545
Dubai - munka és élet Dubaiban
  • csincso
    #343
    Sziasztok!
    Én ma vagyok itt először és lenne egy két kérdésem Dubairól.
    Nem tudna valaki egy cimet a neten ahol megnézhetném hogy lehetne kijutni fodrászként?Lassan kezd itthon elegem lenni.Ha valaki tudna egy netcimet megköszönném.Remélem aki kijutott az megtalálta a számitását.Sok sikert és mindenki vigyázzon magára!Csi

  • baixinha
    #342
    Nagyon köszi a véleményt. Utána újra átolvastam még az összes elérhető adatot a munkákról, meg átdumáltuk a dolgot, de a végeredmény az lett, hogy egyelőre halasztjuk a témát. A férjem azt szeretné, ha én mennék ki előbb munkát keresni, hogy az ő fix állását ne rúgjuk fel a bizonytalanért; én viszont nem tudom olyan sok időre itthagyni a törpéket, amennyi tutira kéne ahhoz hogy válogathassak és hülyeségbe ne menjek bele. Amúgy mennénk. Dehát a gyerkők még picik, még ovisok se, egyik se.
    De talán egy utazás lesz belőle, és akkor megint megkereslek... :)
    Még egyszer köszi! És remélem, a fogad már helyrejött és kevéssé ürült ki a zsebed.
  • mícs
    #341
    Azt kell mondanom, hogy szerintem Ti lenyegesen egyszerubb, es kivaltsagosabb helyzetben vagytok mint egy atlag ember! Semmi masert, csak es kizarolag a ferjed miatt.
    Csunya ezt kimondani, de igy van.
    Szerintem a ferjed viszonylag egyszeruen fog munkat talalni, ha ugy dontotok, hogy kijottok, es meg az is elkepzelheto, hogy a nagyit nem is kell hozni a torpekhez, mert fog annyit keresni, hogy te tudj otthon maradni veluk. O mar olyan poziciokat tud megpalyazni, hogy lakas, kocsi, es a gyerekek iskolaja, ovodaja fizetve, plusz meg kb annyi, amit otthon kerestek!
    Ez persze a lejobb eset, elkepzelheto, hogy a fejrednek is varni kell a megfelello poziciora!
    En azt mondom, hogy ha nem vagytok rakenyszeritve, hogy elgyertek otthonrol, akkor szepen kezdjetek el allast keresni (elsosorban a parod, ugye), jojjon ki interjura, kapja meg az allast, toltson egy kis idot itt, amig elintes mindent, megszerzi a lakast, a kocsit, es kiismeri magat a varosban, majd utana gyertek utana.
    Te valoszinuleg akkor kapsz majd jobb ajanlatokat, hamar kint leszel.
    Hogy megeri vagy sem? Nem tudom!
    En azt mondom a paromnak, hogyha lesznem torpek, akkor nem szeretnem toluk elvenni azt a hihetettelen elonyt, hogy kulfoldon is eltek, es egy masik nyelvet is anyanyelvi szinten beszelnek, persze ezt mindenki maskepp gondolja!
  • baixinha
    #340
    Szia Mics! Köszi hogy reagáltál. Hosszú idő után sikerült újra beszereltetni itthon a netet, és catch up with the latest news: mostanra jutottam addig, hogy a blogodat és az Index cikkre való reakciódat is elolvastam.
    Ezek után nagyon módositva tenném fel a kérdésemet: A férjem amerikai állampolgár, amerikai cégnél mérnök (nem épitő; business unit manager), magam pedig közgazdász vagyok, és mivel két pici gyerekünk van, jó ideje gyakorlatom sincs, multinál meg sosem dolgoztam; na szóval, vajon úgy megérné-e kimenni, hogy arra kalkulálok hogy ketten együtt keresnénk, a gyerekekre meg anyukám vigyázna (nincs ovi költség). Ha a kalandon túlnézek (amire a családnak nem minden tagja vágyik), és amúgy nem rosszul keresünk itthon, szerinted megéri?
    Tudom hogy nehéz lehet igy válaszolni, de azért kérlek, próbáld véleményezni a dolgot.
    (Én is az Index cikknek dőltem be. De a Te kommentárod után erősen megváltozott a véleményem.)

    Amúgy, ez a fórum is, meg a blogod is élvezetes olvasmány. Köszönet érte! :)
  • mícs
    #339
    jarok rendszeresen!
    kerdezz!
  • baixinha
    #338
    Mics, Blue Gene, jártok még erre? zaklatnálak benneteket, a szokott unalmas kérdéssel: megéri kimenni? Már csak azért is, mert a fórum végefelé már nagyon úgy néztetek ki, mint akinek tele a hócipője. Ha erre jártok, légyszi válaszoljatok. Kösz!
  • gstm
    #337
    Keresse magát betegre Dubaiban...

    Kicsit kolbászbol van a kerítés hangulatu cikk...
  • Cat #336
    Álomváros? – Dubai és ami mögötte van

    Pár évtizeddel ezelõtt Dubai még egy szinte érdektelen város volt, leginkább olaja és kikötõje miatt tartotta számon a nyugati világ, mára azonban ez gyökeresen megváltozott.

    Több mint 800 méteres magasság és legalább 160 emelet kevesebb mint négy év alatt. Dióhéjban így lehetne jellemezni a Burj Dubai felhõkarcolót, amelyen jelenleg is mintegy háromezer munkás dolgozik. A várhatóan 2008 decemberére elkészülõ, 350 ezer négyzetméter belterületû felhõkarcoló a világ legmagasabb épülete lesz, építése pedig az elõzetes számítások szerint 876 millió dollárt emészt fel. A befektetõknek azonban semmi okuk az aggodalomra, hiszen a Burj Dubai mintegy hétszáz lakóapartmanját az értékesítés megkezdésétõl számított nyolc órán belül mind egy szálig eladták, a beruházás tehát minden jel szerint megtérül.

    Természetesen nemcsak apartmanok, sok egyéb más is helyet kap majd a monumentális építményben. Az alsó 39 emeletet például az Armani Hotel foglalja el, a 78.-on uszoda, a 123. és 124. szinten pedig kilátó lesz, amelyhez méretes terasz is tartozik, innen bizonyára impozáns kilátás nyílik majd a városra. A Burj Dubai jelentõs részét azonban az irodák foglalják el, az emeletek között pedig a világ leggyorsabb, nem kevesebb mint 65 kilométeres óránkénti sebességgel száguldó liftje szállítja majd a dolgozókat, a vendégeket vagy éppen az ott lakókat. A környezet is luxusberuházáshoz méltó lesz, a felhõkarcoló egy hatalmas lakópark közepén helyezkedik el, közvetlenül a 12 hektáros Burj Dubai-tó mellett.

    A világrekorder építkezés is csak annak bizonyítéka, mennyire ügyesen teszi a dolgát a dubai vezetõség. Noha a város alapítása 1833-ra datálható, a világ számára csak 1966-tól vált fontossá, amikor is olajat találtak a föld alatt. A hirtelen megugró bevételeket az akkoriban uralkodó Rashid sejk nem herdálta el, elõrelátó módon infrastrukturális fejlesztésekre fordította. Az addig kikötõvárosként számon tartott Dubaiban széles, jó minõségû utak épültek, sorra alapították az iskolákat, modernizálták a repülõteret, valamint megépítették a világ egyik legnagyobb kikötõjét. Az 1980-as években kisebb paradigmaváltáson ment keresztül a város, vezetõi ugyanis egyértelmûen arra tették le a voksukat, hogy Dubait világszínvonalú turistacélponttá alakítsák. Bátran kijelenthetõ, hogy ezen törekvésük sikeresnek bizonyult, hiszen napjainkban jóval meghaladja a hárommilliót az évente idelátogató turisták száma. Manapság már nem tölt be jelentõs szerepet az olaj Dubai életében, a GDP mindössze 6 százalékát adja.

    A város vezetõi számos olyan rendeletet hoztak, aminek célja a külföldiek idecsábítása volt. Ilyenek például az igen szerény személyi és vállalati adók, az import alacsony vámja vagy az, hogy az elsõk között engedélyezték a föld külföldi kézbe kerülését. A terv sikerrel járt, legalábbis erre enged következtetni a gazdasági növekedés évi 16 százalékos rátája, ami pont kétszerese a kínaiénak.

    Ezek az intézkedések még csak anyagi szempontból lehetnek érdekesek, Dubaiban azonban élni is igazán kellemes. Már az éghajlat is igencsak kedvezõ azoknak, akik szeretik a meleget, hiszen 10 fok alá sosem esik a hõmérséklet, az esõ is csak télen aktuális és akkor sem túl gyakori, az év legnagyobb részében azonban a 30, sok esetben 40 fok feletti hõmérséklet és a verõfényes napsütés a jellemzõ. A turistáknak jó hír, hogy gyakorlatilag mindenki – a taxistól a bolti eladóig – beszél angolul, közbiztonság szempontjából pedig a világ öt legjobb városa közé sorolható Dubai.

    Egy itteni képeslapon többnyire a várost ábrázoló fotó szerepel, amolyan Manhattan-stílusban – égig érõ felhõkarcolókkal, széles utcákkal és még mindig számos toronydaruval –, egy másik fajtájú kép pedig a tengerpartot örökíti meg, ezen belül is többnyire a mesterséges szigeteket. Az utóbbi években ugyanis annyira divat lett Dubaiba költözni, hogy az ingatlanárak jelentõs emelkedése után kifizetõdõnek látták mesterséges szigeteket építeni a tengerbe, hogy az ott felépülõ házakat jó pénzért eladják. Egy ilyen, pálmafa alakú szigetcsoport most készült el teljesen, további három pedig építés alatt áll (kettõ szintén pálma alakú, egy pedig a világot kívánja ábrázolni).

    Ezek a mesterséges szigetek az eddigi tapasztalatok szerint igencsak jó beruházásnak bizonyultak: egy-egy itt felépült „olcsóbb” házért is elkérnek néhány millió dollárt, nem ritkák azonban a 20-30 millió dolláros ingatlanok sem. A környezetvédõk persze más megközelítésbõl szemlélik ezt: legnagyobb aggályuk az, hogy a beavatkozással a tenger természetes élõvilágát bolygatták meg, korallzátonyokat is elpusztítva.
    Aki nem kíván itt letelepedni, csak pihenni, esetleg üzletelni jön a városba, annak jó hír, hogy szállodák terén meglehetõsen jól áll Dubai.

    A számtalan különleges hotel közül is messze kiemelkedik a harmadik kedvelt képeslaptéma, a Burj al-Arab, amely a világ egyetlen hétcsillagos szállodája. A királyi lakosztály ára itt meghaladja a tízezer dollárt éjszakánként. A nyolc éve átadott, szintén egy mesterséges szigetre épült, vitorlás alakú szálloda különlegességei közé tartozik, hogy elõcsarnokának egyes díszítéseihez jelentõs részben használtak fel 24 karátos aranyat, a hotelnek minden elképzelhetõ és elképzelhetetlen szolgáltatás mellett saját mozija van, egyes lakosztályok pedig saját lifttel közelíthetõk meg a párizsi Eiffel-toronynál is magasabb épületben. A hotelen kívüli fényûzésrõl is gondoskodik a szálloda, garázsában ugyanis tucatnyi fehér Rolls-Royce Phantom várja a kimozdulni vágyókat.

    A multikulturális Dubai tehát elég sok mindenrõl híres, többek között arról is, hogy az egész világon itt a legmagasabb az egy fõre esõ bevásárlóközpontok száma. Ezek javarészt úgy néznek ki, mint a fejlett világ bármely másik városában lévõk, egy-két eltérés viszont akad. A szerény 223 ezer négyzetméteres, Emirátusok nevet viselõ bevásárlóközpontban található minden bizonnyal a világ talán legfelvágósabb szolgáltatása: az év túlnyomó részében 30 fok feletti nappali átlaghõmérséklet fényében legalábbis kissé nagyzolásnak tûnik egy teljes értékû fedett sípálya létrehozása és üzemeltetése, Dubaiban azonban semmin nem kell csodálkozni.
  • gstm
    #335
    Hátha valakit érdekel:

    2009-től Abu Dhabiban is lesz F1 futam
  • BlackRose
    #334
    :) Ha mind igaz amit leirtam a CV-ben (nem is irtam mindent le :) akkor nem gondolnak az Indiai HR-esek arra, hogy esetleg még több munkalehetőséget csinálok nekik? Mert az szép és jó, hogy én elvégezhetem a fél cég "munkáját", de még véletlenül sem ez a célom. Emlékszel, ...mondtam amikor ott voltam, hogy ultra-pontos workoholic vagyok, dolgozni akarok, nem annyira a hard mint amennyire a smart working-ot kedvelem. Na érdekes, hogy amikor a HR-es beszélni akar velem, nem értjük meg egymást, én szakmai szempontból beszélnék, ő meg csupán ott van, hogy a fizetését "megkeresse", viszont pocsék munkát végez, mert úgy ahogyan dolgozik, 100% elzavar mindenkit akire a cégnek tényleg szüksége lenne.

    A Dubai szuperváros... nézd nekem tetszett, persze az Indiaiak néha nevetségessek voltak (Robival és Balázsal szétröhögtük magunkat amikor a villából szálították a cuccokat... volt egy "főnök" és egy cipekedő 30kg faszi, a főnök magyarázta a cipekedőnek, hogy mit hová tegyen (persze annyira rosszul, hogy ha mi nem szólunk közbe, nem fér fel semmi a kamionra), a cipekedő meg majd megszakadt, nem tudta maga feltenni, akkor mi segítettünk neki, a főnök meg nézte... és azon csodálkozott, hogy én - a legerősebb köztünk - nem emeltem semmit (nem tudta, hogy kézrepedésem volt) szóval :)))

    ...na mindegy, ha azt akarják amit elképzeltek (Dubai) akkor nem tudom kivel töltik meg a várost, mert mindazok a fejlesztések amelyeket elkezdtek (Airport City, Arabian City, Dubai Waterfront, stb.) szerintem nem kivitelezhetők az olcsó Indiai és Pakisztáni munkaerő nélkül, bár nem azokon az árakon. Viszont egy valami biztos, nagyon nagy a szemetelés (itt a felesleges munkára gondolok, és az Indiaiak nagyrészben ennek a szemetelésnek a nyertesei, ugyanis szar "munkáért" fizetik őket, sőt még olyan helyzetben vannak, hogy fél Indiát felveszik szar munkát csinálni (mert ugye ők a HR-esek), persze a felelőség szerintem az arabokon van. És elnézem a (GulfNews-en olvasom), hogy most gyorsan akarják orvosolni a hibákat, de sajnos még roszabb hibákat követnek el. Persze magad is mondod, kezd élhetetlené válni a város... szóval az a benyomásom, hogy átlagon alatti tudású és átlagon alatti munkakultúrával rendelkező emberekkel akarnak első-osztályú várost építeni, és ez egyszerűen képtelenség. Az erőforrások és itt főleg az infrastruktúrára gondolok nagyrészben kihasználatlanul marad... pl. Dubai Internet City vagy Media City, olyan fantasztikus infrastruktúrával majdnem semmi eredményt nem produkálnak, ha pl. Pesten lenne olyan dolog, azt hiszem 20% növekedne az ország GDP-je... :) pedig Pesten is lenne mit javítani...

    Gondolom te magad is azért voltál kiborúlva a volt munkahelyeden?

    Decemberben... nem leszek Pesten, Januárban viszont (ha jövök Dubaiba) akkor összefuthatunk.
  • mícs
    #333
    ez egy kicsit hosszu es bonyolult!

    tobb kedvezobb-kedvezotlenebb folyamat megy vegbe dubai-on, illetve az emiratusokon!

    a faszuk kezd telelenni a pokhendi indiaiakkal, ugyhogy szepen lassan haza akarjak oket baszni, rizsazzanak ossze otthon mindent, es ne itt!

    dubai celje egy elsoosztalyu varos-orszag letrehozasa, de ez nem megy nekik, legalabbis ugy latszik!
    tobb rendelet is valtozott, de aki tud, meg beszerez maganak meg egy par rabszolgat, mielott, vegleg kitiltanak oket! termeszetesen kepletesen mondom!

    Overqualified! ez a legjobb duma!
    azert vagy szamukra magasan kepzett, mert Ok nem tudnak megfizetni, illetve ha te mindent tudsz akkor amit leirtal, akkor a fel ceget el lehet kuldeni, akkor meg mi lesz a xy-nal a falubol!

    mocskos maffia ez, es meg mindig indiaiak a hr-esek!
    mondom meg, mert lassan ki akarjak oket szoritani, de sajnos helyiekkel, akiknek mindenhez fulik a foguk, csak a munkahoz nem!

    januarban fuzzunk ossze, vagy esetleg decemberben pesten, van egy par fejlemeny nalam is!

  • gstm
    #332
    Hát azért ezt nem jó hallani
  • BlackRose
    #331
    Szia Ádám. Akkor kezd szoros lenni Dubai :) Azt akartam csak mondani, üdvözöld a társaságot, és elmondanám (azt a viszonylag értelmetlen tényt), hogy néhány helyről kaptam olyan választ, hogy "overqualified" meg hasonló. Szerinted ezt hogyan tudom áthidalni?

    Látom te a DHL-nél vagy már, gratulálok. Mond miért van az, hogy a nagyok közül (Dubai-ban) senki le sem szar, a kicsiknek és közepeseknek meg mind overqualified vagyok vagy valami nevetséges kompenzációs csomagal jönnek (5000-7000 AED max). Tudom, hogy minden az ismeretségen múlik, de mégis, már kezd idegesíteni a dolog. Az USA-ból sokkal jobb az érdeklődés, csak a szaros H-1B-re ne kellene évekig várni.

    OK, lehet, hogy hamarosan ismét Dubaiban leszek (Január), addig is üdvözölet mindenkinek.

    András

    P.S. és általában a kophendi indiaiakal van dolgom (a telefonon)... :)
  • I.C.ram
    #330
    Hello!

    Megkerestek ICQ-n, hogy segítsek a témában, de nem igazán vagyok bennfentes, szóval, ha tudna valaki, aki benne van a témában adni egy e-mail címet, az jó lenne.
  • Plow
    #329
    Jó visszaolvastam...:))szóval jó angol kell...és valami jó szakképzettség...akkor felejtős:(
  • Plow
    #328
    Gondolom alap angol nyelvtudással semmi esély...
  • mícs
    #327
    hogymikvannak!

  • Cat #326
    http://www.origo.hu/nagyvilag/20061127dubaj.html
  • mícs
    #325
    ugy erzem, hogy az egesz kezd elhetettlenne valni!
    kibaszott nagy dugok, allando epitkezesek, folyamatos dragulas (lakas elsosorban), egyre tobb indiai, a kophendi es a kihaennem fajtabol!

    amugy meg jo, ha van tarsasag, es megvan az amivel ki tudsz kapcsolni, de ez meg mindig kozelkelet, a pompa ellenere!
  • gstm
    #324
    Konkrétan milyen tendencia? Énis gondolkozom hogy 3-4 év mulva szedem a sátrat és érdekelne hogy milyen problémák vannak. 2 éve jártam Dubaiban és akkor nagyon tetszett, de persze ez más mint amikor ott élsz nap mint nap.
  • mícs
    #323
    a kis kek csikban, amin a neven is van, van egy olyan, hogy privat!
    ---------------------------------------------------------------------------------------------> kb itt
  • crony
    #322
    nagyon köszi a válaszokat...hogy lehet privit küldeni..??
  • mícs
    #321
    hat jol utananeztel a dolognak, baratom!
    zavargasok?? - ismeretlen fogalom
    milyen a kozbiztonsag?? - ferrari jaro motorral a kavezo elott, szerinted?

    a kajat meg tudod oldani olcson is es dragan is, csak toled fugg!
    milyen a nem szallodai szallas?

    sacc per kb 5500 kilometer, de lehet hogy egy picivel tobb!

    repulout? honnan jossz? elvielg lesz megint malev kozvetlen december kornyeken!

    milyen emberek hany orat dolgoznak? elvileg 7-12 orat vannak bent, de valtozo, mert sokan csinalnak muszakot, meg csusztatast!

    egyeb kerdes eseten irj privit!
  • crony
    #320
    Sziasztok!
    Nagyon keveset tudok Dubai-ról, de úgy néz ki most kinézek oda.Tudna nekem pár kérdésben segíteni vki? Pl.: Mennyire vannak zavargások, milyen a közbiztonság? Átlagosan drága-e a kaja és a (nem szállodai)szállás? Hány kilóméterre van innen? Hány órás a repülőút? Közvetlen innen megy-e járat, vagy vhol át kell szállni? Hány órát dolgoznak az emberek naponta?
    Előre is köszönöm a segítséget! [email protected]
  • mícs
    #319
    konkretan velem semmi, de elkezdodott egy olyan tendencia, ami meg nem vilagos szamomra, hogy jo lesz e!
    ha most jonnek ki, es most kellene "uj eletet" kezdeni, igencsak komoly problemakkal kuzdenek!

    erre a helyre is igaz az a kozmondas, hogy nem minden arany...
  • Punker
    #318
    mi történt?
  • mícs
    #317
    igazad van, es egyre rosszabb!
  • CyrSyS
    #316
    Nem nagy szám Dubai én is voltam ott!
  • BlackRose
    #315
    Mics kuldtem privatot...
  • mícs
    #314
    WELCOME UAE!
    majd hozzaszoksz a halasztasokhoz!

    by the way, turo rudi hozzal sokat!!!! :)
    szombaton fussunk ossze!
  • zhenia
    #313
    szia Blue Gene!

    Nem tudom, hogy a privat uzenetem megkaptad-e. Ha igen, akkor ennek nem nagyon van jelentosege mar. A lenyeg, hogy elarulnad, hogy talaltal munkat Dubaiban? Vagy nem dolgozni mesz? En a te uzented elott irtam egy segitsegkero levelfelet, de nem reagalt senki. Eddig. Ha megosztanal velem egy-ket jo tanacsot, akkor kerlek irj nekem, orulnek neked:))) [email protected]

    koszi, es jo repulest
  • BlackRose
    #312
    Holnap (május 2.) repülök Dubaiba. Végre ez a nap is eljött... számtalan halasztás után :(
  • zhenia
    #311
    Sziasztok!
    Marika vagyok. A baratommal jelenleg Skociaban dolgozunk, mint housekeeperek, de szeretnenk valtani. ehhez kellene egy kis tanacs. Hogyan lehet munkat talalni Dubaiban? Adnak valaki egy otletet? Hotel munka erdekelne bennunket leginkabb. Ha tud valaki jo munkakereso oldalt, vagy barmilyen mas megoldast tudna, akkor legyen szives ossza meg velunk. Cim: [email protected]
    Elore is koszi mindenkinek, aki ir!
  • Cat #310
    http://totalcar.hu/magazin/szerelem/dubai/
  • mícs
    #309
    USD-t!
    evek ota fix arfolyamon valtjak, ugyhogy mindenkepp jobban jarsz!
  • BlackRose
    #308
    Bankkártyák mellé biztosítékként mit jobb vinni Dubaiba EUR-t vagy USD-t. A váltók normális árfolyammal működnek vagy előnyben vagy ha USD-t viszel EUR helyett, tekintettel, hogy a Dirham az USD-hez van kötve.
  • Duddits
    #307
    Most van a Fókuszban!
  • mícs
    #306
    vannak free pontok is, de a jellemzo az, hogy kavezokban, es egyeb helyeken tudsz netezni!

    ha tudsz valami pontosat az erkezesrol es tudok valamiben segiteni, csak szolj!
  • BlackRose
    #305
    Na OK, megtaláltam, ha esetleg mást is érdekelne...

    http://ecompany.ae/eco/isp/english/services/izone/location_dxb.html
  • BlackRose
    #304
    Most már lassan napok kérdése, mikor megyek Dubaiba... de még egynéhány dologra keresem a választ. Az egyik, hogy milyen a helyzet a WiFi pontokkal, lehet e és hogyan a netre kapcsolódni pl. a bevásárlóközpontokban, röptéren, stb. a notebookról WiFi-vel, ha igen akkor van e free vagy ha nincs akkor hogyan és hol kell fizetni érte stb. Tehát tud e valaki erről valamit. Előre is köszi.