21170
LCD - Plazma
  • ximix #21090
    Lehet a hátérvilágítással függ össze ?

    Van ilyen hátérvilágító led fényszóró lencse potyogás is, nem tudom nálad mi a helyzet.

    link

    videó1

    videó2

  • partizan182
    #21089
    Fogyasztóvédelem, kitartó asztalcsapkodás. Ránézésre ez a panel halott (haldoklik), folyik szét lent a folyadékkristály. Ha van aprónép (gyermek) a házban akkor talán egy kis elbeszélgetés (enyémek anno a PS3-mat tömködték tele állatos kártyákkal, halgattak mint a sír, a szervíz meg röhögött mikor odaadta a javított gépet meg egy fél pakli kártyát).
  • Uvilmos
    #21088
    Sziasztok, egy hete megkerestem a Thomson szervizt garancia ügyben, de elhajtottak, mert azt mondták, hogy külső behatás végett van, de nem, hanem egyszer csak megjelent a folt (első kép) Mai nappal bővült a "család".
    Szerintetek mi tévő legyek, mert a tv 7 hónapos és amióta megvan senki nem nyúlt hozzá, Szerviz meg elhajt

  • partizan182
    #21087
    Csak XoneX egyenlőre, sima Freesync nem meg. De boxon is bugos, SDR jól megy, de HDR+VRR valamiért villog a 9es szérián. Esélyes, hogy javítják (vagy nem, ki tudja, de az LG egész jó a támogatásban).
  • arty
    #21086
    ha xboxon játszol, akkor a vrr (hdmi2.1) miatt lehet értelme c9-nek már most is (pécén nemtom támogatja-e bármi - partizan?), ill a köv konzolgen részéről szvsz teljes lesz a support (bár a japók tehetségtelenségét ismerve ps-en nemtom mi lesz :D )
  • DonnieBrasco
    #21085
    Írom itt a baromságot, nyilván nem USB hanem Bluetooth 5.0 kéne.
    C9-ben már az van, hmm.. Jó lenne ha lemenne 600 köré, de szerintem idén nem esélyes.

    DB
  • partizan182
    #21084
    AI + HDMI 2.1 + valamivel tisztább near-black. Nem sok, igazából szinte mindegy melyiket veszed, csak a C8 lassan elfogy mindenhol.
  • DonnieBrasco
    #21083
    Mi a lényegi előrelépés a C9-ben a C8-hoz képest?
    Mert ha az is lemehet 600 környékére idén, akkor inkább azt várom meg.
    Ha jól láttam, valami AI-s vakítás, ezen kívül? Pl. USB 5.0 már érdekelne, a Sennheiser TW fülesem miatt.

    Köszi a választ!

    DB
  • partizan182
    #21082
    Sose volt tudtommal (nem kiállított vagy refurb) 65-ös Oled 500k alatt, persze a remény hal meg utoljára. Sokat nem várnék, nagyon kifutó termék, lassan a 9-es szériát kezdik mély-akciózni.
  • DonnieBrasco
    #21081
    Üdv,

    LG OLED65C8-ban gondolkodom, szerintetek van rá reális esély, hogy 500k alá menjen még idén? Eddig 599 az alja, amit találtam.

    Köszi,

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2019.08.12. 13:06:29
  • arty
    #21080
    az mondjuk nem-oleden is állejtős volt, inkáb bele se gondolok, hogy nézhet ki nálad :D
  • partizan182
    #21079
    Igen és igen :)

    Rendes tévén a HDR isten, most pörög a Detroit oleden, a 10. órában is csak ámulok bámulok.
  • arty
    #21078
    mármint, hogy "ócsótévében" nincs értelme a hdr-nek, ugye?

    (amúgy a jvc még létezik vagy csak kínaiak megvették a brandet...? eztis :/ )
  • partizan182
    #21077
    Létezhet, egy ideje már nem kell dedikált HW a DV támogatáshoz. Értelme (úgy am blokk a hdrnek) sok nincs, de simán lehet , hogy fogadja a jelet, és megjeleníti... ummm.. hát valahogy.
  • TomStorm
    #21076
    Üdv.
    Lenne egy kérdésem.
    Létezik hogy egy 140e.ft-os JVC(pc szerint Vestel) tv Dolby Vision-t tudja?
  • partizan182
    #21075
    17k volt, 72"-es 4:3-mas,nagyobb nem nagyon passzol teraszra, nincs hozzá vetítési/nézési távolság.

    4world

    Egyszem árukeresős értékelés nem tudom mit várt ennyiért, teljesen árában van minőségileg.
  • Zephyr Retiring
    #21074
    Konkrétabban forintosítva?
    Akár spoiler alatt is ha úgy jobb. Majd aztán ezen infó fényében szétnézek én is mi hol beszerezhető méltányos áron használható minőségben.
    Max egy 20-ast szánok rá, ha annyiért nincs, marad a régi jó orosz iskolai vászon...
  • partizan182
    #21073
    Filléres állványos 4World szart vettem, picit hullámos a szélén, picit csálé az alja, de teraszra tökéletes. Komoly vászon ilyen kis minihez szvsz pénzkidobás.
  • Zephyr Retiring
    #21072
    Üdv a klubban...

    + és - tapasztalataim nagyjából ugyanezek a ledesen is.
    Közben féláron vettem egy Grundfost is. Félár miatt, csak fél kijelzőt kaptam...



    ..de a viccet félretéve, a vásznat még én sem vettem meg. Nem mintha nem telne rá, csak az asszonyt most leptem meg egy új Gorcsival..

    ..holnap reggel 9-re jön a szakszervizes bekötni, mert csak úgy él a 3 év gari, én meg hétfőn nézek valami használt/új verdát, s ha az is meg van, talán már jön a vászon is...
  • arty
    #21071
    biztosan hangulatos lehet, de.... szúnyogok? 6 után én már nem szívesen üldögélek kint :(
  • partizan182
    #21070
    Fociba beleszarok én is, Netflix, HBO megy róla, meg majd konzol ha átjönnek a haverok. Gyakorlatilag az esti sorozatos-filmezős chill kikerült a teraszra ezzel.
  • arty
    #21069
    ezeknek a ledeseknek a fényerő(tlenség) a halála általában, ha azzal nincs gond, akkro nagy gond nem lehet :)

    ha bírnám a focit és lennének focikedvelő haverjaim, vennék ... de.... nem szeretem és nincsenek focis haverok se :D
  • partizan182
    #21068
    Az nincs, de 72"-es 4:3-mas van, nem húzom ki végig. Fehér fal nálunk nincs nagyon, megnézem majd hátha plafonra tudok ilyet varázsolni.

    Tegnapi tapasztalatok:

    - Gammát levettem 1.9-re, jót tesz neki, a sötét részleteket úgyis csak taknyolta, így hamarabb kijön feketéből

    - A 2,5 óra akksi talán laborban igaz, valós körülmények között (közepes fényerő, Chromecast usb-n, hang BT hangfalra) ~1 óra után megadja magát

    - Bedugva max fényerőn már koraestétől lehet csapatni, egész nézhető volt a kép (nyilván sötétben sokkal jobb)
  • arty
    #21067
    konkrétan létezik 65" vászon? :D

    amúgy kíváncsi lennék 100"-on mi az ítélet.... rendes sötétítés mellett, lakásban, akár a falon (ha van fehér) ;)
  • partizan182
    #21066
    Zephy, csatlakoztam a klubhoz egy pici hordozható projektorral: LG PH550g. Szerettünk volna egy kis vásznat és vetítőt a teraszra, nyári estéken remek kint az élet, jött még mellé egy Chormecast, hogy tudjak mivel kontentet kiküldeni (nincs benne smart rendszer). Tegnap ment vagy 5 órát, néztünk rajta Titanst Netflixről, Handmaids Tale-t HBO Go-ról és pár YT videót.

    Ami tetszett:
    - Fényerő bőőőven elégséges, hangulat-lampionok mellett is minimum fényerőn használtuk
    - 2 méterről kb 65" képet küld, nekünk remek, de valószínű, hogy a relatíve kis méret hozzájárul a fényerő boldogsághoz
    - Szinte hangtalan a működés
    - 720p felbontással ekkora méretben szép, részletgazdag képet ad
    - Nagyon szép színek, ISF módban a pontosság is rendben van
    - Bluetooth hangszórókra szépen párosodik
    - Jó mini távirányító
    - Elmegy 2-2,5 órát akksiról, ez poén lehet utazáshoz
    - Game mód ~30ms input laggal

    Ami nem tetszik:
    - DLP miatt szivárványoz, sajnos érzékeny vagyok rá, nincs nagyon alternatívája ebben a szegmensben
    - A beépített hangszóró kritikán aluli, mintha ott sem lenne
    - Sötét jeleneteknél nem a legerőteljesebb a kép

    Eddig örök boldogság, nagyon rendben volt a tegnapi session, várom a mait. Egy gyenge fénykép az élményről (alul asztalon a gép):


    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2019.07.24. 10:14:53
  • Zephyr Retiring
    #21065
    " A PWM az csak fény villogási frekvenciája, nem elektromágneses sugárzás. Utóbbinál lehet sejtszinten káros. Pl a látható fény kb 400-800 THz (terahertz!) körül van. Nagyjából a petahertz az UV, exahertz pedig a röntgen illetve gammasugárzás. Persze itt se a frekvencia, hanem inkább a sugárzás energiája az igazán káros."

    Érdekes. De ez sem rossz:

    " Kimaradt a vizsgálatokból a panelek közvetlen fizikai behatásainak vizsgálata az emberi szemre, pl. ütés, szúrás. Már csak US felhasználók miatt. Szerintem bizonyosan ártalmasnak nyilvánítanák. "
  • arty
    #21064
    natessék, megint egy pofon a kulalednek... :D

    https://prohardver.hu/hir/lg_oled_kijelzo.html

    "Ez utóbbi azért fontos, mert ha hangsúlyos a kék komponens, az káros hatással lehet az agyra, csökkentheti a koncentrációt és álmatlanságot okozhat. A TÜV Rheinland arra a következtetésre jutott, hogy az LG OLED panelek kék fény kibocsátása 34 százalék, és ez jelentősen elmarad az 50 százalékos értéktől, amely egészségügyi határértéknek számít. És jóval kevesebb mint amit egyes csúcskategóriás LCD kijelzők produkálnak (64%).

    A TÜV Rheinland mérnökei azt is megállapították, hogy az LG OLED kijelzői gyakorlatilag egyáltalán nem villódznak. Tehát a fényerő csökkentését sok más típusú panellel ellentétben nem a képernyő villogtatásával (PWM) oldják meg. A képminőség is megfelelt a cég előírásainak, így mindent összevetve az LG OLED kijelzői megkapták a TÜV Rheinland ISO 9241-307 minősítését, ami azt jelenti, hogy hivatalosan is szemkímélőnek nyilvánították őket."
  • arty
    #21063
    ingyen nekem is jöhetne :) pár legalább 1024x768as kellene, olyan panát láttam hd jellel, okés volt.

    (480as plazmát lg-t láttam anno, sd tévézni jó volt, másra nem)
  • Zephyr Retiring
    #21062
    Ingyen kaptam, még házhoz is hozták. Működik, megtartom.
    Annyi volt a feltétel, hogy ne adjam el, használjam amíg működik.
    Mindig állom a szavam, amíg működik maradhat. Az már más kérdés, hogy pont előtte fogok a plafonra felszerelni egy (kb. 200 cm széles) vetítővásznat a projektorhoz, így ha működik is, használni nemigen fogom eme nemes zsebtévét.
  • arty
    #21061
    miért nem egy kúró-t szereztél a vendégszobába? ez inkább kínzókamrába illene :D
  • Zephyr Retiring
    #21059
    Plazmánál? Ne viccelj..
    Nem ultragagyi lcd-ről beszélünk. Amin még a 4k sem segít..
  • partizan182
    #21058
    Tudjuk, tudjuk, 852x480 felbontás mindenre elég. ;)
  • Zephyr Retiring
    #21057
    Ezzel ott sem volt semmi gond ahonnét kaptam, csak beszereztek helyette egy picit nagyobb uhd modern fost.
    Hiába próbáltam őket lebeszélni róla...
  • Borg
    #21056
    Mint muteromák LG PX3-as plazmája. Az is tudott mindent, még így is nézett ki :)
    De egy igazi fos volt, a szó minden értelmében. Többet volt szervizben mint a helyén...
  • Zephyr Retiring
    #21055
    Na ahogy korábban ígértem, itt az egykori fél millás franciahonban összedobott Philips plazma:




    Nem mai konstrukció, a digitális kábelcsatornákat hírből sem fogja, csak az analógot. Fotón is az van.
    Van viszont virtual dolby meg PIP, meg amúgy is régi vágyam volt már egy oldalt hangszórós luxus plazma..

    Akit érdekelnek a retro paraméterek, itt átfuthatja őket (katt)
    Vendégszobába lesz beüzemelve, később kap egy multimédiás dvb-c set top boxot is.
    Mai szemmel nem egy hájtek cucc, de mint hibátlanul működő plazma, ma már szinte kuriózum.
  • partizan182
    #21054
    Technikailag a Samu volt az első (pár hónappal megelőzve az LGt), képminőségre jobb is volt. De igen, aki nincs képben olvashatja úgy, hogy itt évekig a Samu diktált, ami persze hamis.
  • Zephyr Retiring
    #21053
    " A dél-koreai gyártó egykor meghatározó volt az OLED-televíziók piacán"

    Én ezt éreztem egy kissé túlzásnak.
    Meghatározó inkább az LG volt, miszerint...

    " Régóta kísérleteznek nagyméretű OLED paneleket használó televíziók gyártásával, de a legtöbb próbálkozás kudarcba fulladt, amely az élettartammal kapcsolatos problémákra és a magas gyártási költségekre vezethető vissza. 2015-ben az LG az egyetlen olyan vállalat, amelynek kínálatában megtalálhatóak az ilyen típusú televíziók, melyek a vállalat által kifejlesztett WOLED-technológiával készülnek. A WOLED, azaz White OLED panelekben a szokásos RGB panelektől eltérően az egyes képpontok nem piros (R), zöld (G) és kék (B) fényű alképpontokból tevődnek össze. Ehelyett kizárólag fehér tónusú OLED fényforrást használnak a pixeleknél, amelyek elé színszűrőket helyeznek el. Ez egyben egyébként azt is jelenti, hogy a három említett alapszín itt kiegészül egy negyedikkel, a fehérrel, amelynek köszönhetően növekszik a fényerő és csökken az energiafogyasztás. "
  • partizan182
    #21052
    Még 2013-ban, KN55S9C volt a modell szám. Nem sikerült gazdaságosan gyártani, pár hónap után leállították a termelést.
  • Zephyr Retiring
    #21051
    oled by samsung :)

    Cikk, picit félreferdítéssel. A Samsung pontosan mikor is gyártott oled tévéket?
    Oled kijelzőt telókhoz az már oké...
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.06.26. 21:57:59
  • Zephyr Retiring
    #21050
    Akkor nincs mese, marad az oled fav-nak.
    "Óccón adom, mosztveddmeg!"