21170
LCD - Plazma
  • DonnieBrasco
    #21130
    Hehe, én is meglepődtem amikor az LG vitte még a 3gp vagy micsoda formátumú, ősrégi nokiás mobilos videókat is....
    Viszont egyvalami kifogott rajta.
    Az animgif! :D
    Pedig preview-t abból is tud....

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2019.10.31. 12:04:35
  • partizan182
    #21129
    Samsung pár éve kivette a DTS támogatást a tv-iből, ezzel sokan szívnak. Ha Serviio-t használsz, be tudod állítani, hogy transzkódolja a dts hangot ac3-ba, nem kell új tévét venned.

    Ha mégis cserélnél: LG elég sok mindent megeszik, de pár formátum (TrueHD, Atmos) megfekszi a gyomrát, Sony Androidjára pedig bármit telepíthetsz a play storeból. Képminőségre nagyon más lesz viszont (Samu VA panelt használ, többiek tipikusan IPSt).
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2019.10.31. 07:58:47
  • Mentol
    #21128
    Én LG 55B7 TV-n nézem a filmeket, amiket a PC-ről osztok meg LAN-on keresztül, az LG saját kis programocskájával. Eddig, mindent vitt... (a TV saját lejátszója)
  • mulli1986
    #21127
    Mire gondolsz? Nem azért van a Serviio, hogy ne kelljen külső gép? Illetve ezek szerint nincs olyan TV ami megfelelne az igényeimnek?
  • Borg
    #21126
    Egy külső lejátszót, a TV-hez képest fillérekért, ami kb a sajtos párizsit is vinni fogja.
  • mulli1986
    #21125
    Sziasztok! Van egy 2018-as 4K NU55-ös TV-m amivel kicsit tele a hócipőm, mivel egy csomó formátumot nem tud kódolni. Illetve DTS hangsáv is betesz neki. Értem, hogy 55" TV manapság 150e forintért nem olyan drága, de ez így normális?
    Sajnos leírások elég hiányosak amiket a neten találtam, ezért se tűnt fel ez a bibi mikor vettem a TV-t. Ki van itt képbe a TV-kkel kapcsolatban és mit tudna ajánlani helyette? Ugye sokat torrentezek és serviioval osztom le a TV-re az anyagot, illetve HDD-ről is nézünk filmet, de jó lenne, ha nem minden nfo file-t kéne átbújnom azért, hogy lejátsza a TV a file-okat.
  • DonnieBrasco
    #21124
    A 65C8 nem ment le 500-ig, 600 alá is csak kevéssel. Néztem folyamatosan.
    Ezt meg féláfával vettem, tehát nekem 650-be került nettó.
    Lehet, hogy jövő márciusra már a boltban is ennyi lesz, de én most nézem, nem akkor fogom csak ;)
    Egyébkén 730 körül van több helyen is most, érdemes lecsapni mert Black Friday és karácsony előtt igencsak fel fog szaladni az ára megint....

    Természetesen ISTENI, minden fantasztikus rajta :D

    DB
  • partizan182
    #21123
    12k-ért gondolom egy marék sóder lehet a dobozban, esetleg egy lowend 320x240-es kínai zsebprojektor.

    Ami a videón / képen van, az 400 dodó, sajátomból kiindulva nem rossz, de erősen szivárványoz és shadow detail mint olyan nincs. Teraszra frankó.
  • ItaloMucsacso70
    #21122
    Csak kíváncsi lennék 11 868,23Ft-ért mi van a dobozban.
    A Videók természetesen meggyőzőek.
    Amúgy el vagyok én az OLED-el.
    Csak informálódom.
  • partizan182
    #21121
    Ez egy 400 dolláros XGIMI Mogo Pro, 30 dollárért gondolom kapsz róla egy fotót. Nekem van ilyen akksis projektorom (720p LG), 400 dodó körül volt az is, korábban írtam róla, de ha van kérdésed írj bátran.
  • ItaloMucsacso70
    #21120
    Kíváncsi lennék a gyakorlatban mit tud EZ a kütyü!

  • arty
    #21119
    ha a legjobb minősg a cél: mpc-hc be + madvr (jobb minőségű algoritmusokhoz erősebb pécé kell!)
  • SzinesGeza
    #21118
    Igen, én is a RU8002-t nézegettem, bár itt csak 60Hz-et írnak.
  • zorrobomber
    #21117
    Köszi, így van.
  • partizan182
    #21116
    60hz. A PQI egy marketing maszlag, jelentése nincs. Samunál az RU8xxx / Q6 55collos verzióinál kezdik 120hz panellel szerelni a tévéket.
  • repvez
    #21115
    azt nem tuom, hogy feljavit e, de elég sokmindent tud, eddig semmi nem akasztotta meg
  • SzinesGeza
    #21114
    Ez hány Hz-es?
    Illetve hány PQI-tól számít 100Hz-snek egy tv?
  • gombabácsi
    #21113
    tudtok olyan pc-s videó lejátszót ami hasonló upscale-t csinál mint a 4k tévék? tehát ilyen minőség feljavítás realtime-ban.
  • zorrobomber
    #21112
    SAMSUNG UE55RU7102KXXH 4K lesz... DTS, Dolby Vision kevésbé érdekel, mert PC-re lesz kötve, Bluetooth meg már van ebben a Samu-ban is. Az OS-ről hallottam hogy jó a webOS. Amúgy kicsit még össze is kevertem az LG termékkódokat, a 7600 a VA panel, a 7450 IPS, előbbiből meg nincs (nem találtam legalábbis) 55".
    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2019.10.18. 12:08:42
  • partizan182
    #21111
    Akkor inkább az LG, WebOS jobb, van DTS lejátszás, Bluetooth, Dolby Vision.
  • zorrobomber
    #21110
    Köszi a választ! Mivel gyakorlatilag egy keskeny nappalink van, az egyik végében a tévével, a másik végében pedig egy kicsi kanapéval, ezért vetettem már eleve el a nem VA paneles LG-t.
  • partizan182
    #21109
    Azt kell eldöntened, hogy a betekintési szög a fontos (LG) vagy a feketeszint/kontraszt (Samu). Az LG pokol lesz este és sötét jeleneteknél, a Samut pedig nettó 2 ember tudja teljességében élvezni. HDR mindkettőn felejtős.

    Szerk: 50-es LGkben VA panel van, arra a Samsungos megállapítás vonatkozik (bár jellemzően picit alacsonyabb a kontraszt).
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2019.10.17. 06:45:25
  • zorrobomber
    #21108
    Én ezek között vacilálok (minimum T-CON panel hibás a régi tévé, így hanyagolom mégis a javíttatást, meg se kérdeztem mennyiért cserélik):

    4K LG tévé kedvező áron – nem lehetetlen!
    LG 50UM7600PLB

    Ő (kifejezetten az 50"-os) elsősorban az olcsósága miatt versenyző:
    Samsung UE50RU7102KXXH

  • partizan182
    #21107
    Nice, imádni fogod. Mondjuk ennyiért picit drága, 65C8 500k körül végezte a pályafutását, ez is ennyi lesz jövő tavasszal.
  • DonnieBrasco
    #21106
    No, sikerült megrendelnem 731-ért: OLED65C9PLA.

    Szerintem jó vétel volt :)
    Jelenleg 735-ért kapható még pár helyen.

    DB
  • TomStorm
    #21105
    Üdv.
    Szeretném kérdezni,hogy a Samsung UE75RU7102 Tv HDR10-es vagy 8bit+Frc?
  • zorrobomber
    #21104
    Help!

    Túlbuzgóságában lefújta jó alaposan (3x) a tévét Pronto-val a gyerek. A kijelző felén, aztán már azon sem volt utána kép. Annyi üzentem (melóhelyen vagyok) haza, hogy ne kapcsolgassák be, hagyják száradni. Kilátások? Szerencsére nem egy mai csirke, Sony Bravia KDL 40EX520, viszont újat nem akarok venni, mert alig használjuk :)
  • Wootan
    #21103
    Hali! Tervben van egy 49"os tv vásárlása. Ezzel kapcsolatban volna egy olyan kérdésem, hogy milyen magasságban érdemes belőni a tv-t.

    Én úgy tervezem, hogy a tv paneljának vízszintes közép vonala szemmagasságban legyen. Nem tudom van-e erre valami ajánlás, mint pl. a nézési távolság / tv átmérő kapcsán.

    Egyébként ez a tv van kiszemelve: LG 49SM8200PLA
    PC-re lenne rákötve, ilyen mindenes használatra (net / játék / filmezés). Ilyen árban (200k) esetleg szerintetek van ami jobban megérős?

  • Borg
    #21102
    Hát meglátjuk. Mondjuk engem nem érint a B8-cal.
    De bíztató, ha a következő cserére már lehet olyan TV-t és VGA-t is venni majd, ami együtt tud működni.
  • partizan182
    #21101
    Elvileg igen, de puding próbája ugye, elvileg heteken belül érkezik a fw frissítés a tévére meg az új driver az RTXekre.
  • Borg
    #21100
    És az hogy? HDMI 2.0-val?
  • arty
    #21099
  • partizan182
    #21098
    Jön az idei LG oledekbe (C9 és E9) a Gsync support (RTX 2xx kártyákkal kompatibilis). Egész jó átívelő megoldás addig, míg a HDMI 2.1 VRR standard lesz.
  • darkSectorxxx #21097
    Triplatform
  • darkSectorxxx #21096
    Ha keresitek a megoldást, hogy konzol vagy pc. Ne tegyétek egymásba dugva....

    PC + X360 kontroller + PS4 headset... Megy tökéletesen.
  • partizan182
    #21095
    Ja, vidikártya kell majd, ami HDMI-n küldi a VRR-t. Remélhetőleg pár év múlva ez lesz a sztenderd.
  • Borg
    #21094
    Vagy egyik se, mert az 5000$-os big fucking gaming display-ekkel külön fedik le ezt a piacot, és azokon lesz DP, a többiek meg rohadjanak meg.
  • arty
    #21093
    tragikomédia :)

    és freesync lesz vagy az teljesen reménytelen és az egyetlen esély h a vrr/hdmi2.1 jön inkább pécére?
  • Uvilmos
    #21092
    nincs gyerek, se állat, este film alatt egyszer csak megjelent az első, rá pár napra jött a második gabonakör meg a 3db pixel csík :)
  • Borg
    #21091
    Nem tett oda a gyerek valami erős mágnest?