545
Dubai - munka és élet Dubaiban
  • BlackRose
    #1
    Az elmult években Dubai elképesztő ütemben fejlődött, és ez most még jobban fokozódni látszik. Egy ideje komolyan gondolkodom, hogy oda költözzek. Ha esetleg valakinek van tapasztalata (ott él és dolgozik) és szívessen megosztaná velünk, irja ide. Linkek, történetek, tippek... tehát minden ami segítségére lehet a hozzám hasonlóaknak akik Dubai-ról gondolkodnak.
  • Amse
    #2
    Képeket is.thx:}
  • kokaii
    #3
  • kokaii
    #4
    Bocsi, hogy nagy, de ez így szép. Szerintem.
  • kokaii
    #5






  • Laky
    #6
    allampolgár szeretnék lenni :))))
  • Laky
    #7
    bezzeg ebben az országban nincs szegénység, és pénz éhes politikus(ok)
  • akyyy
    #8
    sőt, a kátyúra nincs is szó, a benzin is tök olcsó, a fizetések meg ......a csillagos égen van fent a legkevesebb!
  • kokaii
    #9












  • kokaii
    #10




    Természetesen én is oda/ide akarok költözni!!!!




  • Laky
    #11
    csatlakozom :)
  • Joey_The_Man
    #12
    ŐŐ de nincs ám nő+pia sem... :(
  • kokaii
    #13
  • BlackRose
    #14
    OK, tudom... nincs adó, majdnem ingyen van a benzin, nulla közeli a bűnözés, a fizetések (ha képzett vagy) akkor szépek és netto=brutto :) stb.
    Na most ha ti pl. oda akarnátok menni, akkor mit szeretnétek tudni, mert nem éppen mindegy olyan messze repülni, munka után nézni, beilleszkedni... tehát ez az ami a legjobban érdekel, hogyan, hogyan, hogyan... esetleg megismerkedni olyanokkal akik ott élnek stb.
  • kokaii
    #15
    Én nem iszom, és nőre nincs szükségem soha! ha ha ha nekem nem gond, mint nektek
  • fluga
    #16
    és ez tart addig, amíg robbanómotorok léteznek. aztán a nagy büdös semmi.
  • Takezó
    #17
    viszel bazzzeeee
  • Laky
    #18
    a benzinárakról ne is beszéljünk :))
    láttam az rtl-en egy dokumentumfilmet Dubai-ról;
    - a benzin olcsóbb a szénsavmentes ásványvíznél
    - házasodás után 400000$-t kapsz
    - fizetés iszonat sok (akárhol dolgozol)
    - az emberek nem dolgoznak semmit, mert olyan sok pénzük van

    szal... :))))
  • Takezó
    #19
    és ki a bolti eladó???
  • Laky
    #20
    elsősorban valamilyen folyékony nyelvtudásra lesz szükséged (passz) :)
  • kokaii
    #21
    végülis csak azt kellene megtudni, van-e munkalehetőség külföldiek számára és mennyi a legminimumabb fizu és az albérlet mennyi. A többi nem érdekes szerintem.

    Viszont ami tuti: nem lehet senki állampolgár!!!!
    Nem fogadnak be idegeneket állampolgárnak még házasság útján sem!!!!
    Tehát ebben senki ne reménykedjen!
  • Laky
    #22
    mi?
    bolt?
    30 emeletes motel :))))))
  • Laky
    #23
    sajnos :(
  • BlackRose
    #24
    pia... hát ahogyan hallottam, a külföldieknek megengedett... ami pedig a nőket illeti hát van, ha meg a prostituáltokra gondolsz, akkor még csak az van bőven, oroszok, philipínek, stb... de én mindenekelőtt a pénzért mennék, vagyis a munka érdekelne, inni ithon sem szoktam (max 1-2 sör havonta, meg esetleg egy üveg Tokaji (imádom)), nő meg mindenütt van :)
  • BlackRose
    #25
    nem hiszem, nézz utánna mielött beirsz KÉRLEK!
  • BlackRose
    #26
    több mint fél Dubai kölföldi, munkalehetőség amennyit akarsz, a fizuk 300USD és 8000 USD között havonta, egy IT embernek kb. 3000-4000 USD a reális. Albérlet kb. havi 500-800 USD, de van olcsobb, drágább. Ezt már tudom. :)
    igaztörténetek érdekelnek, tapasztalatok stb. a google már mást mindent elmondott :)
  • PResident Evil
    #27
    nekem van sok történetem, egyik voltosztálytársam révén, majd valamikor begyüjtöm tőle, de én a számat tátottam tőle és nem kamuu :)
  • kokaii
    #28






  • kokaii
    #29
    De hát akkor ki kell menni,ha tudsz angolul, aztán kész. Én nem gondolkoznék, ha tudnék angolul. Persze klassz lenne, ha írnának tapasztalatot ottani magyarok (ha vannak).
  • PResident Evil
    #30
    elhelyezkedés, hogy mindenki képben legyen

  • BlackRose
    #31
    Esetleg kapcsolatba hozhatná vele? e-mail stb.
  • PResident Evil
    #32
    az "épített" szigetcsoport

  • kokaii
    #33
    Inkább mond neki jöjjön ide és meséljen! :)
  • PResident Evil
    #34
    nincs nete :)
  • Szofi
    #35
    Dubairól Mícs sokat tudna mesélni...
  • Takezó
    #36
    Vízum, ilyesmi kő? Meg munkavállalásit hogy kapsz?
  • BlackRose
    #37
    Köszi a képekért, van egynéhány amit még nem volt szerencsém látni.
  • Laky
    #38
    :((
  • eLviRA
    #39
    egy barátom tavaly nyár óta ott dolgozik. regelt tag sgn. kérdezzétek őt. elsőkézből.
  • kokaii
    #40
    :((( akkor gyűjts gyorsan, és mesélj, és mesélj és mesélj, had halgassunk mi is tátott szájjal, ÁLMAIM HELYSZÍNÉT!!!