545
Dubai - munka és élet Dubaiban
  • csocso666
    #384
    HI!

    Jómagam olajmérnök vagyok, a darusom keres munkát külföldön, azt hittem ott ezek a dolgok mennek, ezek szerint nem.
    Egy olajmérnök (kezdő) mennyit kaphat ott?
  • mícs
    #383
    az alabbi teruletekre keresunk embereket folyamatosan:
    - mernok
    - gepesz
    - epitesz
    - orvos
    - it

    tapsztalattal es stabil angol nyelvtudassal rendelkezoket varunk elsosorban, de a frissen diplomazottaknak is tudunk segiteni

    tovabbi informacio:
    [email protected]

    regisztracio:
    [email protected]
  • mícs
    #382
    udv,

    ezek az allasok sajnos nem azok amiert erdemes kijonni!
    indiaiakat, pakisztaniakat foglalkoztatnak 50000-100000 forintert atszamitva, napi 12 oraert!

  • csocso666
    #381
    Hello!

    Tudnátok ajánlani valamilyen céget aki darukezelő, gépkezelő, rakodógépkezelő, vagy bármiaminekkerekevan-kezelő munkásokat keres Dubaiba?
  • mícs
    #380
    persze, bocsi, csak ritkan jutok nethez!
  • pennyone
    #379
    elküldtem e-mailben a "cuccot" és tettem fel még néhány kérdést , válaszolsz majd ?
  • pennyone
    #378
    Dobtam egy e-mailt arra is ,ott leirtam mindent !
  • mícs
    #377
    meg tudnad mondani, hogy melyik magyar lannyal vetted fel a kapcsolatot?
    Hogy hivjak?

    Valami szar van a mail szolgaltatoval, kuldj egy mail maild az [email protected].
  • mícs
    #376
    a vizum kerdes sajnos igy van!
    vagy josz emirates-el, es egyszeru es olcso a vizum, vagy josz valami idegennel, ami olcsobb, de akkor megszivatnak a vizummal!

    mindjagyt megnezem a cimet!
  • pennyone
    #375
    [email protected] erről az e-mailről nekem visszajön minden levél !!
  • pennyone
    #374
    Sziasztok! bekapcsolódnék én is ...

    Kérdésem lenne , h építészként mennyit lehet kb. keresni ?
    6-7 éve dolgozok a szakmában ,igaz a diplomám még csak ez febr.-ban szereztem meg .
    Felvettem a kapcsolatot egy magyar lánnyal ,aki kint dolgozik . Vagy ahhoz a céghez mehetnék ,ahol ő dolgozik , vagy pedig közvetitene egy másikhoz . Ő azt mondta ,h "junior architect=dipl utani 2-4 ev; 6-9.000AED " lehet keresni . Na most ,ahogy így visszaolvasgattam , akkor ez az összeg kb pont egy havi rezsi Dubaiban (szállás rezsi,kaja, ) , ergo ha az összeg igaz ,akkor nem éri meg .
    Egy másik érdekes infó amit mondott : "Vizum kell, ezert CSAK az Emirates Airways-zel lehet jonni, mert az ad vizumot. SEMMI MAS megoldas nincs. (Mas legitarsasagokkal ha jossz horror aru szallodai szobat kell megvegyel, h kapj vizumot)" ...erről ti mit tudtok ?

  • mícs
    #373
    tapasztalattol fugg, de 15 kornyeken!
    tovabbi info az [email protected]!


    jelen pillanatben egyebkent gepeszeket, es mernokoket keresek!
    regisztracio [email protected]!
  • Ronny
    #372
    épületgépész mérnökként nagyságrendileg mennyit lehetne kint keresni?
  • asimon78
    #371
    Köszönöm szépen a gyors választ!!!

    Akkor a vizum miatt nem nagyon töröm a fejem, mert amugy sem akarok másik céghez átmenni...

    Közben megtudtam az APEHtől, hogy itt is be kellene jelentenem a fizetésemet, és rendesen befizetni az SZJA-t utána, hát ugy már nagyon nem éri meg.. Majd megpróbálok ügyeskedni valamit.. Csak nem szeretek trükközni, mert nem vagyok szerencsés ilyen ügyekben...
    Amugy külföldi a cég, német területről jön...

    Ma megkérdezem, hogy mit is akarnak levonni, ők valami egészségbiztositást emlegettek, de nem nagyon vannak képben...

    Mégegyszer köszi a gyors választ, most kérdezek a cégtől, hogy mit is akar levonni tőlem...

    Üdv:
    SIM
  • mícs
    #370
    4500 brutto, es mit vonnak le belole? semmit nem vonhat le!

  • mícs
    #369
    a kettos adoztatas egy komoly gond!
    en otthon fizetek adot a minimalber utan!

    siman kijelentkeztem az onkormanyzatnal, hogy akkor most huzamosabb idejig nem leszek, viszlat!
    a kutya sem kerdezi, hogy miert csak ennyi fizetek, de elvileg januartol valtozott valami. en csak a nyugdijpenzter miatt fizettem, amugy ennyit sem fizetnek!

    a ceg magyar, vagy kulfoldi?
    nem hallottam volna meg olyanrol, hogy egy alkalmazottat a munkaltatoja jelentett volna fel az otthoni hatosagoknal, hogy hello, ez a pali nalam ennyit keres, ti megkaptatok a penzt?
    kurvara senki nem lenne itt, ha ez lenne, readasul egy csomo ceg el is zarkozik mindenfele adatszolgaltatasrol, ezert nincs es nem is lesz SZJA!
  • mícs
    #368
    annyit jelent, hogy mas szabalyok vonatkoznak rad a munkaszerzodes megszunese eseten!
    ha ragabna valtok el, akkor 6 honapos kitiltassal szembesulhetsz, ha nem akkor minden ok!
    es kapsz vegkielegitest is!
  • asimon78
    #367
    Hello!

    Bocsánat, hogy ennyit irok, de kezdem komolyabban nézegetni a dolgoakt, és nem nagyon találom a válaszokat a neten..

    Most éppen azzal van gondom, hogy a Dubaiban keresett pénz után itthon hogyan kell adózni. A magyar oldalakon nincs ott, hogy lenne Kettős adóztatást elkerülő egyezményünk velük, igy elvileg itthon rendesen le kell adózni utána! Ez nagyon nem lenne kellemes.. Mi van ezzel? Én szeretnék mindent törvényesen csinálni, és a cég is figyel erre... Help me please! Ezen bukhat az egész!!!

    Előre is kösz:
    SIM
  • asimon78
    #366
    Hi!

    Mégvalami, ami nem ugy van, yhogy mondtad:

    Csak munkavizumot kapok, nem freezone-t..
    Ez mit jelent?

    Előre is köszi:
    SIM
  • asimon78
    #365
    Hello!

    Ma kaptam meg a végleges infókat, bruttó 4500 EUR, de kihangsulyozzák, hogy brutto.. Szóval nem tudom, de majd utánanézek!
    sajna csak egy szobás lakást adnak nekünk, rezsivel de intézik a vizumot menyasszonyomnak is, akit feleségül kellene vennem. 4 hazaut évente, ford focus kategóriájú autó minden költséggel.

    Maholnap meggondoljuk, és eldöntjük!

    Köszönök minden segitséget, remélem meghálálhatom.. :-)

    Üdv:
    SIM
  • gstm
    #363
    Mégsem kereshetik magukat betegre Dubaiban

  • mícs
    #362
    Dubai munkaval kapcsolatban!
    www.mydubaicareer.com
    remelem napokon belul mukodik, tovabbi infromacio, regisztracio az [email protected]!

  • mícs
    #361
    figyu,

    szerintem ha 20 fole tudod tornazni, akkor mar oks lehet a dolog!
    nekem nem vonnak le semmit, a biztositast a ceg kulon, a fizeteseden felul fizeti kotelezoen!
  • BlackRose
    #360
    Yeah yeah. :)
  • BlackRose
    #359
    Tudomasom szerint Dubaiban nincs ado es nincs TB sem, bar nem kotelezo allami.
  • asimon78
    #358
    Hello!

    Bocsi, csak most jutott eszembe valami..

    Mondták, hogy 4000 EUR a brutto bér, de ebből lejön 3-400 eur a TBre.. ez a biztositás? Vagy ez adó, és kell még biztositás külön is?

    Üdv:
    SIM
  • asimon78
    #357
    Hello!

    Megvolt az első tárgyalás, és sajnos nem annyit ajánlottak, mint gondoltam, de most ők is gondolkodnak, mint én..

    Amit ajánlottak:
    18000 AED netto, lakás rezsivel, kocsi minden költséggel, plusz évi 4 hazaut

    Meg megpróbálnak találni munkát menyasszonyomnak is..

    Én utána azt kértem, amit te ajánlottál, amire nagyon elcsodálkoztak, de mondták, hogy utánanéznek, mit tehetnek. Mondjuk sokat nem hiszem, hogy tudnak emelni, de már ezen is elgondolkodom kicsit. Remélem hamar jön a szerződéstervezet, mert azt szeretnék, ha minél előbb, akár már juli 1-én ki tudnék menni...

    Remélem összejön, de majd kiderül...

    Üdv:
    SIM
  • mícs
    #356
    orommel hallom, hogy megoldodott!
    kint dolgozol az usa-ban?

  • BlackRose
    #355
    Elaltam Dubaitol. Miert? Mert egy USA ceg keresett meg (tavaly December vegen), es most ott dolgozok. De ez egy nem tervezett dolog volt, ugyhogy Dubainak semmi koze a dologhoz. :)
  • asimon78
    #354
    Hello!

    Köszönöm szépen a részletes választ, csütörtökön megyek tárgyalni, remélem jól fog sikerülni (bár nem arról hires a cég hogy sokat fizetne), és akkor meg tudom hálálni a segitséget egy jó adag Rudival! :-)

    Ha internet közelbe kerülök, akkor majd leirom mi a helyzet!

    Kellemes napokat!

    Üdv:
    SIM
  • mícs
    #353
    kezdjuk az elejen!

    szerintem erre a munkara ha nem fizetnek 35000+ akkor ki se gyere! :D
    vard meg mit ajanlanak, mert ha 35000 plusz kocsi lakas, az mar jo, de ha mindezt neked kell kigazdalkodni, akkor karcsu egy ilyen melohoz!
    en biztos (ha tenyleg 1-2 eves a project) akkor 40-50000 kozott kernek, plus egy szamotokra megfelelo apartmant, valahol a varosba. te ugyis melozol, legalabb a parodnak ne kelljen allandoan taxiznia, ha boltba megy!

    te fogsz biztositast kapni, ha rezidens vizumon leszel, de a cegtol kerdezt meg, hogy mit tudsz tenni a paroddal. valoszinu, hogy annal a cegnel lehet neki is biztositast kotni, ahol a te cegesed van!

    a megelhetes jo kerdes! igenyek?
    normalisan, ha a parod neha foz, neha eljartok, kaja, pia, neha etterem 3000 aed kb!
    ha beleszamolod a telefont, intenetet, benzint, biztositast, mindent, akkor 6-8000 a rezsi (ugy hogy a parod nem dolgozik, de fizeted ra a biztositast, 1 auto torleszto reszlete, biztositasa, benzine, mobilszamla, mittudomen)
    a lakas (2 szoba, mert 1.5-os nincs), helytol fuggoen 50-150000 (2,5 -7,millio/ev)

    a paroddal kapcsolatban 1 javaslat, ha hosszu a project!
    eloszor gyere ki te! legyen meg mindened, kocsi, jogsi (ezzel szopas van, minimum 3 honap) lakas, es a rezidens vizumod! kerdezd meg a cegtol, hogy hogy tudod ot kihozni. a legtobb ceg elintezi, de ha nem, akkor ha te rezidens vagy intezhetsz neki vizumot! egy kicsit uljon otthon, amig elrendezel mindent, mert ha elsore jon veled egy csomo szar lesz, azert mert nem a feleseged! legyen turelemmel, amig minden ok, es akkor johet gond nelkul!

    mire figyelj!
    - milyen vizumot kapsz! - freezone vizumhoz ragaszkodj!
    - milyen szerzodest irsz ala, es mennyi az alapfizetesed! - tobb legyen az alap, mint a jottatasok osszesen - majd ha kintvagy elmondom miert!
    - hol fogsz dolgozni, helyileg, es hol lesz a lakas!
    - fizetik e a lakast, vagy odaadjak a penzt elore - szerintem ennel a pozicional inkabb fizetik
    - adnak e autot! - megnehezitettek a jogsit, minimum 20 orat venni kell, akar mennyi ideje is van jogsid, es vizsgazni kell! ido energia, es penz, a bosszusagrol nem is beszelve!
    - probalj meg nem sharjah-ban lakast nezni, es ne egyezz bele ha ott szallasolnak el! 50 kilometeres a dugo reggel-este, az eletedet elunon, mire beersz a "gyarba"

    ja, es indulas elott nagyon figyelj arra, hogy tegyel be egy keves turo-rudit nekem! :D

  • gstm
    #352
    Ahogy látom, te ezzel a munkával elég jol járhatsz. Én nem élek kinn, csak elég sokat olvasgattam a témában, így keresd meg Mícs-et (Lacruise), ő biztos tud sokat segíteni, hiszen ott él.
  • asimon78
    #351
    Hello Mindenki!

    Érdeklődni szeretnék nálatok, mert felajánlottak egy Dudai-i állást, és nemsokára megyek tárgyalni. Azok információira lennék kiváncsi, akik már ott vannak egy ideje, hogy reálisan láthassam a dolgokat.

    Az állás: Egy multi cég ottani kirendeltségeinél a teljes IT kiépitése, a beszerzésektől az összes máshol is használt rendeszer bevezetésén át, az ottani kollégák oktatása, esetleges bővülés esetén felvétele. A megbizás addig szolna, mig ez sikerül, előreláthatülag 1-2 év. Mindez 4 telephelyen (Qatar, és Abu Dhabi biztos, a 4ikre nem emlékszem)
    Még annyit a történethez, hogy 5 évig dolgoztam a cégnél, és azért szeretnének engem, mert ismerem minden rendszerüket, és szeretnék, ha ujra náluk dolgoznék. Jövő héten megyek ki a külföldi központba az IT vezérhez, tehát nincsenek közvetitők...

    A menyasszonyommal mennénk ki ketten.

    Kérdéseim:

    Kb szerintetek mi az a reális összeg, amit lehet kérni ezért? Milyen juttatásokkal?

    Kb mennyibe kerül az albérlet? (1.5-2 szobás lakás berendezve, légkondival)

    mennyibe kerül kettőnknek a megélhetés?

    Kell biztositás, vagy valami, hogy a korházban ellássanak minket? Az kb mennyibe kerül?

    Menyasszonyom jöhet velem, kap vizumot, vagy ez gond lehet?

    Mire figyeljek még, mikor lesz a tárgyalás?

    Előre is köszönök minden épitő jellegü választ!

    Üdv:
    SIM
  • mícs
    #350
    nem tudom, mi a bajod a dologgal!
    nekem is van 4 kicsi, meg 3 kozepes! a kicsit 5 alatt vettem, amugy rohadtra keresem magam, olyannyira, hogy 30 eves koromba visszavonulok!
  • mícs
    #349
    szerintem meg nem, mert nem hallottam felole!
  • gstm
    #348
    Ilyenkor tudok hányni az indextől: Tengerparti apartmanok tízmillió alatt

    Végülis vagy 5 percbe tellett volna utánanézni annak amit írkálnak...
  • gstm
    #347
    BlackRose-nak bejött közbe a dolog? Már elég rég írt ide...
  • mícs
    #346
    sajnos csak noknek tudnad vagni a hajat, mert itt nem jellemzo a noi ferfi fodrasz, azt megcsinaljak a meleg libanoniak, meg a pakik!

    ha jo vagy, akkor lehet keresni, persze attol fugg, hogy milyen helyre kerulsz, de nem szamits 500e nel tobbre, es akkor jo honapod volt!
  • csincso
    #345
    szia!lány vagyok és miért nem jó ha ki szeretnék menni?
    Arabul majd megtanulok angolul tudok.Ha lehetne csak pasiknak vágnám a haját ott nők nem igen dolgoznak fodrászként.Egyszer Jordániába bekerültem egy üzletbe és az egész utca a kirakaton bámult be mert egy szőke nö egy arabnak vágja a haját,még a helyi sajtó is kivonult.Jó kis móka volt.Te mit csinálsz kint?Gondolom már járatos vagy mindenbe.Én a kint élő magyaroknak is nyithatnék boltot vagy szerinted rossz ötlet?
  • mícs
    #344
    udv,

    nem haragudj, hogy igy elsore elkeseritelek, de sajnos azt kell mondjam, hogy fodrasznak ne ide gyere!
    fillereket keres a tobbseg, a jo szalonokba pedig lehetetlen bejutni, ha nem beszelsz arabul!

    fiu vagy vagy lany?
    a valsz privatban is ok!