyen ez fa esetében is megcsinálható,
    és akkor olyan mintha mondjuk egy rigó a fán lenne. Az erdő környezeti hangokat persze deaktiválni is kell, mert utánna állandóan lehetne őket hallani még akkor is ha már kijöttem az erdőből. Én valószínűleg egy folyton lejátszódó scriptet fogok használni erre a célra. Van egy ilyen scriptem. Tehát végül is két trigger kell ami aktivál meg ami deaktivál. Érdemes időt szakítani ezekre a dolgokra mert ezerszer realisztikusabb összahtása lesz az egésznek. Ha ezt a modot megcsinálnám, akkor ez még az XAM mod ban található environmentnél is eredetibb lenne, mivel ott a terepen mindíg ugyan azok a környezeti hangok hallhatóak mindenütt. Az meg hogy európai madarak hangjai lesznek benne, ez meg olyan hogy más ilyen mod nincs is:) Ha készen lesz majd adok letöltési elérhetőséget, meg lesz majd benne egy Example mission amiben megcsinálom majd azt amit itt leírtam, azok kedvéért akik a küld szerkesztésben még talán kicsit előrébb járnak, úgyértem nincs komolyabb gyakorlatuk.
  • Blackfoot
    #27035
    Nagyjából úgy ahogy mondod. Utólag kiderűlt hogy kimenti a tempelate-et úgy ahogy van szépen, de az összes dolog pozíciójához amit létrehoztam 0,0,0 ír. Tehát a pozíciót nem exportálja ki. Vagyis én nem exportálni szoktam hanem sablont hoznék létre ha lehetne:) Mert ha a sima exportálásra kattintok akkor meg aztán végképp nem jelenik meg semmi. Ez az online verziós van meg nekem. Az elérési útja ez:

    C:\Program Files\RTECapture

    Az addon az meg ugye a Mod mappában van ami az Arma főkönyvtárában van.
  • Hogthar
    #27034
    Én se értem teljesen.

    Mármint küldetést nem tudsz kimenteni? Ezt én úgy értelmeztem hogy csináltál egy template küldetést elmented és még se menti el?
  • wardogzombie
    #27033
    csak hog senki más.
  • Blackfoot
    #27032
    Amúgy az Arma 1 el vagyis ahhoz ami van nekem tudok template-et menteni de nem megy a kiexportálás. Nem tudja valaki miért? Majd mutatok egy képet arról hogy milyen a profil beállításom. Van két olyan útvonal, amiből az egyik lehet hogy nem jó. Úgyértem C,D satb meghajtó elérési útvonal. Csak van valaki ebben az országban az Arma-sok közűl aki tudna segítei:)
  • Blackfoot
    #27031
    Ez engem is érdekelne:)
  • generalgrock
    #27030
    Szervusztok!

    Arma 2höz van ez a real time editor, szeretnék megkérdezni hogyan kell telepíteni és egyáltalán érdemes e használni. Ja és egy letöltési linket is dobjatok pls :)
  • Scottt
    #27029
    Megnéztem,ha írok 1 Email-t,vagy privátot akkor gondolom elgondolkoznak az érveken,amiket elküldesz aztán vagy küldenek egy linket vagy nem.Ezt nem értem, hogy miért van erre szükség.
  • DancZer
    #27028
    Nézd meg a linket....
  • Scottt
    #27027
    Kipróbáltad,vagy esetleg valakinek a valakijének a valakijéről nem tudsz aki próbálta már?Egyáltalán miért kell ez az E-mail írósdi?Egyszerűbb lenne kilökni 1 letöltési linket..
  • tpM
    #27026
    Ja, bár környezeti hatással akkor is le vannak maradva... :P
  • lee56
    #27025
    "A new system of hearing weapon reports at different ranges, with distance attenuation and filtering, in also underway. Again, it's a more sophisticated solution than is currently present in Arma 2, and, of course, we look forward to presenting some ingame examples of these features and improvements over the next few months."

    Na, úgy tűnik próbálnak veled lépést tartani TeMpy :)
  • DancZer
    #27024
    http://www.bistudio.com/english/company/developers-blog/290
  • tpM
    #27023
    Linky?
  • repvez
    #27022
    us dev blog van kint , de sok ujdonságot nem irnak,csak hogy a hangmotor mennyi mintát kezel meg hogy stereo hangokat is használhat ha jól vettem ki a szavaikat :)

    ÉS a Hiuz hangját is meg lehet hallgatni.
  • Solt
    #27021
  • Scottt
    #27020
    Az elején nem is éreztem,hogy lőne csak láttam, hogy fogy a lőszer,illetve az AK-nak kb ugyan olyan hangja volt mint az M249-nek.

    @Solt:Ahogy elolvastam amit kiírtál,egyből tudtam, hogy mi vár,ha rákattintok a filmre.Szerintem pusztán ezért a jelenetért kapott Oscart.10/10
  • Gascan #27019
    én repülőnapon egy dragunovot próbáltam utántölteni... vagy 5 percig szarakodtam mire be tudtam helyezni a tárat :) .. egy üveg sört hamarabb megiszok mint utántöltök egy ilyen puskát :D

    mondjuk a thompson gépfegyvert sokkal könnyebb volt
  • Solt
    #27018
    Mázlista... :))
  • DancZer
    #27017
    Repülő napon volt szerencsém vállhoz emelni. Es azt kell mondjam, nem csak kinezetre jol. "Könnyű", szoval allo helyzetbol is celra tudtam tartani, pedig nem vagyok katona. :-)
  • Solt
    #27016
    Úgy szitává lőnék vele egy hummert... :D Gyönyörű... :)
  • DancZer
    #27015
  • Hogthar
    #27014
    Milyen egy eldugult varrógép? Egyébként fn mk48 - as ami 7.62 es szóval talán még nagyobbat is kellene szólnia, de feltételezem lejjebb vették jóval a hangerejét és valószínű nyomattak rá egy kis effectet, pl a mély is jóval erősebb mint kellene.
  • tpM
    #27013
  • Solt
    #27012
    Épületek közt vannak, szerintem azért ilyen a visszhang... valami brutális az egész! :)
  • Hogthar
    #27011
    Ez de tetszett amikor láttam, de valahogy nem maradt meg bennem hogy ilyen jók lettek volna a hangok, Az m4 esnek olyan tényleg a hangja mint a BF 3 ban csak itt a visszhang erősebb jóval, mint a fegyver hangja.
  • Solt
    #27010
    Alapmű! Ez a jelenet meg főleg! :))
  • Papa01 #27009
    Ez mekkora film!
  • Solt
    #27008
    Zsebkendő bekészít, hangerő maxra, éééééés... orgazmus! :D

    Lehet hasonlítani a hangokat... :)
  • Gascan #27007
    mondjuk nekem a mostani ACE M4 hang bejön :)
  • lee56
    #27006
    Jaaj, erről az a CoD paródia jut eszembe : bloody screen - so real :D
  • tpM
    #27005
    Pl. itt hallgatom az M249-cet, mintha egy eldugult varrógép lenne.
  • tpM
    #27004
    Én ezekben a játékokban sem tapasztaltam igazán hangos hangokat. Inkább ilyen kis puha, basszusos pötyögés mindenféle fémes zörejjel tarkítva. Nincs az az igazi éles, fémes csattanás.
  • lee56
    #27003
    Azért nem 600Ft-os tescogazdaságos mikrofonnal dolgoznak ezek :) De persze semmi sem adhatja vissza az eredeti hangot, úgy mint hogyha ott állnál te magad a két-csatornás fülecskéddel :)
  • Gascan #27002
    ez milyen mod? itt is lejjebb kéne venni a hangerőt :D

    na mindegy, a lényeg sztem az hogy eredetiben tuti más hangja van.. a mikrofon azért torzit rajta
  • DancZer
    #27001
    A magyar nyelv szépsége, hogy választ kapsz a kérdésre.

    Nem, nem hangos. :D
  • Gascan #27000
    asszem inkább jobban teszem ha nem szólok bele amihez nem értek :D