6292
  • Prof William
    #248
    Spoiler - Bár poen.

    Éa akor az eddig halottnak hitt elnöknő kinyitja a szemét a többiek meg könnyekben kitörve a nyakába igranak és a flotta pedig elkezdi az út utolsó szakaszát a gyünyörű föld felé. És mindenki bizakaodó arcal néz a messzeségbe. Boomer karján babával+Helo.

    Na ez már elégé amcsi vég lenne?
  • mrzed001
    #247
    Spoiler (The invisible topic continues :) )


    Adama és az e.nő már korábban megegyeztek, hogy a politikai döntések a nőé, a katonaiak pedig a férfié
    Az elnöknő adta át eme hatalmát Adamanak, és ezt bizony bármikor vissza is veheti :)

    e.nő a prófécia szerint nem éli túl a Föld megtalálását.
    Bár, hülye amcsi forgatókönyvírók tuti kitalálnak valamit

    Ha meg kell halnia a prófécia szerint, akkor meg fog halni :)

    Ugyse talaljak meg a foldet :))
    Nem az a kérdés, hogy megtalálják-e, hanem hogy milyen állapotban

  • IMYke2.0.0.0
    #246
    Már megtalálták a Stonehenge-t :)
  • _Vegeta_
    #245
    Ugyse talaljak meg a foldet. :))
  • IMYke2.0.0.0
    #244
    FILMÉLMÉNY LELÖVÉSÉNEK VESZÉLYE

    Egyedül az nyugtat, hogy az e.nő a prófécia szerint nem éli túl a Föld megtalálását.
    Bár, hülye amcsi forgatókönyvírók tuti kitalálnak valamit, hogy a csaj képben maradjon...
  • IMYke2.0.0.0
    #243
    Adama és az e.nő már korábban megegyeztek, hogy a politikai döntések a nőé, a katonaiak pedig a férfié...

  • mrzed001
    #242
    Spoiler


    Adama kijelenti, hogy "megbocsát" az elnöknőnek, aki nagyképűen, a maga halk szavával közli, hogy ő nem kérte a megbocsátását
    Azért ne felejtsd el, hogy ha már (USA szerű) demokráciáról van szó, akkor az elnök a legfőbb katonai vezető is egy személyben, tehát ha katonai döntést hoz, akkor azt kell Adama-nak követnie. Az más dolog, hogy Adama tapasztalt (és eléggé szuggesszív/meggyőző tud lenni), és ezért átadta a katonai döntéshozatalt neki, de ezt ugyebár bármikor vissza is veheti :)
    Szóval
    1) semmi joga nem volt megkérdőjelezni az elnöknő döntését
    2) pláne semmi joga nem volt lecsukni
    3) namégannyise kihirdetni a statáriumot (rögtön a Cylon támadás után megtehette volna, de később már nem), bár Tigh tette, de vissza is vonhatta volna.
    4) ésmégpláne semmi joga nem volt hagyni harci övezetbe távozni az elnöknőt és a harmad flottát bármiféle támogatás/vadászkíséret nélkül

    Csak hát egy kicsit morcos volt az öreg :)
  • mrzed001
    #241
    De ez már több, mint elég az újrakezdéshez. Lehet bányászni nyersanyagokat, tudnak gyártani összetett dolgokat (még ha nem is a legmagasabb technikai szintűeket). Ez már elég komoly előny, a túléléshez bőven tökéletes, csak éppen a Cylon-októl kellene megszabadulniuk...
    Újrakezdés. 40.000 ember? Megszabadulni a Cylonoktól? Hogyan gondolod? Te is tudod, hogy egy háború gyakran gazdaságilag dől el, aki több repcsit gyárt, az győz. Nos, ezt a versenyt ugyebár 40.000-en nem nyerhetik meg, semmilyen körülmények között sem.
    Továbra is tartom, amit mondtam:
    "Az elnöknő pontosan tudja, ahogy Adama is, hogy vesztettek. Csak egy maréknyian maradtak, nincsenek gyáraik, nincs utánpótlásuk, de még csak egy biztonságos kikötőjük sincs". Csakis menekülni tudnak, és mivel nincs más lehetőségük, ezért a próféciák által garantált biztonságba


  • mrzed001
    #240
    Sam Cartert békén hagyni. Eddig ő az egyetlen szőke, aki akárcsak rövid időre is, de el tudta velem hitetni, hogy inteligens :))
    Az elnöknőröl is le lehet szerintem szállni, főleg hogy most már láttad a 7-es részt: nem leküld egy kommandót, nem "tolják a popóm alá a gépet", hanem fogja magát és odamegy (betegen, haldoklón). A színészi teljesítménye, pedig szerintem kimagasló, csak Adamat játszó Olmos veszi fel vele a versenyt.
    Weir-t továbbra is nyugodtan lehet bántani :)
  • _Vegeta_
    #239
    Igaz. Kicsit siettem es elfelejtettem. Bocsi
  • [NST]Cifu
    #238
    Hát ez biza gyenge... :(
  • IMYke2.0.0.0
    #237
    Igazam lett.
    TÖRTÉNET LELEPLEZÉS VESZÉLY!
    Adama kijelenti, hogy "megbocsát" az elnöknőnek, aki nagyképűen, a maga halk szavával közli, hogy ő nem kérte a megbocsátását - láma Adama erre csak annyit mond, hogy akkor is megkapja. Fax kivan!
    Arról nem is beszélve, hogy a gyermek körül is kavarnak - kiderül, hogy Baltar "gyermeke" Helo + "Sharon" csöppsége lesz... Ez azért már kavarás rendesen...
  • [NST]Cifu
    #236
    Még a gyűlölt ellenségek, ellenség képek esetén is szokott lenni olyan ember, aki felemeli a hagját azért, hogy ha túlzásokba esnek...
  • Prof William
    #235
    Végülis a Cylonok kiirtották a faj 99%-át. Azért ezér már kijár egy kis gyűlölet nem?
  • [NST]Cifu
    #234
    Banyek, egy Spoiler figyelmeztetés minimum nem ártott volna azért a hozzászólás idézet elé!

    Spoiler!

    [szin=white]Nem értek egyett. Valójában teljesen ostoba cselekedett volt. Egyfelől először is informálódni kellett volna mit keres ott Boomer. Másodsorban az adott helyzetben olyan gigászi hátrányban vannak a Cylon-okkal szemben, hogy mindenképpen legalább meg kellett volna hallgatni. Hogy milyen körülmények között, tisztán az adott ember (ez esetben az elnöknő) jellemétől függ. Hogy veszélyt jelent a flottára? Lehet. De egy potenciális segitséget így eldobni alaphelyzetből gigászi hiba lett volna.

    Megvallom az egész reakciója és cselekedetei iszonyatos szűklátókörűségről, és a helyzet elemzésének hiányáról árulkodik az elnöknő részéről. Egy eféle helyzetben nem az érzések kellene, hogy vezessenek, hanem a logika.

    A dolog másik fele morális kérdés. Folyamatosan azt hangoztatják, hogy a Cylonoknak nincsenek érzelmei, csak gépek, míg az emberek kvázi felsőbbrendűek, az által, hogy vannak érzelmeik (nem szó szerint értve, hanem a Boomer-ek kihalgatása közben). Viszont adott esetben megértően és együttérzően viselkedni, na ez lenne emberséges cselekedett.

    Az elnöknő adott esetben egyfelől stratégiai hibát vétet, másfelől morálisan megkérdőjelezhetően döntött. Nekem az a legfurcsább, hogy ez nem igazán tünik fel senkinek. Most ez vagy a történetvezetés hibája, vagy csak ennyire elvakultan gyűlölik a Cylonokat az emberek...

    Ha emberségesen akarták volna kezelni a helyzetett, Halot és Boomert szépen elkülönítik egy hajón, aféle szobafogságra, örízet alatt, de nem börtönbe vetik, és pláne nem a zsilipbe...
  • Prof William
    #233
    Elnök is úgy lett hogy kihalt a kabinett! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #232
    Épp most ülök neki. _:)

  • [NST]Cifu
    #231
    Spoiler!
    [szin=white]
    A 2x07-et direkt nem néztem még meg - de fogadok, hogy Amada segget fog neki nyalni és bocsánatot kér majd mindenért! Na, ez a sok nekem!

    Várjuk ki a végét. Messze kétségeim vannak afelől, hogy ez fog történni...
  • [NST]Cifu
    #230
    Szvsz a BSG-ben elég normálisak a női karakterek, az elnöknő furcsa, összetett jellem, de nem tűnik semilyen téren extrának...

    Valószinüleg még nem volt dolgod női cégvezetőkkel. :))
  • [NST]Cifu
    #229
    Vannak (gyárak és bányászhajók - Cifu), de minimális. Örülnek, ha az ütött kopott vadászokat el tudják látni, arra pedig, hogy pl építsenek egy másik Battlestart ugyebár gondolni sem mernek :))

    De ez már több, mint elég az újrakezdéshez. Lehet bányászni nyersanyagokat, tudnak gyártani összetett dolgokat (még ha nem is a legmagasabb technikai szintűeket). Ez már elég komoly előny, a túléléshez bőven tökéletes, csak éppen a Cylon-októl kellene megszabadulniuk...
  • _Vegeta_
    #228
    ÁÁÁ nemkell. :D

    Carter: B5be is szerepelt, semmi bajom vele jol nez ki, ettol fuggetlenul SG1et nemnezek. :)
    Weir: Megint semmi bajom vele, az egesz atlantisban nincs egy normalis szinesz szoval Weir szinesze is tok atlagos abban a stabban.
    Elnokno: Felelmetesen jo szinesz, gondoljatok csak a donnie darkora. Nemtom neked(Imyke) miert nem szimpatikus, de ez a te dolgod. Jo szinesz es a szerepe is nagyon kell sorozatba.

    from Meri kollega feliratokhu bsgtopik: #3109

    "Elnökasszony:
    Miközben néztük a barátnőmmel az aktuális részt, ő megjegyezte, hogy egyre kevésbé tetszik neki az elnökasszony (mikor pl. ki akarta dobni a zsilipen "C-Boomert"), pedig gondoljatok csak bele: akár akarja, akár nem: Boomer (egyik Boomer sem) tényleg nem segíthet önzetlenül az embereknek. Bármilyen személyisége is van, bármilyen attitűdje, szándékai: Ő EGY CYLON. Mindegy, hogy szerelmes vagy nem, gyermeket hordoz vagy sem. Van egy parancs minden cylonban, amiről akár tud, akár nem, teljesíteni fogja. Bár mindkét Boomer időnkét igyekszik ellenszegülni (G-Boomer majdnem eltitkolta a Raptoron, hogy vizet találtak, Adama lelövése után magának is tagadta, hogy ő tette, stb.) de ettől még hihetetlen veszélyforrás! Bármit is tegyen, és ha az emberiség TÚLÉLÉSÉRŐL van szó, én is hasonlóan tennék, mint az elnökasszony. Ilyen esetben nem számít sem Helo, sem Starbuck, sem Apolló. SENKI. Én Athéna sírja után kapásból kivégezném, megszüntetve a veszélyforrást. Persze egy cylon tekinthető értékes és potenciális hírszerzési forrásnak is (esetünkben komoly segítségnek is), de egyértelmű, hogy nem a civil oldal vezetőjének posztja ezt mérlegelni.
    Az elnökasszony spirituális megszállotsága pedig több forrásból is táplálkozik: vallási és okozati elemek is támogatják, szvsz teljesen logikus amit csinál. Ha nem prófétaként vezetné a túlélőket, hanem "csupán" elnökként kellene támogatnia a Föld megtalálását, akkor is SAJÁT MAGÁT TÁMOGATNÁ, hiszen ez ad reményt és okot arra hogy a népe kitartson egy olyan reménytelen helyzetben, mint ez, amikor az őket kiírtó cylonokkal a nyakukon, posztapokaliptikus traumáktól súlytva sodródnak az ismeretlenbe. Ráadásul ilyen helyzetben egy, a nép által támogatott és követett próféta hatalommal és befolyással bír, márpedig azzal, hogy ezt a szerepet is ő tölti be, kizár egy kiszámíthatatlan hatalmi forrást (gyk. más sem válhat nép kedvencévé - lásd Zarek bánatát), elnökként is erősödik a pozíciója, szabad utat kapnak a tervei. Elnökasszony cool, és logikus."


    Remelem a kollega nem fog haragudni h kommentjet beszurtam ide, de ennel jobban sose tudnam osszefoglalni.
  • IMYke2.0.0.0
    #227
    A baj az, hogy az SG1-es csajszit [Carter?] már az első pillanattól kezdve gyűlöltem. Erősen nem szimpi a karakter.
    Weir egy gennyláda.
    Az elnöknő meg adja a keményet - túlságosan is. Tudom, most azzal jöhetsz, hogy muszáj neki, hisz példát kell mutatnia, vezetnie kell stb. Csak akkor kérdem, Adama miért tud egyszerre emberséges és kemény is lenni?!
    Az e-nő arca amúgy sem szimpi, s erre rátesz a komolykodása, parancsolgatása.
    A 2x07-et direkt nem néztem még meg - de fogadok, hogy Amada segget fog neki nyalni és bocsánatot kér majd mindenért! Na, ez a sok nekem!

  • mrzed001
    #226
    Nem tom miért bántod az elnöknőt. Sztem totál jól adja, nem próbál semmilyen überIQról tanubizonyságot adni, viszont az, hogy elérte a miniszteri rangot, azért megfelelő politikai tapasztalatra és józan észre enged következtetni.
    Az Atlantisban nyugodtan bánthatod Weir-t, ő tényleg nagyon játsza az agyát
    Carter-rel meg nem tudom mi bajod van. Lehet, hogy te nem hiszel abban, hogy egyes szőke széparcú jótestű nők akár überinteligensek is lehetnek, de megeshet (te hímsoviniszta :)) ).
    Az más kérdés, hogy ha megkérnél, hogy mutassak egy ilyet, akkor nem tudnék, de hát erre van a scifi (tudományosan fantasztikus ugyebár :)))
  • IMYke2.0.0.0
    #225
    Az Elnöknő-t nem szeretem - iszonyatosan nem. Nem vagyok nőellenes, de ez, amit ezekben a sorozatokban a nők végbevisznek, már egy kicsit sok. Atlantis-ban a Weir, Galactica-ban az elnöknő, az SG1-ben a szőkeség...
    Parancsolgatnak és kurva okosak. Sok egy kicsit. Túlságosan átmentek matriarchatusba a forgatókönyvírók.

    Bááááááááá!
  • mrzed001
    #224
    Sztem át is nevezhetnénk: BattleStar Galactica: A láthatatlan topic :)))
  • _Vegeta_
    #223
    Sziasztok! Elfelejtettem h van ilyen topik. :))
  • mrzed001
    #222
    Spoiler



    #218:
    Én mondjuk a vallást inkább csak mint összetartó erőt tudom elképzelni,
    Persze, mivel még nem találkoztál prófétikus vallással. A prófétikus vallás sokkal erősebb, mint pl a normál egyistenhit, ott ugyanis a próféciák beteljesülésével bizonyosságot kapsz az isten létezéséről

    Vannak bányászhajóik és vannak gyáraik is, valamint szükséges nyersanyagaik is,
    Vannak, de minimális. Örülnek, ha az ütött kopott vadászokat el tudják látni, arra pedig, hogy pl építsenek egy másik Battlestart ugyebár gondolni sem mernek :))

    #219:
    A Cylonok simán beáldoznak egy Baseshipet, ha az érdekeik úgy kívánják
    Majd meglátjuk. Sztem nekik sincs olyan sok, mint ahogy BattleStarból sem volt eredetileg sem olyan sok, szóval egy ekkora anyahajó elvesztése mindenképpen nagy veszteség

    A Cylonoknak is kell lennie valamiféle vallásának, vagy legalábbis hitének
    Miért kellene. A gépek nem hisznek, hanem parancsokat követnek. Nem is tudom, de Six valahogy többnek tűnik, mint csak egy buta klón ... na majd meglátjuk :)

    Baltarral kapcsolatban a hivatalos oldalon (vagy valamelyik rajongóin? már nem emlékszem) van egy érdekes megjegyzés, miszerint egy chip van az agyában, és így vetül ki a tudatában Six.
    Ez már csak azért is problematikus, mert épp most világították át teljesen az ipse fejét, és nem találtak benne semmit. Persze, ahogy írtam, lehet organikus chip, de nem hiszem :)

    Ami az áttöltést illeti, meglátjuk, hogy mit hoznak ki belőle :)

    Ami Six-et illeti lehet, hogy azt hozzák ki az egészből, hogy csak egy feltöltött program Baltar agyában (uncsi) ami valahogy kommunikál a többiekkel, viszont jobb lenne, ha inkább azt, hogy van valami köze az eredeti prófétákhoz (egy kis mítikus szál, mint a DS9: próféták-tűzdémonok, B5: Vorlonok-árnyak)

  • [NST]Cifu
    #221
    Spoiler!
    [szin=white]
    Hmm... Rémlik ez a rész, de akkor átsiklottam felette. Ez a Baltar-Six párviszony már önmagában is egy szép kis enima, főleg, hogy Baltar cselekedetei sokszor nehezen összeegyeztethetőek a Six-el való párbeszédekkel.
  • [NST]Cifu
    #220
    Spoiler!
    [szin=white]
    Six az elején említette az áttöltödéses dolgot Baltarnak. Tehát ebben lehet valami - és ez megmagyarázni Boomer viselkedését azután, hogy lelőtte az öreget...
  • [NST]Cifu
    #219
    Spoiler!

    [szin=white]3.:Zsolo-nak igaza van. Szó nincs itt cselről. A Cylonok simán terelgetik az embereket. Csak gondolj vissza, amikor Sharon kilép a Raptorból, és találkozik önnön másaival. A Cylonok simán beáldoznak egy Baseshipet, ha az érdekeik úgy kívánják.

    4.: A Cylonoknak is kell lennie valamiféle vallásának, vagy legalábbis hitének (nem tartom azonosnak és felcserélhetőnek a kettőt). Ez jön ki nekem legalábbis Six szövegéből.

    5.: Baltarral kapcsolatban a hivatalos oldalon (vagy valamelyik rajongóin? már nem emlékszem) van egy érdekes megjegyzés, miszerint egy chip van az agyában, és így vetül ki a tudatában Six. Ez sokmindent megmagyarázna...
  • [NST]Cifu
    #218
    Spoiler!

    [szin=white]1.: Én mondjuk a vallást inkább csak mint összetartó erőt tudom elképzelni, és nem is vitatom, hogy a saját vallásszemléletem az, ami ez esetben "hátráltat". :)

    2.: Vannak bányászhajóik és vannak gyáraik is, valamint szükséges nyersanyagaik is, legalábbis valamilyen mértékben. Máskülönben nehezen magyarázható, hogy pótolják az elveszett Raptorokat és Vipereket...

  • TheZsenyka
    #217
    Andromeda-t nem próbáltátok? Baromi jó a harmadik szezon végéig, bár a "maradék" két szezont is le lehet tolni egy kis gyomorkeserűvel.
  • BorsoFozelek
    #216
    thx , nem volt 1xü de azert összejöt
  • IMYke2.0.0.0
    #215
    SPOILER

    Baltar doki fejében már a sorozat 1. részétől ott van a csajszi.
    "- Nem, úgy döntöttem, hogy te a tudatalattim megtestesülése vagy ébrenléti állapotban.
    - Szóval csak a fejedben létezem?"

  • mrzed001
    #214
    Spoiler :))



    Tudod te is hogy a sima vérteszt sem mutatja ki hogy a személy cylon e vagy sem. A cylonok vannak olyan szinten technikailag hogy képesek voltak szintetikusan embert előállítani. ezek után nem gondolod hogy képesek egy chip eldugására?
    Nos, hacsak nem építettek biochip-et, akkor a normált fémdetektortól kezdve a röntgenig minden kimutatná. A folyamatos rádiójelről nem is beszélve, ami azonnal elárulná a kilétét.
    Az embereket nem szintetikusan állítják elő, hanem klónozzák (ezért is kellenek a nők, szülőgépnek)

    De ha nincs is chip akkor jön a másik dolog, mégpedig hogy baltar cylon.
    Az lehet, hogy Cylon, de ez nem magyarázza meg azt, hogy naprakész. Az is elég fura volt, ahogy Boomer reagált a szerelők főnökére, mintha az előző Boomer memóriáját is megkapta volna. Szóval, még lehet, hogy valami telepatikus (vagy technikai áttöltéses) mesét is beleszőnek a sztoryba

    Six pont most a hetedik részben mondta el, ő a tudatalattijának egy része. Korábban leírtam, hogy szerintem baltaron keresztül mutatják be a cylonokat "belülről". Ne feledd van még 8 cylon a flottában! Onnan kaphat infókat. A jóslások meg a próféciákból vannak...
    Mintha Six eddig még nem hazudott volna Baltar-nak :))
    A próféciák között eddig nem említették a gyerekeset, majd kiderül. Viszont én mégis többnek tartom Six-et, ne felejtsd, fizikailag is ott volt.

    Biztos vagy te ebben? a cylon replikák ottvoltak minden egyes bolygón....És volt infójuk hogy ki kicsoda, elképzelhető hogy megtudták azt hogy roslin rákos
    A rákját ha jól emlékszem totálisan titkolta. Azt megszervezni meg, hogy az összes többi miniszter meghaljon/eltűnjön, csak ő ne, hát, közel lehetetlen.

    És már megy is a támadás....a látomásai bennevannak a próféciákban, onnan tudhatták.....
    Elég nehéz lett volna a látomásait mesterségesen megoldani (kígyók, Kobol látképe), szóval ezt kizárnám a lehetőségek közül :))

  • Zsolo007
    #213
    Hát nagyrészében igazad van!
    Egy apróság:

    Spoiler!!!

    [szin=white] Öööö, ha ő egy gép, akkor mit is keres ott? Ha ő egy gép, akkor hogy is van, hogy senki se látja? Idegi kapcsolat ugyebár kizárható, hiszen nincs chip Baltar agyában ... telepatának meg biztos nem telepata :)
    Tudod te is hogy a sima vérteszt sem mutatja ki hogy a személy cylon e vagy sem. A cylonok vannak olyan szinten technikailag hogy képesek voltak szintetikusan embert előállítani. ezek után nem gondolod hogy képesek egy chip eldugására? De ha nincs is chip akkor jön a másik dolog, mégpedig hogy baltar cylon.

    Az lehet, lehet, hogy klón, és az agyát átprogramozták. De akkor hogy is van, hogy Six tud aktuális dolgokat, sőt előre tud dolgokat, sőt, ha Baltar elbizonytalanodik, akkor fizikailag is megjelenik? Ez nagyon nem áll össze.
    Six pont most a hetedik részben mondta el, ő a tudatalattijának egy része. Korábban leírtam, hogy szerintem baltaron keresztül mutatják be a cylonokat "belülről". Ne feledd van még 8 cylon a flottában! Onnan kaphat infókat. A jóslások meg a próféciákból vannak...

    Ez pl elég nehéz lenne az olyan próféciákkal kapcsolatban, mint az első részek egyikében, amikor az elnöknő kígyókat látott (ellenségeinek számát látta), vagy amikor előre látta, hogy kidobatja a cylont az űrbe. Továbbá elég nehéz lett volna megszervezni, hogy épp egy haldokló (de még jó erőben lévő) személy legyen az emberek vezetője :)
    Biztos vagy te ebben? a cylon replikák ottvoltak minden egyes bolygón....És volt infójuk hogy ki kicsoda, elképzelhető hogy megtudták azt hogy roslin rákos...és hogy elmegy a galacticára. És már megy is a támadás....a látomásai bennevannak a próféciákban, onnan tudhatták.....
    De ezzel már lehet hogy túl messzire megyek, sok a feltételezés....
  • mrzed001
    #212
    Spoiler :))


    Véleményem szerint az már önmagában vallási fanatizmus, hogy vakon hisznek abban amit sok ezer éve leírtak.
    Sztem meg egyszerű logika, hogy látom, hogy amit leírtak, az beteljesül, akkor követem (pláne ha a követésből adódik a menekülés).

    Szerintem abszolút önbeteljesítésről van szó..Sőt! Odáig is elmegyek, hogy a Cylonok ezt tervezték. Tehát a saját próféciáikat használják fel ellenük, mindíg úgy játszva, mozgatva a játékosokat, hogy a megjósolt események bekövetkezzenek.
    Ez pl elég nehéz lenne az olyan próféciákkal kapcsolatban, mint az első részek egyikében, amikor az elnöknő kígyókat látott (ellenségeinek számát látta), vagy amikor előre látta, hogy kidobatja a cylont az űrbe. Továbbá elég nehéz lett volna megszervezni, hogy épp egy haldokló (de még jó erőben lévő) személy legyen az emberek vezetője :)

    Másképp hogy magyarázod, hogy hagyták elpusztulni a kobolt védő anyahajót és hogy nem küldtek újat?
    Hagyták elpusztulni? Én azt mondanám, hogy csellel győzték le (bár elég bugyuta és együgyü csellel, de hát ne várjon senki JMS szintű stratégia zsenialitást az írótól :))
    És hogy miért nem küldtek másikat. Ami azt illeti Cílon BaseShip sem terem sztem minden fán :) Meg más dolguk is volt :)

    A cél az emberiség elpusztítása, de az emberiség csak akkor pusztul el teljesen ha megtalálják a 13. törzset!
    A kérdés itt inkább az, hogy a Cylonok hisznek-e a próféciákban és mítoszokban (még az emberek sem hittek benne, hogy tényleg létezik a 13. törzs)

    keresztezésnek mi értelme azt nem nagyon látom át....
    Ez nekem is rejtély. Biztos nem Boxey lesz a gyerek neve (régi sorozat bajkeverő kölyke, újban is volt, csak kivágták)

    Az is bizonyítja hogy manipulálják az embereket hogy ők maguk nem keresik a Földet
    Csak felhasználják a mítoszokat, de nem hisznek bennük. Inlogikus lenne egy sose létezett mítikus dolog kutatására erőforrást pazarolni


    Six pedig nem jósol hanem számol, ő egy gép...felhasználva a tudást a próféciákból és abból amit baltaron keresztül tud.
    Öööö, ha ő egy gép, akkor mit is keres ott? Ha ő egy gép, akkor hogy is van, hogy senki se látja? Idegi kapcsolat ugyebár kizárható, hiszen nincs chip Baltar agyában ... telepatának meg biztos nem telepata :)

    Pont amitt a nukeos dolog miatt gyanakszom hogy Baltar cylon
    Az lehet, lehet, hogy klón, és az agyát átprogramozták. De akkor hogy is van, hogy Six tud aktuális dolgokat, sőt előre tud dolgokat, sőt, ha Baltar elbizonytalanodik, akkor fizikailag is megjelenik? Ez nagyon nem áll össze.

  • Zsolo007
    #211
    Spoiler!!!

    [szin=white] Véleményem szerint az már önmagában vallási fanatizmus, hogy vakon hisznek abban amit sok ezer éve leírtak.
    Szerintem abszolút önbeteljesítésről van szó..Sőt! Odáig is elmegyek, hogy a Cylonok ezt tervezték. Tehát a saját próféciáikat használják fel ellenük, mindíg úgy játszva, mozgatva a játékosokat, hogy a megjósolt események bekövetkezzenek.
    Másképp hogy magyarázod, hogy hagyták elpusztulni a kobolt védő anyahajót és hogy nem küldtek újat? Mindíg csak akkor jelennek meg a cylonok amikor szükségesek ahhoz hogy számukra kedvezően alakítsák a dolgukat.
    A cél az emberiség elpusztítása, de az emberiség csak akkor pusztul el teljesen ha megtalálják a 13. törzset! Mondjuk ez így nem egyértelmű, inkább úgy fogalmaznék, hogy a cél az emberiség elpusztítása jelen formájában. Viszont hogy ennek a keresztezésnek mi értelme azt nem nagyon látom át....

    Az is bizonyítja hogy manipulálják az embereket hogy ők maguk nem keresik a Földet, hagyják hogy a túlélők elvezzessék oda őket. Mert ugye megtehették volna ők maguk amit hőseink. Kezükben volt a nyíl. Tudták hol van Kobol és a kripta....

    Six pedig nem jósol hanem számol, ő egy gép...felhasználva a tudást a próféciákból és abból amit baltaron keresztül tud.
    Pont amitt a nukeos dolog miatt gyanakszom hogy Baltar cylon...
  • mrzed001
    #210
    No akkor egy kicsit én is elemezgetném a story-t.

    Spoiler következik



    Először is, szerintem nem önmagát nevezte ki Roslin elnöknő vallási vezetőnek, hanem a próféciák beteljesülését látják benne, ezért elfogadták annak.
    Ha továbbgondoljuk az egészet, akkor ez teljesen érthető is, ebben nincs semmi vallási fanatizmus. Ez a sorsa, az ezeréves mítoszaik ezt mondják, és hogy idézzek egy másik filmből: "az ember nem fordulhat szembe isten akaratával" (DUNE :))
    Sokan nem szeretik a mítoszokat, és a mítikus storyline-t, de szerintem éppen hogy ez teszi olyan érdekessé az egész sorozatot. Maga az űr zord, és rideg ha nem töltjük meg egy pár legendával (pl: B5: vorlonok-árnyak, Dűne: próféciák ...)

    #163:
    Az elnöknő pontosan tudja, ahogy Adama is, hogy vesztettek. Csak egy maréknyian maradtak, nincsenek gyáraik, nincs utánpótlásuk, de még csak egy biztonságos kikötőjük sincs. Egyetlen helyre mehetnek, egy rejtett helyre, és ennek az elérése megér minden kockázatot (bizony, akár a fél flottát is), mivel különben egyszerűen felmorzsolják őket, tehát a szokásos rideg számok törvénye (50% túlél, vagy senki).
    Egyszóval jól teszik, hogy követik, nem is tehetnének mást (ezt még az öreg is belátta)

    #168:
    Vallási fanatizmus, hurrá - de akkor már nem demokráciáról beszélünk, hanem vallási vezetők általi irányításról!
    Amiről beszélhetünk itt, az egy prófécia beteljesülése (ismét idézhetném a Dűnét :) )

    #172:
    Számomra kicsit furcsa, hogy a vallási oldal megjelent a Cylon-ok részéről is. Kicsit ködös még nekem ez... :)
    A cylonok nem vallásosak, csak okosak. Nem hisznek a jóslatokban és próféciákban, vagy az istenben, hanem felhasználják ezeket, mert tudják, hogy az ellenségeik viszont hisznek benne.
    Mindenesetre azt semmiképpen nem mondanám, hogy ezek a jóslatok önbeteljesítő jóslatok lennének (tehát csak mert tudsz róla teljesíted be te magad).
    Az pedig, amit a kriptában láttak, ismét Dűne: "Again, it is the legend" :))

    #177:
    Egyértelműen kimondják hogy ugyanaz a vége mint ami az eredetinek, az emberi faj elpusztul... (hát nembiztos hogy egyértelműen, inkább kétértelműen...)
    Felmerül elősször is a kérdés, hogy ki is Six? Végülis volt egy rész, ahol materializálódott (vagy kivetítette magát a többi emberre is ?), beavatkozott, aztán egyszerűen eltűnt. A célja egyértelmű, az emberi faj kipusztítása, az eszköze is: Baltar. Viszont ez a dolog, hogy Cylonoknak nem lehet gyereke nem hagy nyugodni. Miért kell ahhoz ember, és mit fog képviselni a gyerek. A régi Galactica-ban volt egy gyerek zseni, aki segítette Adama-t, Dr Zee. Lehet, hogy ő az?
    Végülis ne felejtsük el, hogy:
    1) Baltar az első részben lévő támadást nem élhette volna túl (a lökéshullám átment rajta, szvsz csontig le kellett volna olvadnia)
    2) Six is jósol, folyamatosan (akárcsak az előre megírt mítoszok)



    Szóval én már várom a folytatást :))
  • [NST]Cifu
    #209
    Ha jól emlékszem, akkor ha már létezik a file akkor felajánla, hogy folytassa a megkezdett letöltést, vagy kezdje előröl. De mint említettem, ehhez olyan szerver kell, amely támogatja a megszakadt letöltést!