2063
  • Guillotine
    #342
    Segítsetek abban is légyszíves,hogy hogyan lehet megszüntetni azt,hogy idönként ne lépjen ki az asztalra?
    Egyáltalán meglehet szüntetni?
  • Guillotine
    #341
    Kösz!
    De nem gondoltam rá.
  • Shiwo
    #340
    hmm..sikerült összehoznom 1 bugot.. építettem 1 új bázist..elkészült rajta 2 dokk, meg 2 készülőben...az 1ik dokkba már volt 1 interceptor..1et átküldtem az eredeti bázisomról, és 1et meg vettem az új bázison..így elvileg 2 dokkba van 3 interceptor...
  • Lammer
    #339
    lál, koszi xD regi szep emlekek :D
  • Shiwo
    #338
    nesze, 1 ajándék érte :)
  • Lammer
    #337
    lál xDDDDDDDD
    eccerrrrrrrre :D
    (gyorsabb vótam )
  • Shiwo
    #336
  • Shiwo
    #335
    Lammer - VIP 2002. 07. 09. óta regisztrált VIP fórumozó
    2007. máj. 03. 17:39 | privát | galéria | válasz erre | #196
    skaczok!

    akit zavar az 1024es alacsony felbontas(engem igen a 19es tft miatt) az belemaszik a "installed -> \data\ufo-et.ini" fajlba es lehet turkalni... lehet popecul nyomatni a felbontast... nekem megy 1280*1024en f4szan!!!!4
  • Lammer
    #334
    visszaolvasni meg zsenant, mi?
    katt
  • Guillotine
    #333
    Srácok!
    Nem lehet nagyobb felbontásra állítani a játékot?
  • Shiwo
    #332
    akkor érdekes lesz..mert vagy fps-t alkotnak ismét vagy nem tom, hogy fog muzsikálni a morot külső nézetben...
  • Serpa
    #331
    de.
  • Shiwo
    #330
    és a verhetetlenül hangulatos intro, mely után az embernek viszketni kezdett a tenyere, hogy szétlöjje pár élien seggét...
  • Shiwo
    #329
    lehet hüle vok, de az ánríl endzsin az inkább fps-re van kihegyezve, vagy nem ?
  • Kmarha
    #328
    Hát igen, még ez a játék hasonlít a legjobban az eredeti Xcom-ra, de hát annyi minden hiányzik. A változatos pályák, a városok, a civilek, a rengetek féle ufó.. áhh, lehet újra beizzitom kicsikét otthon a 386-osomat :D
  • gandrus
    #327
    Na persze ez nem hivatalos, egyenlőre csak pletyka.
  • gandrus
    #326
    Az X-Com jogokkal és új játékkal kapcsolatban:
    link
  • Serpa
    #325
    btw a wikin olvasható, h a Hasbro(ez a cég vette meg a Microprose -t és az X-COM jogokat) 3 új X-COM játékot tervezett (még a 2000. év előtt), de a cég végül elvetette.

    ezeket:
    X-COM: Genesis
    X-COM: Alliance
    X-COM: Dreamland

    a Hasbrotól pedig az Infrogames (ma Atari), tőlük pedig a Take Two Interactive vette meg a "brendet".

    gondoltam összefoglalom :)
  • Shiwo
    #324
    amúgy én is úgy tudnék elképzelni 1 folytatást, hogy mondjuk eleinte lennének a szárazföldi küldik...oszt mikor az ember kifejleszti a kétéltü járgányt, akkor lehetnének már vízalatti küldik, és a vízbe zuhant ufókat is lelehetne vadászni...késöbb meg már az ürben is csatázhatnának..
    esetleg lehetne még fűszerezni a gémet azzal, hogy a különböző típusú ofók egymást is öldösnék, és lehetne 1-ik vagy másik oldalára állni, majd késöbb toborozni élient is a csapatba..lehetnének a pályákon ellenséges "semleges" lények, mint pl egy idegen bolgyón valami őshonos agyatlan húsevő lény, mely mindkét oldalt terrorizálja küldi alatt..



    amúgy az ufo:et-ben ami leginkább nem tetszik, hogy az összes lezuhant ufo egyben van...az x-com 1-2 -ben volt olyan, hogy a fél ufó szétvolt robbanva, míg a 3-ban a nagy roncsok egyenesen lyukat szántottak a földbe..valahogy hihetőbb volt, hogy lezuhant..
  • Shiwo
    #323
    akik a GTA-sorozatot is készítették..szal alapvetően nincs rossz kézben..
  • Serpa
    #322
    hajós küldetés van benne?
  • JTBM
    #321
    Szerintem mostanában nagyon ritka az olyan játék, ami tényleg jobb, mint az előd.
    Van ilyen is, pl. a Supreme Commander tényleg jobb, mint a TA.
    De a Command & Conquer 3. része már szvsz. rosszabb, mint ez előző.

    Nekem tetszett a UFO - Afterlight, de ott a remek grafika és a jó irányításhoz sajnos csatlakozott a futkosás. Szerintem abszolút nem életszerű, hogy a csapattagok nehéz páncélban elfussanak a golyók elől...

    Szóval az XCOM még mindig az etalon és még mindig nem sikerült egy jobbat csinálni...
  • lammaer
    #320
    Az x-com3 apocalypse-ben már lehetett választani minden küldetés elején hogy real time vagy körökre osztott módban akarod tolni az adott missziót.
    Szerintem egyszerűen azért lett az after*-ban realtime a harc, mert igy jobban eladható akciójátéknak. Talán az a menő manapság...
  • Guillotine
    #319
    Igen.
    Egy várost terrorizáló idegenekkel én találkoztam már.
  • JTBM
    #318
    Kipróbáltam és jó a game, de az eredeti tényleg jobb volt.
    - Minden pálya több szintes volt.
    - Kisebbek voltak az egységek, jobban át lehetett tekinteni a helyzetet.
    - A pénzügyek rendben voltak.
    - Főleg a kezdetekben a katonák rendesen fogytak. (Ami néha bosszantó volt, de reális...)
    - Van még ezer kis részlet, ami benne volt az XCOM-ban, itt meg hiányzik.

    Számomra szinte hihetetlen, hogy milyen jó játékot tudtak még anno az XCOM idején csinálni, az akkori gépeken és az akkori grafikával.

    Egy upgradelt XCOM-ot én is vennék. A grafikán kellene kicsit csiszolni, pár újdonságot beletenni, de alapjában a játék még ma is jobb, mint a mai játékok 95%-a...
  • Papa01 #317
    Sziasztok! :)

    Van olyan, aki találkozott már város támadással?? :) Mert eddig én nem. :)
  • Besz
    #316
    Valóban nem próbáltam még ki. Csak azért gondoltam, hogy nem lehet ugyanolyan, mert akkor beperelhetnék őket. Nem lehet, hogy az after sorozat is ezért váltott valós időre körökre osztott helyett?
  • Sheltem
    #315
    "Egyszerűen egy remake-t kellene készíteniük. Tehát venni az első részt, és minimális változtatással újra kiadni jobb grafikával, természetesen xp-re. Nem kellene durva kinézet, még 3D-se feltétlenül. "

    Ilyen az extraterrestrials miről beszélsz? :)))

    Ezek szerint ki se próbáltad.
  • Besz
    #314
    Egyszerűen egy remake-t kellene készíteniük. Tehát venni az első részt, és minimális változtatással újra kiadni jobb grafikával, természetesen xp-re. Nem kellene durva kinézet, még 3D-se feltétlenül. A lényeg, hogy legalább DirectX 7-es, vagy OpenGl legyen. Persze ezt csak az tehetné meg, akinek a tulajdonában vannak a jogok. Így tettek a Heroes 5, a Settlers 2 és most az új Tomb Raider rész esetében is. Mind sikeres, vagy az lesz, pedig ezek voltaképpen régi, jól eltalált játékok remake-jei. Én legalábbis egy ilyen kiadott Ufo-s játékot azonnal megvennék. Régi vágyam egy olyan verzió, amely az 1-et és a 2-őt ötvözi, így felváltva lennének szárazföldi, és víz alatti küldetések is. Ez szuper lenne! Jó, most azt fogjátok mondani, hogy egyszerűen elő kell venni az eredeti részeket, de már nem ugyanaz a grafika miatt. Kipróbáltam. Túl pixeles, és a kezelésén is változtatni kellene, mert mostanra már körülményessé vált. Viszont magát a játékmenetet nem kellene piszkálni.
  • Dynamic
    #313
    köszi, ettől féltem:)Mondjuk az ilyen játékokban egyedül az ilyen rész idegesített, amikor egy óráig kell még járkálni az "üres" terepen, mert még egy élien hunyászkodik valamelyik sarokban.
  • lammaer
    #312
    Szerintem igazad is van meg nem is :)

    Abban a tekintetben, hogy az X-com1 stilusteremtő játék volt, nyilván semmi sem überelheti a kategóriáján belül - hiszen az xcom hozta létre ezt az ufóirtós stratégiai stilust tehát új játék már nem alapithatja meg mégegyszer. Ebben a tekintetben egyet értek veled :)

    Ellenben minden további nélkül találhatunk olyan játékot, amely szebb/komplexebb/jobb történetű/játszhatóbb mint az első X-com. Persze sokminden szubjektiv... de kijelenteni hogy egy játékot nem lehet überelni szerintem max nostradamus tehetné meg :)

    Végigtoltam lényegében az összes xcom jellegű játékot (igen, még az "afterlófaszokat" is), és mindegyik nagyon tetszett, az esetek többségében mindig láttam előrelépést amiben jobb volt mint az eredeti. Minddel élvezet volt játszani azután, hogy toltam az xcom1-et, ergó jók voltak és mivel tetszettek játék közben az xcom után, úgy gondolom nálam überelhették is azt.
  • Serpa
    #311
    jelenleg a "Take Two Interactive" -nál vannak a jogok.


    láttom te is nézelődtél :)
  • Shiwo
    #310
    nyah..wikin találtam 1-2 infot..

    "Hasbro sold all of its Hasbro Interactive intellectual property to Infogrames (now Atari) when it shut down the studios. In 2005, Take Two Interactive acquired the rights to the X-COM series from Atari. There are unconfirmed rumours that Irrational Games may be developing a new X-COM title"



    X-COM: UFO Defense was voted "best PC game of all time" by the staff of IGN in 2007. X-COM appeared as #22 on Computer Gaming World's list of the best games of all time in 1996.
  • Shiwo
    #309
    amúgy az eredeti x-com jogai kinél vannak, azt lehet tudni ?
  • Sheltem
    #308
    Az eredeti xcom1-2t semmi nem fogja überelni, viszont egyik játék se fogja úgy megközelíteni jódarabig mint ez....

    Én imádom, az afterlófaszok elbújhatnak jó messze.
  • Shiwo
    #307
    kevés olyan játék van, ami az eredetijét mindenben übereli...
  • JTBM
    #306
    Nekem tetszik a játék, de az eredeti XCOM jobb volt...
  • Lammer
    #305
    nem... en eddig 3 bazist nyomtam le, de snassz "foldszintesek" voltak :D
  • Papa01 #304
    Értem, köszi! :) Itt is több szintesek a bázisok?
  • Lammer
    #303
    erdemes a gyanus teruleteken "jarorozni" (szal csakugy kikuldeni egy hajot, hogy lebegjen ott es lehet "rabukkansz")