2063
  • Shiwo
    #262
    erre az ufo:ex fórumán bukkantam...

    "Okay, I couldn't figure out how to tell UFO:ET to load files on disk first, so I came up with an alternative solution (since it does load them, after files in archives). I decided to go with the route of making a dummy blank.xbig (that is, an xbig archive with no files in it). Then you can just extract the system.xbig (or whichever one you want) and replace it with the blank one, since some xbigs are outright required and the game won't start without them.

    So, my suggested steps:

    a) Copy 'data' directory to another place (for backup purposes).
    b) Use xbig to extract system.xbig ('xbig.exe e system.xbig'). xbig is a console application, so you will need to run it from a console (obviously).
    c) Delete system.xbig.
    d) Copy blank.xbig to system.xbig.
    e) Yay, modding!

    Download:
    blank.xbig
    xbig.exe

    PS:
    Extracted files do go in the data directory, A bit messy, but unavoidable. Lots of modding possibilities though."


    szval 1részt lehet lesznek jó kis modok a gémhez, másrészt tán meglehet benne találni vele a szövegfile-okat és magyarítást készíteni...
  • Shiwo
    #261
    akkor azé kaptam én is 3 millát a megszokott kettő helyett...
  • Papa01 #260
    Szia, köszi a segítséget! :)
    Igen , a továbbfejlesztett radar sajna nekem sem mutat semmit.. pedig dárga is , meg 2 helyet is elvisz a bázisból..
    Basszus, ez nagyon jó játék! :)
  • Lammer
    #259
    nah stabilizalodni latszik a lovetta... ne kerdezzetek hogyan :D
    ha legyakok egy élien bazist eleg jol kasszirozok kpban is... ezt eszrevettem...
  • markastor
    #258
    Ja, viponokat meg össze-vissza lehet találni, valamikor hajón, valamikor bázisokon (elvileg az 2. szintű radarnak kéne megmondania, hogy egy hajón kik vannak, de az bugosnak tűnik).
  • markastor
    #257
    A sima vipon sárga, a parancsnok zöld (én eddig csak bázisokon találkoztam parancsnokokkal). :)

    Csak nem tudom, hogy ez más fajoknál is így van-e, mert a többiből nem láttam még másfajtát. Ha valaki tud valamit erről, akkor megköszönném, ha leírná.

    Más: a plazma puskához "csak" 48-as erő kell
  • Papa01 #256
    Szia, Köszi szépen! :)
    Viponokat hol lehet találni?
    És honnan tudni melyik a parancsnok? Vagy eleinte ez csak a szerencse kérdése, mint a régiben?
    Üdv:
    A Papa
  • Shiwo
    #255
    mondjuk gondolkodom rajta, hogy ismét újrakezdem, csak most helyből veszek 1 bázist, és átpakolom oda a vadászokat...eleinte több manim volt ugyis, mert nem ment el a gyártásokra..csak a jól feltuningolt emberkéimet sajnálom a 90-es célzásaikkal :(
  • Shiwo
    #254
    1szerübnek 1szerübb, csak macerásabb...

    mondjuk van 1-2 apróság, ami az x-com 3-ban benne volt, és ebböl hiányolom...
  • Drawain
    #253
    Ha nem lett volna világos a hozzászólásomból, direkt ilyen :) Szerintem nem is baj, egyszerűbb a játékmenet így.
  • markastor
    #252
    Plazma-fejlesztéshez el kell fogni egy élő idegen Vipon parancsnokot (lehet, hogy más parancsnok is jó, nekem ez jött össze először).
  • markastor
    #251
    Plasma Rifle - str 50 (ez nem biztos, megnézem mindjárt:) )
  • Shiwo
    #250
    csókoltatom a készítőket..ufopediába leírhatták volna a cuccokhoz szükséges erőt.. fél csapatom nem tudja (még) használni a "Beekeeper BK01" nevü páncélt, mert 40es erő kell hozzá...


    sztem összekéne gyüjteni, hogy mihez hányas erő kell..
    Beekeeper BK01 - str 40
    Laser Rifle - str 36
    Heavy Laser - str 52
    Rocket Launcher - str 40
  • Papa01 #249
    Értem, köszönöm!
    Nem találkoztatok esetleg termolándzsa szerű fegyverrel? :)
    Nekem anno az volt a kedvencem! :)
  • Shiwo
    #248
    havonta kapsz + az ufó-cuccok..

    plazmába nem tok válaszolni, én még nem fejlesztettem ki..
  • Papa01 #247
    Köszönöm a válaszokat! :)

    Ti ki tudtátok fejlesztenia a plazma fegyvereket? Ha igen hogyan?
    Plussz jövedelem forrást, csak az ufoktól ehozott idegen kütyük jelentenek?
    Üdv:
    A Papa
  • Shiwo
    #246
    de direkt ilyen, vagy elb@szták ?
  • Shiwo
    #245
    1. elvileg elég ,ha az emberkédnél van...nálam az ember kezében volt, akkor tutira működött
    2. passz
    3. lásd #244
    4. passz, lehet bug
  • Drawain
    #244
    #242 3.-ra is válasz:

    A másodlagos bázison nehézségi foktól függetlenül sem lehet labort és műhelyt építeni. A külföldi fórumokon azt ajánlják, hogy a főbázison minimalizálni kell az épületeket - elég egy hangár a csapatszállítónak és egy az újonnan építendő repcsiknek, védelmet meg inkább a katonákkal érdemes ellátni mint védművekkel, így itt is lehet spórolni. 40-50 tudós már bőven elég, mérnökből pedig amennyi csak lehet, mert az építési idők elég hosszadalmasra sikerültek.
    A másodlagos bázisok felderítő és vadász-támaszpontoknak vannak kitalálva.
  • rhonkhan
    #243
    és már a játék fent is van torrenten :D:D
    http://www.torrentz.com/
    jó játékot:D
  • Papa01 #242
    Sziasztok!
    Néhány kérdés:

    1.,Azt a sisakot, ami elme buzgerálás ellen véd hogy lehet feltenni?
    2., Az új katonákat hogyan lehet elküldeni?? (Azok csak viszik a pénzt.)
    3., Az új bázis miért nem lehet tetszőlegesen bővíteni?
    4., Az az épület, ami az ufo-kat részletesen felderíti, miért nem műkődik??

    Megj: a hónap utólsó 10 napjában kilehet húzni ha idegen technológiákat adsz el, olyankat is ami nincs kifejlesztve.
    De durva, h bármit gyártasz soha sincs hasznod... :((
  • Lammer
    #241
    nah en pont az afterlighttol okadok sugarban... barbiufo lol :D
  • 3P
    #240
    Ahogy olvasom eléggé X-Com-os lett a játék. :) Remélem hamar ki fogom tudni próbálni. Addig marad az Afterlight, nekem az is bejött végre az új UFO sorozatból.
  • chalezlopez
    #239
    Most kezdtem el, jó kis game.
  • Shiwo
    #238
    báriz= bázis, csak nem tok írni :)
  • Shiwo
    #237
    én is elkezdtem normálon amúgy...szintén fogy a manim...pedig kéne 1 új báriz, mert a régibe nem fér be a fejlesztett labor :P
    csak még az easy-n jártam úgy, hogy új bázist építetttem, és nem lehetett labort + workshopot építeni.(benne se volt a listában)..ez miért lehet ?
  • Lammer
    #236
    jah nfoban rip notes: -
    :DDDDDDD

    lehet abban marcsak ánglius nyelv van... nemtom, nekem jo ez a hibrid isch...
    (csak jonne mar patch hozza :D)

    btw en normalon jatszom mint emlitettem volt, de idegesito a money leak... mar nem tudok mit eladni, folyamatosan szivarog el a piiizem :(
  • Shiwo
    #235
    akkor okés..bár az tényleg fura, ha csak 1 giga a 2 helyett...
  • Sheltem
    #234
    Kizárt, hogy ebből lesz reloaded...Mivel védelem sincs rajta...Ezért ilyenkor valami noname group szokta csinálni a releaset.
  • Shiwo
    #233
    "hivatalos" ? nem a reloaded verziók szoktak a megbízhatóak lenni ?
  • Sheltem
    #232
    UFO Extraterrestrials (c) Chaos Concepts *DVDRiP* RITUEL 63x15 MB

    Kijött egy ilyen verzió...

    Ez már "hivatalos" bár méretre kevesebb mint a fele...Gyanús, de nforcen ez van(ez tuti angol nem cseh/orosz fos)
  • Lammer
    #231
    az okes...
    de ez a hibrid orosz verzio is "hivatalos"?
  • markastor
    #230
    Megjelent már hivatalosan 3 napja. Ott villog jobb oldalt az oldalon, h. "release: 1st of May 2007"
  • Papa01 #229
    Engem is zavar.. oks, nem mai a gépem (1GB RAM, Athlon XP 2200+, 9800 Pro) És kb 10-15 mp amíg betölt 1 állást...(csata)
    Nálad, nálatok mennyi idő?
  • Lammer
    #228
    khhm majd kesobb... kicsit cziki, hogy en mar jatszok vele... szal majd ha hivatalosan is megjelenik... :DDDD (addig warezszag van)
  • gandrus
    #227
    Khmmm. Talán az Ufo Extraterrestrials fórumában próbáld meg. :)
    ITT
  • Shiwo
    #226
    én is most először tettem be, hogy megnézzem, fejlődik-e
  • Lammer
    #225
    ehh nemtom hogy neked milyen geped van de nekem pikk-pakk betolti :P
  • Lammer
    #224
    (olyan nekem is volt LOL :D)
    en mar nem hasznalok vihájklt :P
    mert elfoglal 4 HELYET es ahelyett berakok 4 szoldzsert :P amik szepen fejlodgetnek(mig a vihájkl nem! :P)
  • Lammer
    #223
    "es mindig "rangathatom" el a scrollt, hogy ne kovesse... "
    jahesigen a lovedeket is koveti meg nem lehet sebesseget allitani(hogy gyorsabban lepje le a soldierem a koret stb)
    ...

    es idegesit nagyon... kene irni valami olyan forumra amiben maszkalnak a kompetens szlav programozok... ~~