21170
LCD - Plazma
  • mac83
    #20929
    ill. elég sok opció szürke nálam a beállításokban, melyik profil alól tudom azokat is variálni?
  • mac83
    #20928
    Tegnap letöltöttem Planet Earth c. dok filmet, és észrevettem, leginkább a fekete részeknél, hogy kicsit villog a kép, de csak ilyen nagyon apró, zöld pöttyökben. Megijedtem hogy a TV-nek van valami baja, de más filmnél-játéknál ez nem jön elő. Más színbeállításokban is néztem, ott is ugyan ezt produkálta.
  • Piko888
    #20927
    Köszi szépen a segtíséget
  • Borg
    #20926
    Azt mondják 200 óra alatt stabilizálódnak a pixelek, de szerintem ezt soha senki nem tudta alátámasztani, csak amolyan urban legend. Valójában a teljes élettartam alatt változik az egyes alpixelek fényessége, ezért is különböző méretűek, hogy az öregedést kompenzálják. Beégést semmit se fogsz tapasztalni, még akkor se ha sok a statikus tartalom rajta. Az csak igen hosszú idő alatt alakul ki, ha ugyanaz a statikus tartalom relatíve sokat van a képernyőn, és akkor is csak homogén tesztképen fogod látni. Rövid idő alatt fényesség csökkenést csak nagyon extrém dolgokkal lehet elérni, pl piros CNN logó 24/7.
  • mac83
    #20925
    köszi! :)
    Persze, hatalmas a különbség, az már most látszik így elsőre is. Nagyon óvom a beégéstől is, mert alapból PC-re van kötve, azon keresztül szoktunk sokat filmezni, TV-re ritkán használjuk. Ami még tetszik nagyon, az az hogy FullHD-ban tudja a 120hz-et, ez játékoknál baromi sokat dob, a 4K-t pedig a 1070-es VGA-m annyira nem szereti, főleg újabb játékoknál. Olyat is hallottam, hogy kell pár óra használat, amíg igazán beállnak a színek, ez nem tudom mennyire igaz vagy sem.
  • ItaloMucsacso70
    #20924
    Neki biztos segítettél ezekkel az infókkal.
    Azért az eléggé megdöbbentő hogy 200 ezerig nem találni egy tisztességes TV-t!
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.01.29. 11:38:55
  • partizan182
    #20923
    43-asból jó képminőségű sajnos nincs, szal arról szól a téma hogy mi a kevésbé fontos.

    Samu NU7xxx: VA panel, jó kép szemből, jó kontraszt, hulladék betekintési szög, gyenge homogenitás, DTS-t nem viszi a belső lejátszó.

    LG UK6xxx: IPS panel, jó betekintési szög, gyenge kontraszt és feketék, nagyon gyenge homogenitás. Ha találasz jó árban UK69xx modellt az egy fokkal jobb, de nem sokkal

    Többi gyártó terméke kb az LG szintjén van, kb ugyanazt az IPS panelt használják, ugyanazok az előnyök/hátrányok. Ha az Ambilight tetszik akkor érdemes megnézni a Phillips termékeit.

    Ami még szempont lehet:

    - jack dugót lehagyják egy csomó tévéről, ha ez fontos mindenképpen figyelj rá
    - Smart rendszerben LG>Samu>Pana>Sony>Phillips a sorrend (LG a legjobb)
    - HDR ebben az ársávban felejtős, ne legyen szempont

    Remélem segítettem.
  • partizan182
    #20922
    Grat :) Technicolor és Haladó (ISF) profilok szép pontosak, azokat használhatod bátran. A durranásról: pár nap oled után ülj vissza LCD elé. Az ember gyorsan megszokja a jót :)
  • mac83
    #20921
    Tegnap meglett a B8 :) Nagyon szép képe van, egyelőre nagyon tetszik.
    De megmondom őszintén, kicsit nagyobb durranást vártam ( belenéztem persze pár HDR- UHD filmbe ) , de szinte biztos vagyok benne, hogy csak meg kell találnom a legjobb beállítást a színekkel-kontrasztokkal stb.
  • Piko888
    #20920
    Sajna ez a max
  • Borg
    #20919
    Nagyobb bútort?
  • Piko888
    #20918
    Sziasztok! Max 43 colos tv kellene 200.000 ft-ig. Mit ajánlotok? Előre is köszi
  • Borg
    #20917
    Ha elég balfasz az ember, biztos be lehet égetni, persze. És hát a többség nyilván az is.
    De ott a háttér váltogatás, autohide taskbar, képernyővédő, olvasgatáshoz a böngésző fix részeit is autohidera lehet rakni, én pl stylish-ből minden weboldalt eleve fekete hátterűre állítok, úgy kevésbé is folyik ki a szemem, mint a sok divatos fehér szeméttől a neten. És így tovább. Közben meg amúgyis megy videó, film, játék, stb.

    De mint azt leírtam, itt nem úgy fog keletkezni beégés, mint plazmán, hogy pár óra játéktól vagy akármitől látható maradvány lesz. Hanem úgy, hogy ahol fix világos tartalom van mindig, ott jobban fog öregedni. De a 2018-as modellek ezen a téren is sokat léptek előre, az egyes alpixelek méretének változtatásával.
  • ItaloMucsacso70
    #20916
    Azért ez elég szépen beégett na.


    "Apro hibaja, h a sok szamitogepezes miatt a kepernyo szelen vekony savban kis beeges van. Hozzaertok szerint ez orvosolhato, halvanyodik majd idovel teljesen eltunik.
    Hetkoznapi tvzesnel azert lehet egyutt elni vele, inkabb csak egyszinu feluleteken veheto eszre."

    Persze ez nem egy B8!

    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.01.25. 16:58:12
  • mac83
    #20915
    Sokan óva intenek hogy PC-n használva előfordulhat beégés. Ha figyelek erre, nem játszok ugyan azzal több órát , windows-ban beállítok pl képernyővédőt stb, akkor kiküszöbölhető a beégés, nem ? Olvastam valahol hogy a TV-n elindul néha kikapcsolás után egy "pixel frissítő" alkalmazás, ami segít a beégés ellen. Ez indítható manuálisan is, érdemes majd 1-2 naponta megcsinálni rajta?
  • mac83
    #20914
    Szuper. Ezeket az értékeket majd gondolom be tudom állítani egy profilba, hogy filmezésnél v játéknál elég legyen gyorsan átváltanom a beállításokra. Köszi a segítséget!
  • Borg
    #20913
    Elvileg igen.
    De filmeknél ez tartalom függvénye. Van e HDR, 4K, hány Hz-es stb. Meg pl a belső lejátszó kadencia helyesen játssza-e le.
  • Mentol
    #20912
    Ezek igazak, akkor is, amikor a TV saját média lejátszójával nézem a filmeket egy PC-n megosztott könyvtárból? (B7)
  • Borg
    #20911
    PC-vel:
    Elnevezed PC-nek azt a HDMI inputot, ezzel tud 4:4:4-et pixel pontosan.
    Majd SDR-hez: Szakértő sötét, 19-25-ös oled fényen, 2.0-2.2-es gammával (attól függ mennyire sötét a szoba), minden más off. Control panelen meg 8bit RGB full. Ez megy 4K60 és FHD120-on is.

    HDR-hez:
    Technicolor HDR, legalább 60-as oled fényen, meleg2 színnel, minden más off. A cp beállítás majd attól függ, hogy 4K60, vagy FHD60, vagy FHD120-at nyomsz át, ennek fényében fogja maximalizálni az áttolt biteket. Sőt, 4K HDR-hez csak 8bit RGB megy, vagy 10-12biten csak YCC 4:2:2 fog menni, ami némi képminőség romlást jelentHET pl a betűélességben feliratoknál. Windowsban nem is ajánlott a HDR módot fixen bekapcsolni, mert felesleges proci és vga terhelést jelent, miközben nem igazán látod előnyét (esetleg néha 1-1 youtube videónál). Elég ha a játékok behúzzák maguknak a HDR-t, nvcp átáll automatikusan.

    Filmezéshez meg madvr kell, mert az tud kadencia helyes lejátszást, tehát a tartalomhoz illően átáll más frekvenciára a panel. Ehhez más és más beállítások passzolnak a TV-n is. Pl egy 24p filmhez, mehet a BFI. Ehhez érdemes egy szakértő világost is felkonfigurálni ugyanúgy mint felül, csak annyi különbséggel hogy BFI on. Ilyenkor átállsz erre.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2019.01.25. 11:44:14
  • mac83
    #20910
    Illetve még abban tudtok segíteni, hogy a TV-n majd milyen beállításokat érdemes alkalmazni? Leginkább PC-n lesz használni, játékokra és filmekre. Vagy ez olyan hogy kinek-mi tetszik, állítsa olyanra? :)
  • mac83
    #20909
    Igen, közben B8 lesz valószínüleg :D Hiába tetszik jobban a B7 talpa, de az a legkevesebb.
    Köszönöm a választ
  • Borg
    #20908
    Pedig azért a HDR mód elég fasza, pl BF5-öt úgy játszom.
    Egyébként a HDR képminőségre a C8 még rátesz egy lapáttal, ez az egy amiben jobb a B8-nál technikailag. De annyit már nekem se ért meg.

    A beégés meg egy olyan dolog, vagy lesz vagy nem. Attól függ, hogyan használod. Ha nekem 6 év alatt a Plazma nem égett be monitorként, akkor asszem kijelenthetjük, hogy lehetséges vigyázni rá. Az OLED-en a beégés kicsit más, itt nem olyan, hogy pl fix világos és élénk tartalmak könnyen beégnek akár pár óra után is, hanem itt a fix tartalmak helyén jobban öregszik a pixel, tehát a sok fix helyen lévő tartalom akkumulálódik az évek alatt, és ott fényerő csökkenés jöhet létre. De minimális elővigyázatossággal valszeg ez annyi évet jelent, ami úgyis irreleváns egy ilyen TV élettartama szempontjából. Lásd rtings tesztek. Ott is bebizonyították, hogy igen nagy balfasz kell legyél, vagy nagyon speciális fix tartalom kell menjen egész nap ahhoz, hogy egy év után már látható legyen bármi beégés, és az se dinamikus tartalom esetén, hanem csak tesztképekkel jön elő. Ráadásul LED LCD-n is fényerő csökkenést tudtak elérni hosszú idejű fix tartalommal, ami felveti a kérdést, hogy ha egyiknek sem végtelen az élettartama, akkor már miért ne a SOKKAL jobb képminőséget vedd.
  • mac83
    #20907
    B7 fele hajlok, szerintem túlélem ha nem lesz HDR 120hz-en, ha más lényeges differencia nincsen közte és a B8 közt.
    Designra is kicsit jobban bejön a B7, talpa jobban tetszik.
    Leginkább PC-re kötve használnám, kicsit tartok a beégéstől, bár sok helyen olvasom hogy felesleges ezen aggódni. Mostani gépemet van hogy elég sokáig úgyhagyom bekapcsolva, ennél a TV-nél majd azért figyelni kell erre gondolom :) Ha minden igaz, szombaton érkezik.
  • Borg
    #20906
    FHD 120Hz-et mindegyik tudja, de HDR-el együtt csak a B8 .
  • mac83
    #20905
    Sziasztok! OLED TV vásárlás előtt állok, nézegettem a típusokat, B7, B8, C7 stb...
    55 -ös méretben keresek, igazából nagy eltéréseket nem láttam a típusok között, maximum kialakításban, illetve hangszórók tekintetében ( ez számomra mindegy milyen, mert optikán keresztül lesz rajta hang ) . Ami viszont fontos, ezek közül az összes tudja Full HD felbontásban a 120hz-et , HDMI kábelen keresztül, PC-n ?
    Köszönöm a válaszokat,
  • partizan182
    #20904
    Nu, volt lehetőségem tegnap tesztelni és még sokmindent.

    65-ös B8-on próbáltuk a BFI-t, Plexről streamelt 4k Avatar, van benne jó sok pörgő kamera, szinte meg lehet számolni a frameket. BFI-t bekapcsolva több részletet láttunk (jajj, majdnem azt mondtam hogy élesebb volt a kép, de azt nemszabad :)), viszont jóval darabosabb is volt a mozgás, kikapcsolva (0/0 trumotion mellett) a mozgás simábbnak tűnt, nyilván a részletek összeolvadtak a mozgástól. Szal személyes élményem az Oled BFI-vel továbbra is az hogy nemhogy elsimítja a mozgást, még ki is hangsúlyozza a 24/30hz természetes "dadogását", cserébe jóval több részlet megmarad (a szemedben) a mozgó tárgyakról.

    Ami még történt hogy jól megnyomkodtuk a másik haver 55-ös NU8052-ét, így 3 év folyamatos Oled után az élményeim:

    - Szemből kifejezetten jó a kép: jó dinamika, film módban természetes színek. Sötét jeleneteknél azért látszott a fekete szürkülése és a homogenitás sem volt 100% (itt-ott foltosodott). Edge Local dimming meglepően szolid, többet használ mint árt, bár közel sem volt vaksötét (közepesen fényes szoba)
    - Oldalról, már kis szögből is rohamosan fakul, ez kvázi egy 2 emberes tv, a harmadik már nem kapja meg a teljes élményt. Mivel 4-en játszottunk is rajta, ez elég feltűnő volt.
    - HDR: egész jó highlightok meg színek, de az alján semmi, emiatt a dinamika sincs ott. Ezzel együtt többet ad hozzá mint amennyit elvesz.
    - Valamiért nem tudtam bekapcsolni a Game mód Interpolációt, ki volt szürkítve, pedig elvileg tudja. Oh well..
    - Végül ami nagyon meglepett: botrányosan zavart az utánhúzás. Elvileg fasza gyors panel (4,7ms/12ms a 80%/100% response time), de minden olyan volt mintha egy takonyban úszna, instant respose-hoz szokott szememnek nagyon fura volt. Nem gondoltam volna hogy ez szempont lesz, de nagyon az.

    Összességében fasza kis tv, akinek csak erre van pénze nem fog benne csalódni.
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2019.01.18. 09:21:50
  • Borg
    #20903
    Nem, mert a 24-ből 60-hoz nem kell maszatolni.
  • partizan182
    #20902
    Szerintem bennem van a defekt, színkerekes DLP projektortól is megfájdul a fejem egy óra után, plazmát sem bírtam anno. Olyasmi lehet ez mint hogy valaki nem bírja a 3D-t. Ezért is érdekel az állítható frekis BFI az idei LGkben, hátha a low opción már nem zavar.

    60+60 nem öli meg a kandenciát?
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2019.01.17. 16:46:47
  • Borg
    #20901
    60+60-as BFI-t kell használni, annál a legkevésbé zavaró.
    Bár én amúgy is plazmához szoktam, szóval a villogást észre se veszem. Mint ahogy senki más se, a BFI használata pusztán megszokás kérdése. Ha látod is a vibrálást, csak eleinte.
  • partizan182
    #20900
    B7-emen nincs BFI, majd legközelebb meglesem havernál a 8ason. Horizon-on teszteltem, az 30fps, de bfi-vel semennyire sem volt folyamatosabb, csak több részlet látszott ha pörgettük a kamerát (feliratok, növényzet ilyesmi jobban kivehető). Cserébe villog mint a kurvaisten (9-esek állítható bfi erőssége érdekes lesz).

    Filmeknél sem a blur zavar, hanem a diavetítés, pláne HDR fényerő és kontraszt mellett. Ezen nekem segített a pici interpoláció, bár néha hibázik (villogó fények nem a kedvencei). Régen én is utáltam egyébként.
  • Borg
    #20899
    Akkor is a BFI jobb erre.

    Az interpoláció kamu képkockákat szúr be, amiről mindig érzi az ember, hogy valami nem stimmel.
    A BFI meg legalább csak feketéket villogtat. Ha van BFI, mindig azt kell választani, és csak azt. És az itteni opciók közül is a 60+60 képkockás az ajánlott, 24Hz-es film esetén is. Ez adja a legkevésbé zavaró mozgásfolytonosságot.

    A kettő együtt meg azért nem javasolt, mert az interpoláció miatt már eleve 120 frame van, és lehet, hogy akkor a BFI pont nem a kamu képkockákat fogja kidobni, hogy a fele helyett feketét villantson be, tehát méginkább fals lesz a kép.
  • partizan182
    #20898
    Nekem 2/10-en van, oleden nem ördögtől való, a kvázi instant response time miatt a 24hz anyagok néha fájdalmasan diavetítenek (nem taknyolja el a frame váltásokat mint az lcd).
  • Kandurex
    #20897
    Amire lelkendezel azt istant ki kell vágni a pecuba

    szappanopera
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2019.01.17. 09:54:17
  • partizan182
    #20896
    Gondoltam úgy mondom hogy az is megértse aki nem képalkotási technológiából diplomázott.
  • Borg
    #20895
    Hát ja, csak amiről te beszélsz, azt nem élességnek hívják.
  • arty
    #20894
    gratulálok a szerzeményhez, az első pár hdr demo tuti utolérhetetlen élmény :)

    viszont, hogy a mozgásinterpolációtól elaléltál... FUJ :(
  • ItaloMucsacso70
    #20893
    Köszönöm az élménybeszámolót.
    Legyen nagyon sok örömed és élményed benne.
    Azért annyira utálok hogy "mindig" igazam van.
    Ez az a "csoda" ami nem hogy három nap , de nálam még két év használat után is tart.

    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.01.16. 14:54:52
  • partizan182
    #20892
    Mozgás közben nyilván, hídv mozgóképfelbontásnak, persistence blurnek, akárminek. Rángatom a kamerát, és BFIvel el tudom olvasni az utcanevet, anélkül maszattá válik.
  • Borg
    #20891
    Élességet? A BFI?
    Mit szívtál, van még belőle?
  • partizan182
    #20890
    Sima interpoláció lesz az (alapból be van kapcsolva a legtöbb képmódban), BFI a folyamatosságot nem befolyásolja, csak az élességet (65-ös B8-on legalábbis), egyébként BFI van game módban is, nem rak bele lagot. Tesztképet pláne az elején valóban nem érdemes nézni (később se, minek, csak a saját élményét rontja vele el az ember), kell a panelnek 100-200 óra, hogy stabilizálódjon.
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2019.01.15. 19:01:23