545
Dubai - munka és élet Dubaiban
  • Zocsi
    #505
    Oks, köszi!!
  • mícs
    #504
    nem tudok ilyenrol!
    vegzett epiteszeknek van lehetoseguk, de azt hallottam, hogy itt kell az angol szabvanyok ismerete, de lehet hogy tevedek!
  • mgaby88
    #503
    http://s3.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=NTE4NDY= EZT NÉZZÉTEK :D
  • frandia
    #502
    Verona76 köszönöm szépen !!!! Andi
  • Zocsi
    #501
    Sziasztok!
    Van esetleg valami infója valakinek arról, hogy építészhallgatóként (BME) hogy lehet kijutni Dubai-ba? És mik a lehetőségek? Van esetleg valakinek kint vagy szakmabeli vagy más munkát végző egyetemi hallgató ismerőse?
    Előre is köszi!
  • frandia
    #500
    Verona76 érdeklödni szeretnék irt már a férjed??? mijen kint? hogy vanak?
    Én irtam egy privát üzit szeretnék veled e-mail-en beszélni ha lehet mert a környezetem böl is mentek ki nem tudom nem-e egy hejre ezért szeret nék veled beszélni.
  • mícs
    #499
    azert azt ne felejtsuk el, hogy abu dhabinak meg van olaja, amivel eleg szepn tudja finanszirozni a dubai amokfutast!
  • mícs
    #498
    remelem mar nem sokaig!
  • Punker
    #497
    ha utána olvasol nekik már nem az olajból van a fő bevételük évről évre csökken az arány.
  • digital
    #496
    Képeket látva legalább tudom, hogy miért ilyen drága a nyersolaj világpiaci ára, ami szépen tükröződik benzin/gázolaj végfelhasználói oldalán is. Szépen építgeti a fél világ Dubai-t... Szerencséjük van, de meddig?
  • mícs
    #495
    szohoz sem jutok a gyonyorusegtol...
  • nagybek
    #494
    Nemtom hány méter magasban van egy asztal ahol esznek:D
    Kicsit utánajártam a dolognak és most Magyarországon is van lehetőség ilyen fajta vacsorára..
    Szavazni kell itt
  • nagybek
    #493
    kép
  • nagybek
    #492
    ezt a képet most találtam a neten és ez Dubaiban van..

  • mícs
    #491
    ment privat, de azert itt is elmondom!
    nincs kulturaja, es veszelyes!
  • Wic85
    #490
    Szia Mics! Dubaiba mennék...Tudsz esetleg arról mondani vmit,hogy a szrip lokálok is mennek-e kint,vagy szabad-e egyáltalán erotikus munkát vállani?Elég sok rémhírt hallottam...ezeknek alapja is van?Tudsz esetleg vkit,akinél kérdezősködhetek ilyen ügyekben?
    Köszike!
    Wic
  • mícs
    #489
    sok sikert!
  • Verona76
    #488
    Valami ilyenre gondoltam én is. Muszáj kockáztatni, a magyarországi viszonyokhoz képest sajnos még ez a rizikó is megéri. Már többször beszéltünk, eddig minden rendben, a követség címe, telefonszáma, térképpel együtt nála van. Köszi az infókat!
  • gstm
    #487
    http://index.hu/gazdasag/magyar/fapdub080506/
  • mícs
    #486
    a legrosszabb, hogy dolgoznak mint az allat az 50 fokban, levonjak a penzukbol a szallast, az utazast es meg a hutott vizet is! szallaskent beteszik oket egy 40 m2-es szobaba 6an!
    azt javaslom, hogy azert keresse fel a kulkepviseletet kint, vagy legalabb legyen meg a szamuk, ha barmi van!

    ja es az utlevelet ne adja ki a kezebol!!!
  • Verona76
    #485
    Szia! A párom már Rómában van, úgyhogy én (a felesége) válaszolnék, mert én azért gyanakszom folyamatosan.
    Heti hat nap, és napi 10 óra. Ma este indulnak tovább Dohába, szerdán kezdik a munkát. Eddig semmit nem kellett fizetnünk.
    Ez a bruttó órabér, ebből gondolom lesz levonás, de sajnos szerződés még nincs. Állítólag ez az induló órabér, ennél csak több lesz. Tudsz hasonló lehúzásról? Otthagyják őket valahol, vagy mit csinálhatnak velük?
  • mícs
    #484
    na figyu, a 8 euro 45 rial/ora! napi 8 oraval szamolva, egy honapban 22 napot dolgozva az 7900 rial, ami nem sok!

    ez a netto orabered, vagy ebbol meg lesz levonas?
  • Verona76
    #483
    ... vagyis Rómából repülővel...
    Komolyan fogalmam sincs, mi lehet, behúzás. Ha nem fizetnek ki, úgyis lépek máshová... mi történhet még?
  • Verona76
    #482
    Szia!
    8 euros órabér, szerződést kint akarja aláíratni, repjegy, vízum nála van, a többiről fogalmam sincs. Holnap este indulunk vonattal Velencébe, onnan repülővel tovább. Már írtam a dohai konzulnak is, ők nem tudnak hasonló visszaélésekről. Mi lehet a buktató? Megéri kifizetni a repjegyet, hogy otthagyjanak valahol, ne fizessenek ki? A szállás különösebben nem érdekel, vagy nagyon meglepődhetek? Leírnád, mi lehet a legrosszabb?
  • mícs
    #481
    mi a fizu?
    milyen szerzodest iratott ala?
    mennyi idore szol a szerzodes?
    repjegy oda-vissza?
    rendes vizumot intez?
    milyen szallast fizet? hanyan lesztek egy szobaba?
    5 nap vagy 6 nap melo?
    hany ora per nap?
  • Verona76
    #480
    Sziasztok!
    Egy olasz építőipari cég gipszkartonszerelő munkát ajánlott Katarban. Szerdán indulnánk. Fizetik a repülőjegyet, a szállást, étkezést. EGy magyar vállalkozó hirdette az állást itthon. Ő is utazik velünk ÁLLÍTÓLAG. Mi lehet a behúzás szerintetek?
  • mícs
    #479
    fuha, eleg sok kerdes, de a valasz meghosszabb!

    allas: gulf news appointments oldala, vagy egyszeruen keress ra, hogy jobs in dubai!

    milyen kockazatokra gondolsz?
  • mícs
    #478
    ne haragudj, de esely sincs ra!
  • BlackRose
    #477
    Hány nullával irják a 20 milliót?

    Üdv. csak benéztem mert már régen nem voltam itt. Na minden jót.
  • muhikan
    #476
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni.
    Emirátunsban szeretnék munkát találni. Kettős állámplogár vagyok "magyar és Jemeni", villamos mérnöki és közgazdász diplomám van, az arab, az angul és a magyar nyelvet beszélek, több vezetői pozíciót vállaltam magyarországon multiknél.
    A kérdés az: Hogyan tudnék Emirátusba kerülni, egyáltalán van-e esélyem? Milyne kockázatokkal kell számolnom?

    Várom a válaszokat.
    Előre is köszönöm
  • Harley27
    #475
    Üdv. Mics!

    Érdeklődnék, hogy volna-e esély építőiparban azon belül is bádogosként elhelyezkedni nyelvtudás nélkül?
    Esetleg bármilyen építkezésen?
    Válaszod előre is köszönöm!

  • mícs
    #474
    udv,

    Na pont nektek nem ajanlom ezt a helyet. Az utobbi idoben a szepen csendesen eldegeloknek olynan szinten megdragult minden, hogy lassan kezd elhetettlen lenni.

    Sajnos azt kell mondanom, hogy babaval a leheto legrosszabb helyre jottok.
    Mivel neked van a legjobb eselyed elhelyezkedni, igy te a szakmadban napi 10-12 oraval (heti 6 nap) fogsz keresni annyit, hogy eltengodtok.

    Nem tudom a parod mihez ert, vagy miben van tapasztalata, de lehet hogy neki is gyorsan melot kell nezni.

    Azt kell hogy mondjam, hogy mivel nem angolok vagyunk, mi egy kicsit lentebb vagyunk a fizetesi kategoriaban, igy mi meg pont azon a szinten vagyunk, hogy tengodunk.

    Fiataloknak megeri 1-2 evre kijonni, keresnek valami penzt, szakmai tapasztalat, de csaladdal ongyilkossag. Lakas, 2 auto, bolcsi-iskola, napi 40-50 kilometeres dugok...(30 km per 4 ora szombaton, amikor mindenki szabad)...meggondolando!
    Raadasul az ev 6-7 honapja elhetettlen, mar reggel 8kor 40 fok van!

    Nezzetek szet inkab Bahreinben, Omanban, ott egeszen mas a szitu.


  • Mreka
    #473
    Szia Mics,
    jól látom, hogy te munkerőkölcsönzéssel is foglalkozol, vagy csak tanácsokkal segíted az érdeklődőket?
    Mi családostul készülünk kimenni, a férjemmel és a kisbabánkkal, s mivel én beszélek angolul,arabul, kezdetben én dolgoznék. A turizmusban dolgoztam eddig, így a legtöbb esélyt ott látom, hotel, ut.iroda, stb.
    Mi a véleményed (azon túl, hogy nem biztatsz senkit, ahogy látom)?
    Mi nem gyorsan meggazdagodni, hanem szimplán dolgozni és élni szeretnénk.
    Köszönöm előre is.
  • mícs
    #472
    ha multihoz jelentkezel, akkor eleg a 2-3 oldalas cv!
    amerikaban a rovideket szeretik, de ha tengeren tulrol jelentkezel akkor kell a rizsa!
  • halaszlo
    #471
    Sziasztok,
    Úgy néz ki, hogy lehetőségem lenne egy multi által Dubaiba menni dolgozni. Egyelőre ott tartok, hogy egy CV-t kellene küldenem.
    Meg tudnátok mondani, hogy milyen egy jó CV arrafelé?
    Nálunk ugye 1-2 oldalas szokott lenni, többnyire a főbb pontokat tartalmazza egy CV. Viszont nemrég egy ameriaki illetőhöz próbáltam jelentkezni és a HR azt mondta, hogy ott min. 5-6 oldalas egy CV és gyakorlatilag a tevékenységem minden apró mozzanatát tartalmaznia kell. Pl. nem elég, hogy Programfejlesztés minden területén tevékyenykedtem, hanem ehelyett mondjuk: programot terveztem, folyamatábrát készítettem, eljárásokat függvényeket írtam, hibát kerestem, folyamatokat optimalizáltam, teszteltem és dokumentációt készítettem.

    Szóval itt melyiket részesítik előnyben, a rövidebb tömörebb fajtát, és majd az interjún rákérdeznek a részletekre, vagy inkább a 6-8 oldalas mindenre kiterjedő fajtát?

    Előre is Köszi
  • gstm
    #470
    Szia Mícs,

    Mydubaicareer info mail címre küldtem egy levelet. Egy ismerősömnek lenne szüksége segítségre, informáciora, helyi cégalapítással kapcsolatban (akár a körzetben: katar, kuwait). Ha küldenél telefonszámot, mail címet, megköszönném. Az is jó, ha neked feltehet pár kérdést. A részleteket küldöm mail-ben, ha válaszolsz.
  • simoon
    #469
    Aha értem!
    Ez monjuk eléggé érezhető is volt, mert lassan annyira drága lesz Dubai, hogy tényleg nem érdemes kimenni sajna a bérek pedig csökkennek ahogy én észre vettem mert hát nem mindegy egy munkaadónak, hogy három filippinót vagy egy európait fizet ki ugyanabból az összegből.
    Azért köszi!
  • mícs
    #468
    Meglatjuk Tibi, de nem biztatlak!

    Egy ujsagcikk szerint 2007 elso 9 honapjaban 40000 feher munkas ment haza, es meg 10000 sem jott, csak szinesboruek. Minden teruletre!
  • mícs
    #467
    meglatjuk mit tudok tenni, de nem sok joval biztatnalak!

    sot senkit sem biztatok az utobbi fel evben!
  • Deena
    #466
    Szia Mícs!
    Köszi szépen a választ!