21170
LCD - Plazma
  • partizan182
    #21049
    Nálunk sokat megy angol felirat, az sajnos blooming city Q90-en is. Meg ez a kínszarás túlszaturált/túlhúzott hdr amit a Samu erőltet, pedig pár évig teljesen rendben volt a színpontosság (győzött a fókuszcsoport úgy tűnik). Kár érte, fasza nagyon az idei Q9, persze oled ár másfélszereséért nonszensz.
  • Kandurex
    #21048
    Mondjuk de, van különbség, éppen csak beletekertem és..... Elég kék az fekete... és ez a legjobb, a LEGJOBB! LCD ever, ami kapható.

  • Zephyr Retiring
    #21047
    Ja, hogy kulaled alatt a qledet értetted?
    Kár becsmérelni, drasztikus különbség nincs az oled és a qled közt. Mutatom is:

  • partizan182
    #21046
    Értelmes értelemben meg a mai lcdk nem azok, oled meg minden értelemben (egyfajta) led. Régi lcdket se CCFL tévének hívtuk ugye.
  • Zephyr Retiring
    #21045
    Na ja. Bár tágabb értelemben, az oled is led.
  • arty
    #21044
    kulaleden nem segít a K se ... eddig se az volt a baja ;)
  • Zephyr Retiring
    #21043
  • arty
    #21042
    google VÉÉÉÉÉGRE nem fehér címsávot használ a chrome-ban, sötét téma esetén :) kicsit későn..... azé' örülök ;)

    ---

    Zephyr: nalátod! játékban sem jó, ha akadozik - ahogy filmnél sem. Pont ahogy zavarna film közben, úgy zavaró játék közben is.
  • Zephyr Retiring
    #21041
    Nem. Bluray vagy dvd lemezekről nézek filmeket.
    Esetleg nagy ritkán moziban, de ott sem igazán szokott picit sem akadozni a kép, nem hogy durván...
  • arty
    #21040
    szoktál durván akadozó filmet nézni? ;)
  • partizan182
    #21039
    Játéknál nagyon nem mindegy a frém. Interaktív ugye, ott a reszponzivitás/folyamatosság a "tartalom" része.
  • Zephyr Retiring
    #21038
    Kezdek frémeket látni... :D
    Nem kéne inkább a tartalmat figyelni számok helyett?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.05.04. 04:22:33
  • arty
    #21037
    a vrr arra kell, ha valami nem tartja a 60frémet, akkor 47el se 30-ra essen, ne legyen képtörés, satöbbi
    arra perfekt. 120hz kitérdekel konzolon? :)
  • Borg
    #21036
    Jah, ok :D Biztos fasza 120Hz-en 4Kban nézni, ami valójában 720p-ben is csak 30fps :D
  • arty
    #21035
    "a VRR-t meg a nagy HDMI sávszélt meg egyelőre nincs mivel kihasználni."

    xbox :P
  • Borg
    #21034
    rtings C9 teszt

    Túl nagy csodát nem hozott, a VRR-t meg a nagy HDMI sávszélt meg egyelőre nincs mivel kihasználni.
  • Borg
    #21033
    Nem, konkrétan itt elég jól mérhető a difi.
    Eleve ott kezdődik, hogy az fhd->4K felskálázás nem pixelpontos. Tehát nem 1 pixelből lesz 4 pixel, hiába működne fizikailag. Egyedül a panasonicnak volt/van ilyen felskálázása PC mód esetén, minden más gyártó mindig mos rajta (igen, az LG OLED is), mert filmezéshez azt jobb ötletnek tartják.

    Amiről te beszélsz az már az interpolációs hibák, pl a mozgásmegjelenítésben emiatt. Persze, kétségtelen, hogy van aki nem veszi észre, de főleg azok, akiknek nincs összehasonlítási alapja. Akárcsak az audiofil téren.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2019.05.02. 15:06:47
  • Zephyr Retiring
    #21032
    Lehet. De a hangsúly itt a "mennyivel élesebb".

    Kicsit itt inkább úgy képzeld el a helyzetet, mint a 320-as empéjtré és a wav közti nüansznyi különbség.
    Ide is, oda is billenhet az a képzeletbeli mérleg a skálán annak függvényében, hogy mi az algoritmus, illetve mi az eredeti forrásanyag.
    Van olyan 320, amit a legvájtfülűbb audiofil is losslessnek érez, ugyanakkor van az a wav, ami alig éri el a 128-as empéjtré minőségét és nem kell hozzá extra hallás, hogy észrevedd.
    Ahogy FHD vs. UHD esetén is lényeges szempont a nézési távolság (ami marhára semmit sem változott a 4K formátum bevezetése óta)...

    Kell részletezzem, vagy tudod miről vakerálok? :)
  • Zephyr Retiring
    #21031
    A méret a lényeg elvet követve :)
    Az előd FHD csak 107 cm volt, s mint az tudjuk mind, az még mindig csak zsebtévé kategória.
  • Borg
    #21030
    Nem ad. Sőt. FHD az FHD-n mindig élesebb lesz.
  • SzinesGeza
    #21029
    ebbe bele sem gondolt

    Akkor milyen elgondolásból vette meg? :)
  • Zephyr Retiring
    #21028
    Szerintem ebbe bele sem gondolt:)

    Egyébként a 4K felkonvertálás nem ad egy nüansznyival szebb képet mint a fullHD?
    Vagy csak nekem tűnt úgy..
  • SzinesGeza
    #21027
    mégis váltott egy fullHD-tól azért mégiscsak magasabb kategóriára

    És mit néz rajta? Amihez a fHD nem volt elég.
  • Zephyr Retiring
    #21026
    Nézési távolság?
    Mesélj, abban ugyan szerinted mi és főként mi miatt változott? :)
  • ItaloMucsacso70
    #21025
    Gyakorlatilag minden. De a kérdésed mire irányul?
    Nézési távolság,
    HDMI verzió szám
    Op rendszer
    Vagy mi a kérdés?
  • Zephyr Retiring
    #21024
    Ezek közül (katt) mi az ami még ma is aktuális?
  • Zephyr Retiring
    #21023
    Igen, jeleztem is neki amikor megláttam a dobozt, de olyan büszke volt a nagybratyó az új szerzeményére.
    Becsületére legyen mondva, hogy elmúlt már 60 az öreg, sőt lassan már nyugdíjas is, mégis váltott egy fullHD-tól azért mégiscsak magasabb kategóriára..
    Én személy szerint nem sok 60 feletti ipsét ismerek, akinek uhd tv lenne odahaza.
  • partizan182
    #21022
    6300-as UK, nem csodálom hogy elmaradt a wow moment, tán a leggyengébb 4(3)k tévé a tavalyi kínálatból.
  • ItaloMucsacso70
    #21021
    Magam se tudtam volna jobban megfogalmazni!

    "A 4K kifejezést eredetileg a professzionális, digitális mozitechnika használta, és a legfeljebb 4096x2160 pixeles felbontást jelölte vele. Miután ez nagyjából megfelel a 3840x2160 pixeles UHD felbontásnak, ezért a 4K-s kifejezés ma már szélesebb körben is elterjedt, és a szórakoztató elektronikában az UHD-val párhuzamosan használják."
  • Borg
    #21020
    Ez a kép egy félrevezető baromság.

    Az UHD TV standard az egyenlő a 4K-val, és a 3840x2160 felbontással consumer electronics esetén.

    Amit itt hozzákevertek 4096x2160, az a DCI 4K, ami mozis projektorszabvány, és semmi köze az otthoni megjelenítőkhöz.
  • ximix #21019
    Cseles, az Ultra HD-re azt hinné az ember, hogy az egy magasabb fok jelzője, de elvileg nem, alacsonyabb a felbontása, mint a csupán 4K-nak.


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.04.21. 13:53:12
  • Zephyr Retiring
    #21018
    Itt csekkoltuk nagybratyóm új UHD LG-jét:




    Régi fullHD-hez képest olyan brutál nagy képminőségi "ugrást" én nem tapasztaltam..
  • Zephyr Retiring
    #21017
    Illetve van még egy olyan opció is, hogy (akinek van) otthon, 3d bluray lemezről...
    Az idei alkotások ugyan még nem futottak be rá, de a tavalyiak közül már nézhető 3DBD lemezen a..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Coco,
    Hős6os,
    Fekete Párduc,
    Tomb Raider,
    Tombolás,
    RPO,
    Végtelen Háború,
    Solo,
    Jurassic World,
    A Hangya és a Darázs,
    Felhőkarcoló,
    MEG (az őscápa),
    Venom,
    A Hihetetlen Család 2,
    Apróláb,
    A Grincs,
    Aquaman vagy épp a Legendás Állatok 2 is

    többek közt akár.

    Ha idén is csak ennyi lesz a kínálat, részemről nem lesz panasz a 3d-re
  • partizan182
    #21016
    Mozikból is kezd kikopni a 3D

    Még pár év és pápá, majd találkozunk újra 20 év múlva.
  • Zephyr Retiring
    #21015
    Akkor tényleg nem sok :)

    Bár ezek közül a 3d halálát sok éve jósolják már...ugyanakkor továbbra is jönnek folyamatosan a mozikba az imax 3d kópiák.
    (s emiatt a 3d bluray kiadások is, amit nagyon nem is tudok hova tenni: miért, ha egyszer 3d-s tévét otthonra vatta-újonnan úgysem vehetsz már)
  • partizan182
    #21014
    Samu is beállt a Sony mellé a "basszuk el a VA panelt betekintési szög javító réteggel" vonatra, meg ha lehet hinni az első teszteknek az idei Q6(R) is egy kalap szar lett (tavaly ő volt az árérték bajnok). Többiről még nincs, mostanában jönnek az idei modellek.

    Ja és Euronicsban volt 290-ért 55-ös, 485-ért meg 65-ös B8. Csak hogy fájjon mindenkinek a szíve aki hasonló összeget kiadott a középkategóriárért tavaly... Ezen túl haldoklik a mozis 3D és a fizikai média lefelezte magát egy év alatt. Szal semmi újdonság :)
  • Zephyr Retiring
    #21013
    Sziasztok. Milyen idei lcd/plazma újdonságokról maradtam le?
  • sanya200
    #21012
    Nem akarok htpc-t építeni pár film miatt.Az úgy érné meg ha gyűjteném :)
    nekem elég ha épp letöltök egy filmet azt vigye rendesen,meg ne kelljen a feliratokkal sokat baszakodni.Hiába kötöm rá a pc-t a 4k-t nem akarja vinni nagyon de akkor hdr sincs.Hiába szedtem le madvr-t..stb Meg állandóan kábelt ki-be dugdozni ha meg nem jó akkor vissza..stb elég egy olcsó valami ami csak egyszerűbbé teszi a dolgot.A fhd tartalmakkal nincs gond pc-n csak a 4k nem akar úgy menni ahogy kell.De sajna a tv se viszi mindig a beépítettel.
  • Borg
    #21011
    S905X kínai box, rajta CoreELEC meg Kodi, és a sajtos párizsit is lejátssza.
    Mindez még akkor is megvan 50$ alatt, ha eu webshopból rendelsz valamit.
    A mi box ugyanez, csak brand felárral, és zártabb rendszerrel.
  • arty
    #21010
    ha biztosra akarsz menni, akkor pc (htpc) ... az persze nyilván nem 25k :)
    de a mi box se fog vinni _mindent_, azt sajnos borítékolni lehet.