1024
TYPE=\'application/x-shockwave-flash\' PLUGINSPAGE=\'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer\'>
  • [NST]Cifu
    #304
    Ferdítesz, én azt írtam, hogy az átlaguser nem tudja kihasználni a két magos procikat. Ergo felesleges neki...
  • [Jakuza]
    #303
    Igen biztos vagyok benne hogy integralt hangkartyaja van a tobbsegnek.
    Raadasul mar SB hangchippeket, tesznek az alaplapokra.
    Az atlag felhasznaloknak nem erdekuk kulon beruhazni egy hangkartyara, mikor egy hasonlo tudasu kartyak talalhatoak mar meg az alaplapokon.
    Lasd pl Soundstorm az NF2 lapokon.
    Hiaba akarsz meggyozni minket az aktualis gyartoktol amugy is rank kenyszeritett fejlesztesi dolgok ellenkezojere, mert nincs igazad.
    2 ev mulva mar gyakorlatilag mar nem fogjak gyartani egy magos processzorokat, mert nem erdekuk. Akkor majd azt fogod mondani, hogy nekem eleg a ketmagos processzor, nem kell a 4 magos mert minek.
    Ra 3 evvel meg azt fogod mondani, hogy neked eleg a 4 magos nem kell a 16 magos.
    Es meg valami a legtobb internettel rendelkezo atlagfelhasznalo igenis jatekra, filmekhez es zenekhez hasznalja a PCjet.
    Kb 300ezer internettel rendelkezo magyar haztartas van.
    Csak figyelmedbe ajanlom a doom9 forumat 76,671 user van regisztralva, ami ha jol szamolom az internetezok kozel 1/3-a.
    Tehat ilyen kevesen foglalkoztak vagy foglalkoztak pl a filmes dolgokkal.
    Es persze ez nem jelenti azt hogy mindegyik aki foglalkozott akarmikor is ezzel az regisztralt ide.
  • MacrosTheBlack
    #302
    Ne átlaguserozz, az átlaguser cerkát vesz, nem duál magos procit. A ferrarit se az átlagszuzukisnak találták ki.
  • [NST]Cifu
    #301
    Hát a hajam leteszem tőletek... :)))

    Nekiáltok olyan dolgokat felsorolni, ami az átlag usereket kegyetlenül nem érinti. Nekiálltok olyasmiket felsorolni, amik egyértelműen a HC felhasználókra jellemző (pl. filmtömörítés, DVD nézés és játszás egyszerre, stb.), ráadásul elfelejtve, hogy mibe is kötöttek bele... Átlag felhasználókról van szó, nem rólatok! :)

    Jakuza: szerinted integrált hangkártyája van annak, aki egy kétprocis rendszert használ jelenleg, vagy tervezi a megvételét a közeljövőben? Mert az meg is érdemli. De megér szerinted kb. 10%-os teljesítménynyereségért (mert ennél többet a jelen esetben aligha számíthat) beruházni egy 2x-3x drágább prociba ?

    Na ugye...
  • [Jakuza]
    #300
    NTSCifu azt hiszi csak jatszanakaz emberek. :P
    Pedig szerintem ha olyan rossz a helyzet, az otthoni felhasznalokkal ahogy o mondja, akkor alig tomorittenek mp3at,vagy filmet vagy csomagolnak ki tomoritett allomanyokat, hallgatnak zenet neznek filmet.
    Raadasul tudnia kellene, hogy a processzoridobol mennyi craftot elvesz a az integralt hardvereszkozok mukodtetese. pl SATA vezerlo, Hangkartya, USB, Firewire stb
    Csak egyedul egy integralt hangkartya 7-10%t is elzabalhat egy processzorbol, amit egy HTT-nel egy processzorbol sajtol ki, viszont ennek a terheleset egy dualmagos procinal a 2. mag veheti at, ami az elsodeleges magnal nem okoz teljesitmenycsokkenest.
  • Punker
    #299
    ugye nem kezdtek el flémelni?
  • MacrosTheBlack
    #298
    "A lényeg az, hogy az átlagos felhasználó mire használja a gépet."
    Nekem nem lényeg. :)

    "Az átlag user számára jelenleg semmi kihasználható előnye nincs a kétmagos procinak"
    Az átlagos felhasználó nem dual core procit vesz, hanem a legolcsóbb celeront.
  • MacrosTheBlack
    #297
    Nem az MSI lapnál (mittomén melyiknél) volt azzal gond? Ha nem a venti tápcsati (vagymi) alatt van, akkor sztem nem gond.
  • MacrosTheBlack
    #296
    Chipsetet nem néztem, csak a belinkelt grafikonjaidat. Abban lehet hogy szarabb.
  • MacrosTheBlack
    #295
    "A rippelést TE hoztad fel példának!"
    Példának. És nem szavakon lovaglásnak.

    "Hol igénylik???"
    Itt.

    "Errefele legalábbis a többség csak játszani akar a gépével, meg DVD-t/videót nézni, plusz netezni...."
    Erre felé meg nem.
  • MacrosTheBlack
    #294
    Mi lenne ha olvasnál is néha, nemcsak írnál? #260.
  • MacrosTheBlack
    #293
    De, szokott.
  • [Jakuza]
    #292
    Minek kell ket hangkartya a gepbe ? Nalam eredekes modon egy integralt ALC850-el siman lehet filmet nezni, mig mas hang megy a fejhallgaton.
    Ne akassz mar hasba. Siman ellehet valasztani a kimeneti csatornakat.
    Raadasul a legtobb uj lapon van digitalis kimenet is.

    Csak hogy lasd pl a Media Player Classic is rendelkezik ilyen funkcioval, tehat nem helytallo az ervelesed.

  • [NST]Cifu
    #291
    Hmmm....
    Egész véletlenül az Intel lapoknál nem játszik olyasmivel az ASUS, mint AMD deszkáknál? Tehát az FSB 1-2Mhz-el feljebb van tekerve? Ennyi már elég a lent látható teljesítménykülönbséghez...
  • [NST]Cifu
    #290
    Hát igen, ez is igaz. ;)
  • Punker
    #289
    ebben az a szép hogy a gépek legnagyobb részét irodai munkára használják :)
  • [NST]Cifu
    #288
    Banyek, egyáltalán nem foglalkozik DVD-rippeléssel az emberek többsége, ha hiszed, ha nem! Engem is totál hidegen hagy (meg errefele az emberek többségét, ha kell valakinek valami, akkor letölti max. az ISO-t, és kiirja abból), és nincs más olyan dolog, ami a háttérben fusson, és komoly erőforrásokat igényel.

    Az átlag usernek addig semmi haszna a kétmagos rendszerekből, amíg a játékok ki nem használják őket!
  • Punker
    #287
    nekem biztos nem, mert ATI kártyám lesz :)
  • [NST]Cifu
    #286
    Ne a rippelésen lovagolj, sztem te is tudod hogy nem azon van a hangsúly, csak tetteted.

    A rippelést TE hoztad fel példának!

    Az emberek többsége igényli a multitaskot, még azok is akik a gyenge gépük miatt maguk nem is csinálják, csak szeretnék.

    Hol igénylik??? Errefele legalábbis a többség csak játszani akar a gépével, meg DVD-t/videót nézni, plusz netezni....
  • [NST]Cifu
    #285
    Na de banyek, nézd már vissza miről megy a vita!
    A lényeg az, hogy az átlagos felhasználó mire használja a gépet.
    Az extend képernyővel meg hiába jössz, mert nem tud más rajta közben DVD-t nézni, hacsak nincs két hangkártya a gépben!

    Olyan dolgokat akarsz itt összehozni, ami egész egyszerűen nem érinti az átlag felhasználókat, sokat mondok, ha 100-ből 1 embert érint!

    Én pedig ezt ugatom az elejétől! Az átlag user számára jelenleg semmi kihasználható előnye nincs a kétmagos procinak!
  • [Jakuza]
    #283
    Van egy kondi a PCI-E mogott az nem gond a 6800 kartyaknal ?
  • [Jakuza]
    #282
    Nezzel chipsettet is.
    Elavult nem a jovobe mutato (mondjuk ilyen sz.techben nem igazan van) raadasul az atlagtermekekkel van egy szinten.
    Hasonlitsd mondjuk ossze egy Asus 955X chipsettes P5WD2 Premium lappal es maris letudod vonni a kulonbsegeket.
  • Punker
    #281
    hát most nyáron nem nagyon akarok a gépre költeni, majd ősz végén addig még sok minden változhat.

  • Punker
    #280
    ASUS P5AD2-E Premium ATX

    P4 LGA775, Pentium 4/Celeron D Hyper Threading támogatás
    Intel 925XE chipset, 800/1066MHz FSB, 4 DDR2 !!! Slot max. 4GB DUAL CHANNEL/DDR2 533/711 !!!
    1PCI Express x16, 2PCI Express x1, 3PCI, 2 UDMA33/66/100 Bus Master IDE, 8USB 2.0, 1P/1S, PS/2 bill/egér ATX
    C-Media HD audio 8ch., GB LAN, 8x Serial ATA, IDE+SATA RAID, 3X IEEE1394 (2db 800Mbps).



  • MacrosTheBlack
    #279
    Nemtom miből jött le az hogy szar, gyakorlatilag pont olyan mint a többi hasonló. Az ASUS 1-2%-kal üti mindet (az se jelentős), a többi kb. egyforma.
  • [Jakuza]
    #278
    Varjal a megvetellel, sose tudhatod milyenek lesznek a 955os uj kiadasu lapok, marpedig tuti, hogy ebben es a kovetkezo honapban rengeteg uj ilyen lapok lesznek.
  • Punker
    #277
    soha nem gondoltam ilyenre csak kiváncsiságból, amúgy jó látni hogy a kiszemelt ASUS lapom ott van ahol lennie kell :)
  • [Jakuza]
    #276
    Szar felejtsd el.







    Tobb kepet nem teszek be mert semmi ertelme.
  • Punker
    #275
  • Punker
    #274
    na jó akkor vázolom a lehetőségeid:

    1 abbahagyod ezt nagyon gyorsan
    2 repülsz

    eddig türelmes voltam, de nem leszek az a végtelenségig.

  • Punker
    #273
    én részemről lezártam a dolgot.

    amire még kiváncsi vagyok hogy ez a lap mit tudhat?

    MSI P4N Diamond LGA775 DDR2 ATX

    P4 LGA775, Celeron D/ P4EE / Pentium D / Pentium XE / Pentium 4
    Hyper Threading, Smithfield támogatás
    nVidia nForce SLI Intel Edition, 800/1066MHz FSB, 2x Dual DDR2 533/667 !!!
    2PCI Express x16, 2PCI Express x1, 2PCI, 2 UDMA33/66/100 IDE, RAID, 4 SATA II, RAID, 10USB 2.0, 1P/1S, PS/2 bill/egér ATX
    Creative Live 24Bit, GB LAN, IEEE1394.
  • [Jakuza]
    #271
    Nincs ezzel semmi baj.
    Legtobb ember szemelyes sertesnek veszi, azt ha a sajat tulajdonukat fikazza valaki.
    Ertheto is a dolog, mindketten hibaztatok a hangnemevel a tanacsnak ill. a leszolasnak, de ezert nem kene egy egesz topicot osszeronditani, ezert megegyszer kernem a pocskondiazo uzenetek torleset, mert nem a temahoz kapcsolodik egy, masreszt nem erdekel szvsz senkit.
    Tehat inkabb jobb lenne ha kibekulnetek egy nagyvonalu en tevedtem hozzaszolas kereteben. Senkinek nem hianyzik az idegeskedes meg a fikazodas.
  • Punker
    #270
    érdekes módon a te véleményed is más mint az enyém, mégis normális tudtál maradni, szal aszem nem bennem van a hiba.
  • [Jakuza]
    #268
    Visszaterve a HTT temara, jo dolog a HTT senki sem vitatja (most), de labdaba se rughat majd kesobb, egy hardverszintu kornyezettel szemben.
  • [Jakuza]
    #267
    Ej emberek, hat nem mindegy nektek, mas milyen gepet vesz maganak ?
    Ha szar akkor szar.
    De hogy ezert anyazni kezdtek ?
    Ha szart vett majd vallalni fogja a kovetkezmenyeket.
    Punker neked meg egy jotanacs, szvsz nem kellene ebben a hangnemben irnod, meg akkor sem ha felidegesit valami, hiszen neked kellene itt peldat mutatni, ezert ha lehet azt a ket anyazos uzenetet toroljetek.
  • MacrosTheBlack
    #266
    Inkább mellékelj egy HaszUtMaFort hozzá. :D
  • MacrosTheBlack
    #265
    De miért nem foglalkozik vele? Mert nem teheti meg. Persze gyök2 fps-t most is el tudna érni játékban... Többmagos procival viszont nincs veszteség (persze a memória, pci használat azért még ütközhet), így meg tudja csinálni. Ma se repülnek sokan az űrbe, de ebből nem lehet azt levonni hogy senkit se érdekel az űrrepülés.
  • [Jakuza]
    #264
    Tevedsz, mondom. A "nem marginalis kulonbseg"-re mondjak, azt ha elhanyagolhato a kulonbseg.
  • Punker
    #263
    nagy az isten állatkertje mind2 oldalon.
  • MacrosTheBlack
    #261
    Pontosan.