35048
  • Feró Flex
    #28039
    Lackó már mondta egy hónapja...
    "Dől a lé kifelé,dől a lé befelé.A szaros vége áll a botnak felfelé"
  • Nekrofil
    #28038
    az mondjuk vicces, hogy alapból nem 3D editorral dolgoznak, pedig az szvsz eléggé megkönnyíti a munkát. aztán lehet rosszul gondolom.(?)
  • Nekrofil
    #28037
    véleményem szerint nem is kevés pénz lesz belőle, ha jól csinálják
  • [NST]Cifu
    #28036
    Mert pénzt látnak benne...
  • tpM
    #28035
    Épp nemrég írtam, hogy visszamondták pl az A3 3d editort is, arra hivatkozva, hogy nincs elég "erőforrás". Erre miért van?
  • Nekrofil
    #28034
    épp az előbb írtam DayZ fórumba ezzel kapcsolatban. Nem volt hülye a BIS, jól meglovagolta a DayZ hype-ot, kapott a nem is kicsi lehetőségen. Megvárta amíg elmegy a játékból 300-500.000 darab, van 1.000.000 dayZ játékos, aztán összehozzák DayZ standalone-t minecraft modellel, amiből megint csurog majd némi zseton a zsebükbe.

    azért remélem, hogy ArmA3 nem emiatt fog elúszni, elvileg GamesCom után nyílt Alpha test lesz, ha jók az információim
  • tpM
    #28033
    Hőbőrögjünk kicsit.

    Mit szóltok ahhoz, hogy a DayZ különálló játék lesz? Meglepődtetek?

    Én nem.

    És azon sem, ha az A3 a szokásos 1.0 szintet hozza majd, mert most zombikra ölték el a pénzt helyette.
  • Danley1445
    #28032
    Igazából kipróbáltuk az ingyenes verzióját az armának de az nem volt nagyon működő képes... Alig volt olyan akit ismertem és nem laggolt a gépén
  • Hogthar
    #28031
    Jah egyébként szerinted miért pont sirályok volt a neve?
    Azon kívül hogy Miciék a tudtunk nélkül rászavaztak a választható nevek között?
  • wardogzombie
    #28030
    Nincs klán csak a baráti társaság mig szét nem széledtek
  • DancZer
    #28029
    Nem a klánra értettem(nem is tudtam, hogy van). A játékon belüli madárra gondoltam, amibe a FADE-dob át.
  • wardogzombie
    #28028
    A végére azért a sirályok is megvették eredetibe emlékezz csak vissza
  • Scottt
    #28027
    Inkább játszanátok Fade nélkül az A2 Free-vel...
  • Hogthar
    #28026
    Hé men!
    A sirályok tisztességek tagok, a legtöbb játékos megvette az arma 2 őt a maradék meg nem foglalkozik vele, úgyhogy az olyan játékosokat akiknek nem eredeti csak ne sirályozd jó?
  • DancZer
    #28025
    A fórumot többnyire elkerülik a sirályok, de azért jó toborzást kívánok. Remélem Arma 3-ért már nem fogjátok sajnálni a pénzt. Elég sok javítástól fosztjátok meg magatokat azzal, hogy törttel játszotok.
  • Danley1445
    #28024
    Üdvözletem minden kedves ArmA rajongónak!
    Azért írok erre a fórumra mert elhatároztuk én és ismerőseim, hogy egy kellemes környezetet, kedves társaságot teremtsünk azon ArmA 2 játékosoknak akik nem tisztességesen megvették a játékot, hanem letöltötték...
    Szívesen várunk minden érdeklődőt amennyiben annak a Combined operations 1.60 verziója van meg.
  • tpM
    #28023
    Nincs olyanom, de elküldtem itt priviben.
  • DancZer
    #28022
    Ma 20:00-kor TS-en?
  • tpM
    #28021
    Beszédem van véled, feljönnél valamely kommunikációs csatornára? Köszönöm.
  • DancZer
    #28020
  • lee56
    #28019
    (Ace Ventúra 2 - pont a csontba, pont a csontbaa :D)
  • [NST]Cifu
    #28018
    Természetesen tökéletesen nem képes visszaadni a testbe csapódást. Nem is a szövet a kérdés, inkább a csontok...
  • tpM
    #28017
    Én arra gondoltam, hogy ha egy olyan "nagy" felülettel tépi át magát az egészen (keresztbeállva, mert oké, hogy átfordul, de egy ideig úgy halad), akkor valahogy sokkal nagyobb sebcsatornát kéne vájnia, szerintem legalább 2x ekkora területen kéne roncsolódnia (szétszakadnia) a szövetnek. Ez a ballisztikai zselatin mennyire adja vissza az emberi szövet viselkedését?
  • [NST]Cifu
    #28016
    Ha megnézed, a sima 5.56-osok és a 6.8-as az, ami "robban", mégpedig azért, mert konkrétan szétszakad a testbe érve, és a darabok szépen egyenként új sebcsatornákat vágnak. Az AP 5.56-os viszont "csak" megfordul a testben, de végig egy darabban marad.
  • tpM
    #28015
    Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy azért így keresztülfordulva szerintem jóval nagyobb roncsolást kéne végeznie, mint ami az ábrán látható. Az rendben van, hogy a lövedék hegyes, meg áramvonalas, és azért csinál ilyen "szép" vájatot, de keresztbeállva már sokkal nagyobbat kéne roncsolnia, hasonlót mint a 6.8-asnak.
  • [NST]Cifu
    #28014
    Ha megnézed mindkét 7.62x39mm-es lövedék keresztülment a célponton. Csak közben megfordult...
  • tpM
    #28013
    Pedig arról meg úgy tudtam (ilyen legendák szólnak róla), hogy simán keresztülmegy az emberen és kész, és ezáltal kisebb a megállítóereje, mint az 5.56-os lövedékeknek.
  • [NST]Cifu
    #28012
    Igen, de érdemes megfigyelni, a 7.62x39mm M43 is így viselkedik...
  • tpM
    #28011
    Itt jól látom, hogy még a "páncéltörő" lövedék is keresztbefordul, és háttal megy kifele? :S
  • [NST]Cifu
    #28010
    Kétlem, hogy ilyen szintű szimuláció egyhamar lenne. Szvsz az induló kérdést tekintve jogos a nagyobb sebzés. De ahogy itt is látható, ezt elég körültekintően kell megállapítani. :D
  • Amery
    #28009
    Értem, Hosszú csővel csak dagadtakra lövünk :)
  • [NST]Cifu
    #28008
    Ez így leírva mondjuk tényleg jelentős...

    Persze a kérdés mindig az, hogy a testbe csapódva mennyi energiát tud átadni. Ha keresztül repül rajta, akkor keveset, ugyebár ezért gombásodnak a vadászfegyverekben használt lőszerek, illetve az önvédelmi és rendőri célú lőszerek a világ más országaiban (itthon a rendőrségnél továbbra is csak FMJ-ről tudok...).

    Hát tudja fene. Lehet benne valami, mert ugyebár az M855 hajlamos az erős szilánkosodásra, és ha megáll a testben, akkor az energiát átadta...



    A jól ismert képen látható, hogy az M855 rövid csőből kilőve előbb esik szét. Ha vékonydongájú a célpont, hosszabb csőből kilőve lehet, hogy átrepül rajta, mielőtt átadná az energiát...
  • Amery
    #28007
    Egy kicsit én is bele vau-vau.
    Utána számoltam, mennyi lehet a különbség 800m/s ill. 900m/s esetén.
    Kiszámoltam a lövedék torkolati energiáját mindkét esetben 4g-os 5.56-os nato acéllövedék(wikipedia) esetén.
    800-nál 1280 joule, 900-nál 1620 joule.
    26% növekedés, ez nálam jelentős különbség.
    Szerintem - ez persze szubjektív vélemény - jelentős lehet a sebesülés mértéke, főleg nagyobb távolságon.
  • [NST]Cifu
    #28006
    Nem akarok nagyon szakmai szintű lenni, de a sebzés mértéke nem a torkolati sebességtől függ, vagy legalábbis nem így. Nem hiszem, hogy látványos különbség lenne egy 800m/s torkolati sebességgel induló lövedék, és egy 900m/s torkolati sebességgel induló azonos típusú lövedék között FMJ lőszernél. Igen, az M883 szétesik becsapódáskor, de nem gombásodik.

    Az átütés mértékét befolyásolhatja a torkolati sebesség, illetve értelemszerűen a cél eléréséhez szükséges időben.

    Ahol a csőhossz számít(hat), az a pontosság, hosszabb cső -> pontosabb (kisebb szórású) fegyver.
  • tpM
    #28005
    Technikai szempontból ez egyáltalán nem ördöngősség, de ne menjünk ebbe bele megint.
  • tpM
    #28004
    ACE-ben érdekes módon meg van oldva.

    Cifu: Nem értek annyira a fizikához, csak logikusabb, hogy mondjuk egy M16 által kiköpött ~900m/seccel kezdő lövedék nagyobbat sebez, mint egy G36C-ből kiköpött ugyanolyan lövedék, amely mondjuk <800m/seccel indul.
  • [NST]Cifu
    #28003
    Nem olyan rég témáztunk ezen. Ha más játékokban meg tudták oldani ezelőtt már évekkel, az akkori hardvereken, akkor esetleg nem lehet, hogy mégis a BiS-nél van a kutya elásva? Elég csak az Armerica's Army-ra gondolni...
  • Gascan #28002
    szerinted ha mindent szimulalna amit kene es lehet akkor milyen gep es mennyi extra eroforras kene nekik hozza?
  • Hogthar
    #28001
    5.56 os, azért nem az mk17 esel mértem össze az erejét.
  • [NST]Cifu
    #28000
    Nem esélyes az eltérő csőtorkolati sebesség, lévén kemény 5mm-es eltérés van a csőhossz terén. Ez annyira kicsi, hogy a lőszerek közötti szórás is belefér.