6292
  • Zsolo007
    #208
    Hogy? valaki magyarázza el :)
  • [NST]Cifu
    #207
    Persze. A lényeg hogy az FTP szerver legyen képes kezelni a megszakadt letöltések folytatását.
  • [NST]Cifu
    #206
    Jah, tényleg, ha jól rémlik ott 512kbit/s a feltöltés, míg nálam elméleti 256kbit... Hiába az ADSL hátrányai. :)
  • Zsolo007
    #205
    TCvel lehet folytatni?
  • IMYke2.0.0.0
    #204
    Total Commander 6.53 - és folytatom :)
  • Zsolo007
    #203
    Remélem nem elölről kezdted a letöltést, hanem folytatod..

    Milyen klienst használsz?
  • IMYke2.0.0.0
    #202
    Nem én akartam elárulni... :)))
  • Zsolo007
    #201
    60 kb/s fel :) chello classic ;)
  • [NST]Cifu
    #200
    Pofátlanságnak nem pofátlanság, mert én ajánlottam fel. De elég decens netje lehet, ha kevesebb, mint egy óra alatt átpumpált 100 megát! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #199
    Sejtettem... Én könnyen beszélek, egy intézményből vagyok, aminek van tartalék áramforrása is, míg azért otthon, egy lakás esetében ez eléggé kivitelezhetetlen... [a jó minőségű szünetmentes tápegységek baromi drágák]

  • Zsolo007
    #198
    Áramszünet :( sorry
  • IMYke2.0.0.0
    #197
    Nem tudok csatlakozni Zsolo007-hez... :(((((
    Még várok, hátha áramszünet vagy ilyesmi van nála...

    Cifu: pofátlanság lenne, ha esetleg tőled kérném el a két hiányzó részt a BSG-ből...? A 2x06-ból már lejött majd' 100 MB Zsolo007-től.
  • IMYke2.0.0.0
    #196
    Igazad van. Így legalább nem szorítja ki az elmémben a két történet egymást :))))

  • PiszkosFred
    #195
    "Stargate Atlantisban a második sorozattól már az is van, boááááá..."

    Félek hogy a forgatókönyv író ki akarta nyírni az őrnagyot, ezért küldte egy atommal az anyahajóra. De aztán valaki fentről jól fejbevágta emiatt a kis vicce miatt, és összeült a kreatív team: meg kell menteni a Shepet. És hát hogy tudsz megmenteni egy gyakorlatilag már hulla embert? "Kisugárzod" onnan :D

    Én is csak lazításként nézem az SGA-t. Ha nem veszi komolyan az ember, egész jó, olyan mint a Firefly. Köze sincs a BSG féle komolyan elgondolkodtató típushoz, az pusztán móka. A BSG tartalmasabb. Jó is így, lehet sok lenne két komoly sorozat...
  • IMYke2.0.0.0
    #194
    Zsolo007 épp most tett az ügy érdekében: megosztja velem a 2 utolsó részt.
    Ha valami közbejönne, akkor persze szívesen venném a Te segítségedet is . De bízzunk benne, hogy nem lesz gond...
    Ú, már nagyon várom a 2 újabb részt, nem bírom...
  • [NST]Cifu
    #193
    Ha más megoldás nincs, írj privit, és indítok egy FTP szerverprogit, aztán lehúzod a gépemről. Egyéb ötletem sajnos nincs. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #192
    ICQ, MSN és ilyen finomságok nincsenek a gépemen... :)
    Azért, köszönöm szépen, hogy gondoltál erre a megoldási lehetőségre is.
  • IMYke2.0.0.0
    #191
    Bizony, végre nem beszélő számítógép - főképp nem emberi [női] alakban - , nincs átsugárzás, meg ilyen baromságok...
    Stargate Atlantisban a második sorozattól már az is van, boááááá...
  • IMYke2.0.0.0
    #190
    Pécs. Egyetemi koli, és nem kell szoftveres tűzfal - 3 darab HP proxy szerver őriz minket. Néha, mint most is, sajnos - letölteni P2P-ről gyakorlatilag nem tudok.
    Belső szerverre meg ritkán kerülnek fel újak. Az egész BSG-t onnan szedtem le.
  • [NST]Cifu
    #189
    FTP-t sajnos nem tudok. Van egy saját 100Mbyte-os tárhelyem, de az ugye édeskevés, esetleg vagy darabolom, és felrakom oda, vagy átkonvertálom egy 80Mbyte körüli méretbe (értelemszerűen csökkent minőségben). 1 megoldást tudok még elképzelni, ICQ-n átküldöm. Mondjuk eltart egy ideig, mivel olyan 15KByte/s a feltöltési sebességem...
  • Prof William
    #188
    Vagy talán mi magunk vagyunk a Cylonok?
    Az emberek megalkották a Magyarokat. Felázadtak! Fejlődtek! Olyanok lettek mint mi! Külsőleg és belsőleg!
    Több féle modell létezik. Győzike/Pongó/Marsi Anikó/ -bevillanó képek!

    ÉS VAN EGY TERVÜK!

    Azán mi értük el először a földet és beolvadtunk a később jövő telepesek közé. Mára már kissebségbe vagyunk, de azért eljöm még a minapunk. amikor felfedhetjük magunkat! :) :) :)

    Abba kéne hagynom a drogozást....
  • Zsolo007
    #187
    torrent...én onnan szedem....sajnos szeptembertől én is koleszban leszek, és ott nem megy a p2p :(

    Hol vagy koleszban?


    UI.: Akkor koleszban nem kell szoftveres tűzfalat használni?
  • Zsolo007
    #186
    Reality rulzz mi?
  • Prof William
    #185
    + még ez is tetszik.

    Nincsen replikátor! Nincsen szuper molelkulákból ételt kreáló gépezet. Nem lehet odamaenni a géphez, hogy kámpjúter! Szintetizálj húsz liter vizet! Hanem, tessék szépen keresni jeget az univerzumban és ha nincs akkor lehet szomjanhalni.

    Tök jó!
  • Zsolo007
    #184
    LOL, de ez így van, nagyhatalom vagyunk :) mindenhol vannak ügynökeink :DD
  • Zsolo007
    #183

    OFF

    A stargate atlantis valóban gyenge, én nézem, és nem jön be, de attól még nézem :) vannak benne jó megmozdulások nagyritkán de igazából én csak a látványért nézem, amolyan lazítás. BSGvel nem ez a helyzet ezen keményen szoktam törni a fejem :)

    Amúgy a sima SGből a 9. évad sem olyan jó, azt a sorozatot Richard Dean Anderson tette naggyá...

    ON
  • Prof William
    #182
    Aha! Mi magyarok aztán ott vagyunk mindenhol! Földön vízen levegőben és nem utolsósorban űrben! :)

    Azért jó tudni hogy az emeberiség pusztulása után mégsem veszik ki teljesen a magyar vérvonal! :)
  • [NST]Cifu
    #181
    Nos nem biztos, hogy félig. Édesapja Pedro Olmos, akinek magyar-zsidó eredete van (azt nem tudom, hogy kivándorolt magyar, vagy már kint született). Maga E.J. Olmos is csak az 1970-es években tudta meg, hogy európai gyökerei vannak:

    Olmos recounted to the audience how he discovered that he was a descendant of Hungarian Jews. Twenty-one years ago, an older man recognized him in a store and told him that he knew about the origin of his last name. The man told Olmos that his name was Hungarian for “he who works with lead.”

    For most of his life, Olmos had thought of himself as purely Mexican American. The news that his name was of European origin stunned him. “A reality hits you and you face it,” Olmos said. He spoke of the joint indigenous and European ancestry Mexicans and Mexican Americans hold because of European conquest of the area.
  • IMYke2.0.0.0
    #180
    Honnan van meg a 2x06 és 2x07?!
  • IMYke2.0.0.0
    #179
    Én csak az utóbbira emlékeztem, de most beugrott az első is - az első találkozásukkor... :))) Hetyke bajusszal, kalapban.

    OFF
    Amúgy, a Blade Runner Director's Cut-nak a vége jobb, mint a mozisé..., igaz, szájbarágós is.
    ON

    A Battlestar Galactica messze a legjobb SciFi-sorozat, amit eddig láttam!
    Mivel sajna nagyon gyorsan elfogyasztottam az 2003 + 1.évad + 2. évad első 5 részét, elkezdtem megnézni a Stargate Atlantis-t... Bár ne tettem volna.
    Nem egy kategória, tény, de ekkora gányt még életemben nem láttam. Unalmamban azt is lenyomtam a 2. sorozat 5. részééig, de messze nem olyan jó, mint ahogy azt sokan mondják. Sőt, az egész Stargate-univerzum gány.
    Ez a "minden csillagkapu mögött angolul beszélő, minden szófordulatot értő emberek (!) élnek és segítenek, van mindenük stb."-helyzet már idegesítő... Jó, jó, tudom, hogy mi az alapfelállás a Csillagkapuval és az Ősökkel - épp ez a gyengéje.

    A Battlestar Galactica hihetetlenül el van találva.
    Az első részektől kezdve - mert rettentő kritikus vagyok - megfelelt nekem: a 2003 után megfordult a fejemben, hogy "nehogy már elég legyen nekik az élelmük és a vizük", erre szinte azonnal, a következő részben jöttek az erőforrás problémák... :)))
    A legidegesítőbb - az elején főképp - valóban a doktor és a Cylon bébi kavarása volt. De rohadt emberi: a férfi önzése, férfias birtoklási vágya ellene lett fordítva egy fontosabb cél érdekében... s mindez, csak 20 résszel később derül ki, óriási!

    Cifu: Sajna, sem DC++, sem Shareaza, sem Torrent nem segít az új részek beszerzésénél - hardveres tűzfal [proxy] mögött vagyok, kollégiumban. Tudsz valami FTP-t, ahonnan letölthetők?
    A Stargate Atlantist rühellem, a BSG-ból pedig csak 2x05-ig van meg a sorozat - miközben már ínycsiklandó módon látom, hogy neten a 2x07 is fenn van már...
  • Zsolo007
    #178
    Ha megnézed a 7. részt kicsit változni fog a véleményed, de kb az lesz amit mondasz szerintem...

    UI.: Nem ezt így nem mondtam ki, de kb én is ezt gondolom :D
  • Zsolo007
    #177
    Megnéztem a 7. részt.....háááááát rendesen megkavarták a dolgokat.....az tuti hogy ez több lesz mint 2 évad.....

    Spoiler!!! 2x07

    Egyértelműen kimondják hogy ugyanaz a vége mint ami az eredetinek, az emberi faj elpusztul... (hát nembiztos hogy egyértelműen, inkább kétértelműen...)

    Olmos félig magyar?
  • [NST]Cifu
    #176
    Erre céloztam azzal, hogy eredeti nyelven kell megnézni. :)))
    Amúgy két mondatban is használ magyart:

    "Monsieur, azonnal kövessen engem bitte"

    Majd:

    "Lófaszt, nehogy már. Te vagy a Blade ... Blade Runner."
  • IMYke2.0.0.0
    #175
    Arról nem is beszélve, hogy egy magyar mondat is elhagyja a száját a Szárnyas fejvadászban.
    Olmos ugyanis félig magyar.
  • [NST]Cifu
    #174
    Spoiler:

    [szin=white]Arra gondolsz, hogy a Caprica-i Sharon Valerii ember-cylon gyermeke egyfajta cél? Hogy egyesítsék a két fajt? Ebben lehet valami, figyelembe véve azt, amit Sharon a Caprica-i "gyerekgyárakról" elmondott.

    Ez esetben Baltar is valójában ezt üldözi - Six azt "plántálta" belé, hogy az új ember-cylon faj "apja" legyen. Hmmm...

    Kezd összeállni a kép. Tehát Baltar azért volt olyan dühös amiatt, hogy lelőtték a Galactica-i Sharon-t, mert valójában őt szánta az új faj "anyjának".

    Ez lenne vajon a terv, amin a Cylon-ok ügyködnek? Kezd hihető lenni számomra ez a verzió....
  • Zsolo007
    #173
    Spoiler!!!

    A vallás a cylonok részéről érdekes dolog, én sem igazán tudom hova rakni. Talán azért használják ezt a módot, mert - ahogy lentebb említettem - ez egy mélyen vallásos nép. Önmagában érdekes dolog, hogy hogy is lettek kenyérpirítókból emberformájú kenyérpirítók... Egy olyan elszakadási háború után amit megéltek, valószínűleg két érzés kavarog az emberekben: Bosszúvágy és/vagy bűntudat, a bűntudat azért, mert olyasvalamit kreáltak amit nem tudtak irányítani... (Idézet IMDBről: Tagline: Never create what you can't control.)

    Eltűnnek hosszú időre, lecsillapodnak a kedélyek, aztán hirtelen előjönnek és majdnem kiirtják az "emberiséget". Kiderül, hogy emberi formát tudnak ölteni...
    Az emberek megilyednek nemértik hogyan is lehetséges ez, hiszen ők specifikus dolgokra kreálták a robotokat, hogy fejlődtek? Erre előjönnek ők (és ezért van baltar fejében a csajszi, hogy bemutassa a cylon oldalát, sőt én néhanapján oylat is gondolok, hogy ő maga (baltar) egy cylon és rajta keresztül mutatják, be hogy milyen is egy cylon ügynök "belülről"....) azzal, hogy ők isten büntetése, isten kreálmánya hogy megmutassa az embereknek, hoyg nem játszhatnak istent. Ráadásul felhasználják a saját "bibliájukat" előre "megjósolva" mi fog történni, ezzel tulajdonképpen vezetnik őket szerintem...A próféciák azért lesznek hitelesek mert az emberek elhiszik hogy hitelesek (lásd: Paycheck), és erre a cylonok rájátszanak..


    Nah ennyi a rövid elgondolásom arról, hogy mit keres a vallás a BSGben ;)
    Várom a válaszod!
  • [NST]Cifu
    #172
    Spoiler:

    [szin=white]A háborúk, világégések után első sorban békét akarnak az emberek. Viszont épp ez az, ahol a dolog kezd magába fordulni. Okés, ő vallási fanatizmusát tartja fent egy demokratikus álarc mögött - ám ezt senki sem mondja még ki. Pedig a napnál is világosabb. Ezen a téren még persze meg kell várni a második évad végét. :)

    Számomra kicsit furcsa, hogy a vallási oldal megjelent a Cylon-ok részéről is. Kicsit ködös még nekem ez... :)
  • Zsolo007
    #171
    Az is megvan nekem :), alapvetően nem sokminden érdekes van benne, kivéve a végét! az első évad utolsó két epizódjából szerintem fontos dolgok maradtak ki! Én csak úgy tudtam megérteni hogy láttam ezt a deleted scenes-t....
  • Zsolo007
    #170
    Jajj Cifu ;)

    Spoiler!!!

    [szin=white] Könyörgöm éppen pont most irtották ki őket, nagyon jól tudod, hogy nagy traumák után (lásd 1. 2. VH) az emberek jobban kaphatóak a fanatikus irányzatokra. Könyörgöm mindened elpusztul, szeretteid odavesznek, és egy nő akire ráillek a leírás ami a "bibliában van" azt mondja hogy elvezeti őket az igéret földjére, hát mondd azt, hogy nem követnéd....
    Demokrácia? A Colonial Day című részben jól látni, hogy az a rendszer haldoklik, eleve egy fanatikus kerül szenátori székbe.... Pontosan ott is felvetik a dolgot hogy ilyen formában ez nem fog tudni tovább működni....természetesen Roslin csak akkor marad hatalomban ha a "demokrácia" fennmarad......szóval bonyolult ez, de én valahogy nem látok logikátlanságot....

    Roslin azzal hogy a fogdában elmondta amit elmondott már nem a demokratikus rendszer vezetője hanem vallási vezető lett!! Nem a demokráciáért követik!
  • [NST]Cifu
    #169
    Apropó, a Lowdown most éppen 85%-ban van lent, de közben elkezdtem tölteni egy ilyet is: Battlestar Galactica 2003 - Season 1 Bonus - Deleted Scenes.avi.