1024
TYPE=\'application/x-shockwave-flash\' PLUGINSPAGE=\'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer\'>
  • [NST]Cifu
    #424
    Nem. A Vistából is lesz 32bites és 64bites változat. Ebből már sejthető, hogy a 64bites áttörés is tovább fog csúszni... talán két-három év... jó esetbe...
  • Narancs
    #423
    Vista az már az lesz. Nem?
  • Punker
    #422
    abban gondolkodok, mert a kedvenc game-m csak win és Mac alatt megy.
  • [Jakuza]
    #421
    Talan ha nem windowsban gondolkodnal.
  • Punker
    #420
    elöször használható 64bit-es op rendszer kéne.
  • [NST]Cifu
    #419
    Az Intel a jövőről...

    Hát igen, az Intel is beismerni, hogy a többmagos rendszerek jelenleg csak a szerverpiacon élnek meg. Nekünk meg talán két-három év múlva már érdemes lesz áttérni a többmagos rendszerekre...
  • Gabesz amd64
    #418
    oks!köcce a segítséget :)
  • Punker
    #417
    tőle kérdezd
  • Gabesz amd64
    #416
    és ha adok neki anyagot csinálna nekem egy hasonló flash-t?
  • Punker
    #415
    privi
  • Gabesz amd64
    #414
    82 Balu van.melyik az közölük :D
  • Gabesz amd64
    #413
    kössz
  • Punker
    #412
    Balu
  • Gabesz amd64
    #411
    Punker!

    Ki csinálta a bannert még nyáron?
  • FaithMeN
    #410
    vicc
  • MacrosTheBlack
    #409
    "az Intel új, az eddigieknél alacsonyabb órajelű kétmagos Pentium D processzort kíván forgalomba hozni. A 805-ös modellszámú chip"
  • Punker
    #408
    "Az Intel értesítést adott ki partnerei részére kétmagos asztali processzorainak steppingváltásáról. A Smithfield kódnevű magra épülő Pentium Extreme Edition 840, illetőleg a Pentium D 820, 830 és 840 processzorok a jelenlegi A0 helyett ősztől a B0 revízióban lesznek elérhetők."
  • MacrosTheBlack
    #407
    Megnézted a cikket?
  • Punker
    #406
    a 840-es az EE, mindegyik 8xx-es csak az EE-s a HT-t is tudja.
  • MacrosTheBlack
    #405
    Ja, meg a táblázatban jobboldalt ott is van hogy 840...
  • MacrosTheBlack
    #404
    Ja. Most így hirtelen ezt a cikket találtam ami mindkét elnevezést használja.
  • Punker
    #403
    a Pentium D-t hívod 8xx-nek? csak hogy a fölső táblázatban is be tudja azonosítani :)
  • MacrosTheBlack
    #402
    A pentium 8xx-nél a nem túl ütőset a HT-s pentiumokhoz viszonyítva kell érteni, az ugye egy virtuális dupla mag volt, sokat dobott a teljesítményen, most van valódi dupla mag, a virtuális meg kilőve, nyilván nem akkora a javulás mintha a HT is maradt volna. Az athlon64 x2 inkább a pentium4 extreme edition ellenfele, mint a pentium 8xx-é (ezt ára is jelzi), viszont a 8xx se túl szar, csak kb. félúton van ezek és az 1 magos procik közt (árban megh kb. mint az 1 magos athlon64 3500+).
  • MacrosTheBlack
    #401
    2 lehetőséged van: Pentium 8xx sorozat: olcsó (60 rongy körül), és nem túl ütős, de duál magos. Vagy Atlon64 X2: drága (170-200 rongy), és a legjobb. Cache ugyanúgy 1 MB/mag mind2nél, HT az amd-nél sose volt, az intelnél kikapcsolva (csak a 2-300k-s Extreme Editionban van). Szal ha olcsót akarsz intel 8xx, ha a legjobbat athlon64 x2. Jelenleg átlag magyar pénztárcának az intel egyértelmüen vonzóbb, kiváncsi vagyok az amd rájön-e erre és árcsökkentéssel korrigál, vagy fejébe száll a dicsőség, és most ők lesznek a k. drágák az intel helyett.
  • BRobee
    #400
    Sziasztok!

    Egy altagfelhasznalo vagyok, nem okoskodni akarok, sot nem akarok belefolyni a vitaba.

    Eddig egy amd 2600+os procim volt es most gondolkodom a cseren es ugy mot jottek be a vita targyat kepezo dual core-os procik.
    A gepemen folyamatosan futnak a rezidens progik, tuzfal, antivirus, icq, msn erre rajon a tuzroka, mert netezni kell:) Ezalatt hazimat csinalom AuoCAD-ben, wordben olvasom a HF leirasat, excelben nezem az adatokat, kozben azert toltogetek is es netezek is. Na es ha jon egy haver, hogy nezd mar meg mit alkottam 3dmaxban, segitsel mar please, elinditom es kezdem is befonni a szemoldokomet. Ez atlagban igy megy nalunk a koleszban, szoval ilyen esetben jobb a dual core mag. Nem jol gondolom? Es ha irnak, hogy gyere mar jatszani, fut a szerver, akkor nem kell minden alkalmazast kikapcsolnom, hanem nyugodt szivvel elinditani a game-t 20 perc jatekra.
    Ha ilyen szemszogbol nezzuk a dolgot, akkor nem jobb a dual core? Nem ertek hozza, csak ezek az erveim az uj magok mellett. Mellesleg grafikat tanulok, melyben ugye jobb a DC. Egyik anyazasom: Modellezgettem es ra akartam rakni egy M.Smooth-ot, ahol a 2-es ertek elfogathato, de en elutottem es raraktam 3-4-et es a gepemnel beallt a klinikai halal, amibol csak resettel tudtam visszahozni...
    Mellesleg elore latom, hogy szakdoli keszitesnel a wordben irom a szoveget, excelbe gyujtom az adatokat, elakadasnal ffoxon nezem a tutorial,avagy DVD-n nezem a tutort es jon erre a Max, Maya vagy XSI. (Vegulis tokmindegy)
    A haverjaim koreben, akik atlagfelhasznalok, ezek az altalanos, napi feladatok, nemcsak a jatek. Szerintem legyen inkabb egy picit lassab a gepem, de ilyen helyzetekben tartsa azt a szintet es ne talalkozzam ismet a "hogybelassultismetezakurvagep" problemaval.
    Ha ilyen szemszogbol nezitek a temat, akkor ajanljatok a DC magot?
    Kohi
  • MacrosTheBlack
    #399
    Oké, küldd át postán a dupla magos procidat! :D
  • MacrosTheBlack
    #398
    Az enyémen viszont van. A tied egy M5-ös fizetős kapuval, az enyém meg az M7-es matricával. :D
  • [NST]Cifu
    #397
    Az enyém is a tied lehet. Legalábbis most még.
    Inkább egy A64 FX-55, mint egy A64X2...
  • [NST]Cifu
    #396
    Az autópályán szerinted miért van 4 sáv, nem 2? Gyorsabban fog menni tőle az autód? Nem. Viszont nem kell lassítanod a többiek miatt..

    A baj az, hogy eszerint a hasonlat szerint az én autópályámon abszolute nincs forgalom rajtam kívűl. ;)))
  • [NST]Cifu
    #395
    Tessék. Légyszives mutass rá, hol az a 40%-os sebességnövekedés. Nem találom.
  • NeoMaN
    #394
    Ez így is lesz.. :Ð

    Az első birkák fizetik meg az új technológia árát (úgy, hogy ráadásul még felesleges is).
  • MacrosTheBlack
    #393
    Nekünk akkoris jó lesz, amíg a gamék nem támogatják, mert egyszerre többmindent csinálunk, ti meg majd csak akkor vegyetek ilyet ha mi már megvettük a sajátunkat, nehogy miattatok ne jusson nekünk. :D
  • NeoMaN
    #392
    egyértelműen jó a dolog, DE CSAK AKKOR ha a gémek is támogatni fogják.
    Legalábbis nekem, mert én lesz*rom, hogy a winrar hogy tömörít a háttérben.. :ÐÐ
  • Punkerwork
    #391
    vitázhatunk hogy kihasználjuk e vagy nem, de az tuti hogy az elkövetjkző 2-3 évben sok változás lesz, jövőre talán már lesz használható 64 bites oprendszer is :)
  • MacrosTheBlack
    #390
    Akkor vegyél HT-s amd procit!
  • MacrosTheBlack
    #389
    Amúgy érdekes kérdés, hogy akkor most egyelőre végülis kinek is szánják a kétmagos procikat a gyártók?
    Nekünk, felhasználóknak.

    A játékosoknak aligha, az AMD esetén például e célra ott van a sima A64
    ... és jön az Athlon64 X2.

    Még az alacsonyabb órajelű változatok ára is túl magas ahhoz, hogy az átlag otthoni felhasználót érdekelje.
    Hát nem olcsó az tény. Eddig mindenki azon verte a nyálát hogy szemét intel milyen drága, most meg épp a "felhasználóbarát" amd lopna ki többet a zsebünkből.

    Gyakorlatilag egy nagyon szűk réteg az, aki ki tudja használni most a kétmagos rendszereket (pl. grafikusok).
    ...és mindenki aki ismeri az alt + tab-ot.

    Az autópályán szerinted miért van 4 sáv, nem 2? Gyorsabban fog menni tőle az autód? Nem. Viszont nem kell lassítanod a többiek miatt.
  • MacrosTheBlack
    #388
    Most kiderült, hogy semmivel sem gyorsabb játékok alatt a két magos rendszer - csak ott érvényesül a két mag, ahol nekiállsz párhuzamosan futtatni több erőforrásigényes alkalmazást.
    Te eddig nem ezt a fórumot olvastad? Az elejétől fogva a párhuzamos működésről volt szó.

    Szóval hiába állsz neki újra és újra előhozakodni ezekkel a grafikonokkal, a lényeg az, hogy aki csak játékra használja a géppel (meglehetősen sokan), az jelenleg semmiféle előnyt nem kap a kétmagos procitól
    No comment... Eddig miről beszéltünk?
  • M@TriX
    #387
    multitaskra meg elég a HT [apro]spec nekem :)
  • M@TriX
    #386
    ne keresd mrá a kákán a csomót...
    "szamolhat a masik" számolhatna, de nem számol, mert a progik enm képesek még rá. ki lehetne aknázni, de a HT is műár vagy 3 éve a piacon és nem tudok oylan gémről ami kihasználná, persze attól még lehet de nem nagy számban az tuti
  • [Jakuza]
    #385
    Jatekosoknak mar miert ne szanhatnak ?
    Mert ugye bar lehet, hogy a megjelenitesert pl a GPU a felelos, de arrol sokan megfeledkeznek, hogy az adatmennyiseget a CPUnak kell atpumpalni a VGA szamara, es meg egy csomo reszfeladat van amit szamolhat a masik CPU. (pl hang,halozativezerlo + a kapcsolat,lemezkezeles stb) siman ellehet ezek mellett erni a 40% teljesitmenytobbletet.