52903
  • repvez
    #44
    Valaki játszott már helyi hálozatba a falconnal?Leirná hogyan kell beállitani a kapcsolatot meg hogy coop missiont lehessen nyomatni, ha lehet egyáltalán.
  • repvez
    #43
    Ez kérhetném magyarul is:)))!
  • neuro
    #42
    Infó az új AI-ról:

    Falcon AF AI improvements

    --------------------------------------------------------------------------------

    The following info on the Falcon AF Artificial Intelligence is, well, let's just say it is more than just speculation

    The AI has improvements in how it targets aircraft and vehicles according to distance and threat. In an A-A situation, the AI aircraft will try to determine the threat by aircraft type, and, from that, the type of weapons it might be carrying. Tactics will vary according to distance, rather than at a particular range. The number of aircraft and available missiles is also taken into account. The AI is also a lot less likely to get distracted by other enemy units in the area. “Target of Opportunity” has been restricted to fewer mission types, such as Sweep and BARCAP.

    The use of radar on board an AI aircraft is also improved. If they can, they will use Range While Scan and Track While Scan where the conditions require. If they’re launching a Semi-Active Radar Homing missile (SARH), which requires a constant radar lock from the launching aircraft to reach the target, the AI will wait to the last moment before switching to Single Target Track (STT), in order to avoid causing an alert to be sounded in the targeted aircraft’s cockpit. But they won’t switch to STT at the last minute if the AI determines that the target aircraft type isn’t capable of carrying a Radar Warning Receiver.

    The ground units now react to the dynamic circumstances in which they find themselves in. For example, they will now go defensive and spread out of formation once a bomb attack is underway. This tactic reduces the losses the unit might suffer. The human player may successfully get one pass, but after that the ground units will separate. As a consequence, bombing runs are much more challenging. SAM units can also successfully employ ambush tactics against airplanes. Ground artilleries now better support ground units, giving them assistance when required.

    Line of sight or terrain masking has been fixed in Falcon 4.0: Allied Force. The original code impaired units’ ability to see each other or they could see each other while, in reality, they were blocked by terrain. Because the terrain is relatively flat in Korea, it was hard to pinpoint the problem but over Balkan and its mountains, the problem was far more evident.

    A lot of work has improved the way the AI attack ground targets. The AI will jink and go defensive depending on the concentration of AAA fire. They will also manoeuvre to spoof the AAA but also attempt to drop weapons as per the mission goal. But, if the AAA is excessive, making it too dangerous to go in, the AI may abort to avoid being shot down. This is closer to the tactics of a human pilot. The AI will also vary altitude when flying through AAA to throw off AAA operators.

    Hope that little lot whets your appetite, I will continue to keep my ear toi the ground for more tidbits of info.

    Frugal
  • Gundark
    #41
    A freefalconon láttam mig 21es kabint is.
  • Seaweed
    #40
    Vegre egy normalis 21-es modell...(kiveve ugye SFP1 es WoV)


    ez is "szep"
  • neuro
    #39
    Pár új kép:

    http://www.lead-pursuit.com/prodgallery1.asp
    http://www.lead-pursuit.com/prodgallery2.asp
  • repvez
    #38
    Mail ment!
  • Molnibalage
    #37
    Nekem megvan minden ami kellhet neked a Falconhoz. Ha írsz a [email protected] megoldumálható, hogy cd-n elküljem ami kell. Csá.
  • Gundark
    #36
    Komolyanolyan csillaghullás ritkán van mint egy "átlag" küldetés után (mondjuk leszórtál egy menetoszlopot JSOW-val meg megőttél egypár öt maverickkel, esetleg lekaptál egy Q5-öst és máris osztogatják a becsületrendeket)A falcon korábban arról volt hires hogy alig alig ad valami kitüntit az előléptetéseket meg ugye pontra adja (egy tökéletes küldi 13-14 pont)A mostani rangom (ales) 1200ba került A kobra óta annyi van mint a franc....
  • Seaweed
    #35
    "ha leszállok istenné emelnek"

    LOL
  • Gundark
    #34
    A legszembetűnőbb változás nekem az az hogy ha leszállok istenné emelnek. Kitüntetés hegyeket kapokgyakorlatilag egy olyan izé ami a konfigban állit egy csomó mindent.
  • neuro
    #33
    HFFM-et még nem próbáltam. Ez a kobra egyébként mi is egész pontosan? Már mindenfelé olvastam róla, de még soha senki nem mondat meg hogy mit tud :)
  • Gundark
    #32
    A high fidelity flight models-t feltetted? Érdekelne a véleményed róla. Nem új cucc de ha igaz lehet amit leírtak, akkor szebben muzsikál a masina. Pl megkülönbözteti a hajtóművek fajtáját a block szériákban, és a statisztika szerint egészen jól levették a teljesitmény /magasság /levegőbeömés megrakottság felületi terhelés stb dolgot. Nekem bejött de most a kobrával nem megy de úgyis újra kell installálni az egészet, szal akkor a kobrát lehagyom a HFFM kedviért
  • neuro
    #31
    A Freefalconos hadjáratokat próbáltam csak. De azok nam sokban különböznek az eredetiktől.
  • Gundark
    #30
    Nem úúúgy.A freefalconos oneklikkekre. Mert az felmegy. Magára az "új" hadjáratokra volnék kiváncsi ha kipróbáltad őket
  • neuro
    #29
    A Cobrát még nem próbáltam. A kérdésed a FreeFalcon-ra vonatkozott? :)
  • Gundark
    #28
    Azt tudomMet a desert stormot feltettem. De milyen a dolog játszva? Textúra, forgalom, stb..
  • neuro
    #27
    A többi megapatch-hez képest tényleg csak egy klikk (na jó, egy dupla). Azaz csak egy fájlt kell elindítani és az elvégez mindent, nem kell egymás után vacakolni a különböző javításokkal.
  • Seaweed
    #26
    SH3 toltam en is..most piheno palyan van ;)...amugy mostanaban OFP mindenfele modokkal-addonokkal, mindenfele kampany meg egyeni mission..mar hosszu honapok ota...
    Repszim. alig-alig.... (persze ettol meg fentvannak a gepen ;))

    Elso vh-s szim utoljara a Red Baron I-II volt valamikor idoszamitasunk elott 4000-el az eletemben .......reg volt...nem is izgat anyira...nekem kell a 2+ Mach ...
    (Bar az arcade Wings of war-al jol elszorakaztam mikor kijott..)
  • Gundark
    #25
    Tudod mi kéne? Egy jó első világháborús igazi repszim. Döngeti egy fokker eindeckerrel a nyugati front felett legalább 80alValami az il2höz hasonló. Egyébként most mivel játszol? És az SH3 mal. Meg a falkonnal
  • Seaweed
    #24
    Hat tenyleg egy nagy bullshit igy az egesz...a sok keses es az ilyen "egyeb korulmenyek" miatt is ment el a kedvem tole, mar egy ideje...kenetem is eldobtam mar
  • Gundark
    #23
    ÖÖÖ szorri..csak azt hittem Te mint a lokkon felkent papja elsőként izzítottad be a gépet. De amit írtál az szépTényleg ingyen van .szinte. Egyébként komolyan gondolták szerinted hogy ennyiért adják? Végülis "csak" egy kiegészítő...
  • repvez
    #22
    Csak magyar honra gondoltam mivel egy forumon se láttam ezen kivül külön topicot neki.Ha valahogy sikerülne teljesen lecserélniük a grafikus motort a mai követelményeknek megfelelöen és nemcsak foltozgatnák,de megmaradnának a többi részei ez lenne a legjobb vadász szim.
    Egyébként freefalconnal kompatibilis az europai map,probálta már valaki azt a mapot?Hazánk felett lehet repülni rajt és leszálni?
  • Seaweed
    #21
    Dehogy vettem....nezz be a lock on topicba....
  • Gundark
    #20
    hát ja. De ha belegondolsz annyira már nem viccesTényleg Seaweed, megvetted már a flaming cliffset?Oszt milyen?
  • Seaweed
    #19
    Jobb hijjan
  • Gundark
    #18
    Feledésbe merült? Él és virullegalább két csapat dolgozik még mindíg a kalapálásán. No és ahhoz képest hogy 98ban jelent meg...Nem sok olyan játék van amivel még ennyi idő múltán is nyomják.
  • Gundark
    #17
    Csak egy kattintás és a fél életem mire átkonvertálja a textúrákat. Amióta felrakták azt a cobra-t, azóta nem tudom rendesen használni a HFFM-t. Neked sikerült ráinstallálni, a cobrás verzióra? Kipróbáltad már a "egyklikkes" helyszineket? Én felraktam a desert stormot, de még nem néztem.És mi a pálya a fighter ops-al?
  • repvez
    #16
    Sajnos nem tudom letölteni mivel gprs netem van 200MB-os letöltéskorláttal:(((.Az eddigi javitásokat is ugy vadásztam össze cd-kröl.
  • neuro
    #15
    Miért nem teszed fel a FreeFalcont? Az a legjobb és az installálása csak 1 kattintás...
  • repvez
    #14
    Sziasztok!
    Már azt hittem hogy feledésbe merült ez a szim.Nekem nagyon tetszik csak kár hogy az alap falcon 4-hez bonyolult a patchek felrakása.Tudnátok esetleg egy kis segitséget ehhez nyujtani.A köv. patchek vannak meg:1.08us,SP4,SP4.2Hi-res,F4BMS_2.0,Sp4.2_BMS_DATA_v1.0,AMAX_Sounds_PACK_V2.Na ezt mindet felteszem ahogy pár külföldi oldalon ajánlják és ilyenkor nem lehet elinditani a campain menujét mert egybol hibával elszál.Vagyis semilyen mission-t nem lehet inditani csak a treningeket.Teruletet se tudok váltani mert ua. az a helyzet áll elö.Pedig ki szeretném probálni az europai es az iraki mapot.

    Egyébként én nagyon várom ezt az uj kiadást ,mert nagyon sok minden olyan cucc van benn a régiben is ami más simulátorokba nem.Ilyen a kapcsolhato müszerfal még akkor is ha 2d-s,földi radar,sokfajta rádiozás,rengeteg fegyver.dinamikus hadjárat...
    Az also képen a Mig-29-es magyar skinnel az uj kiadásbol valo, vagy ez valami házi gyártmány?
  • Seaweed
    #13
    Nekem alapvetoen magaval a program kezelesevel van bajom...grafika ok, nem szolok egy zsotse..ehehz kepest, meg ahhoz kepest hogy honnan, nagyon jo az FS2004...
    De az iranyitas.mind nezetek, mint gep- kiakaszt akarhanyszor probalkozok vele...
    Nekem nem eleg az ha 3 oran keresztuk 8 muszert nezek mint egy beerka a viharban.....en LATNI akarok...szal FS nem nekem valo.
  • neuro
    #12
    A Just Flight Airliner Pilot kiegészítője viszont egész ígéretes FS2004-hez: egy külső programmal lehet menedzselni egy légitársaságot, küldetéseket teljesíteni, fejlődni és egyre nehezebb utakat repülni.
  • Seaweed
    #11
    Hat tegnap elott en is igy voltam kepek alapjan FS2004-el...tokre tetszett is az uber kivitelezesu Tu-154 meg a sok-sok letoltheto repulo...
    De aztan megint ugyanaz lett belole par ora szorakazas utan hogy elment a kedvem tole mert szerintem szar, nem nekem valo, es meg hogy ezert 3+ gigat is foglaljon...hat kosz nem...
  • neuro
    #10
    Lehet fel is rakom az öreg Falcon, megjött hozzá a kedvem a fotók alapján :) A FreeFalconnal kiegészítve már (még) egész kellemes.
  • Seaweed
    #9
    Hat en is ugy saccoltam hogy ezek egyvelege lehet
  • neuro
    #8
    A Falcon-nak mindig is a dinamikus hadjárat volt az erőssége nem a grafika vagy a repmodell. Ez szerintem a Falcon4 + FreeFalcon esetleg BMS vagy Superpack lesz kiegészítve az Aeyes cockpit-al.
  • Seaweed
    #7
    ez egesz turheto:










    ma mar nagyon gaz a 2d muszerfal:





    es az ilyen taj is:
  • Csuhai G
    #6
    Ezt most fogják kiadni ?!?! ÓRIÁSI égés lesz!! Ilyen grafikát...!
  • Seaweed
    #5
    khhhm...