52965
  • Frakk
    #266
    Mivel nem akarsz a ramp start miatt késni, ezért még jó, hogy muszály előbb kezdeni a küldetést, mint a felszállás időpontja. Szerintem ez elég logikus nem? Az meg hogy neked nem sikerült a ramp start, még nem azt jelenti, hogy rosszul működik. Mint írtam nekem nem volt semmi gond.

    Azok után, hogy sérelmezted, hogy (az amúgy sokkal régebbi) Falcon billentyűzetosztását mért nem igazították a lock on-hoz, most már a misson editorja is gáz, mert nem olyan mint a lomacban.

    Amúgy, hogy Seaweedel együtt nehogy azt higgyétek, hogy meg akarlak téríteni:
    játsz inkább a sokkal (l)user frendlybb lomaccal, a Falcon nem neked való.
  • Frakk
    #265
    De 20%-ig felmegy az rpm nem? Akkor szerintem az lehet a baj, hogy 0-rol először föl kell tolni a gázkart kb a feléig, aztán idle detent, aztán 70% ra nyomod a gázkart, aztán amikor az rpm fölmegy 70-ig, akkor lehet visszavenni a gázkart nullára. Én épp most repültem egyet ramp startól, és minden ok volt.
  • [NST]Cifu
    #264
    A radarvezérlésű sidewinder most is van. M és P típusból is létezik. Bár az M stéria a 80-as évek végére 90-es évek eljére jellemző, de most is ez a legelterjedtebb és most is elég korszerű. (Persze nem az új X-hez képest.)

    Hol van rendszerben félaktív radaros AIM-9? A Pakisztáni F-16 Block15-ösökön, esetleg...
    A nyugati országokban kizárólag infravörös AIM-9-eseket használnak, úgy 25 éve.

    A sidewinder majden ugyanezt tudja, mert bár nem mozog a raketta infrafeje de +/-60 fokban lát előre. Mellesleg a motgatható fejben mechanika van, aminek nagyobb a meghibásodási esélye mint a mozgóalkatrész nélküli nagylátószögű sidewindernak.

    Szegény AIM-9M nagyon örülne, ha +/-60°-ban látna, de erre nem képes, csak +/-30°-ra (illetve pontosabban +/-27°-ra), még az R-73RDM is csak +/-45°-ban lát, a +/-60° csak a sisakcélzó segítségével elérhető. Az R-73RDM-2 már valós +/-60°-ban lát, sisakcélzóval azonban lehetséges a +/-80°-ban való célbefogás is (ez a típus került pl. nemrég az Indiai Szu-30MKI gépekre).

    Még az AIM-9X is csak +/-45°-ra képes (JHMCS-vel lehet befogni célt +/-80° közötti tartományban)...

    Mellesleg R-73-ból 3 db kelett Etiópiában egy Mig-29UB lelövéséhez, pedig egy ukrán zsoldos volt a piltóa. Nem lehet a pilóta bénaságára fogni.

    Az Etiópia és Eritreia között zajló háborúban eléggé kétes eredetű felszerelést használtak, és eléggé mostoha körülmények között. Nem túl fair összehasonlítási alap...

    Ugyanis egy fegyver értékét nem csak a harcászati jellemzői határoznak meg. Minden ruszki raketta nagy hátránya, hogy nem tárolható évtizedekig és ha csak 8-10 órát is van fennt al levegőben már szervízelni kell.

    De cserébe egy R-73E ára kevesebb, mint fele egy AIM-9M-nek...

    Egyébként ezért van az AA-10-nek is IR és radaros verziója is.

    Az R-27-esnek azért csinálták meg a félaktív és az infravörös változatát is, mert rugalmas rakétacsaládot akartak létrehozni, azonban az R-27T nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, 10-15km+ távolságból észlelni infravörös tartományban egy repülőgépet csak ideális körülmények között lehet. Emiatt is nem terjedt el az R-27T/ET...
  • 42nd Intruder
    #263
    Startot probáld ez alapján
  • bgabor
    #262
    Hát ez csúcs!
    A kapcsolgatható cockpit miatt adtam még egy esélyt a programnak.
    Megpróbáltam a rámpáról kezdeni a tréning missziót(így teljesen nulláról kell elindítani a gépet). Nem engedte. Fél óra tökölődés és manualolvasgatás után sem tudtam, hogyan lehet a küldit rámpáról indítani. Egyszerűen nincs benne a manualban. Aztán hagytam a fenébe, rákerestem itt a fórumon és kiderült, hogy előre kell állítani a küldetés kezdetét fél órával a felszállás elé. Ezt persze a training küldetéseknél nem engedi a gép (túl logikus is lenne ha a takeoff training küldit be lehetne állítani rámpáról indulásra). Na a mission editorral(ami egyébként iszonyatosan silány minőségű, olyan dolgokat nem lehet megcsinálni vele, hogy megváltoztatani egy már letett objektum fajtáját,stb) összehoztam végül egy missziót ahol a rámpáról tudtam végre indulni. Végre ott ültem az álló gépben. Na akkor kezdtem a manual alapján beindítani a gépet, a sokszáz kapcsolót megfelelő sorrendben. "Picit" nehezíti a dolgot, hogy ha ALT TAB-al átváltasz az Adobe Readerre(a manualra ugyebár) akkor a játék azonnal kilép. Úgyhogy vagy kinyomtatod a többszáz oldalas manualt, vagy szépen megjegyzed mit kell csinálni. Nagyobb gond, hogy a gép a manualban leírt módon sem kel életre. Én is addig jutottam egyébként mint demcsi. Már fölpörög a hajtómű. Aztán bármit nyomok, semmi sem történik. Egy idő után leáll. Nem is tudom hogyan jutottam idáig, mert a Master Fuel gombot még mindig nem találom(nincs ilyen feiratú gomb) a main powert battery állásba raktam.
    Persze a manual (ugyebár az a manual amit csak akkor tudsz megnézni ha előtte kilépsz a játékból) csak körülbelül adja meg a működtetendő gombok helyét.(A-B-C-D-E-F-G részelgre osztja az egész műszerfalat, aztán annyit mond, hogy a Fuel switch a B résznél van, kár hogy ott nincs ilyen gomb) Na mind1. Nem működik. További érdekes dolgokra leltem a mission editorban és az Encikopédiában (legalábbis a lockonban így hívták a háttéranyagot, itt valami tactical szarság a neve,nem ugrik be). A játék az F-16 D változatát mind az Enciklopédiában, mint az editorban együlésesnek (!) jelzi. (dacára annak hogy az F-16 leírásánál azt írja hogy a D a kétüléses verzió, ezt én is így tudom).
    Editorban beállítom hogy a gépem egy F-16D Block 52 legyen, elindul a gém erre simánn ott dekkol a kifutón egy együléses gép. Hát ez maxigáz!
    Megrökönyödéseim után arra a következtetésre jutottam, hogy jobban járok ha inkább előkotrom a Lock On cdmet.
  • demcsi
    #261
    na fiúk miután kiveszekedtétek magatokat a radaros kisérleti windereken meg a LOCK on hibáin, ideje hogy a topic eredeti témájába vágó kérdésel is foglalkozzunk:

    már 2 napja próbálkozok az f16 földi indításával de eddig sikertelenül:

    MAIN PWR/Master Fuel->on,
    Eng feed/EPU/FUEL QTY/AIR SOURE->norm,

    indító turbina felpörgeti a hajtóművet 25% ig, ilyenkor a gázkar előretolásával lehet az üzemanyagbetápálást és a gyújtási folyamatot elindítani

    de semmi se történik hiába adok neki gázt....

    vagy 20x elzongoráztam más beállításokkal is, hol a belső, hol a póttartályokról kezdtem meg az üzemanyag betáplálását, akkor se változik semmi se
  • Seaweed
    #260
    Legjobb tudomasom szerint sehol sem all rendszerben lokator vezerlesu csorgokigyo, es nagyon jol ismerem a KOLS es az R-73E rendszerek kepessegeit.
  • Caterpillar
    #259
    Oké akkor módosítok!

    Mi értelme lenne Lock On -ban lézerbombát A-10 -re rakni ha nincs ami megvilágítsa neked?? Mellesleg mindenre lehet lézerbombát rakni amire lehet sima bombát... A megjelölés lényeg...
    Ilyen a Lock On ez van én speciel nagyon szeretem a hibáival együtt is! Ja és mivel nem A-10 -el repülök nem is zavar hogy nincs rajta Lézerbomba!
    Halkan jegyzem meg egy két sort át kell írni az egyik cfg ben és már van rajta...
    Addig is pár kép az új "Lázer" bombákról...
    első
    második
    harmadik
  • Frakk
    #258
    És ha megnézed az interneten lévő leírásokat, a fegyverzet felsorolásánál írják a lézeres bombákat.
    google keresés: A-10 laser guided bombs
    Ismét első link.
  • Frakk
    #257
    Én úgy tudtam lehet rá rakni, csak targeting pod-ja nincs, így vki másnak kell lézereznie. Nekem legalábbis így rémlik. És a Falconban is lehet rá rakni.
  • Caterpillar
    #256
    "és miért nem lehet lézervezérlésű bombát tenni a Lock on -ban az A-10-re?"

    Mert csak az A-10C tud lézervezérlésű bombákat hordozni a C pedig a legújabb korszerűsítési program az A-10 -hez...
  • Molnibalage
    #255
    Nos utánanéztem egy-két dolognak. A radarvezérlésű sidewinder most is van. M és P típusból is létezik. Bár az M stéria a 80-as évek végére 90-es évek eljére jellemző, de most is ez a legelterjedtebb és most is elég korszerű. (Persze nem az új X-hez képest.)

    A R-73 -ról nem okoskodtam, csak leírtam a korlátait. A maga kategóriáján belül egy jó fegyver, de közel sem egyedülálló. A sidewinder majden ugyanezt tudja, mert bár nem mozog a raketta infrafeje de +/-60 fokban lát előre. Mellesleg a motgatható fejben mechanika van, aminek nagyobb a meghibásodási esélye mint a mozgóalkatrész nélküli nagylátószögű sidewindernak. Mellesleg R-73-ból 3 db kelett Etiópiában egy Mig-29UB lelövéséhez, pedig egy ukrán zsoldos volt a piltóa. Nem lehet a pilóta bénaságára fogni.

    Ugyanis egy fegyver értékét nem csak a harcászati jellemzői határoznak meg. Minden ruszki raketta nagy hátránya, hogy nem tárolható évtizedekig és ha csak 8-10 órát is van fennt al levegőben már szervízelni kell.
    A gépekre rakható fegyverkeről meg annyit, hogy csak kazettás bombából van/volt kb. 20 verzió az USA-ban. +hol van a napalm,+ bombák 250-2000 fontosig vannak és miért nem lehet lézervezérlésű bombát tenni a Lock on -ban az A-10-re?
    Arra a gépre (és a F-16-hoz)még a régi szép időkben kb.95-100 fegyvertípus volt rendszeresítve! (ez nem elírás). bgabornak meg annyit, hogy a Szu-25 alaptípusához is vagy 50-féle függesztmény létezik!

    Seaweednek pedig üzenem, hogy gondolkodjon egy kicsit mielőtt agresszíven letámadna másokat. A sisakcélós cucokkat azért rendszeresítik, mert hasznosak, de mint leírtam az IR vezérlésnek ez a korlátja. Mit gonodolsz miért nem lehet zárt felhőzetnél LANTIRN és más infravörös célzó segítségével földi célokat támadni? Mert az infravörös fény és suágrzás elnyelődik és szóródik a párás levegőben. (tudod hogy mi az a törésmutató?)Egyébként ezért van az AA-10-nek is IR és radaros verziója is.
  • Seaweed
    #254
    csinaltam ide bannert:

  • Seaweed
    #253
    Nekem nincs meg a FC aka 1.1.
  • bgabor
    #252
    Hát kösz az infókat. Nektek meg van amúgy? (Caterpillarnak megvan, azt értem)
    Mert gondolom a külföldi vásárlás és a Starforce nem csak engem gátol a beszerzésben. :-)
    Online egyébként Lock onnal vagy Flaming Cliffsel nyomultok?

    Talán tényleg a Lock-on topicban lenne a helye,de biztosan nem zavar itt senkit.
  • Seaweed
    #251
    Nah akkor flamelek kicsit :D

    ...

    megse! inkabb neztek at az idevago topicba oda tettem be oket!
  • Caterpillar
    #250
    Oksa! Nem tudtam...
  • Seaweed
    #249
    Simware-nek van uzlete belgiumban.
  • Seaweed
    #248
    Galaxisban nem is fogsz..soot sehol se gfogsz szerintem kapni mo.-n! Europaban is kethelyen, angliaban, es belgiumban, vagy oroszoktol kozvetlen, illetve az usabol...viszont azt nem ertem hogy miert ezt ide? Van lockon topic..te is jarsz arra ;)
  • Caterpillar
    #247
    CDGalaxisban ne is keresd..
    Tekintve hogy csak neten lehet megvenni...
    Ja és nem CSAK Su-25T az újdonság... Ott van pl az AFM (igaz csak Su-25/T de nagyon durca) ami neked máris jó ugye a repült típusod miatt... Aztán van még iszonyat törésmodell (minden gépen...) javított FM a többi gépen... Évszakok...
    LOD -olt Mig-29 ami valljuk be elég nagy előny mert nem mindegy hogy 1 km -ről is 20'000 poligont rajzol a gép vagy csak a 1/3 -át... Ue igaz a földi egységekre (megint jópont Su-25 -nek) Javított netkód... Realisztikus hud és radarüzemmódok a vadászoknak meg még nagyon sok minden!

    A letöltős $29.00 a dobozos meg asszem $40+ postaköltség - cserébe nincs baszódás a starforce -val...
  • bgabor
    #246
    Hát ha gondot okoz akkor bocs, vedd úgy hogy nem szóltam.
  • bgabor
    #245
    Igen, néztem a CD G@laxisnál is, de nem volt. Bár nemtudom hogyha lett volna megvettem e volna, mert nem hiszem hogy a Szu-25T megérdemel újabb 10k Ft-t, amennyiért anno a Lock ont vettem, a megjelenés napjaiban. Bár ez a gépágyúkonténer dolog elgondolkodtatott, hogy talán mégis érdemes lenne. :-)
  • Caterpillar
    #244
    Őőő ezt talán nem itt kéne..
    Egyébként szinte minden ua. mint offline csak épp a vadászfedezet is meg a csapásmérő kötelék is "humán"...
  • bgabor
    #243
    Online repülöd? Az király lehet. Én a Lock onban a Frogfootal repültem a legtöbbet, hadjáratot meg single küldiket. Mesélj, hogyan zajlik ez online? Ti rárepültök a célra a többiek meg fedeznek titeket? Tényleg kíváncsi vagyok, hogyan zajlik ez.
    Egyszer leszedtem egy average szintű F-16ost a Frogfoot R-60asával. :-)
  • bgabor
    #242
    Tudom hogy nem te kifogásoltad, nem rád utaltam.
  • Caterpillar
    #241
    Mármint megvenni??
  • bgabor
    #240
    Sajnos csak a Lock onról tudok nyilatkozni, a Flaming Cliffet sehogysem tudtam beszerezni.
  • Caterpillar
    #239
    Nekem ne mond...

    Összegezve (és megpróbálva lezárni az egész vitát) a két szim teljesen eltérő kategória...
    Lock On a szép grafikával, AFM -el, nem dinamikus kampánnyal és kicsit gyengébb avionikával száll ringbe a Falkonnal ami viszont csúnyácska graffal, gyengébb FM -el, dinamikus kampánnyal és erős avionikával van ellátva...

    Konklúzió:
    Kár veszekedni, fikázni a másikat, mert van akinek ez jön be jobban, van akinek meg az. Mindenkinek más az értékrendje, mindenki döntse el mi tetszik neki jobban és játszon azzal, de ne fikázza a másikat... Píísz
    Az igazi a kettő együtt lenne, de ez csak egy szép álom...
  • bgabor
    #238
    Bocs, ez kétszer küldődött el.
  • bgabor
    #237
    Aha, persze, a Szu-25ösre meg lehet szerelni 23mmes gépágyúkonténert is, mégsincs benne egy játékban sem. Ahogy mondjuk vegyitöltetszórók sem. De nagyon úgy érzem hogy te csak kötekedni akarsz. Azt hiszem tényleg felesleges vitázni veled. Ahogy mondtam, játsz legalább egy hónapot a felpeccselt full Lock onnal,mint mi és akkor már vitázhatunk a dolgokról.
  • Frakk
    #236
    Amúgy annyira nem elhanyagolható különbségek vannak a különböző kazettásbomba fajták között.
  • Frakk
    #235
    Bár ez lenne
  • Caterpillar
    #234

    Legyen.. Nics benne hatmillió féle töltet (he, at, vegyi, ejtőernyős...etcetcetc) a kazettásbombákhoz DE ez legyen a legnagyobb problémád az életben én ezt kívánom!
  • Frakk
    #233
    google keresés: cluster bombs A-10
    Nézd meg az első linket! Nézd, hogy hányféle kazettásbombát lehet rárakni.
  • Frakk
    #232
    Hát azért a kazettásbomba elég alapvető fegyverzet egy tankgyilkos gépen. Sőt nem csak azon. Nézd meg, hogy a Falconban hány féle kazettásbomba van, és milyen gyakran kell őket használni. Az ellenséges csapatok támadására az AGM-65-ös mellet a kazettásbombák a legelterjedtebbek. Szóval ezt a vegyitöltetszórós példát én nem igazán értem.
  • Caterpillar
    #231
    Ez sem igaz 1.1 ben 4 -et tudsz rátenni mindkét Su-25 -re.. (SPPU-22 a becsületes neve)
    Természetesen a gépágyúcső állítható -45° -ig folyamatosan és szakaszosan is sőt a saját korlátai között még követni is tudja a megjelölt célt...
  • Caterpillar
    #230
    Én nem kifogásoltam csak próbáltam korrigálni... OFAB pedig NINCS a játékban ( FAB család módosított töltettel + ernyővel + más kialakítással)... UB blokknál nem az indítóblokkra hanem a rakéta töltetére gondoltam (HE, HEFRAG, Kumulatív, Hollow Charge)
    Jut eszembe elég jól ismerem a Su-25 -öt (Lock On ban) főleg hogy azzal repülök (http://www.vmh59.hu -a reklám helye) szal tudom mi merre hány méter...
  • bgabor
    #229
    Aha, persze, a Szu-25ösre meg lehet szerelni 23mmes gépágyúkonténert is, mégsincs benne egy játékban sem. Ahogy mondjuk vegyitöltetszórók sem. De nagyon úgy érzem hogy te csak kötekedni akarsz. Azt hiszem tényleg felesleges vitázni veled. Ahogy mondtam, játsz legalább egy hónapot a felpeccselt full Lock onnal,mint mi és akkor már vitázhatunk a dolgokról.
  • bgabor
    #228
    Lock onban lehet rakni szu-25re az összes kaliberű nem-irányított rakétát (UB blokkok) továbbá az összes méretű FAB/OFAB bombát, továbbá ejtőernyős és betonromboló bombákat különböző méretekben. Még világítótöltetszórót is, aminek az a feladata hogy sokáig égő magnéziumtöltetekkel bevilágítság a hadszínteret. Tényleg nagyon széles a választék. Egyedül atom nincs. Úgyhogy még mindig nem értem, miért kifogásolják egyesek a fegyverválasztékot.
  • Caterpillar
    #227
    Na ez így ebben a formában nem igaz mert Su-25/Su-25T -n van még pl: h-25T/MT, H-31P, egy rakat katisbomba töltet (van vegyi is...), FAB család külömböző verziói, UB blokk töltetek különböző fajtái, gépágyúlőszerek külömböző fajtái, H-23L, S-25 külömböző verziói, vegyibombák (KHB-250/500), atombomba(IAB-500 -at tud vinni ami az atombomba gyakorló verziója ergó atomot is tud vinni), OFAB-100/250...

    Ja és egy kis korrekció #203 -hoz:

    Az IR(Infra Red) rakéták nem lézerrel működnek, hogy ne lássanak ködben... Hőképet keresnek ergó világít a gép az infraképen...
    Ha nappal szemben indítod már más tészta, de most nem erről volt szó...
    Ja és rohadtul nem mindegy, hogy R-27ER -t vagy TE -t indítasz tekintve az egyik félaktív a másik meg IR...

    Most én is írhatnám (mint elöttem már egy páran) mielött baromságokat írnál nézz utána..


    Köszike!