35048
  • generalgrock
    #26839
    Köszönöm szépen!
  • kifli
    #26838
    kell két gép, egy router, és mehet a móka :D


    De az is jó ha a gépeket közvetlen egymáshoz kötitek, egy netkábellel. Csak úgy nem lesz net. Esetleg, ha az egyik gépnek van 2db portja, akkor az egyikbe be kell kötni a netet, és akkor pl megoldható, hogy mindkét gépen legyen net is.


    Routerrel mindenesetre egyszerűbb a dolog.
  • generalgrock
    #26837
    Lenne egy furcsa kérdésem, van egy megtervezett pályám és azon gondolkoztunk a haverommal lehet e olyat varázsolni 2 gép összekötésével, hogy valamilyen úton módon (beállítás stb) játszani rajta? Asszem ez a Lanos dolog de nem nagyon tudom, hogy mit kell csinálni. Pls valaki magyarázza el hogyan megy ez vagy lehet e egyáltalán. :)
  • DancZer
    #26836
    :D, amúgy Smookie is BIS developer lett.
    Ha a név nem mond semmit, akkor nézzétek meg ezt!

    Szóval fejlődnek! Már csak a DevBlog-ot kell megvárni, hogy kapjunk infókat. :)
  • Solt
    #26835
    Addigra én nyerek a lottón, és nekem fogsz dolgozni, nem a BIS-nek! :D Megveszem az egész céget, és kirúgok mindenkit... :D:D
  • Gascan #26834
    szerintem tuti jókat söröznek meló után :)
  • DancZer
    #26833
    Én csupán elfogadom olyannak a játékot amilyen, mert nincs jobb. És attól, hogy szidom nem is lesz jobb. Tenni kell érte, ezért jelentkeztem java állásokra is, hogy 2-3 év múlva mehessek a BIS-hez fejlesztőnek! :D
  • Hogthar
    #26832
    Én se szeretem, csak ritkán játszok PVP pályákat, azt is azért ,hogy legyen változatosság és újult erővel ölhessem az AI t. Ezzel a módszerrel nem unok bele a játékba.
  • tpM
    #26831
    Nem értem te is miért jössz ezzel a "lehető legjobb minőség"-gel. Szélsőségesek vagytok.

    Amúgy nem feltétlen időhiány miatt nem játszom, hanem egyszerűen nincs nekem tetsző játék. Az ilyen Berzerkekből meg zászlóért rohangálásból már kinőttem.
  • Hogthar
    #26830
    Danczernek teljesen igaza van, nem profitálnak annyit hogy a lehető legjobb minőségben adjanak ki dolgokat, nézd a pozitív oldalát, legalább módolható a játék, így lehetőség van rá hogy más hang módot használj, Egyébként is ha jók lennének a hangok nem tudnál mit kezdeni magaddal, vagy mit csinálnál játszanál is?
  • tpM
    #26829
    Nem. Világosíts fel. :D
  • DancZer
    #26828
    Pont azért mert nem csak annyit csináltak, hogy átírtak pár számot. Erre még nem gondoltál?
  • DancZer
    #26827
    Értem, valóban néhol mellé nyúltak. Angolul tudsz, úgyhogy nincs más dolgod mint ugyaezt kifejted ide és máris tettél valamit az ügy érdekében. :)
  • tpM
    #26826
    Nem kaptunk újat OA-ban, csak annyi, hogy több hang lehet egyszerre. Nem értek hozzá, de szerintem ez egyszerűen egy cfg sor átírás lehetett.

    maxHangok = 128;

    :D

    Volt szó itt régebben arról, hogy Arma 1-ben a tereptárgyak felfogták/torzították a hangokat. Nagyon hangulatos volt, ahogy egy utcai tűzharcból bemenekültél egy házba és szépen eltompultak a hangok. :)
    Ez nincs jelen sem Arma 2-ben, sem OA-ban, szóval valamilyen szinten visszalépés A1-hez képest.
  • DancZer
    #26825
    Teljesen igazad van a moddolhatóság miatt bármit csinálnak lesznek hangmodok. Viszont beláthatnád, hogy nem a hangrendszer fejlesztésének kell lennie a legnagyobb prioritásnak, hanem más dolgoknak. Gondolok itt a lagg csökkentésre, desync, AI, új játékosok segítése, felhasználói felület(halál az action menüre), járműből lövés és még sorolhatnám...

    Szerintem ha ezek már klappolnak és úgymond "lemarad a hangrendszer" akkor fejleszteni fogják azt is. OFP óta ugyan az a hangmotor volt, OA-ban viszont már újat kaptunk. Lehet Arma 4 megint újat ad majd. :)
  • tpM
    #26824
    De ezt mondom, hogy nem kell minden egyes fegyvert felvenni. Szerintem senki sem várja el tőlük, hogy minden egyes fegyvert külön vegyenek fel, egyszerűen csak legyenek "hihető" hangok. Ha elsütsz egy 7.62-es puskát, akkor azt ne valami tompa, fás "takk" tudassa veled, hanem legyen valami tiszteletet parancsoló hangja. Erőteljesebb, élesebb.
  • DancZer
    #26823
    Elismerem, hogy nem minden fegyverhang egyedi. Viszont meg tudom érteni, hogy miért elvégre rengeteg fegyver van a játékban más játékokhoz képest ezért a mennyiség a minőség kárára ment.
    Ez nem csak a hangokra igaz, hanem a technikák belsejére is. Valamit valamiért. Az idő véges ahogy a költségvetés is.

    A fegyverek hangját felvenni sem 1Ft és ezt a vásárlókon kell "behajtani". Több hang kell akkor azt meg kell fizetni. Ők nem úgy kalkulálnak mint a DICE, hogy: "úgyis eladunk belőle 10m db az első nap". Szerintem meg kell becsülni azt amit adnak, mivel egyedül vannak a piacon. A hivatalos BIS fórumon már rinyáltak a hangok miatt és a fejlesztők mondták, hogy javítanak rajta.

    Ez van, ezt kell szeretni. :)
  • tpM
    #26822
    Amúgy meg szerintem igazán fontosak az engine-szintű módosítások lennének. Maguk a hangok úgyis másképp hangozhatnak különféle rendszereken (hangkártya, hangszórók), meghát ízlés... szóval hangmodok mindig is lesznek, és ez így jó. A hangokkal kapcsolatos lehetőségeket, opciókat kéne bővíteni, pl. környezet, távolság, stereo támogatása fegyverekhez/robbanásokhoz, ilyenek.
  • tpM
    #26821
    Na azért álljunk meg egy percre. Armás hangokkal nem az a gond, hogy nem "valósághűek", hiszen azt a hangerőt, dinamikát lehetetlen teljes pompájában visszaadni. Az a probléma, hogy a hangjaik egyszerűen nem ütik meg az alapszintet. Gyengék, inkonzisztens a hangzás (nem épülnek egymásra a hangok, egyik ilyen, másik gyökeresen amolyan). Tessék-lássék beszórtak pár placeholdert (erre találj nekem egy frappáns magyar kifejezést, kérlek:)) aztán kész.
  • DancZer
    #26820
    Sry, ez kimaradt:

    :D
  • DancZer
    #26819
    Azért aki akarja meg tudja nézni. ;)

    http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/v1/y1/r/Qyh5ph9cQ_M.swf?v=10150189718906022&ev=0
  • DancZer
    #26818
    Gondolod, hogy egy cég aki pénzért vesz fel hangokat az rossz minőségben teszi azt? Nem hinném...
    Amikor voltak MO-on a GM-6 ot felvenni akkor sem egyszerű mikrofonokat hoztak. Hibrid azt is mondta, hogy a krapek aki az analizáló kütyüt tartotta meg se rebbent mikor elsütötték a fegyvert! :D Szal nem először voltak ilyen helyen.

    Nem kell őket lebecsülni, csak hát az emberek többségének más kell. Nem feltétlen valósághűség a lényeg, lásd: CoD, BF3, Crysis. Tudnának ők valósághű grafikát csinálni, de nem az a céljuk és szerintem ez a hangokra is egyaránt igaz.
  • Yula
    #26817
    ...nem csatlakozom...
  • Yula
    #26816
    Csatlakoznék egy saját 2 perces hangfelvétellel és képekkel Líbiából. Erre is lehet hangot tolni.
    <object width="400" height="224" ><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/10150189718906022" /><embed src="http://www.facebook.com/v/10150189718906022" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="400" height="224"></embed></object>
  • priluki
    #26815
    nincs sajna :S
  • Gascan #26814
    sztem itt inkább az van, hogy gyenge minőségű rögzitővel vették fel és berecseg
  • Scottt
    #26813
    Szubjektív.Még nincs OA-d?Gőzöm sincs akkor sajnos..
  • priluki
    #26812
    melyik a legjobb? és 1.09 patchel is futnak?
  • Scottt
    #26811
    JSRS,ACE_SM
  • priluki
    #26810
    nincs egyépként valami jó hang mod? ez tényleg ütős lenne igy .. kurva sokat dobna az élményen
  • DancZer
    #26809
    Szerintem az egyetlen dolog ami hiányzik az a környezet hatása a hangokra, de nem tartom valószínűnek, hogy A3-ban megkapjuk. Esetleg egy kiegészítőként vagy DLC-vel. A hangokon kívül van még mit belepakolniuk ami a realitást és a játszhatóságot növeli.

    Próbáljátok meg ezt úgy(olyan hangosan) meghallgatni, hogy már inkább lehalkítanád. Na ilyen egy fegyver hang, zavaróan hangos!
  • lee56
    #26808
    Mert talán ahhoz képest, amit hozzáad a játékhoz túlságosan drágán adják? :)
    Ez a baj általánosságban is a legtöbb DLC-vel, "áldott" legyen aki feltalálta :D

    Amúgy meg a hangokkal az Arma 1-re céloztam konkrétan, ott még borzalmas volt némelyik.
  • DancZer
    #26807
    A CO, BAF és a PMC új hangokat kapott(valódi felvételeket), csak ezt a kiegészítőt kevesen vették meg mert mindenkinek jó a rosszabb minőségű. :)
    Miért is?
  • kifli
    #26806
    igen van, ami csak a torkulat tüzet rejti. De a hangtompítót simán suppressornak hívják, mert ezek nemcsak hangot tompítanak, de a torkolat tüzet is csökkentik/rejtik.
  • lee56
    #26805
    ..és még mindíg jobbak mint az armában :))

    Amúgy kifli :) , a suppressor nem elég egyértelmű elnevezés, mert mint mondtam van többfajta is.
  • DancZer
    #26804
    Amiket egy kézi videó kamerával vettek fel...
  • tpM
    #26803
    Ezek a hangok...
  • kifli
    #26802
    hivatalosan suppressor a neve a hangtompítónak, a silencer név később ragadt rá, ilyen köznyelvi szinten. (valószínűleg amúgy filmekben használták a silencer elnevezést, hogy az emberek egyből tudjanak asszociálni rá mi is az)
  • Hogthar
    #26801
    részletkérdés
  • lee56
    #26800
    Most megfogtál, de szerintem azt meg silencernek rövidítik :D