1024
TYPE=\'application/x-shockwave-flash\' PLUGINSPAGE=\'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer\'>
  • [NST]Cifu
    #384
    Pontosan erről beszélek. Amúgy érdekes kérdés, hogy akkor most egyelőre végülis kinek is szánják a kétmagos procikat a gyártók? A játékosoknak aligha, az AMD esetén például e célra ott van a sima A64, a "HardCore Gamerek"-nek meg az A64-FX. Még az alacsonyabb órajelű változatok ára is túl magas ahhoz, hogy az átlag otthoni felhasználót érdekelje. Gyakorlatilag egy nagyon szűk réteg az, aki ki tudja használni most a kétmagos rendszereket (pl. grafikusok).

    Még igazából meghatározó érvet sem igen tudnak letenni a játékosok tömege elé...
    Egyáltalán tud olyan komolyabb játékról, amely kihasználja a kétmagos rendszert, akár a HTT-t?

    A procigyártóknak most az lenne az érdekük, hogy tűzzel-vassal arra ösztökéljék a programozókat, hogy tegyenek kétmagos support mindenben (jó kérdés, hogy ez mennyire megoldható, mennyi plusz munkát jelent)...
  • [Jakuza]
    #383
    Hat, mivel gyakorlatilag gyerekcipoben jar a tobbmagos processzorok programozasa.
    Emiatt nem latsz gyorsulast egyenlore szimpla alkalmazas futtatasa kozben gyorsulast.
    Valtozni fog az meg, elobb utobb rajonnek a programozok arra, hogyan adjak at a masik magnak az alkalmazason belul a reszfeladatok elvegzeset.
    Tehat nem magaval a ket maggal van a baj, hanem a technologia kiforratlansaga miatt.
    Egy kis ido eltelik es szoges ellentettjet fogod tapasztalni.
  • [NST]Cifu
    #382
    Lent pont te érveltél azzal, hogy a hálózati vezérlő, hangkártyavezérlő, IDE vezérlő és egyebek annyi CPU időt vesznek el, hogy van értelme a kétmagos procinak játékok alatt is, hiszen ezen feladatokat a másik mag láthatja el.

    Most kiderült, hogy semmivel sem gyorsabb játékok alatt a két magos rendszer - csak ott érvényesül a két mag, ahol nekiállsz párhuzamosan futtatni több erőforrásigényes alkalmazást. Amiről meg lent már szóltunk eleget...

    Szóval hiába állsz neki újra és újra előhozakodni ezekkel a grafikonokkal, a lényeg az, hogy aki csak játékra használja a géppel (meglehetősen sokan), az jelenleg semmiféle előnyt nem kap a kétmagos procitól...

  • MacrosTheBlack
    #381
    Erről van szó:




    Az utolsó képen látszik legjobban a dual core lényege.
  • [NST]Cifu
    #380
    Az Intel Pentium Extreme 840 értékeit meg tényleg nem tudom hova rakni, még az olcsóbb és HTT nélküli Pentium-D 840 is rendre lealázza játékok alatt... sőt, máshol sem igazán tud az Extreme 840 a -D változat fölébe kerekedni...

    (jó, természetesen több párhuzamosan futattot program esetén nyilván a Pentium Extreme 840 nyújt jobb teljesítményt)
  • [NST]Cifu
    #379
    Hát ennyit arról, hogy játékok alatt bármit is gyorsítana a két mag... A Half-Life2 volt az egyetlen játék, ahol minimálisan (1-2% körül) gyorsabb volt a kétmagos proci, szemben az azonos órajelű egymagos A64-el. Az összes többi játék alatt lassabb volt, mint az egymagos tesója!!!

    Azonban nagyon furcsa, hogy az A64X2 4400+ gyorsabb volt HL2 alatt, mint a magasabb órajelű A64X2 4800+...
  • oroy_
    #378
    Athlon64 X2 4800+ is the fastest overall processor
  • [NST]Cifu
    #377
    Lehet, hogy nálam a HW-s tűzfal hiánya miatt nem jelentkezik a probléma?
  • [Jakuza]
    #376
    Biztos.
    Pontosabban a beleepitett tuzfal.
    De minden hiaba uninstalallom le aszoftveret, a hibajelenseg ugyanugy marad.
  • [NST]Cifu
    #375
    WoW.... nem semmi. És biztos, hogy a LAN vezérlő okozza?
  • [Jakuza]
    #374
    Belassul az egesz gep.
    Neha elkezdek tolteni egy oldalt es lelassul minden, raadasul ha ilyenkor masik iexplorert nyitok hot nehezen tolti mar a bongeszot is be.
    Csak az segit ha az oldalt, amivel nehezsegek tamadnak, bezarom es ujra beprobalom tolteni.
    Ilyenkor egekbe szokik a procihasznalat.
  • [NST]Cifu
    #373
    Egész pontosan mik a tünetek?
  • [Jakuza]
    #372
    Hat sajnos rossz tapasztalataim vannak e teren.(egesz mas mint amit te leirsz)
    Ez a gigabites cucc egy rakas f*s.
    Ugy eszi az eroforrast, hogy a hajamat tepem tole, pedig csak egy szaros 10MBites ADSL modem van rajta.Mar azon gondolkodom, hogy lekapcsolom a BIOSban es beteszek helyette egy sima halokartyat. (Sajnos nem tartottam meg a 3Com-os halokartyamat, de ki gondolt erre elore.)
  • [NST]Cifu
    #371
    A probléma az hogy nem látod be hogy tévedtél. :D Az az 1-2% csak az a része a tényleges procihasználatnak, ami az adatforgalomból ered. A LAN vezérlésére fordított prociidőt te nem látod.

    Biztos szűkös szellemi képességeim fosztanak meg attól, hogy megértsem mit próbálsz meg felvezetni. Továbbra sem értem, hogy ha a CPU-t max. 2-3%-ban terheli le általános használatban egy letöltés (ami ugye az emberek elsöprő többségénél a max. leterhelése a hálózati résznek), akkor hogy lesz abból 5-10%-os leterheltség, mint azt te állítottad a #349-ben.

    Max. akkor lesz ennyi, ha a 3Mbites netem hirtelenjében felbővül vagy 100Mbites-é (én szivesen kipróbálnám... :)), és ekkora sebességgel állok neki letölteni. Miután ennek veszélye (akár világviszonylatban is) meglehetősen csekély mennyiségű embert érint, szvsz a felvetett probléma még csak említésre való mértéke is drasztikusan lecsökkent.

    Más meg nem.

    Kérem tegyék fel a kezüket azon személyek, akik számára alapszintű elvárás, hogy egy játékkal legalább 1600x1200-as felbontásban, anisotrop szűrőt és élsimitást csontra húzva játszhassanak.
  • MacrosTheBlack
    #370
    "És mi akkor a probléma?
    Ha max. 1-2%-nyi prociidőt emészthet fel hálózati vezérlő netezés közben, akkor játékok alatt 5-10%-ra ugorna talán?"
    A probléma az hogy nem látod be hogy tévedtél. :D Az az 1-2% csak az a része a tényleges procihasználatnak, ami az adatforgalomból ered. A LAN vezérlésére fordított prociidőt te nem látod.

    "Egen, tudnék vele például 1600x1200-ban, 8xAA és 16xAF beállítások mellett Lock-On-ozni. De én egyelőre tökéletesen megvagyok 1024x768-ban, 4xAA és 8xAF mellett is - egy kártyával."
    Más meg nem.
  • [NST]Cifu
    #369
    Nforce4-en gigabites LAN van.

    Nem mondod!

    Talán ezért írtam, hogy Gigabites nettel már talán le is lehetne terhelni annyira, mint amennyire a PH!-s srácok tették a teszt alatt?

    Figy, te amit %-os procihasználatnak látsz, az már csak a programok által használt prociidő.

    És mi akkor a probléma?
    Ha max. 1-2%-nyi prociidőt emészthet fel hálózati vezérlő netezés közben, akkor játékok alatt 5-10%-ra ugorna talán?

    Ez olyan mint az SLI. Pasziánszban nem jelent előnyt. :) De sok másban igen.

    Egen, tudnék vele például 1600x1200-ban, 8xAA és 16xAF beállítások mellett Lock-On-ozni. De én egyelőre tökéletesen megvagyok 1024x768-ban, 4xAA és 8xAF mellett is - egy kártyával.
  • MacrosTheBlack
    #368
    Ez olyan mint az SLI. Pasziánszban nem jelent előnyt. :) De sok másban igen.
  • MacrosTheBlack
    #367
    Marcos az egy fülöp szigeteki diktátor. :D

    Nekem HT-s P4-ről Athlon64-re váltásnál nagyon hiányzott a HT. Amíg az ember nem használt olyat addig értelemszerűen viszonyítási alap hiányában nem hiányolja, de ha már megszokta, és aztán nincs, akkor tűnik fel igazán. És ez csak egy HT volt, nem valódi dupla mag. Ezért is várom már mikor jön kishazánkba.
  • MacrosTheBlack
    #366
    Figy, te amit %-os procihasználatnak látsz, az már csak a programok által használt prociidő.
  • MacrosTheBlack
    #365
    Nforce4-en gigabites LAN van.
  • [NST]Cifu
    #364
    Ha százan szednek rólad (vagy te szedsz egyszerre 100 dolgot) akkor lehetnek gondok, mert folyamatosana winyóhoz fog nyulni a p2p program, másfelől meg a p2p programnak kell folyamatosan ezernyi meghívást fogadnia és küldenie. Ez bizony benne van.

    A hálózati vezérlő tényleg vehet el komoly mennyiségű CPU időt, csak ehhez olyan szintű hálózati forgalom is kell, hogy (sajnos ) az otthoni felhasználókat aligha fogja még érinteni egy ideig.

    Ami pedig a kétmagos rendszereket illeti, én sem vagyok ellenük, csak jelenleg nem látom értelmét váltani rá. Nem nyersz vele túl sokat, főleg ha belevesszük az embertelen áraikat is...
    Talán egy év múlva már másként beszélünk majd róluk (remélem). ;)
  • NeoMaN
    #363
    nem értek nagyon hozzá, csak beszúrtam a képet, gondoltam erre gondolt Marcos
    helyi hálózatnál másolásra gondoltam egyébként
    A feladatkezelő nekem is 3-6% cpu terhelést mutat full (akár 100szálas) p2p-nél, de azt észrevettem, hogy a gép érezhetően belassul ilyenkor, és biztosan nem 6% az igénybevétel.

    Amúgy a tesztek alapján nagyon jónak tünik a 2 mag, majd kiderül, hogy az életben mennyire van rá szükség, ill. mennyire lesznek ezekre optimalizálva a progik. Gondolom ez a fejlődés iránya, szal elöbbutóbb mindenkinek 2magos procija lesz (többet is tudnak kihúzni így az ember zsebéből)
  • [NST]Cifu
    #362
    1024 játékos szervert indítasz?

    Volt már az előző gépem szerver egy 40 fős LAN partynál, a max. adatforgalom 22Mbit/s volt játék közben (CoD). És még a 2200Mhz-en futó Barton és a Radeon 9800Pro videókártyával is 50-60Fps-em volt, max. grafikán.
  • NeoMaN
    #361
    helyi háló
  • [NST]Cifu
    #360
    Szenvedni akarok! Ilyen 35%-körüli CPU terhelést akarok látni letöltésnél!!!

    De ehhez légyszives intézd el nekem az 1 Gigabites netet, hogy kihasználhassam ennyire a hálókártyám.
  • [NST]Cifu
    #359
    LoL...

    Ha majd Gigabites netem lesz, akkor fog ez majd zavarni (ie.: itt teljes áteresztőképességnél vizsgálták...).

    De még akkor sem 67%, hanem csak 27-35%:

  • NeoMaN
    #358
    feladatkezelő csak a szoftverek cpu-ra rótt terhelését írja ki
  • NeoMaN
    #357
    itt kicsikét sokkal több a terhelés mint 10%....
  • NeoMaN
    #356



  • [NST]Cifu
    #355
    He?

    Te most miről vizionálsz? Elindítok egy letöltést, a LAN vezérlő használatban van, a feladatkezelőben meg látni mennyire van leterhelve a proci (max. 2-3%, úgy, hogy a letöltésmanager és a tűzfal fut). Hol van ez attól az 5-10%-tól, amit te az nForce4 LAN-vezérlőjének CPU terheléséről említettél?
  • MacrosTheBlack
    #354
    "Már elnézést, de én cserébe meg rakjak be egy képet a saját gépem feladatkjezelőjéről, ahogy megy a háttérben egy letöltés?"
    Hát ha azon a kpén látszik a LAN vezérlő által foglalt prociidő is, akkor igen. De küld el a mikroszoftnak is, hogy nálad ilyet is tud a windows, pedig nem írták meg. :D
  • [NST]Cifu
    #353
    "Meg is érdemli az, aki NAV-ot használ. :)))"
    A Panda is benyal annyit. :)


    Én Sygate Personal Firewall-t és AntiVir PersonalEdition-t használok, de azért a kettő együtt is max. 2-3%-os prociidőt esznek meg a háttérben futva.

    De. :) Most nem találom a cikket ahol volt LAN vez. teszt is, de ha meglesz, megkapod belinkelve. Feltéve hogy nem a Chipben volt. :)

    Már elnézést, de én cserébe meg rakjak be egy képet a saját gépem feladatkjezelőjéről, ahogy megy a háttérben egy letöltés?
  • MacrosTheBlack
    #352
    "Csakhogy a GPU-nak való utasítások kiadása alig 5-10%-a a számítási igénynek, a legtöbb prociidőt az AI és a fizikai motor viszi el"
    Nem is mondta senki hogy ez a legidőigényesebb, csak azt hogy ezzel is kell foglalkoznia, ez is prociidőt foglal.

    "Meg is érdemli az, aki NAV-ot használ. :)))"
    A Panda is benyal annyit. :)

    "Hát azért 10%-ot messze nem vesz le, még úgy se, hogy p2p program fut a gépen, és az is eszi a prociidőt..."
    De. :) Most nem találom a cikket ahol volt LAN vez. teszt is, de ha meglesz, megkapod belinkelve. Feltéve hogy nem a Chipben volt. :)
  • MacrosTheBlack
    #351
    "Szerinted az átlag otthoni ember párhuzamosan játszik, és futtat errőforrásigényes alkalmazásokat az otthoni átlag user"
    Mondom: játszana ha elég lenne rá a gépe. Celeronnal nyilván neki se kezd. De egy dupla magossal...

    "Csakhogy ehhez az engine-nek magának kell támogatnia a két magos rendszert"
    Nem kell neki támogatnia. Az más kérdés hogy az engineben is vannak dolgok amiket lehet párhuzamosítani, de az más tészta. Természetesen nem lesz 200% sebességnövekedés egy multithread drivertől, de valamennyit biztos jelenteni fog. Ezt persze csak akkor lehet észrevenni ha a proci rendesen le van terhelve, ahol idleben matyizik, ott van még tartalék az 1. magban is.

    "Ám eléggé bizonyos vagyok benne, hogy ez a "kétmagos procikat is már támogatjuk" szöveg csak egy reklámfogás az nVidiától, és nem több..."
    Legtöbb esetben így is van, előnyét csak leterhelt procinál fogod látni (persze ott se kell csodát várni).

    "Nálam az A64 "üresjáratban", tehát 10-15 megnyitott weboldal, Office, tűzfal, MP3 lejátszás, max. 2-7% szinten foglalja le a procit. Szóval nem olyan vészesek a háttérben futó alkalmazások azért..."
    Egyrészt jóval több az annál, másrészr ezt igazán akkor vennéd észre ha látnád a procidat működni ezek nélkül is. Mivel nem láthatod, így nem is tűnik fel, mert nincs mihez hasonlítanod, ezért nem veszed észre. De attól még ott van.
  • [NST]Cifu
    #350
    Pl. elforgatni egy kockát 35 fokkal. A videochip nem fogja kitalálni hogy mit kell ezzel csinálni, a proci utasítja hogy most itt jön egy elforgatás, a videochip végrehajtja a konkrét számítást. Aztán kapja a köv. parancsot a procitól hogy mondjuk árnyékolni kell, vagy bump mappelni, ezt is végrehajtja. Olyan ez mint a katonaság. A góré mondja hogy merre tüzeljenek és milyen lőszerrel, a közlegény meg nyomogatja a gombokat hogy arra lőjön az ágyú.

    Csakhogy a GPU-nak való utasítások kiadása alig 5-10%-a a számítási igénynek, a legtöbb prociidőt az AI és a fizikai motor viszi el... (Source engine esetén valami olyan adatot olvastam, hogy csak az AI 25-35%, a fizikai motor függően a kezelt objektumok számától akár 50-80% is lehet).

    Ennyit önmagában levesz csak egy integrált LAN vezőrlő (pl. nforce4), és akkor még nem beszéltünk hangkártyáról és egyebekről.

    Hát azért 10%-ot messze nem vesz le, még úgy se, hogy p2p program fut a gépen, és az is eszi a prociidőt...

    De egy mezei NAV is többet eszik mint 5-10%.

    Meg is érdemli az, aki NAV-ot használ. :)))
  • MacrosTheBlack
    #349
    Hiába mondta Grétsy prof hogy "álljunk meg erre a szóra", nem kellett volna megofgadnod a tanácsát. :)

    "Akinek nincs pénze eredeti DVD-re, annak szerinted telik olyan VIVO-s videokártyára, amivel jó minőségben digizhet be saját maga?"
    Mi köze a vivo-nak a dvd rippeléshez???

    "Az objektum transzformáció rossz példa a VGA-nál. A processzor feladata gyakorlatilag a poligon csúcspont kordináták kiszámolására korlátozódik (az MI mellett)"
    Persze... a videochip meg gondolatolvasó és kitalálja mit kéne csinálni a koordinátákkal. Kedve szerint textúrázza, effektezi, nem úgy ahogy a program vezérli...

    "A különböző transzformációval, bevilágítással kapcsolatos dolgokat a VGA is képes elvégzni"
    Magát a műveletet igen, azzal nem terheli a procit, de hogy mit csináljon, azt a proci mondja meg neki.

    "Konkrétan mire gondolsz? 2d desktopra (ugye a Longhorn még messze van)? A Virge 3D óta a 2D objektumok kirajzolásának gyorsítását a VGA végzi."
    Pl. elforgatni egy kockát 35 fokkal. A videochip nem fogja kitalálni hogy mit kell ezzel csinálni, a proci utasítja hogy most itt jön egy elforgatás, a videochip végrehajtja a konkrét számítást. Aztán kapja a köv. parancsot a procitól hogy mondjuk árnyékolni kell, vagy bump mappelni, ezt is végrehajtja. Olyan ez mint a katonaság. A góré mondja hogy merre tüzeljenek és milyen lőszerrel, a közlegény meg nyomogatja a gombokat hogy arra lőjön az ágyú.

    "Nics sok 5-10%. Jó lesz az maximum 5-10%-nak."
    Nem lesz jó. Ennyit önmagában levesz csak egy integrált LAN vezőrlő (pl. nforce4), és akkor még nem beszéltünk hangkártyáról és egyebekről. Tűzfal, vírusirtó hogy jött a képbe, hw eszközök procihasználatáról beszéltünk. De egy mezei NAV is többet eszik mint 5-10%.
  • StarFist
    #348
    Bocs, de ezt már nem tudom megállni szó nélkül.

    Te valami alternatív univerzumból irogatsz?

    Akinek kell film és nincs pénze, az lemegy az aluljáróba/helyi piacra stb. és a dealertől megveszi az írott CD/DVD-t. És most fordítsunk egyet a dolgon. Akinek nincs pénze eredeti DVD-re, annak szerinted telik olyan VIVO-s videokártyára, amivel jó minőségben digizhet be saját maga?

    Az objektum transzformáció rossz példa a VGA-nál. A processzor feladata gyakorlatilag a poligon csúcspont kordináták kiszámolására korlátozódik (az MI mellett). A különböző transzformációval, bevilágítással kapcsolatos dolgokat a VGA is képes elvégzni (úgy kb. a GF256 óta). Ha ezt a feladatot, a VGA helyett a procira hárítják, az már a programozó sara.

    "Azért ahhoz hogy 1 adatot átlökjön az agp / pcie buszon, elég sokmindent kell számolni vele a procinak."

    Konkrétan mire gondolsz? 2d desktopra (ugye a Longhorn még messze van)? A Virge 3D óta a 2D objektumok kirajzolásának gyorsítását a VGA végzi. Ez az állítás max. az S3 Tri64 és régebbi VGA kártyákra igaz (ott viszont ISA/VESA/PCI busz volt). 3D objektunok esetén pedig lásd a fentebb leírtakat.
    Ez olyan "Nesze semmi, fogd meg jól." állítás, utólag bármit bele lehet magyarázni. Légyszíves konkrét dolgot leírni az érdemi vitához.


    Az IDE vezérlő úgy a DMA üzemmód feltalálása óta nem terheli a processzort, csak a PCI vagy PCIE busz sávszélességét (az utóbbi viszont a HT 2000MB/s áteresztőképessége miatt nem probléma, lévén a mostani merevlemezek még 150 MB/s-re is képtelenek RAID 0 tömb nélkül). Ez is rossz példa.

    Nics sok 5-10%. Jó lesz az maximum 5-10%-nak. Ha neked a háttérben futó alkalmazások (tűzfal, vírusirtó stb.) 10 %-nál többet esznek, akkor baj van a gépeddel.

  • [NST]Cifu
    #347
    'Asszem holtpontra jutott a vita... :)))

    Szerinted az átlag otthoni ember párhuzamosan játszik, és futtat errőforrásigényes alkalmazásokat az otthoni átlag user, szerintem meg nem. Maradjunk annyiban, hogy akit érint a kérdés, majd dönt. :P

    Nem AI számolásról beszélek, hanem a videokártya kiszolgálásáról. Annak is meg kell mondani hogy mivel mit csináljon, itt lehet sokmindent párhuzamosítani. Pl. ha elfordul a kamera, akkor minden kirajzolt objektum ugyanúgy fordul, mindegyikkel ugyanazt a transzformációt kell elvégezni, ez máris lehet annyi párhuzamos programszál ahány objektum van. És ez csak 1 példa.

    Csakhogy ehhez az engine-nek magának kell támogatnia a két magos rendszert, és ez hiányzik jelenleg! De erre is majd pontot tesz, ha megjelenik ez a bizonyos ForceWare.
    Ám eléggé bizonyos vagyok benne, hogy ez a "kétmagos procikat is már támogatjuk" szöveg csak egy reklámfogás az nVidiától, és nem több...

    Azt a sok 5-10 %-ot összeadod, máris jelentős.

    Nálam az A64 "üresjáratban", tehát 10-15 megnyitott weboldal, Office, tűzfal, MP3 lejátszás, max. 2-7% szinten foglalja le a procit. Szóval nem olyan vészesek a háttérben futó alkalmazások azért...

  • MacrosTheBlack
    #346
    "Én azt vitatom, hogy a mai átlag usernek megéri-e jelenleg a kétmagos procival foglalkoznia"
    Persze hogy megéri. Sok olyan dolgot megtehet vele amit azelőtt nem. Pl. dvd rip közben jácchat. :)

    "Amennyire én látom, elég sokan vannak, akik inkább 500 forintért megveszik a piacon, mert nem kell vele szórakozniuk, és a kölcsönzési díj plusz a DVD ára már majdnem ott van."
    Nem mindenkinek elég a ki tudja milyen svcd-ből dvd formátumra alakított, princo lemezre kiírt gagyi. Ezért csinálja magának. De aki nem akar rippelni, az is tud sok más dolgot.

    Nem AI számolásról beszélek, hanem a videokártya kiszolgálásáról. Annak is meg kell mondani hogy mivel mit csináljon, itt lehet sokmindent párhuzamosítani. Pl. ha elfordul a kamera, akkor minden kirajzolt objektum ugyanúgy fordul, mindegyikkel ugyanazt a transzformációt kell elvégezni, ez máris lehet annyi párhuzamos programszál ahány objektum van. És ez csak 1 példa.

    "Azzal nem mész semmire, ha a drivered gyorsabb, mert attól még a CPU-ra kell várnia"
    2 cpu (2 mag) esetén feleannyit kell várni.

    "Mennyi időt vesz el max. az átlagosan háttérben futó alkalmazások (tűzfal, IDE, esetleg alaplapi hangkártya? 5-10-15%? Megéri emiatt beruházni egy 2x drágább prociba?"
    Azt a sok 5-10 %-ot összeadod, máris jelentős.

    "Ha olyan sokmindent kellene megmondani a GPU-nak, akkor ki lenne használva az AGP 8x és a PCI-Express 16x csati."
    Azért ahhoz hogy 1 adatot átlökjön az agp / pcie buszon, elég sokmindent kell számolni vele a procinak.
  • [NST]Cifu
    #345
    Viszont ha egyszerre 2 progit futtatsz, máris párhuzamosítva van, így a dupla mag előnye 1 szálas alkalmazásoknál is jelentkezik. Nem abban hogy dupla annyi fps-t kapsz, hanem hogy nem kapsz feleannyit.

    Én ezt a részét sose vitattam!!! Én azt vitatom, hogy a mai átlag usernek megéri-e jelenleg a kétmagos procival foglalkoznia.

    Gyanítom itt Magyarországon mindenki eredeti dvd-t vesz boltban, eszébe se jutna kikölcsönözni a tékából és lerippelni...

    Amennyire én látom, elég sokan vannak, akik inkább 500 forintért megveszik a piacon, mert nem kell vele szórakozniuk, és a kölcsönzési díj plusz a DVD ára már majdnem ott van.
    (most nem erkölcsi vitát akarok ebből nyitni, csak én ezt látom...)
    Aki egy kicsit jobban ért a géphez, az már persze másként áll a dologhoz...

    Te meg ugye tisztában vagy azzal hogy egy komoly videokártya alá miért kell komoly processzor, és miért nem kapsz annyi fps-t celeronnal mint p4-el?

    Azért, mert a program futtatása a CPU-t veszi igénybe, de a videókártya drivernek szinte semmi köze ehhez, miután a videókártya csak azt rakhatja ki, amit a CPU már meghatározott. Ha CS:Source-ba beraksz 10 botot, akkor X sebességed van, 20 botnál már gyök X, mert a CPU-t ennyire leterheli a játék. Mindezt videókártyától, drivertől csaknem teljesen függetlenül...
    Azzal nem mész semmire, ha a drivered gyorsabb, mert attól még a CPU-ra kell várnia...

    Még az IDE vezérlő is foglal prociidőt, nemhogy egy videokártya.

    Mennyi időt vesz el max. az átlagosan háttérben futó alkalmazások (tűzfal, IDE, esetleg alaplapi hangkártya? 5-10-15%? Megéri emiatt beruházni egy 2x drágább prociba?

    rengeteg mindent meg kell mondani a videochipnek, nem úgy megy az hogy szól a proci hogy grafikázzál vmit, a videochip meg csinál amit akar

    Ha olyan sokmindent kellene megmondani a GPU-nak, akkor ki lenne használva az AGP 8x és a PCI-Express 16x csati. De ez messze nem így van, különben a PCI-Express kártyák a porba aláznák az AGP kártyákat...