1024
TYPE=\'application/x-shockwave-flash\' PLUGINSPAGE=\'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer\'>
  • Punker
    #584
    soha semmi nem jött át az elmúlt 3 évben mióta NIS-t használok, és a 2006 már nem eszi a memóriát, amúgy se számít 2 giga ramnál :)
  • Inquisitor
    #583
    OFF:
    Mondjuk úgy, hogy mikor 5-7 napokat késtek egy egy új vírus/féreg frissítésével a többiekhez képest, azt elnéztem nekik. De amikor egy frissítés után olyan tömörített állományban lelt vírust, amit egy éven át minden nap átfésültem vele (ráadásul kézzel frissítettem, mert az autómata frissítés néha 3 naponta jön csak ki, a kézi meg van amikor 2 is jön egy nap), akkor feladtam a küzdelmet. Mindezek mellett mikor minden tesztben azt látom, hogy mennyire lassítja a gépet és ehhez képest mennyivel kevesebbet tud mint a NOD vagy a Kaspersky ...
  • Punker
    #582
    te se értesz hozzá látom.....
  • Inquisitor
    #581
    Norton micsodát? Mert a vírusírtót én is szidom ;)
  • Punker
    #580
    nem néztem végig mert hírek között kis vita van, a sok tört progis okoska szokás szerint norton-t szidja bár lövése nincs az egészről.
  • Inquisitor
    #579
    Jól van na, de én nem fogtam, hogy mindenből 2x-3x annyi van a Conroeban, ha így nézem, akkor annyira nem is gyors :P
  • Inquisitor
    #578
    Van egy csomó angol diagram és ábra, de a legérdekesebb a cikk 7-ik oldalán található, avagy melyik proci mennyi lesz július végén :D
  • bertino
    #577
    itt mi is micsoda ? :D
  • Punker
    #576
    igen, ezt magyarázza már mindenki hónapok óta ha nem tűnt volna fel :)
  • Inquisitor
    #575
    http://hkepc.com/hwdb/x6800vsfx62-5.htm
    Ööö, ennyivvel durvább lenne a felépítése a Conroe procinak? :O
  • Inquisitor
    #574
    "Jól értem ez valamiféle Hyper Threading emuláció többmagos procira? :)"

    Nyilvánvalóan hülyeséget írtam, ez a HT ellentétét csinálja, de a lényeg az, hogy ez nekünk jóóó. :)
  • Punker
    #573
    melyik is?
  • izb
    #572
    csak ne olyan legyen,mint az Intel megoldása.
    az gyakorlatban fabatkát sem ér.
  • bertino
    #571
  • Inquisitor
    #570
    " Az AM2 kivitelű kétmagos AMD processzorokban állítólag megbújik egy technológia, amely az operációs rendszer és a rajta futó szoftverek számára adott esetben egymagosként láttatja a chipet. Természetesen mindkét mag dolgozik ilyenkor is, azonban ugyanannak a programszálnak az utasításait hajtják végre.

    A hírek szerint az AMD "Reverse Hyper-Threading" technológia használatához csak egy BIOS-frissítés, új processzor-driver és egy Windows-patch szükséges, amelyet a Microsoft hamarosan ki is bocsát majd. A processzor-driver a videokártyák meghajtóprogramjaihoz hasonlóan dinamikusan, a futtatni kívánt alkalmazásoktól függően képes lesz váltogatni a processzor "egymagos" és "kétmagos" üzemmódja között."


    Az AMD titkos fegyvere

    Jól értem ez valamiféle Hyper Threading emuláció többmagos procira? :)
    Állati kíváncsi vagyok egy tesztre, mert ha elég sokat dob a sebességen, akkor lehet hülyeség amit alább írtam a kihasználhatóságról, meg ha elég jól sikerül, akkor a Conroe-nak okozhat meglepit.
  • Inquisitor
    #569
    Én csak annyit tudok/látok a témából, hogy haveri körben, mág fórumokon sokan beszerezték a kis X2 procijukat, meg intel 8xx/9xx procikat, aztán sorban cserélte be mindenki egymagos brutál procira őket. Nekem ez igen is azt jelenti, hogy átlag user nem tudja kihasználni rendesen. Másrészt a "többszálú" optimalizált szoftverek nem nagyon érik el két maggal még a 150%-ot se, és akkor optimista számot írtam ugye.
    A híres 805-ös meg 820-as proci meg nem azért népszerű, mert ólcsó kétmagos, hanem mert ólcsó és jól tuningolható.
    Viszont ennek ellenére hosszú távra raknék össze gépet, akkor már a Vista miatt is preferálnám a kétmagos procit ha jó árban van. Kíváncsian várom most például az X2 procik áresését :)
  • [NST]Cifu
    #568
    Na ehhez vissza kellett olvasnom, hogy mire reagáltál, mert nem tegnap volt. :)

    Viszont ezek szerint te nem az átlagfelhasználók közé tartozol, ennyi. ;)
  • Punker
    #567
    jaja :)
  • bertino
    #566
    másnéven fraps rulez
  • bertino
    #565
    én foglalkozok bazze, én foglalkozok és nekem ezért kell!! :D
    nem vicc, nekem tényleg csak ezért van szükségem dual-core-ra
  • bertino
    #564
    atyauristen, téged honnan szalajtottak ? :D
  • LaciMaci
    #563
    A memkó elég húzós!
    Kingston HyperX DDR2 1GB 800MHz= 54120-ft

    Ennél kisebb memkó nem jó bele?
  • LaciMaci
    #562
    Eddig 939 et terveztem, de akkor a következő ilyen lesz!
  • Inquisitor
    #561
    Csak DDR2-vel tudod használni, a lényeg az, hogy gyors DDR2 legyen (800MHz+), az meg picit húzos még. Sempron procinál ez nem annyira számít. Viszont igen, most ez az időtálló elvileg.
  • LaciMaci
    #560
    Nah tehát:

    Akkor a legérdemesebb ilyet venni mert ez akkor hosszútávra is jó és bármilyen AMD proci jó lesz hozzá és a 4 magos procikat is ebbe tervezik!?
    Csak az a lényeg, hogy DDR2 vel legyen használva?
  • Inquisitor
    #559
    Ja igen: 2007 Első felében jönnek a K8L (4?) magos procik, amik már DDR3 ramot (is?)támogatnak majd.
  • Inquisitor
    #558
    Ha DDR2-800-nál lasabb ramokkal használsz benne AMD64 procit, akkor kifejezetten lasabb (ugyanolyan s939 procit feltételezve), viszont DDR2-800/1000MHz ramokkal már jobb. A Sempron AM2(ha jól tudom) "csak" DDR2-667-et támogat.
  • Inquisitor
    #557
    940 lábú fogalalt, ami véletlen se kompatibilis az Opteron 940-es foglalatával. Az ebbe kerülő procik DDR2 támogatású memóriavezérlőt tartalmaznak. Ugyan kifejezetten hátrányos a DDr2 használata, de gazdasági okokból (DDR2 ólcsóbb!) áttértek erre. Másik fő erénye, hogy nem kell külön alaplap Sempron (ólcsó), meg AMD 64/X2 procikhoz (drágább gépekhez), hanem mind belemegy.
    Jelenleg Sempron, AMD64, AMD64 FX, AMD64 X2 (kétmagos) procit gyártanak hozzá, de valószínüleg lesz hozzá Opteron is. A hűtés rögzítését is megvariálták rajta.
  • LaciMaci
    #556
    És jobb mint a Socket939?
  • Punker
    #555
    kereső a barátod.....
  • LaciMaci
    #554
    Sziasztok!

    Ma halottam róla: Socket AM2

    Írjatok róla bővebben!

    Köszi!
  • zummlencs
    #553
    Pentium4 3GHz FSB800 s775 2x2MB BOX Dual Core, 64bit 55 500 Ft
  • [Jakuza]
    #552
    En tudom, hogy nem direkt csinalja.
    Ennyi esz szorult szegenykembe.
    Olvasd el az altala nyitott topicokat, es ENJOY! :P
  • Punker
    #551
    nem tűnt fel hogy direkt kérdez hülyeségeket? hónapok óta írogat ide ennyire nem lehet sötét.
  • FaithMeN
    #550
    De Punky ilyen :DDDD
  • Zsoltika 007
    #549
    Azért van a fórum hogy legyen hol kérdezni. Ezért még senkit sem raktak ki innen. Amúgy meg legalább felfutott a topik is a pangásból.
  • FaithMeN
    #548
    jobb lesz ha nem kerdezel ennel nagyobb hulyeseget mert punker baratunk kivag :D

    de ha van kerdesed tedd fel nyugodtan azert :P
  • [Jakuza]
    #547
    Joember az a DDR500-as RAM jelzese. :P
  • LaciMaci
    #546
    PC4000 az DDR1 vagy fel van húzva?
  • FaithMeN
    #545
    telleg vegyel konzolt :D

    ez meg DDR1