1024
TYPE=\'application/x-shockwave-flash\' PLUGINSPAGE=\'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer\'>
  • trabant
    #19
    Én is HT-s northwoodról váltottam a64-re, hiányzik is a HT nagyon. De a többi része nem. :)
  • trabant
    #18
    De a HT csak annak láccik, és messze nem az. A dupla magos nem csak azt a részét tudja a procinak kihasználni amit a másik szál épp nem fog, hanem értelemszerűen mindegyiket.
  • trabant
    #17
    AMD-ből nem hiszem hogy lesz HT-s, állítólag a rövid pipe miatt nincs sok értelme. Hát nemtom, azért egy HT-s intel proci jobb multitaskban mint egy amd.
  • Pheel
    #16
    Ott egyértelmű, amit mondasz. Mindennapos használatban inkább hátránya van, mint előnye egyelőre.
  • Punkerwork
    #15
    én tegnap játszottam és ingame video-t tömörítettem közben :)
  • nenad
    #14
    na ja, vegul is nem jatekra gondoltam hanem renderelesre, egy HTs procinal a ketmagos szerintem hoz 50% pluszt. (rendereles, (FPU))
  • Pheel
    #13
    Leírtam, hogy a kétmagos procik alacsonyabb órajellel indítanak, szóval hiába a 2x annyi proci, ha a teljesítményük nem hozza a kétszerest.
  • M@TriX
    #12
    alátámasztanád?

    valszeg nem jelent akkora erőt, da valszeg kevesen vannak, akik 3S studio max renderelése közben videót akarnak tömöríteni.

    arra, hogy esetleg videótöm vagy egyéb terhelés mellett netezhessen vagy CD írjon az ember, arra a HT bőven elég. szerintem
  • nenad
    #11
    azert a ht kozel sem jelent annyit mint egy masik mag.
    a fogyasztas.. ezzel jar kesz.
  • Pheel
    #10
    2.8-assal tolom én is, de ha HT nélküli gép elé kerülök, már minden bajom van. :)
  • M@TriX
    #9
    erre gondoltam én is, hogy a HT erre acélra még tökéletesen megfelel.
    Most próbálkoznak a cégek újdonságokkal, hogy ne a GHZ-eket hajkurásszák, de eddig nem valami meggyőzőek :)

    szóval még jó lesz nekem ez a 3G-s proci, pedig már másfél éves, mégsem tudtak számottevő újítással előállni. lásd teszteket.
  • czky
    #8
    Sajnos csak az Extreme Edition procik lesznek HT-sek a kétmagosból. A többiből mellőzik ezt a technológiát. Már most is lehet kapni 3.2EE-t kétmagosan 999dolláros áron.
    HWSW
  • Pheel
    #7
    Igazából bőven elég egy HT-s proci is, nem kell 2 mag. Főként, ha azzal is számolunk, hogy a 2 magos procik alacsonyabb frekvencián kezdik a gyártósor végén egyelőre. Nagyobb fogyasztás és procinként alacsonyabb teljesítmény szemben egy nagyobb teljesítményű, de kisebb fogyasztású procival, ami ugyanúgy 2 procinak látszik.
  • ForRedGlory
    #6
    Az lesz a jó, ha a két proci még Hyper Threadinges lesz. Jó kis (elméleti) négy proci :DDDDD
  • marci14
    #5
    kösziii
    amugy azért én kérdeeztem a haverom helyett mert modemes netük van és épp ezért szinte nem is netezik
  • Cat #4
    http://www.sg.hu/kereso.php?mit=ikermagos
  • trabant
    #3
    Önmagában nem gyorsabb, csak akkor ha a párhuzamos működést ki tudja(k) használni a program(ok). Ha az adott progi nem is profitál belőle, akkor is megvan az az előny hogy az egyik mag szabad, mellette egy másik progit futtathatsz az előzőtől (szinte) teljesen függetlenül, ugyanolyan teljesítménnyel. Pl. ha eddig egy izmosabb másolás / tömörítés / akármi teljesen lefogta a gépedet, akkor ezentúl nem fogja, a másik magon ugyanúgy tudsz dolgozni mintha nem csinálna közben semmit. Ez persze nem teljesen igaz, hiszen csak a proci bír duplaannyi terhelést, a többi szköz (videokártya, memória, stb.) nem. Tehát 2 játék ugyanazon a videokártyán értelemszerűen nem fog úgy futni mintha szólóban lenne. De általában nem ez a jellemző, inkább különböző erőforrásokat lekötő progikat futtat az ember, így a teljesítmény jelentősen növekedni fog az 1 maghoz képest.
  • gabber_saviola
    #2
    haver akar venni.......de miért te kérdezed?
  • marci14
    #1
    sziasztok!
    haver akar venni uj procit és mindenképp kétmagosat.. miben jobbak a sima egymagosoknál? mennyivel gyorsabbak? bármi info jöhet
    elöre is köszi