9875
  • msstz
    #430
    egyébként ezzel az ionmeghajtással nem akarnak vmit kezdeni? mmint, nem fejlesztik akkorává, hogy menjen neki a szökési sebesség vagy még több?
  • polarka
    #429
    A GOCE lassan elkezdi a Föld gravitációs terének a feltérképezését.
    angol
    magyar
  • polarka
    #428
    A mostani NASA 360-ben a Johnson Space Center-be látogattak és az űrhajósok kiképzése/gyakorlása volt a téma.
  • polarka
    #427
    A Bajkál-tó vizén lefotóztak két gyűrű alakú olvadási nyomot.
    Angol
    Magyar
  • msstz
    #426
    nasatv is közvetíti a soyuzt.
  • msstz
    #425
    elenben a cigányokról írott poszt fullkomoly, de legalább is nem "tűnik" olyan mondvacsináltnak.
  • fulopzizou
    #424
    Most h ekkeora vita keletkezett belőle többet elolavastam a postok közül.(az ürkutatós bologon)
    nah szóval ami ott megy az vicc!!! Hülyeség az egész blog alapja, igy nem véletlen hogy csupa baromságról megy benne a diskurálás. azt kell mondjam h egyet értek Molnibalage álláspontjával.
  • Molnibalage
    #423
    Jó. Akkor beszoptam. Csak én nem vagyok ilyen hülyeségekhez szokva.
  • mrzool
    #422
    OFF

    Igyál meg egy hideg sört vagy kettőt, és nyugodj le. Akár iróniának, akár szociológia tanulmánynak, akár szimpla hülyeségnek gondolták valakik azt a blogot, te szépen beszoptad és mellre szívtad. Ennyit nem ér.
  • Molnibalage
    #421
    Csak olvass és figyelj. Most abba kötnek bele, hogy nincs nyelvvizsgám. Attól még a műszaki tudásom mitől is függene?

    Komolyan mondom nem értem, hogy hol teremnek ilyen hülye emberek és ki alkalmazza őket bármire is?
  • polarka
    #420
    Blog
  • Sanyix
    #419
    főleg a hozzászólások :D
  • Sanyix
    #418
    Ez nagyon jó :)
  • sz4bolcs
    #417
    Igen, aki komolyan veszi az valószínűleg félreérti őket. Mindenesetre nagyon elgondolkodtató.
  • remark #416
    Rá kell érezni az ízére. Elsőre nem esik le az embernek hogy mit csinálnak és miért csinálják. Olvass el pár véletlenszerűen kiválasztott bejegyzést és ezek hozzászólásait is, hátha rákapsz az ízére. (Bár úgy tűnik mintha ezen már túl lennél...)
    Itt van pl. egy bejegyzés amit olvass el kommentekkel együtt: Sztereotípia. Érdemes elolvasni hgf ötleteit arról hogy szerinte mi ez a blog valójában. Szóval szabad a gazda. Mi ez a blog? (Költői kérdés, ne itt beszéljük meg.)
  • sz4bolcs
    #415
    "@molnibalage:
    Azért ennyire senkit nem érdekel. De legalább kibújt a szög a zsákból, tehát nincs is diplomád! Ráadásul áramlásokkal foglalkozol, mint egy egyszerű halász... Akkor mégis honnan lenne fogalmad az űrutazásról?!"

    xDDDDDDDD
  • polarka
    #414
    Jónéhány bejegyzés akkora képtelenségeket fogalmaz meg, h azon sztem már csak röhögni lehet (az emberekből gyakran nevetést vált ki, ha vki vmi köztudottan képtelen dolgot állít, ez sok viccnek is az alapvető működése). Nem a kommentekre értettem, azokba csak egy kicsit olvastam bele.

    Egyébként meg OFF topic. Én csak azt mondom, h értelmetlen foglalkozni velük.
  • polarka
    #413
    Igen, de attól még nevetségesen hülyén állnak hozzá a komoly témákhoz. Vagy én értem félre és ezt nem direkt csinálják? Mert akkor szomorú...
  • polarka
    #412
    Az ISS 20. legénységének 3 tagját küldik fel, ezzel 6 főre növekszik az ISS-en szolgálók létszáma. Első ízben lesz ESA űrhajós a parancsnok októbertől novemberig.
    Magyarul
    Angolul
    Itt pedig élőben követhető a holnap 12:34 órai kilövés Bajkonurból.
  • Molnibalage
    #411
    Szórakoztató? Kinek? Az intelligenciájuk is csak odáig terjed, hogy Cifu nevével viccelődnek. Az ilyen kis hülyék fejét verném a betonba. Másra úgysem jó...
  • remark #410
    Szórakoztató jellegű, de közben nagyon is komoly dolgokat pedzeget.

    Az egyik komment jól bemutatja hogy mi a helyzet:
    Öreg nem tűnt fel, hogy olyan világban élünk, ahol az igazságot csak úgy lehet nyilvánosság elé tárni, ha úgy állítjuk be, mintha viccelnénk?
  • polarka
    #409
    Sztem hagyjad, ahogy elnézem ez alapból egy komolytalan blog. Néhány ált. iskolás szórakozásból megosztja aranyköpéseit kb. Inkább szórakoztató jellegű.
  • sz4bolcs
    #408
    Csak a Svájcosat olvastam, az rohadt jó. :) De nézem a többit is, és ez a blog szerintem +fav lesz. (bocs a sok offért)
  • msstz
    #407
    a horvátországos post az egyik legjobb. ajánlom. :)
  • remark #406
    Ezt érdemes volt ajánlanod. ;-) Köszönöm.
  • sz4bolcs
    #405
    A post írója nem is kommentálta, arról meg nem tehet, hogy vannak, akik komolyan veszik, és egy tréfán kezdenek vitatkozni. :)
  • Molnibalage
    #404
    A hozzászólások alapján nem ez jön le...
  • sz4bolcs
    #403
    Érdemes olvasni a többi bejegyzését is, szerintem szórakoztató.
  • sz4bolcs
    #402
    Ha bölcsész lennél, értenéd az iróniát, és hogy nem gondolja komolyan, hanem a sztereotipiákat figurázza ki.
  • Molnibalage
    #401
    Az légierő parancsnoka sem vezetet minden géptípust mégis ő parancsol nekik. A flotta parancsnoka sem szolgált az összes poszton és mégis ő a főnök. Flavio Briattore tud F1 autót vezetni? Azért a csapata kétszer világbajnok lett.

    Mondtam, idióta aki írta. Biztos valami bölcsészszakos szerencsétlen hülye. Az értelmes bölcsészektől elnézést kérek előre is.
  • msstz
    #400
    szerintem itt csak a nasa igazgatójáról állítja, hogy nem volt a holdon és mégis ő mond meg mindent.
    egyébként is, a rájöttem egy félkomolyan veendő blog.
  • fulopzizou
    #399
    jajj, ne is mond! mindig kiborítanak a holdra szállást cáfoló balfaszok.. Golyószóróval kéne szaporítani őket!
  • Molnibalage
    #398
    Még egy idióta. Igen, az. Szerintem felesleges finomkodni ezzel. Aki ekkora hülyeséget képes leírni, az mi más lehet?
  • fulopzizou
    #397
    Nah ezt majd kipróbálom!!! Kösz szépen!!!
  • Molnibalage
    #396
    Digitális géppel is kipróbálhatod. Vegyél egy labát és tegyél elé egy kisebb gömböt. Aztá zoomolj rá távolról és láss csodát! :)
  • fulopzizou
    #395
    Kösz srácok! Pedig állítólag jó vagyok fizikából..
  • Molnibalage
    #394
    A fókusztávolság változtatásával csökken a kamera látószöge viszont egyes tárgyak méret ettől változik. Youtubon szerintem ezer videó van erről. Field of wiev zoom és optics szavakkal próbálkozz szerintem.
  • [NST]Cifu
    #393
    Roppant egyszerű, a nap cirka 150 millió kilométerre van tőlünk, átmérője pedig 1,390 millió km. Az űrsikló mintegy 560km magasan volt a Föld felszínétől, a hossza pedig 56 méter.

    Ebből ki lehet számolni, hogy adott fókusztávolságnál mekkorának tűnik majd a képen az űrsikló, és mekkorának a nap.

    De még egy példát tudok adni: gondolj a napfogyatkozásra. A nap és a Hold látszólagos mérete csaknem megyegyezik. Csak az egyik ~150 millió km-re van, a másik meg ~400.000 km-re, viszont sokkal-sokkal kisebb.
  • fulopzizou
    #392
    Nm tudnád részletesebben ezt elmagyarázni? érdekelni h mi a fizikai háttere.
  • gothmog
    #391
    Pedig tényleg nagy nap volt, amikor elindult a küldetés. A csillagászat, és az űrkutatás nagy napja.
    (bocs, magas labda volt)