52965
  • Frakk
    #146
    De ez, amit idézel, nem a hagyományos értelemben vett dugóhúzóra, hanem a lapos dugóra vonatkozik.

    Egy fórum topic, a falcon flightmodelljéről:
    http://forums.frugalsworld.com/vbb/showthread.php?t=49839&page=1&

    33-as hsz-ból:
    "Falcon only models out of control behavior for the F-16."
    "A spin in a single engine Cesna is not nearly the same as a fighter plane."

    50-es hsz-ból:
    "the F-16 doesn't go into spins like that. You can spin the F-16 though... but you never get out of that and fall like a bat out of hell to a quick death."
  • Thanatos
    #145
    akkor segittek:
    "According to this article by Lockheed Martin Aeronautics, the F-16 can be spun, and recovered as well as avoided with some cues alotted to the pilot."
  • Frakk
    #144
    "Egyébként van még egy irányítatlan repüléshelyzete az F-16-osnak, a deep stall."

    Ezt is írtam.
  • Frakk
    #143
    A magyartanáromnak meg fingja sincs arról, hogy mi az, hogy dugóhúzó, úgyhogy az ő véleménye nem számít.
  • Frakk
    #142
    Ha jól sejtem a "dugózik" kifejezés nem tetszik neked, pedig nem én találtam ki.
  • Frakk
    #141
    Még nem olvastam végig, de ahogy elnézem ez a deep stall-ról, és nem a dugóhúzóról szól.
  • Seaweed
    #140
    Magyartanarod csokoltatom.
  • neuro
    #139
    http://www.f-16.net/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=36544

    csak egy link a téma lezárására
  • Frakk
    #138
    "fogalmazasoddal is gond van"

    Mi a baj a fogalmazásommal?
  • Frakk
    #137
    Ez a spin chute pedig lapos dugóhoz van.
  • Thanatos
    #136
    olvasd mán el amiket belinkelt...
  • Frakk
    #135
    "Mivel fly-by-wire még jó hogy nem lehet normális dugóhúzót csinálni. Ez nemtudom mért olyan hihetetlen, egyébként meg tény, ha hiszed, ha nem. Laposdugót viszont igen."

    Ezt is írtam.
  • Seaweed
    #134
    Nem te azt irtad hogy, idezek! "fly-by-wire repülő nem dugózik"!!
    Erted is amit leirtal?

    Itt van ra kapasbol egy (ellen)pelda:
    http://www.dfrc.nasa.gov/Gallery/Photo/F-16AFTI/HTML/ECN-22193.html

    aztan ha tovabb ertelmezted es rajottel hogy a fogalmazasoddal is gond van, akkor szerintem mard el a google-t es olvass kicsit.
  • Frakk
    #133
    ""Hát az, hogy nemhitted, hogy a fly-by-wire repülő nem dugózik,"

    Jezus ember! Erted is mit beszelsz? Kicsit tajekozod elobb a tipusbol aztan oszd az eszt!"

    Csak laposdugót lehet F-16-ossal csinálni, de ezt írtam is.
  • Seaweed
    #132
    Az azert eleg erdekes hogy 5 hsz-es ujreg jon lebarmoz akit er, aztan kiderul hogy fingja sincs mirol ir mas, mert azt MEG NEM IS LATTA...de azert csak nyomja tovabb a hulyesegeit...

  • Seaweed
    #131
    "Hát az, hogy nemhitted, hogy a fly-by-wire repülő nem dugózik,"

    Jezus ember! Erted is mit beszelsz? Kicsit tajekozod elobb a tipusbol aztan oszd az eszt!

    Hat ez kesz....tenyleg jobb lett volna csondben maradnod!
  • Seaweed
    #130
    "-2g-t simán ki lehet bírni redout nélkül néhány másodpercig (vagy talán még tovább is, szerencsére még nem próbáltam :)."

    Nah ez a marhasag amit te irsz! Jah igen persze!Neked a verereidben vannak csapszelepek amik pont -3g-re vannak kalibralva es akkor engedik todulni a vered!

    Jobb lett volna ha meg se szolalsz bolcsebb maradsz!
  • Seaweed
    #129
    "Jó hát az AF-et még nem próbáltam"

    Ez de szar! :DDD Milyen topic ez? Flacon 4.0? ez keszvan!
  • neuro
    #128
    felejtsük el
  • neuro
    #127
    erre inkább nem is mondok semmit...
  • Frakk
    #126
    Ja, és bocs, én nem azt mondtam, hogy barom vagy, csak azt, hogy olyanokat írsz.
    Na jó nem kellett volna azt se, csak épp olyan kedvemben voltam :)
    Bocs. Ok?
  • Frakk
    #125
    Hát az, hogy nemhitted, hogy a fly-by-wire repülő nem dugózik, az tényleg baromság volt. Amúgy meg a redout/blackout miatt bocs, lehet hogy arra tényleg nem kellett volna azt írnom, hogy baromság, csak nem gondoltam, hogy ha az eddig minden verzióban ok volt, akkor ebben most mért cseszték volna el. De mingyárt fölteszem az af-et, aztán meglátjuk.
  • neuro
    #124
    Nem is az AF-et próbáltad? Akkor meg miről beszélsz könyörgöm?!

    Lapos dugót sem tudtam benne csinálni - a terhelésnél meg azt hiszed hogy csak 5 másodpercig húztam?

    Az nem gáz ha elmondod a véleményed, még az sem ha igazad van, de legalább normáliasan tennéd, nem úgy hogy lebaromozol embereket, ráadásul úgy hogy még a szóban forgó játékot sem próbáltad!

    Nos akkor ki is volt az aki baromságokat írkált?
  • Frakk
    #123
    Gondolj csak arra, amikor a műrepülők hátonkinyomást csinálnak. Elég valószínű, hogy olyankor megvan a -2g.
  • Frakk
    #122
    Ja, most látom, hogy ott terhelést mutatod. Csak épp azt felejtetted el, hogy sem a redout, sem a blackout nem azonnal jön, szóval egy screenshot még nem jelent semmit. -2g-t simán ki lehet bírni redout nélkül néhány másodpercig (vagy talán még tovább is, szerencsére még nem próbáltam :). A +9-gt viszont tuti hogy bírni lehet egy jó ideig, hiszen a ebben segít a g-ruha. Ha egyből jönne a blackout 9g-nél, akkor nem is lenne értelme, ilyen terhelésre méretezni a gépet.
  • Frakk
    #121
    Jó hát az AF-et még nem próbáltam, de az összes többi Falcon4 verzióban, amivel játszottam, volt redout/blackout. Textúrahiba meg nem biztos hogy a software miatt van, pláne, hogy másnál ilyen nincs (gondolom, de majd kipróbálom én is). Amúgy meg bugok előfordulnak minden játékban, azért adják a patcheket. Mindegy, a dugóhúzó akkor is baromság volt, a textúrahibára én meg csak azt írtam, hogy még nem láttam. Amúgy a két középső képen hol a textúrahiba, mert én nem találtam egyet sem.
  • neuro
    #120
    Textúrahiba

    -2.1G nincs redout

    +8.9G nincs blackout

    Textúrahiba

    Textúrahiba


    Egyébként a red/blackout hiánya már fent van a hivatalos hibalistán is.. szóval gondolkozz már ki az aki baromságokat ír.
  • neuro
    #119
    uuu de leoltott valaki... :)
  • repvez
    #118
    honnan lehet nem torrentes oldalrol letölteni?
  • Frakk
    #117
    Persze megmondom őszintén én sem vagyok megelégedve a Falcon fizikájával (ami tulajdonképpen nincs is), csak idegesítettek a hülyeségek amiket írtál.
  • Frakk
    #116
    Mivel fly-by-wire még jó hogy nem lehet normális dugóhúzót csinálni. Ez nemtudom mért olyan hihetetlen, egyébként meg tény, ha hiszed, ha nem. Laposdugót viszont igen. Nekem már sikerült, még videón is megvan. Szóval a dugóhúzóról ennyit. Egyszerűen baromságot írtál. Egyébként van még egy irányítatlan repüléshelyzete az F-16-osnak, a deep stall. Ilyenkor folyamatosan liftel a gép, és nem lehet átnyomni (csak a megfelelő módszerrel).
    Redout és blackout is van. Még egy hülyeség amit írtál.
    Én nem láttam sehol textúrahibát.
  • ceas
    #115
    A többihez nem tudok hozzászólni, de redout nekem van benne. Közben a ramp startra is sikerült rájönni, a mission briefingnél át kell állítani az órát legalább fél órával a mission kezdetéhez képest és lehet választani a ramp-et, ha esetleg valakinek kellene.
  • neuro
    #114
    Ez volt a baj az alap Falconnal is: az éhező Észak-Korea tucat számra vetette be a Szu-27-eseket :)
  • Gundark
    #113
    Korea 2010ben ádáz harcban levertem az égről egy su 33sm-et. Falkában voltak a kiséretet kicsinálták. :)Ez felbosszantott. Korea már most éhezik. Kurtára nem fognak az oroszok eladni nekik 33ast. (minek a 33 nekik? Miért nem a 30mkk vagy a "sima" 27es? Na mindegy) meg nem is engedné nekik senki. Azt még nem néztem de kína beszáll a partiba az oldalukon? Mert akkor megint viccé válik az egész...

    A lapos dugó sem megy? Szégyenlem de annyira a kereten belül repültem hogy a redoutot észre sem vettem :) Mikor jön az első pecs?
  • neuro
    #112
    Hát az biztos, hogy van benne egy két bug:

    1. lehetetlen dugóhúzóba vinni a gépet
    2. nincs redout/blackout (szuper pilóta?)
    3. textúrahibák midnenfelé
    4. hihetetlen repmodell
    5. még mindig NAGYON sok a Mig Bosznia és Korea felett

    Ezek egyébként azért is bosszantóak, mert a manual midnen oldalon leírja, hogy az AF a jelenlegi legrealisztikusabb szimulátor ami valaha PC-re készült. Elhiszem hogy a fly-by-wire meg a számítógépes vezérlés csodákra képes de azért ez egy kicsit hihetetlen. Ettől függetlenül a GBU-k, a dinamikus hadjárat és az "élő" környezet elég plusz ad hozzá, hogy az első patch-et megvárjam.
  • Seaweed
    #111
    Pesszeeee..aztan a vegen Progress raketat is beelozi...soooot nem is! Allvahagyja 100-on mi?
  • Gundark
    #110
    Nyomaszt a valóság, mi barátom ? Ez nem légifölény, hanem megalázó fölény ami van a falcon javára. remélem még két három golden eagle, és párban lesz a Flankerrel. Sőt bizonyos tulajdonságai már ma jobbak
  • Seaweed
    #109
    De olvasok..de mar amit kerdez azt se hiszem el
  • Gundark
    #108
    mármint

    olvasok=olvasol :)
  • Gundark
    #107
    Nem is viccEz a nagy amerikaji valóság!De tudom mi a bajod Seaweed az hogy a te verdád nem tud ilyet! Egyébként nem olvasok Kővárit?