21170
LCD - Plazma
  • sanya200
    #21009
    Sziasztok
    tudtok segíteni?Van egy samsung 49" Q6FN tv-m,de kellene hozzá valami tv okosító mert feliratot nem igen tud kezelni,a hanggal is problémája van,előfordul hogy nem ismeri fel a hangformátumot..stb
    Főleg 4k tartalomnál fordul elő.
    xiaomi-mi-box-3
    Erről van valami véleményetek?Hogy megéri-e,lényeg hogy ha lehet az összes hangformátumot kezelje,meg feliratot..stb
  • ximix #21008
    Sharp LC-60UI7652E
    Prohardver cikk
  • ItaloMucsacso70
    #21007
    Azért ehhez igen hülyének kell lenni!
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.03.13. 10:59:40
  • partizan182
    #21006
    Játék lett volna az, PS4-nek tűnik a képernyő :)

    6 éves jányom már tudja hogy egyszerre az ember csak egy dolgot csinál: vagy kicsomizik vagy kicsomi videót forgat :)
  • ximix #21005
    Amikor azt hiszed este nagy mozi lesz, aztán mégse
    coub link

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.03.12. 14:29:28
  • arty
    #21004
    és innentől a hdmi lesz a legtákoltabb szutyok szabvány... nem volt könnyű beelőzni az usb-c-t, de úgy tűnik meglesz :(
  • Borg
    #21003
    Frissített HDMI 2.1 infók
  • SzinesGeza
    #21002
    Jaja, talán inkább a 8xxx-es szériában kellene gondolkoznom.
  • partizan182
    #21001
    Ebben az árban mind az lesz, 120hz kb 250knál kezdődik. De hidd el, a 60hz a legkisebb baja ezeknek az olcsó tévéknek.
  • SzinesGeza
    #21000
    Kösz! Közben most esett le, hogy ez csak 50Hz-es.
    (a legtöbb műszaki leírásból kihagyták)
  • partizan182
    #20999
    Ennyiért sokkal jobbat nem kapsz, LG nagyon tré lcdben, esetleg valamelyik kínai gyártónak (hyundai, TCL) lehet jobb tévéje ebben az árban. Csodát persze ne várj egyiktől sem, ezek belépő tévék, elég gyenge mind.
  • Borg
    #20998
    Stylish+global dark style.
  • Bucser
    #20997
    Az uj Gmail app egy katasztrofa...

    Feher az egesz nehany fekete vonallal es nincs hozza dark theme vagy night mode... rohej.
  • arty
    #20996
    OFF: képzeld, kicsit "beégettem" a plazmám :/ ottmaradt a chrome a fehér address bar-al és nem kapcsolt be a képernyővédő... köszi win10.... meglátjuk elmúlik-e vagy marad így (nem vészes, csak bizonyos színű, homogén háttérnél látszik, akkor se durván)

    csesszék meg a guglinál, hogy MINDEGYIK témában húfehér a sáv és csak inkognítóban szürke :(
    Utoljára szerkesztette: arty, 2019.02.23. 13:04:44
  • SzinesGeza
    #20995
    Üdv!
    Ha az ember nem akar (tud) 150k-nél többet költeni, érdemes EZT a tipust választani?
    Vagy LG-ből hasonlót?
  • Borg
    #20994
    Persze, hogy látható a difi, mert 4K-ban fele akkora a GUI :D
  • arty
    #20993
    filmnél szerintem se :)

    játéknál 3 méterről - ha figyelsz - látható a 4k/1080p difi (de csak annyira h engem pl ne érdekeljen, a jobb frémért simán játszok inkább fhdben, azt jobban "látom")

    de 4 méterről már nem láttam semmiben semmi difit...
    ... de ugye mindenki szeme más, vannak sasok köztünk ;) .... pl akik 500 ppi mellett látják a pentile mátrixot is a telón......
  • Kandurex
    #20992
    Azt, hogy átvert az anyag! 1080p -nek volt beállítva és messze nem volt az!

    3m távolság és <=65” méretnél az 1080 és a 4K között (film esetén) nem fogsz felfedezni különbséget. (2m-nél már látható!)
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2019.02.22. 14:49:23
  • Borg
    #20991
    Mondjuk szerintem fizikailag lehetetlen a 4K/FHD-t megkülönböztetni 3 méterről, 65 coll esetén. Nemhogy a pixeleket, még talán a compression artifactot se lehet 3 méterről már megkülönböztetni.

  • arty
    #20990
    úgyérti: bizonyos tartalmaknál, a jó szemeivel, ha keresi: látja a difit (3 méterről) ;)
  • arty
    #20989
    másfél méteren elmennek a szarabb kábelek is (tapasztalat), afelett viszont már esélytelenebb lutri :(
  • Sheltem
    #20988
    Szevasz Kandurex!

    "Meg kell követnem a 4K hívőket, a 65" méretben az 1080P tényleg kevés. Észreveszem a különbséget 3m -ről, felskálázás ide, oda."

    Ezt kifejted légyszi? Nekem 50GT60 van szeretnék majd idővel 65 colra cserélni de nyilván mint sokunknak 1080p ben van anyag amit nézni tudnék és félek a méretkülönbség miatti pixelesedéstől(pedig a 65gz2000 ami nyáron jön hdmi 2.1 el enyhén szólva is nyálcsorgató cucc, gondolom méregdrága lesz).
    Szóval 2-3méterről mi a gond, ha 65 colra 1080p anyagot küldesz? Pixelesedés vagy elmosódottabb? Tényleg kíváncsi lennék mert ugye "hülye azért nem vagyok" helyeken 4k anyag megy ami nyilván tűéles.

    Más: remélem az idei modellekben a mozgáson is javítanak és mégközelebb lesz majd a mozgás a pana plazmákéhoz.
  • Kandurex
    #20987
    Az szép 10+ezres kábel!
  • Borg
    #20986
    Bizony, 4K60 RGB 8bit* már a maximum egy 2.0 kábelnek is, főleg ha 5 méter feletti, vagy 1.4-es csak, akkor gyorsan kimúlik.
    Én is ezért vettem egy audioquest forestet.
    *pedig ez HDR-hez még semmi extra lényegében, oda 10-12bit lenne a jó... na de majd HDMI 2.1-el egyszer.
  • Kandurex
    #20985
    Az hát, kábel volt a bűnös! Bassza meg egy taliga apró majom!
  • Kandurex
    #20984
    HDR-be abszolult nem tudom használni a TV-t :( mert automatán visszakapcsolja a deep colort, azt megfekszik...kábel? Vagy mi lehet?
  • Kandurex
    #20983
    Halp!

    Beizzítottam a PS4, de úgy tűnik, hogy az RGB2160 nem támogatott, ha a TV-n bekapcsolom a ultra deep color-t az adott hdmi portra, akkor egy pillanatra bejön aztán össze vissza villog, döglődik, aztán nincs jel, deep color ki és minden oké, viszont így csak a Yuv2160 érhető el...ez mi ez?
  • Borg
    #20982
    A HDMI 2.1, és az ahhoz tartozó jó elektronika is sokat hoz a konyhára, az idei szériától kezdve.
    Nem kell majd a módokkal bűvészkedni, hogy a 4K 120-240Hz (hát még VRR), meg HDR is átmenjen. Be lehet tolni full RGB 12biten mindent, aztán had szóljon akár magas frissítéssel is. Nem beszélve arról, hogy a magas képfrissítés megoldja a mozgásmegjelenítés gondjait is, ahogy az már most is látszik 120Hz FHD input esetén. Talán végre végetér a chroma kompresszió korszak is, és a hozzá tartozó szükségszerűen jobb chipsetek, és magas frekvencia miatt a TV-k késleltetése is a nullához fog közelíteni, mint a monitoroké.
    Bőven van mit fejleszteni, az ilyen látszatintézkedések mellett is, mint a smart, meg a felbontás, meg a fényerővel ökörködés.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2019.02.11. 19:58:19
  • Kandurex
    #20981
    Persze, ilyen alapon az E,W kategóriákban sokkal jobb pl. hang. A kérdés az, hogy engem mivel tudnak majd meggyőzni? Azért kíváncsi leszek :)
  • Borg
    #20980
    Mindig van feljebb. A mozgásmegjelenítés pl még mindig jobb plazmán.
  • Kandurex
    #20979
    Nah, végre beállítottam. Úgy gondolom, h most már oké (nem fárasztok senkit a beállítási dolgokkal)

    Amúgy a véleményem, hogy ez a minőség egy más világ, a színek, a fekete, a megjelenés, mind a legszebb, amit eddig láttam!

    Nem hiszem, hogy van e ettől fentebb, valahol itt ér véget nekem a hagyományos TV-zés, nem tudom ugyanis, hogy mitől lesz ettől bármi jobb. Kíváncsi leszek, hogy megtudnak e győzni (a nyilvánvaló élettartami időn belül), hogy más TV-t vegyek.
  • csgj
    #20978
    A beállításaim nagyja a mozi módot fedi, amit a legközelebbinek mondanak a helyes értékekhez. A backlight és a brightness is a default a mozis módban. Körülbelül annyiban tér el, hogy minden egyes képjavító extrát levettem róla. (Például a dinamikus kontrasztot is.) Ja, és nem warm2 hanem warm1 lett a színhőmérséklet, mert az előbbi nekem túl sárgás. Ezért gondolom, hogy nagyjából stimmel. Részben a Rtings oldal beállításait használtam fel a kalibráláshoz, de nem piszkáltam bele se a white balance-ba, se a colorspace-be. Szóval ha nem is teljesen tökéletes, nagy kilengések nem lehetnek egyik irányba sem. Csak nem tudom, akkor miért látszik itt félig/halványan az ábrán az első szimbólum. De az -1-es és -2-es gammával is látszik. Csakis a legalacsonyabb, -3-as gammával tűnik el teljesen, de az tutira eltúlzott beállítás lenne. Az már talán 2.5-ös? (Lehetséges az?)
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2019.02.11. 14:36:59
  • Borg
    #20977
    A 2.2-es gamma mint alap stimmelhet, de a többi beállításon is rengeteg múlik. Fogalmam sincs, hogy a te TV-dhez mi az ideális.
  • csgj
    #20976
    Közben kicsit keresgéltem, és itt azt mondja a fickó, hogy a default 0 gamma jelenti a 2.2-őt, és ő úgy is hagyta. (Bár a gaming videójában -1-re állította, fogalmam sincs, miért. Én mondjuk nem game módban használom a tévét PS4 Próval sem, hanem PC módban.) Szóval a 2.2 jó lehet arra, amire (és ahogyan) használom? (Alul leírtam.)
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2019.02.11. 14:03:26
  • csgj
    #20975
    Sziasztok! Látom, pont téma a gamma, és én pont emiatt jöttem kérdezni. Samsung KU6072-es (USA-ban ez a KU6300) 2016-os UHD LED tévém van, nem használom HDR tartalomra (mivel abban béna), csak SDR-re, de sokszor 4K-ban (PS4 Pro és Netflix). A backlight 20-as skálán 14, a brightness 100-as skálán 45, a gamma pedig 0. Sajnos itt nem lehet tudni, melyik a 2.2 vagy 2.4 stb. Ugyanis a skála -3-tól +3-ig terjed, középen a default 0. Szóval úgy hagytam.
    Használom a tévét teljesen sötét szobában és félig sötétben is. Eddig jónak tűnt, de kifogtam egy játékot PS4-en, amiben a brightness beállításnál a szokásos default nem tűnt tökéletesnek. Belinkelem ide az ábrát. Az első szimbólumnak elvileg nem kéne látszódnia, de az alsó fele nagyon halványan azért észlelhető. (Melóhelyen egy Samsung monitorral is ugyanúgy látszik. Nem tudom, ez akkor jó-e így.)
  • partizan182
    #20974
    Nekem esti módban 2.4-re lett kalibrálva, pici shadow detail itt/ott elveszik, cserébe a legsötétebb részek felett minden kap egy extra dinamikát.
  • Kandurex
    #20973
    Fene tudja, lehet pedig a Borgnak lesz igaza...
  • Kandurex
    #20972
    HDR anyaggal egyelőre nem foglalkozok. Szerintem nagyjából célegyenesbe vagyok, de az biztos, hogy ilyen light 30-40 az nálam nem játszik. De egyébként, ahogy utánna olvastam, más is így van vele. Az 1.9 gammára visszatérve pedig, az se egy ördögtől való, sőt, mintha az Rtings -en olvastam, hogy a 2.2 -nél már bizonyos helyeken már a sötét részletek kárára megy.
  • Borg
    #20971
    Szerintem alapvetően nem is jól választod szét, hogy mit mire.
    Az első, hogy SDR-re, és HDR-re kell 1-1 profil. Színhelyeset itt a szakértő sötéttel, illetve a technicolorral tudsz elérni.
    Max SDR-hez lehet még egy profil, a nagyon világos nappali szobához, pl a szakértő világos, amiben minden ugyanaz, csak a fényerő magasabb.
  • Kandurex
    #20970
    Isf expert és cinema, előbbi mkv, utóbbi TV és YT