6292
  • mrzed001
    #408
    Offi: te kis perfekcionista mazoista :)
    Én ki nem bírtam volna úgy, hogy ott a másik verzsön
  • _Vegeta_
    #407
    offtopikocska
    A 3. resznel jarok es a hdtv-kre varok. Hude rimel. :D
    Anno elkezdtem nezni a pdtv-t, de az csúúnya. ;)
  • mrzed001
    #406
    Nem BSG, de scifi sorozat, és ötletes megoldás, amit itt is megtehettek volna .... (nyomjuk a flame-et :)))

    Jaja, 4400 második szezon csak 12 (pilot duplán számolva 13 részes)
    Hol tartasz, 5-6-ik résznél? Feliratot vársz?

    BSG rulez, osztom a véleményed :)))
    (de nem vagyok olyan elvakult fanatista, hogy az apró málűröket meg ne említeném :)))
  • _Vegeta_
    #405
    Nem BSG szoval offtopik!

    Futo sorozat az amit meg nem fejeztek be, tehat meg jaccak. 4400 tutko lesz 3.szezon, szoval meg futo sorozat. Ahogy a 24is, pedig most /pill nemmegy.
    A masodik szezon csak 12reszes lett?
    [megnemneztevegig]

    Ontopik: Bsg rulez. :))
  • mrzed001
    #404
    A pentagon saját kamerameneket küldött, ők filmezték amit a riporter kért, szóval a riporter még a szalag közelébe se tudott jutni :)
  • [NST]Cifu
    #403
    'Mé ott hogy csinálják? [nem néz SG1-et]
  • mrzed001
    #402
    Bár megvalósítás szempontjából 0 pont, úgy kell, ahogy a SG1-ben csinálták :))
  • mrzed001
    #401
    Igaz, 5 pont oda :))
  • [NST]Cifu
    #400
    Spoiler!

    [szin=white]Én úgy tudom, hogy felengedik manapság is a hídra a riportert, de ők szabják meg, hogy a felvett anyagból mi leadható

    Emlékeim szerint Adama is közöl valami hasonlót a Raptor utasterében.
  • mrzed001
    #399
    Spoiler


    Én úgy tudom, hogy felengedik manapság is a hídra a riportert, de ők szabják meg, hogy a felvett anyagból mi leadható

    Egyébként a régi Galactica-ban sem voltak olyan buták, ott pl az említett kitekintő előtt össze lehetett zárni egy a burkolathoz hasonló anyagú izét (ők pajzsnak mondták, fogjuk rá, hogy fizikai pajzs)

    Az ablak hiánya egyébként pozitív :)

  • mrzed001
    #398
    4400 nem fut, talán éppen két hete volt a 2. szezon utolsó része :))

    B5: az poénos volt :))
  • _Vegeta_
    #397
    4400fut, jonnek is ki szepen a hdtv rippek. ;)

    b5: Arra gondolok, bizony! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #396
    Egy ablakról azért tudunk: ami elé, egy apró teremben - mint a moziban - csoportosan, vagy egyénileg ki lehet ülni. Itt Bobby és a navigátor csajszi "randizott"...
  • [NST]Cifu
    #395
    Érdekes volt ez a "Final Cut". Lent esett szó róla, hogy a második évad inkább a politikai kavarásról szól - és ez valóban igaz. Az első évad szinte csak a harcokról és a túlélők első problémáiról szólt. A második évad már annyi csavart vitt bele a történetbe, hogy csak na. Szvsz nem lóg ki a sorból...

    Spoiler!

    [szin=white]Az, hogy újságírókat a vezérlőbe engednek, teljesen normális jelenleg is, sőt, még arra is volt példa, hogy harci cselekmény közben voltak a hídon (az USS Vincennes fedélzetén, mikor egy Iráni Airbus A300-ast lőtt le 1988-ban, megölve 290 embert, a hajó személyzete egy iráni F-14A-nak nézte az utasszállítót). Mintapélda lehet például a tengeralattjárókon készült dokumentumfilmek, ahol mindig vannak a vezérlőben felvett jelenetek. Egyébként a mai modern hadihajókon a híd inkább csak a navigációs célt szolgálja, a harci vezetést a központosított tűzvezetés bevezetése és elterjedése óta (még az I.vh elöttről beszélünk!) egy külön vezénylőteremből végzik.

    Apropó, megjegyzem, hogy a készitők egy ügyes és egyben logikus megoldáshoz folyamodtak: ha jól emlékszem, a régi sorozatban a Galacticának hídja van, amely az orr tetején/elején volt, amely egyfelől könnyen azonosítható, másfelől könnyen támadható. Az új Galactica esetén a vezénylőterem a hajó beljesében, jól védett helyen van - egyfelől átgondolt desing, másfelől nem kell greenbox-al szórakozni. :)

    Ez egyébként megfigyelhető az egész BSG-ben: nincsenek ablakok a Galacticán! Micsoda kontraszt ez a Star Trek hajókkal, nem? :)
  • mrzed001
    #394
    OK, ne offoljunk :)
    De igazad is van, mivel éppen nem fut a 4400, tehát nem lehet a legjobb éppen futó sorozat :P

    B5: arra gondolsz, amikor a retyóban beszél meg Garibaldi és Sheridan valamit?
    Mondjuk így is egyel töbször volt, mint a teljes Star Trekben :)
  • _Vegeta_
    #393
    b5?

    mrzed: BSG-be inkabb idosebb szereplok vanvak, de szentem ne offoljuk. A lenyeg, nallam a 4400 kozel se a legjobb futo sorozat. :]
  • mrzed001
    #392
    2) szépfiú/széplány? Akkor szted a BSG is tinisorozat ? ;)
    Sztem megszokhattad már, hogy csak szépfiú/széplányok szerepelnek :) és mint említettem, a szerelmi szál minimális (pláne a tinik között, volt talán 2 ilyen rész ?), a BSG-ben több van :))
    Point Pleasant sem lett volna olyan bugyuta, csak nagyon nyújtották a fő storyline-t, és ez bizony a többségnek betett
  • Prof William
    #391
    Ja és realitás még mindig rulez!

    Emlkezetes élményben volt tegap részem.
    Mr. Gaeta és Gaius a VÉCÉBEN! Beszélték meg ügyes bajos dolgaikat.
    Eddig nem igen láttam egy ürhajós filmen sem WC-t.
    Az ilyen kis dolgoktól jó a sztori.
  • _Vegeta_
    #390
    1) oke, thx. :)
    2) Tini, mert szepfiu/szepcsaj felallas. Mint a point pleasant. Plussz eleg bugyuta story. Nekem is bejon nem arrol van szo, de hááát nem a legjobb sor ami mostanaba megy. ;)
  • mrzed001
    #389
    Spoiler

    Az utolsó vágással sztem az utolsó verzsönjére utalnak a flottának bemutatandó filmnek (az utoljára összevágott anyag)


    4400 tinisorozat, hát, nem tom hanyadik résznél jársz, de sztem nem az :)
    Vannak benne ugyan tinik (csak pár), de nem arról szól, hogy:
    - akkor most csöpögjük össze Anakin módra az előszobát szerelmes szavakkal
    - vagy hogy kitúrom/lejáratom B-t és én veszem át a cég irányítását (bár még jogsit se kapnék)
    - vagy hogy bántottak a suliban a nagy és gonosz ötödikesek, és milyen gecik

    Szóval nem éppen tinisorozat :)
  • _Vegeta_
    #388
    "The 4400 után egyértelműen ez a legjobb sorozat manapság :))"

    A 4400 egyre bugyutabb tinisorozat.
    BSG viszont valoban az epp futo sorozatok kozott a legjobb. :)
  • _Vegeta_
    #387
    Mi az utolso vagas?
    Angolul enis tudok. :D
  • mrzed001
    #386
    Hát, nem tom, de nekem nagyon teccett :)
    SPOILER

    Amikor megtudtam, hogy Xena fog szerepelni, arra gondoltam, hogy (amúgy Starbuck-osan) a nem megvetendő testét fogják egy kicsit mutogatni (amit persze nem bánnék :)).
    Az, hogy nem ezt tették egyértelművé teszi, hogy nem bugyuta nézőcsalogatónak szánták a szereplését, és a részt.
    Stortyline szempontjából is sok fontos dolog derült a részből, pl megismertünk egy újabb Cylon arcát (a testét sajnos nem ;)) -talán öt, vagy hatodik?-, megtudtuk, hogy nem folyamatos a kapcsolat a Cylonok között, és nem telepatikus, különben nem kellett volna odaküldeni a raider-eket a felvételért, és nem tudtak róla, hogy Boomer vagy a gyereke él-e.
    Mindezek mellett viszont érdekes kérdést vet fel, hogy csak azért tudták odaküldeni a raider-eket, mert tudták, hogy hol is vannak, szóval az emberek meg nem támadása mögött lennie kell valami tervnek (lehet, hogy a földet akarják megtaláltatni velük, ahogy valaki itt írta?)
    Az megint más kérdés, hogy Xenát (a riportert) a vezérlőbe engedni egy HATALMAS taktikai ballépés volt. Riportereket manapság sem engednek fel a hídra, vagy ha igen akkor a katonaság vágja a leadható filmanyagot.
    Miért?
    Az összes kijelző összes értékét képes volt lefilmezni, lényegében a hajó legfontosabb és legtitkosabb adatait, valamint bevetés közben is felvette a legénységet, ami alapján megint csak taktikai előnyökhöz lehet jutni

    A rész több megválaszolatlan kérdést indított el, mint választ.

    The 4400 után egyértelműen ez a legjobb sorozat manapság :))
  • IMYke2.0.0.0
    #385
    Ez a rész szar volt.

    Szerk.: Direkt kavarás egy újabb Cylon-arccal - kiszámítható volt.
    Amúgy meg utálom Xena-t és az őt alakító színésznőt is.
  • IMYke2.0.0.0
    #384
    Final cut = Utolsó vágás
  • _Vegeta_
    #383
    Mi az a final cut?
  • petee
    #382
    mégcsak most szedem:P meg kéne hozzá felirat is hogy értsem:P
  • [NST]Cifu
    #381
    Mi az, tífuszjárvány van? Hogy-hogy senki sem szóla még a "Final Cut"-ról?
  • Prof William
    #380
    Kösz.

    Ennyi eszem lehetett volna mielőtt megkérdezem. Egy kicsit gondolkodni kelett volna. :)

    De kösz.
  • [NST]Cifu
    #379
    XO - eXecutive Officer (~végrehajtó tiszt, fedélzeti tiszt; gyakorlatilag első tiszt, de az már túlságosan is elcsépelt :))
    FTL - Faster Than Light (Fénynél Gyorsabb (hajtómű, hajó); itt az ugróképességel rendelkező hajókat hívják így)
    CAG - Carrier Air Group (~Hordozó-fedélzeti Repülőgép Egység, a szóhasználat az US NAVY szlengből átvett, bár lehet vitatkozni, mennyire találó, hiszen az eredeti légijárművekre utal, nem pedig űrvadászokra, bár a Viper végülis légűr vadász)
  • Prof William
    #378
    Még valami. Néhány rövidítésről tudjátok mit jelent? Mert a sorozatban csak rövidítésként van jelen.

    Pl. XO- keméyn gyerek és at FTL hajtómű. CAG.
  • Prof William
    #377
    Arcban hasonlít kissé az öreghez.
  • [NST]Cifu
    #376
    [center]

    Egy oldal Bodie rövid történetéről.
  • Zsolo007
    #375
    Tényleg? Nekem sem tűnt fel
  • [NST]Cifu
    #374
    LoL, ez csak most tünt fel: HotDog-ot Bodie James Olmos játsza, E.J. Olmos fia!
  • mrzed001
    #373
    OFF:
    Egy apróság eddig nem hangzott el: a HDTV rip azért szebb, mert (videós körökben ismert) minél nagyobb felbontású, minél tisztább anyagból készítessz kicsinyítést, az annál szebb lesz.
    Míg egy szimpla TVrip esetében 752x576-ről számolod át 5..x3.. -ra (nincs 1,5x-es sem az arány) addig egy 1920x1080 esetében ugyanerre több mint 3x-os az arány (nem is említve, hogy az eredeti HDTV-s adás tisztább is, és nem olyan csúnya mpeg2-s mákos)
    Az Ent. HDTV ripjei tűélesre sikeredtek :)
    De ez már csak a precizitás kedvéért :)
    :OFF
  • vg
    #372
    Jójó, sorry.
  • _Vegeta_
    #371
    Gyerekek van kulon hdtv topik ne ezt mocskoljuk be.
    Imyke: Ok igazad van, de en arra akartam utalni h van egy 5x5meteres plakatom, akkor nem lesz sokkal jobbom ha 5.5x5.5-oset akarnak ramsozni. Tehat mar a 720as meg az 1080as hdtv szabvany is tueles kepet ad. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #370
    Olvasni meg én fogok helyetted?
    A 2 DVD - ahogy általában a filmek esetében 90%-ban megszokott - itt és most két darab DVD9-es lemezt jelent...

    vg: egyáltalán nem mindegy.
  • vg
    #369
    Azt az infót azért megoszthatnád velem, hogy 2 DVD-re, hogyan fér fel egy 3 órás HDV film, amikor ez a 2 perces előzetes is 150 mega?