52903
  • Caterpillar
    #244
    Őőő ezt talán nem itt kéne..
    Egyébként szinte minden ua. mint offline csak épp a vadászfedezet is meg a csapásmérő kötelék is "humán"...
  • bgabor
    #243
    Online repülöd? Az király lehet. Én a Lock onban a Frogfootal repültem a legtöbbet, hadjáratot meg single küldiket. Mesélj, hogyan zajlik ez online? Ti rárepültök a célra a többiek meg fedeznek titeket? Tényleg kíváncsi vagyok, hogyan zajlik ez.
    Egyszer leszedtem egy average szintű F-16ost a Frogfoot R-60asával. :-)
  • bgabor
    #242
    Tudom hogy nem te kifogásoltad, nem rád utaltam.
  • Caterpillar
    #241
    Mármint megvenni??
  • bgabor
    #240
    Sajnos csak a Lock onról tudok nyilatkozni, a Flaming Cliffet sehogysem tudtam beszerezni.
  • Caterpillar
    #239
    Nekem ne mond...

    Összegezve (és megpróbálva lezárni az egész vitát) a két szim teljesen eltérő kategória...
    Lock On a szép grafikával, AFM -el, nem dinamikus kampánnyal és kicsit gyengébb avionikával száll ringbe a Falkonnal ami viszont csúnyácska graffal, gyengébb FM -el, dinamikus kampánnyal és erős avionikával van ellátva...

    Konklúzió:
    Kár veszekedni, fikázni a másikat, mert van akinek ez jön be jobban, van akinek meg az. Mindenkinek más az értékrendje, mindenki döntse el mi tetszik neki jobban és játszon azzal, de ne fikázza a másikat... Píísz
    Az igazi a kettő együtt lenne, de ez csak egy szép álom...
  • bgabor
    #238
    Bocs, ez kétszer küldődött el.
  • bgabor
    #237
    Aha, persze, a Szu-25ösre meg lehet szerelni 23mmes gépágyúkonténert is, mégsincs benne egy játékban sem. Ahogy mondjuk vegyitöltetszórók sem. De nagyon úgy érzem hogy te csak kötekedni akarsz. Azt hiszem tényleg felesleges vitázni veled. Ahogy mondtam, játsz legalább egy hónapot a felpeccselt full Lock onnal,mint mi és akkor már vitázhatunk a dolgokról.
  • Frakk
    #236
    Amúgy annyira nem elhanyagolható különbségek vannak a különböző kazettásbomba fajták között.
  • Frakk
    #235
    Bár ez lenne
  • Caterpillar
    #234

    Legyen.. Nics benne hatmillió féle töltet (he, at, vegyi, ejtőernyős...etcetcetc) a kazettásbombákhoz DE ez legyen a legnagyobb problémád az életben én ezt kívánom!
  • Frakk
    #233
    google keresés: cluster bombs A-10
    Nézd meg az első linket! Nézd, hogy hányféle kazettásbombát lehet rárakni.
  • Frakk
    #232
    Hát azért a kazettásbomba elég alapvető fegyverzet egy tankgyilkos gépen. Sőt nem csak azon. Nézd meg, hogy a Falconban hány féle kazettásbomba van, és milyen gyakran kell őket használni. Az ellenséges csapatok támadására az AGM-65-ös mellet a kazettásbombák a legelterjedtebbek. Szóval ezt a vegyitöltetszórós példát én nem igazán értem.
  • Caterpillar
    #231
    Ez sem igaz 1.1 ben 4 -et tudsz rátenni mindkét Su-25 -re.. (SPPU-22 a becsületes neve)
    Természetesen a gépágyúcső állítható -45° -ig folyamatosan és szakaszosan is sőt a saját korlátai között még követni is tudja a megjelölt célt...
  • Caterpillar
    #230
    Én nem kifogásoltam csak próbáltam korrigálni... OFAB pedig NINCS a játékban ( FAB család módosított töltettel + ernyővel + más kialakítással)... UB blokknál nem az indítóblokkra hanem a rakéta töltetére gondoltam (HE, HEFRAG, Kumulatív, Hollow Charge)
    Jut eszembe elég jól ismerem a Su-25 -öt (Lock On ban) főleg hogy azzal repülök (http://www.vmh59.hu -a reklám helye) szal tudom mi merre hány méter...
  • bgabor
    #229
    Aha, persze, a Szu-25ösre meg lehet szerelni 23mmes gépágyúkonténert is, mégsincs benne egy játékban sem. Ahogy mondjuk vegyitöltetszórók sem. De nagyon úgy érzem hogy te csak kötekedni akarsz. Azt hiszem tényleg felesleges vitázni veled. Ahogy mondtam, játsz legalább egy hónapot a felpeccselt full Lock onnal,mint mi és akkor már vitázhatunk a dolgokról.
  • bgabor
    #228
    Lock onban lehet rakni szu-25re az összes kaliberű nem-irányított rakétát (UB blokkok) továbbá az összes méretű FAB/OFAB bombát, továbbá ejtőernyős és betonromboló bombákat különböző méretekben. Még világítótöltetszórót is, aminek az a feladata hogy sokáig égő magnéziumtöltetekkel bevilágítság a hadszínteret. Tényleg nagyon széles a választék. Egyedül atom nincs. Úgyhogy még mindig nem értem, miért kifogásolják egyesek a fegyverválasztékot.
  • Caterpillar
    #227
    Na ez így ebben a formában nem igaz mert Su-25/Su-25T -n van még pl: h-25T/MT, H-31P, egy rakat katisbomba töltet (van vegyi is...), FAB család külömböző verziói, UB blokk töltetek különböző fajtái, gépágyúlőszerek külömböző fajtái, H-23L, S-25 külömböző verziói, vegyibombák (KHB-250/500), atombomba(IAB-500 -at tud vinni ami az atombomba gyakorló verziója ergó atomot is tud vinni), OFAB-100/250...

    Ja és egy kis korrekció #203 -hoz:

    Az IR(Infra Red) rakéták nem lézerrel működnek, hogy ne lássanak ködben... Hőképet keresnek ergó világít a gép az infraképen...
    Ha nappal szemben indítod már más tészta, de most nem erről volt szó...
    Ja és rohadtul nem mindegy, hogy R-27ER -t vagy TE -t indítasz tekintve az egyik félaktív a másik meg IR...

    Most én is írhatnám (mint elöttem már egy páran) mielött baromságokat írnál nézz utána..


    Köszike!
  • arty
    #226
    a bunko stilusu hszeket kivéve élmény ez a topik is, holott lövésem sincs a valós háttérről :) teljesen más érzés ezek "tudatában" repkedni, h ezek tényleg bennevannak egy egy játékban :O
  • Frakk
    #225
    Jó az lehet, de Seaweed már a "sidewinderből készült radaros verzió" kijelentéstől kiakadt, ami így önmagában igaz.
  • ceas
    #224
    Na azaz neuro, közben csináltam shot-ot erröl a redout-ról, de ha sikerült akkor hagyom, nekem is hasonloan jött elö. Blackout nekem se volt.
  • [NST]Cifu
    #223
    Már nem azért a 20 fillérért, de a félaktív radaros Sidewinderek őskori leletek, és abban téved Molnibalage, hogy az infravörös rendszerek "használhatattlansága" miatt készült "radaros" verzió az AIM-9-ből. Ráadásul ahogy a forrásod is említi, ezeket is gyorsan kivonták a légiharci feladatkörből, és AGM-122 Sidearm-á alakították át a maradékot.
  • Frakk
    #222
    Csak kíváncsi vagyok (nem mintha számítana, csak ha már így emlegeted), hogy te mit tettél le az asztalra.
  • Frakk
    #221
    Na most aztán megint jól megmondtad.
  • Seaweed
    #220
    Te most provokalsz engem? Elobb tegyel le valamit az asztalra!
  • Seaweed
    #219
    "Pedig midig ezzel reklámozzák a ruszkik, hogy milyen fasza a sisakcélzóval ellátott gép dogfightban. A sidewinderből ezért készült radaros verzió!"

    Igen! Ertem en! Szovalakkor ezert rendszeresitik megveszekedett modon nyugaton az ossze sitpusom JHMCS sisakcelzo rendszert, es a nagy szogeleteresben is indithato AIM-9X raketat, mert a KOLS+R-73 olyan marhara "szar" lett... ertem en..csak a szakemberek nem ezt mondjak..de biztos par koloknek igaza van az SG forumban! LOL!
  • Frakk
    #218
    Legalább inkább kussolnál ha hülyeséget írtál, ehelyett a szánalmas duma helyett.
  • Frakk
    #217
    Jaj, amikor már mást nem tudsz mondani, akkor jön ez a "nem megyek le a te szintedre" szöveg. Hát gratulálok, elég szánalmas.
  • Seaweed
    #216
    Te meg mindig azt hiszed hogy leallok veled vitatkozni?! Meg mindig el vagy tevedve...
  • Frakk
    #215
    Aha, tisztában vagy vele? A 206-os meg 207-es hozzászólásodból nem ez derül ki. Az viszont tény, hogy függetlenül attól, hogy mennyire vált be, Molnibalage nem mondott hülyeséget.
  • Frakk
    #214
    Mostmár igazán nem akarok kötözködni, csakhogy akkor ez az idézet nem igaz:
    "10et és a Szu-25ösz is fel lehet az összes létező levegő-föld fegyverrel szerelni, ami csak létezik rájuk. "

    Merthogy az Mk20-asnál kicsit több fajta kazettásbombát lehet rárakni az A-10-esre.
  • Seaweed
    #213
    Tisztaban vagyok azzal hogy keszult lokator vezerlesu csorgokigyo...de olyan elterjedt mind a feher hollo. Meg irtozatosan be is valt.
    Nem mellekesen NEM ALL RENDSZERBEN!...ennyi kar volt megint megszolalni! Se a flakon4, os AF se Lomacban szereplo tipusokon.

    jo kep a #207-hez:
  • Frakk
    #212
    Hehe, először én is meglepődtem a radaros sidewinderen, de szerintem ha már annyira nem tetszett neked az én lehülyézős stílusom, akkor te se legyél ilyen. Mellesleg én nem mondtam semmi hülyeséget, te viszont most igen.

    Használd a googlet, mielőtt baromságot mondassz:
    "The limited performance of the AIM-9B prompted the Navy to look for improvements. The AAM-N-7 Sidewinder IC was developed in two version: a semi-active radar homing version (called Sidewinder IB in source [1]), designated AIM-9C in 1963, and an IR guided version, later designated as AIM-9D."


    "Although each of those versions had various seeker, cooling, and fusing differences, all but one shared infrared homing. The exception was the US Navy AAM-N-7 Sidewinder IB (later AIM-9C), a Sidewinder with a semi-active radar homing seeker head developed for the F-8 Crusader."
  • Seaweed
    #211
    MK20 Rockeye II


  • Seaweed
    #210
    akarod mondani hogy R-73
  • Frakk
    #209
    "10et és a Szu-25ösz is fel lehet az összes létező levegő-föld fegyverrel szerelni, ami csak létezik rájuk. "
    A-10-esre például milyen kazettásbombákat lehet rá rakni?
  • bgabor
    #208
    Milyen választható fegyverzetnek kellene lennie benne? Nem értelek. A légiharcra tervezett gépekre az összes általuk bevethető légiharc rakéta felrakható. Az F-15ösnél van AIM-9,AIM-7 és AIM-120. De a valóságban is ezeket használja za F-15 akárcsak a többi nyugati típus. A Szuhojoknál és a MiGeknél is használható az összes általuk bevethető típus. Igen, a két szuhojnál ez az R-60,R-70 rakétákra és az R-27 különböző fajtáira korlátozódik. De ezenkívül más fajtát nem is lehet indítani róla. Szóval minden benne van a programban, amit csak be lehet vetni róluk. MiGeknél szintén. MiG-29A nél ugyebár ugyanúgy az R-60,R-70 és az R-27R. MiG-29Cnél ehhez méh hozzájön az R-77. Igazán nem értem mi a probléma velük. A program két támadógépét az A-10et és a Szu-25ösz is fel lehet az összes létező levegő-föld fegyverrel szerelni, ami csak létezik rájuk.
    Szóval fegyverzetet tekintve minden a helyén van a Lock-onban. Szeretném ha kifejtenéd, mit értesz az alatt hogy alig van benne választható fegyverzet.
  • Seaweed
    #207
    Igen valoszinu ezert hasznaljak fel LM-nel..es a Block 60-on mar meg is jelenik..biztos.

    Jezus! Nezz mar legyszives utana a dolgoknak!

  • Seaweed
    #206
    "A sidewinderből ezért készült radaros verzió!"

    Hogy mivan?
  • Frakk
    #205
    Az fasza! És mivel, és hol?