21170
LCD - Plazma
  • Borg
    #20969
    Bár továbbra sem tudjuk milyen képmódban próbálkozol, de én is csak erre tudok gondolni, hogy hozzászoktál valami olyasmihez, ami köszönőviszonyban sincs a jó értékekkel.
  • Kandurex
    #20968
    Kezdem már pedzeni, de még mindig úgy látom, hogy USB -ről *.mkv lejátszásához kell az 1.9 gamma, meg mondjuk 50-55 light... de próbálom beállítani. Fura mert mondjuk sima TV adás, vagy YT mindenhol tökéletes a 2.2 és 40-45 light... Az is lehet, hogy megszoktam ugye a viszonylag magas brightness dolgokat a led -nél. Az amúgy látszik, hogy itt a brightness csúszka nem játszik, már 58 körüli állapotban is szétkúrja a feketét...fúj!
  • repvez
    #20967
    LG webosnál, hol lehet megtalálni azokat a beállitásokat, hogy milyen kép frisitési frekvencián játsza le a filmet?
    Vagy bármi hasznos tipp a beállitásokra 55sk8000
  • Borg
    #20966
    SDR-hez "szakértő sötét" mód esetén 2.2-es gamma és meleg2 kell. Nekem ezzel 20-as oled fényen teljesen jó, átlagos használatra, sötét és világos szoba esetén is.
    Plusz full RGB bemenet esetén a fekete szintet magas vezérlésre kell rakni, limited RGB-nél meg alacsonyra.
  • Kandurex
    #20965
    Nem, nem, a HDR -t egyelőre nem bántom. Most kifejezetten SD környezetben vizsgálódóm. White balance -nél ti mit használtok? Warm 1 vagy 2?

    Szerk:

    Na, egymás mellé hurcoltam a TV -ket a házban...fényerő teszt vanik!

    ....és tényleg! Normál adásnál 1-2 nagyságrenddel erősebb az OLED,...ment vissza a gamma 2.2 -re....a fene.

    Szerk2:

    Meg kell követnem a 4K hívőket, a 65" méretben az 1080P tényleg kevés. Észreveszem a különbséget 3m -ről, felskálázás ide, oda.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2019.02.09. 21:20:31
  • Borg
    #20964
    Nem úgy értettem, hanem hogy milyen bemeneten, és milyen képmódban állítgatod ezeket. Ugyanis mindben más-más eredmény jön létre. Nem állíthatod ugyanazt az oled fényt sdr-hez, és hdr-hez is pl.
  • Kandurex
    #20963
    Átlagos helység. Egyszerre próbálok mindent, sima TV, Playstation, Youtube és HDR, mkv film... van időm :)

    Én sötétnek érezem a 2.2 -t, viszont nem akarnám csürni az oled light -ot. Egyébként olyan beállítást keresek ami megfelel világos és amikor este csapatjuk is.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2019.02.09. 20:50:42
  • Borg
    #20962
    1.9-es gamma sem jó... hacsak nem egy neonfényben úszó eladótérben nézed. Milyen módhoz állítgatsz most amúgy?
    Normál félsötét szobához 2.2-es gamma kell, korom fekete full besötétített mozizáshoz pedig 2.4-es.
  • Kandurex
    #20961
    Köszi srácok,

    Némi variálás után 1.9 gamma és 45 oled light lett most. Még lehet lentebb pergetem az oled lightot.
  • Borg
    #20960
    Milyen módban? SDR-hez biztos nem jó az 50, kisüti a szemedet. Ott a 20-30 a maximum.

    Ha HDR módot használsz, akkor viszont kevés is az 50. Ugyanios HDR-ben nem a teljes képernyős fényerőt jelenti, hanem részleges fényerőt a legfényesebb ponton. Gyakorlatilag HDR-nél nem ajánlott 100-ról lejjebb venni, a tökéletes élményhez (de én is 60-at használok, mert annyira nem menő ha kiégeti a szemem folyton)
  • partizan182
    #20959
    Pupillád követi a beállított fényerőt, adsz neki 5 percet és a 30-ast is ugyanilyennek fogod látni. Ezért is nem látsz különbséget ha 30-ról 60-ra felcsapod, erősebb fényhez nagyságrendekkel gyorsabban alkalmazkodik a szem mint visszafelé. Ha nagyon sötétnek érzed a képet a gammát tudod még állítani.

    Nekem esti (kis ambient fény melletti) oled light 25 (ezt 135 nitnek mértük), ha nappal nagyon világos van akkor 55 (~250 nit). Fontos még hogy ezek 100-as kontraszt mellett értendőek, ha azt visszaveszed az oled lightot is magasabbra kell rakni.
  • Kandurex
    #20958
    Nekem 50-en marad. Ez a minimum.

    (amúgy a feliratban igazad van, ott tényleg süt, kár, hogy a rakat felirat beállításból az árnyalat hiányzik :( a színes feliratot meg nem szeretem)
  • BenedekFeco
    #20957
    Mert ugye elvileg az Oled az a sötétben üt nagyot, és ahhoz nem kell rohadt nagy fényerő. Elsőre nekem is fura volt, de 20-on teljesen jó. A feliratok még így is néha kiégetik a szemem :-)
  • Kandurex
    #20956
    Amúgy mi ez az oled light mizéria? Nézem a settings -.ket, ilyen 20-30 -kat javasolnak, amikor szerintem 50 is keves. Meg nincs is különösebb különbség mondjuk 30 és 60 között...
  • partizan182
    #20955
    YouTubeon Peru 8k,meg Costa Rica 4k hdr üt nagyot még.
  • Kandurex
    #20954
    Megnéztem pár ilyen OLED + HDR + LG akármilyen demót.

    Beszartam.

    Kétszer is.
  • arty
    #20953
    mit jelent az elég erős vas?

    VLC tud egyáltalán HDR passthrough-t?
    kicsit le vagyok lehet maradva, de ami nekem bevált: MPC-BE (legújabb), MADVR "kodek" (legújabb)
    mpcbe-ben a renderert átállítod az imént felinstallált MADVR-re, annak lejátszáskor as system tray-en van kis ikonja, ott beállítások, megkeresed a HDR pass through-t és ha szerencséd van (pl nvidia driverekkel, az újakkal, van most gond... nálam totál rózsaszínbe ragad minden :( ) akkor a hdr megmarad a tévére küldött streamben, az felismeri és öröm, boldogság :)

    bár tudná az új KODI, de az nálam tonemappel, ráadásul a létező legszarabb minőségben, amit eddig láttam :(
  • Kandurex
    #20952
    Vín szar vagyok már a megszokáshoz..

    Ezzel az 1-1 -el nekem tökéltes, nem veszek észre semmilyen különbséget. Meghát mondom, nem minden film estetén, szinte mindenhol elég a real cinema.
  • Borg
    #20951
    Nem hanta a BFI, csak ha nincs hozzászokva a szemed (vagy nem volt plazmád előtte), akkor eleinte zavaró.
    Kis megszokással viszont jobb, mint a többi lehetőség.
  • Kandurex
    #20950
    Oké,

    Nagyjából sikerült belőni a TV -t, a Playstation kivételével, ott majd a Metro játékkal megy a teszt :)

    A szokásos beállításokon kívül, mkv filmezésnél kénytelen voltam életre hívni a "gonoszt" vagyis...

    truemotion ON

    1-1 de-judder és blur értéket adni, mivel bizonyos filmeknél, nekem rángatós, de ezzel a minimál értékekkel szépen javít. Amúgy a BFI egy hanta, teljesen rossz, én látom a képkockákat,...köszi nem.
  • Mentol
    #20949
    Talán a felbontás miatt. (ezelőtt nem láttam mozgó 4k tartalmat)
  • Borg
    #20948
    A 4K-tól miért, 5 centiről nézed? :)
  • Mentol
    #20947
    Én igazából bármelyik 4k filmen leseggelek. A HDR meg rátesz egy lapáttal.
  • partizan182
    #20946
    Ha le akartok seggelni:

    - Pacific Rim HDR
    - Fury Road HDR
    - Netflixes Star Trek Discovery (Dolby Vision)
    - Netflixes Altered Carbon (Dolby Vision)

    Jó szórakozást :)
  • mac83
    #20945
    Grat hozzá! Nekem a kistestvére, az 55-ös van. Várom a beszámolót :)
  • Kandurex
    #20944
    Na, nézd már mit fút ide a szél :)

    Nem tudom mit mondjak. Nyilván mindenki aki mid-low kategóriájú LED TV -ken teszi - veszi mindennapját, annak ez egy más világ. Egyelőre le vagyunk nyűgözve. A hétvégére mozi hétvégét tervezünk, utána biztosan többet tudok mondani.

  • Mentol
    #20943
    Én, amit eddig kikölcsönöztem, mindet le tudtam játszani folyamatos megjelenítéssel (MKV fájlok - 50-60 ezer Kbps). De mindig a TV saját lejátszójával (ilyenkor a PC-ről jön az anyag a LAN-on keresztül; egyfajta DLNA).

    Ezekkel nekem a problémám a hanggal van: általában sok.1 hangja van a filmeknek, a TV pedig ezt úgy adja vissza, hogy a beszédhangok sokkal halkabbak a többinél...
    Utoljára szerkesztette: Mentol, 2019.02.04. 10:30:39
  • mac83
    #20942
    PC-re kötve használom, tehát PC-n vlc playerrel szoktam nézni általában a filmeket.
  • Mentol
    #20941
    Nem tudom, hogyan filmezel, de az LG B7-ben 100mb-os LAN van. Elég a sávszél?

    Amúgy, tegnap elindítottam a PC-n egy UHD HDR filmet, és nem tudtam mi a probléma, mert nem verte ki a szemem a lensflare, és a felbontás sem tetszett. (PC HDMI-vel összekötve a TV-vel, MPC+HC)
    Aztán ugyanazt elindítottam a TV saját lejátszójával, és egyből minden tökéletes lett.
  • Kandurex
    #20940
    Nem várok még éveket, mindig lesz valami új technó, ilyen alapon soha nem lesz TV-m.

    Egyébként egyik sem nyújt olyan, számomra értelmes, dolgot, hogy megérje várni.
  • Borg
    #20939
    Azért a nincs mire várni-val vitatkoznék, de az még egy év is lehet :)
    (HDMI 2.1/VRR)
    Amúgy grat.
  • partizan182
    #20938
    Grat, majd írj egy pár sort az élményről.

    Várni hogyne lehetne, Samu QD Oledje az új holy grail. Ha sikerül leküzdeni 3 brutál technológiai korlátot 2021-re már havi akár 30.000 darabot is gyárthatnak.

    Forrás: hdtvtest
  • Kandurex
    #20937
    Meguntam. Nincs mire várni.

    Behúztam én is a 65" Bnyócat.
  • mac83
    #20936
    Amit még észrevettem, hogy - leginkább a nagyobb terjedelmű - 70GB feletti 4k filmek eléggé szaggatnak a gépemen. De fura mód, amelyik 40-45GB körül van, az nem. Talán valami codec hiányzik a gépről? Hardware-el nem hiszem hogy gond lenne, elég erős van van alatta.
  • partizan182
    #20935
    Fasza, gondolom felismeri hogy BT2020 konténerben 709-es színtérre kell mappelni, különben elmásznak a színek, akkor már inkább villogjon félévenként egyszer :)

    Visszatérve a Planet Earthre: ilyen gyönyörű meg olyan referencia, hát, szerintem rohadtul nem, sem az eslő sem a második rész. A természetfilmes jellegéből adódóan sok a képzaj (szürkületi/esti felvételek), sok a belezúmolt rész, a fókusz el-el mászik, inkonzisztens na. A kettő (virágbolti verziója) ráadásul valahogy nem ok HDR-ben: a feketeszint túl magas (2-3 lépést le kell venni a brightnessből), az egész kicsit túlszaturált. Nem tudom, hogy csak a release szare vagy az eredeti HLG verza is ilyen volt.
  • Borg
    #20934
    Ez az igen!

    Amugy redditen le is irják amit mondtam: bt.2020-ban küldöd ki az eredeti bt.709 helyett, az megoldja a villogást.
  • partizan182
    #20933
    Erre gondolhatsz:

    Chrominance overshoot

    Színtérhez nincs köze szvsz, de igen, 8-as tévéken lehet ilyen, gondolom majd javítják. Planet Earth (1) cucc más, ahogy írtam a zöld zsizsnyák nekem is ott volt már 10 éve is, el is voltam kámpicsorodva kissé. Első és utolsó Bluray volt amit vettem.
  • Borg
    #20932
    Van egy ilyen OLED-es bug is, hogy bizonyos színkódolású videóknál ha a fekete részek nem tiszták, akkor ott a világosabb pixeleket felerősíti, ami villogásként jelenhet meg. Volt valahol egy topik is róla a neten... talán a szolgálólány egyik epizódját használták tesztként, mert az is pont olyan színterű. Sokat nem foglalkoztam vele, mert én még pont nem találkoztam ilyen tartalommal.
  • mac83
    #20931
    igen, a TV-t PC-re kötve nagyon sok beállítás szürke marad. MEgnézem akkor majd azt a profilt, köszi!
  • partizan182
    #20930
    Zöld zajra én is emlékszem, sötét jelenetekben (tán a barlangos rész volt a legrosszabb ilyen szempontból), szerintem benne van a forrásban. Eredeti Bluray + PS3 + régi Samu LCD - n produkálta ugyanezt, szal nem a készülékedben van a hiba. Mintha úgy rémlene hogy a PS3 lejátszójában állítottam valamit amitől jobb let, de hogy mit arra már így 10 év után nem emlékszem.

    Kiszürkített opciók: PC-hez használod, gondolom a 4:4:4 chroma miatt beállítottad a HDMI címkét PC-nek. Ez bele-erőlteti egyfajta game-módba a tévét az összes képmódban, mindegy melyiket válaszod, az olyan opciók amik az input-lagot növelnék (Trumotion és társai) nem lesznek elérhetőek. Egyébként a Haladó (ISF) képmódok adják a legnagyobb kontrollt.
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2019.01.30. 15:50:40